Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 141

Tema: Ljetno-jesenja djeca 2004. (17. dio)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nama je opet jutro bilo grozno
    Onaj prvi tjedan vrtića nije nijednom zaplakao, a sad, nakon bolovanja - koma. Počne plakati već kod kuće. S tim da to nije plač u stilu - ja sam tužan i plačem, nego: ja sam bijesan, urlam i usput plačem! Cijela zgrada nas je čula jutros kad smo odlazili iz kuće. Nije htio iz stana. Pa nije htio iz lifta. Pa nije htio iz zgrade. Pa nije htio hodati uopće.
    Kako je u početku krenulo, činilo se da ćemo imati super-laku adaptaciju. Ovo bolovanje je sve pokvarilo. Stalno ponavlja: neću u vrtić, ja bih ostao doma (vrlo je eksplicitan u zahtjevima).

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    tanja, i šta ti radiš kad on tako prostestira, čekaš da prestane ili šta :/ ?!

    pitam zato jer je meni bojan jučer to napravio kad smo navečer došli od bake; ok, kužim, nije spavao, pa mu je fitilj kratak, ali jedva sam se suzdržala da ga na silu ne izvučem iz auta i odfuram u stan

    naime, kad smo došli u gajnice, ja se sparkiram pred zgradu i tu je počeo show; neće iz auta, neda da ga ni odvežem iz AS, ne smijem se ni približit, i uz sve to plače i urla iz petnih žila, dere se na sav glas - ja sam se sjela van, na rinzol pokraj auta i čekala da završi. kad je završio, sam je mirno izašao van i kao da ništa nije bilo, ali, ljudi, to je tantrumanje unutra trajalo 35 min :shock: ; TOLIKO sam ja sjedila vani i čekala da dođe k sebi (jer mi nije dao da budem unutra)

    bila sam poprilično cool, jer sam imala vremena, al kaj ću ak mi takav show počne priređivat u jutro ?!

    nemamo baš iskustva sa takvim žestokim tantrumanjem, pa me je frka da mi ne počnu živci popuštat, da se ne počnem derat i šizit :/


    vrtić danas OK; doma je u jutro bio malo tužnjikav, al oraspoložio se poslije, kaže mi teta da je počeo sudjelovat u onim "jutarnjim krugovima" (iliti "krugovi prijateljstva"), a danas je, kaže, samoinicijativno rekao da ide gore na kat, sa nekakvom starijom grupom (s kojom baš i nema kontakta-jer su iznad) i tamo se igrao i na kraju mu je jedna curica poklonila nekakav drveni dvorac koji je sama napravila, a bojanu se to svidjelo, pa mu ga je dala da si ga ponese doma, aon sav van sebe od sreće


    irenas- zakaj ja stalno brijem da si ti u zg, sad si me zbunila :?
    jadna dječica bez dvorišta, mogu si mislit kako im je ; dobro, jel to znači da su onda po cijele dane unutra, baš nikuda nejdu :/ ?!

    mima- tako sam i ja sa bojanom, više sam bila sa strane i pratila šta radi, jedino kada bi inzistirao, onda sam bila uz njega, ali nastojala sam ga puštati da što više sam istražuje
    koliko ti dugo lea sad ostaje sama ? jel ju misliš premještat negdje ili misliš da bi ostala tamo, kak je ona zadovoljna ? jesi probala sa tetama razgovarati ili riješiti to što ti konkretno smeta :/ ?

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    mima- tako sam i ja sa bojanom, više sam bila sa strane i pratila šta radi, jedino kada bi inzistirao, onda sam bila uz njega, ali nastojala sam ga puštati da što više sam istražuje
    koliko ti dugo lea sad ostaje sama ? jel ju misliš premještat negdje ili misliš da bi ostala tamo, kak je ona zadovoljna ? jesi probala sa tetama razgovarati ili riješiti to što ti konkretno smeta :/ ?
    Pa eto, tako sam i ja, a možda sam i pogriješila - danas mi je teta predbacila da se držim po strani :shock: , da se trebam angažirati oko svog djeteta dok sam tamo. Može biti da je ona i u pravu, ali ja stvarno nemam pojma kako se treba ponašati mama u vrtiću, pa sam pošto je Lea već dugo išla sa tatom u vrtić mislila da je ovako bolje tj. da je to nekakav korak dalje u adaptaciji.

    Jednostavno sam htjela vidjeti kako se Lea snalazi sama u vrtiću - jer ona je dosta nesamostalna i ne zna sama na WC, ne traži piti i tako dalje. Lea inače ne inzistira da ja budem uz nju niti najmanje, ni ne pogleda me.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    tanja, i šta ti radiš kad on tako prostestira, čekaš da prestane ili šta :/ ?!
    Ovisi o situaciji.
    Jutros, npr., nije bio "pravi" tantrum, nego više plač i vika "neću u vrtić". Rekli smo mu, moraš, i pravili se kao da se ništa ne dešava, oblačili ga, izveli van. Kad je pokušao ući natrag u stan, rekla sam, ne može. Kad nije htio hodati, ponudila sam mu da ću ga nositi (onda je htio hodati). Uglavnom, pokušavam provesti rutinu kao i inače, koliko se da.

    A ako je to tantrumiranje izvan svih granica vremena i prostora, dvije varijante - ako smo na ulici, gledam da se sklonimo na sigurno (da nije blizu ceste i sl.), a ako smo doma, čekam da prestane (a ako mi jako ide na jetra, poberem se u drugu prostoriju da ne vičem i ne praskam pred njim).

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    irenas- zakaj ja stalno brijem da si ti u zg, sad si me zbunila
    jadna dječica bez dvorišta, mogu si mislit kako im je ; dobro, jel to znači da su onda po cijele dane unutra, baš nikuda nejdu ?!
    andrea ja sam iz Petrinje,u Zg samo šopingiram može jednom pasti i neka kavica curke????????


    Ponekad ih vode u šetnju,mi smo u kući pa ona to nadoknadi tako što se od 3 kad dođe iz vrtića pa do 8 igra na dvorištu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Bok!
    Samo mali pozdrav od nas.

    Irena i ja sam mislila da ste iz Zg.

    Bolje smo, malo nas još zeza grlo i kašljuckamo ali OK.
    Od pon možda krenemo u vrtić.
    Bila sam u vrtiću kod bake pitati za premještaj jer bi bilo zgodnije da je do ručka pa da baka može pokupiti. Rekli su nek napišem molbu ali da nema baš puno šanse...

    Meni je naš vrtić simpatičniji od bakinog, ali malo je nezgodno jednu ostavljat i kupit ovdje, drugu ondje...

    Ma vidjet ćemo, ionako ako budu stalno bolesne neće biti nigdje

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    A ako je to tantrumiranje izvan svih granica vremena i prostora, dvije varijante - ako smo na ulici, gledam da se sklonimo na sigurno (da nije blizu ceste i sl.), a ako smo doma, čekam da prestane (a ako mi jako ide na jetra, poberem se u drugu prostoriju da ne vičem i ne praskam pred njim).
    koliko ti otprilike vremenski traju ove njegove scene?
    ide li on za tobom u tu drugu sobu i dalje tantrumajući?
    pomaže li razgovor i uvjeravanje?

    dajte me malo utješite po ovom pitanju.

    nama scena urlanja zna trajat i po sat i po. šta god ja rekla, napravila, objašnjavala, šefica još gore urla.
    ako krenem ignorirat opet ne pomaže.
    odem i ja u drugu sobu, ali eto nje za mnom urlajući i plačući.

    a najviše od svega me dovede do ludila jer počne izvodit scene i plakat bez ikakvog razloga. npr. sidi i nečim se igra i odjednom eto je plačući. prvo se ja pripadnem jer nemam pojma šta joj se dogodilo, a onda skužim da je uhvatio njen "bijes". i kad je pitam šta joj je i zašto plače bez ikakvog razlog ona fino odgovori: plače mi se.
    ali pobogu zidovi se ruše od urlanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    A ako je to tantrumiranje izvan svih granica vremena i prostora, dvije varijante - ako smo na ulici, gledam da se sklonimo na sigurno (da nije blizu ceste i sl.), a ako smo doma, čekam da prestane (a ako mi jako ide na jetra, poberem se u drugu prostoriju da ne vičem i ne praskam pred njim).
    koliko ti otprilike vremenski traju ove njegove scene?
    ide li on za tobom u tu drugu sobu i dalje tantrumajući?
    pomaže li razgovor i uvjeravanje?

    dajte me malo utješite po ovom pitanju.
    Srećom, nikad ne traju predugo. Nisam nikad štopala vrijeme, ali otprilike... 15-20 min? Mislim da nikad nije dulje od pola sata. On se brzo smiri. I ne, ne ide za mnom u drugu sobu. Primijetila sam da u tim "kriznim" trenucima on i želi malo biti sam, pa nam zapravo oboma paše da se razdvojimo.
    U trenutku urlačine - naravno da razgovor i uvjeravanje ne pomaže. Pa zapravo to se može i očekivati - kad si izvan sebe od bijesa, i najrazumniji razgovor ti može zvučati iritantno i izazvati još veći bijes. Razgovaramo poslije - ako je to izvedivo.
    Meni je u trenutku bijesa zapravo najvažnije spriječiti da se ozlijedi ili napravi neku štetu (npr. doma me uvijek strah da će lupanjem razbiti staklena vrata i zato ga nastojim maknuti od njih, makar uslijedilo još gore urlanje, dok u spavaćoj sobi može raditi štogod hoće).
    I još nešto - ljetos smo naučili da se mnoge tantrume može izbjeći fiksiranjem dogovora unaprijed. To ne znači da će on mirno prihvatiti dogovor u kriznom trenutku, ali neće ni bjesniti (tj. sve će proći s prigovaranjem i cendranjem, ali bez urlanja).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ja sam skužila da se Leo jako unervozi i divlja kad je gladan (valjda hipoglikemija tako djeluje na njega). Čim dobije jesti sve prestaje.

    Inače, s adaptacijom sve bolje, danas uopće nije plakao.
    Još uvijek njurga kad mora u vrtić, ali tuge više nema.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas je adaptacija opet prekinuta jer je Lea opet bolesna.

    Ovaj mjesec će ići u vrtić 6 dana. Ja ne znam ima li smisla nastavljati :/

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Ja sam skužila da se Leo jako unervozi i divlja kad je gladan (valjda hipoglikemija tako djeluje na njega). Čim dobije jesti sve prestaje.
    Je, to sam i ja skužila - kod sebe

    Mima čini se da je sve sad navalilo na Leu kad je među djecom u grupi... ne znam što da ti kažem, ovisi o tome imate li još neku opciju.
    Bit će i kod nas bolesti (već je počelo, zapravo), ali mi nemamo drugo rješenje, pa se nekako nadam da ćemo izdržati taj prvi nalet virusa, bakterija i ostalog. Ali tu stvarno nema univerzalnog recepta.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa imamo opciju kao i do sada - da je čuva baka. Ta opcija je loša, ali - hm - ionako je i sad čuva baka! Ja si financijski ne mogu priuštiti uzeti bolovanje npr. cijeli slijedeći tjedan jer moram platiti skupi vrtić o đizus.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Pa imamo opciju kao i do sada - da je čuva baka. Ta opcija je loša, ali - hm - ionako je i sad čuva baka! Ja si financijski ne mogu priuštiti uzeti bolovanje npr. cijeli slijedeći tjedan jer moram platiti skupi vrtić o đizus.

    Ovako i ja!
    S tim da si ja i ne smijem uzeti bolovanje! Grrr

    Mene ubijaju besane noći dok je bolestan.
    Ali ionako je i do sada bio bolestan svako 2-3 tjedna. Još godinu dana pa je, nadam se, imun.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mislim da je adaptacija kod nas gotova :D
    Vidjet ću još u ponedjeljak, nakon vikenda je uvijek teže, ali jučer i danas odlazak u vrtić nam je ko pjesma.
    Nakon što je u srijedu po dolasku iz vrtića imao jedno divljačko iživljavanje doma, pri čemu je doslovce razbio kalkulator (strgao mu je ekran), kao da je izbacio neku frustraciju iz sebe. Jučer je u vrtić otišao s jednom slikovnicom. Danas s drugom. Sav je ponosan da će pokazati svoju knjigu teti. Nema plača, nema protesta.
    Istina, još čujemo izjavu "neću ići u vrtić", ali brzo ga prođe. Sinoć mi je čak pripovijedao kako su se igrali plastelinom i nabrajao imena druge djece iz grupe...

  15. #15
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Mislim da je adaptacija kod nas gotova :D
    Vidjet ću još u ponedjeljak, nakon vikenda je uvijek teže, ali jučer i danas odlazak u vrtić nam je ko pjesma. ...
    ako vam je nakon vikenda teže, nastoj mu cili vikend pričat, svako malo, o vrtiću, o tetama, o prijateljima.....i da ti on priča šta je sve radio u vrtiću, s kim, kada, kako.
    ja sam tako radila i nama je "nakon vikenda" bila pjesma odlazak u vrtić. :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Mima, kako Lea?

    Leo je jučer ozbiljnije zakurio, tako da ćemo i mi biti na početku kad ozdravi. A imam osjećaj da će ovo bolovanje malo dulje potrajati. :/

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Izgleda da je pocelo vrijeme viroza

    Leonu malo curi nosic, al samo s jedne strane.
    Ne znam dal da ga danas vodim na plivanje :? Sto vi mislite?

    Nadam se da je to zbog uzbudjenja od rodjendanske proslave

    Nego, da vas pitam - jesu li vasi malci poceli pjevat pjesme?
    Naime, svaki dan kad idem po Leona u vrtic u autu slusamo Zg. malisane. Dobro, vjerojatno ih slusa i u vrticu.
    A danas je pokusao pratit i pjevusio uz pjesmu Mi smo djeca vesela, i cujem ga otraga da zna sve rijeci, ali ih ne moze tako brzo izgovarat (sad znam zasto u Malisane primaju tek nakon navrsene 4 godine) - posebno mu je tezak dio bio onaj: Reci nam ti Marice gdje su tvoje druzice, jer fakat brzo izgovaraju to u pjesmi, al nije se predavao i prati i pjeva, cak u ritmu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    I mi smo bolesne, temperatura, nos,..
    Bili smo dva tjedna u vrticu.
    Mony, moja Viktorija jako voli pjevati i ja sam se raspitivala i zanimljivi su mi klinci s ribnjaka jer imaju za predskolce neku glazbeno- plesnu radionicu. Koliko sam ja to shvatila ples i pjevanje zajedno, a to je ono sto ona voli. Morat cu se jos raspitati.

  19. #19
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Jacman, nama su dostupniji Zg. malisani, jer imaju probe i na Tresnjevci (na taj sam podatak tu negdje na forumu naisla), a to nam je blizu. Klinci s Ribnjaka pretpostavljam vjezbaju negdje u centru, pa odmah otpadaju
    No, necemo zasad nista poduzimati po tom pitanju - mozda u proljece.
    Ako je na tatu, onda cemo definitivno morati

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I Andrej je šmrkav, a što je najgore, izgleda da je zaboravio kako se puše nos! Nije mi jasno kako je to mogao zaboraviti, jer još ljetos je puhao kao veliki, a sad puše na usta

    A što se tiče pjevanja, slabi smo po tom pitanju, ponekad pokušava reproducirati neku pjesmicu, ali rijetko. Odnedavno je počeo kužiti ritam, a melodija - nula bodova, ali to me uopće ne brine.
    On više voli slušati glazbu i nabijati po klaviru (a u zadnje vrijeme nabija u ritmu). U zadnje vrijeme ga zanimaju instrumenti. Ali da bi sam pjevao - to nećemo tako skoro doživjeti.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dora povraća i ima proljev,što reći..............
    Tanja tako je i moj nećak zaboravio puhat nos,znao me izludit dok sam mu pokušavala obrisat nos

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Dora , počele virozice na sve strane...

    Nadam se da će nas ove godine poneke ipak zaobići i nećemo imati sve od prve do zadnje...

    Preporučili mi da naručim na Dolcu- tam gdje nabavljaju strane lijekove neki LantigenB, kao da je to dobro za podići imunitet. Jel zna tko što je to? Od čega je to? Jel isprobao tko?

    A najviše me zanima jel nabavio tko First-d fense? Mima, možda?
    Ja stvarno ne znam što da kupim za imunitet, ni sebi ni njima? Jel to kod nas ima dosta veze psihički što nam tate često nema pa nam se često mijenja red i raspored ovisno o njegovom odlasku/dolasku, što sam ja često živčana?

    Sad su popile skoro do kraja drugu bočicu propolbabya, jednu Allercarea (dala mi u apoteci kao najsličnije First d- fenseu), pri kraju su i Twinlabovi multivitamini (oni s bebom na slici) i svejedno smo pokupile prvu virozu koja je zavladala. Još uvijek šmrcakaju, kašljucaju, za Miu imam feeling da joj je sve otišlo dolje i da je puna šlajma... Mene još uvijek jako grebe grlo i glas malo zeza. I to je skoro 2 tjedna već... 12 dana nas već drži. Je da nema više temp, znam da nemože proći preko noći, ali mene tako strah da nam se ne bi opet redalo sve jedno za drugim.
    Ne znam kako bi preživjela još jednu zimu samo bolest za bolesti, a tate opet više nema nego je tu. Dobro, sad će izgleda bar svaki vikend biti s nama. I to je nešto, obzirom da ga prošle zime ni vikendima nije bilo

    Neću duljiti...

    Što se tiče pjevanja, pjeva kad joj se da. Nekad iskombinira sama svoju pjesmicu... Probala je i po pravom klaviru i sviđa joj se. Mislili smo i na Mališane i možda muzičku (jesi ti Mima spominjala glazbenu radionicu), a voli i plesati pa još i ritmiku ili gimnastiku ali naravno samo ako ona bude imala volje i na ono što bude ona odabrala. Ne želim joj ukrasti djetinjstvo pretrpavši ju aktivnostima...
    Može što se mene tiče i pomalo probati sve. Par mjeseci ili godinu ići simo pa onda tamo...
    I ja sam u školi svake godine išla na drugu aktivnost, a i tata je uglavnom švrljao po aktivnostima jer se ni u čemu još nije našao, a sve ga zanimalo. Doduše on se ni do danas nije baš našao
    Ja donekle jesam, zapravo nisam se našla ali sam se prestala nalaziti i tražiti, odrasla sam pa sam se našla u majčinstvu kao najvećem izazovu, još kako sam skoro pa samohrana jer njega nikad nema...

    Sad stvarno bježim, pozdrav

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    E, što mi je digao tlak jutros...
    Kao i inače, nije htio ustati iz kreveta, skinuti pidžamu, obući se, samo bi sjedio u krevetu i listao Pikove priče za laku noć (s kojima spava i koje je listao 20 min prije nego sam ga došla dignuti). Izvukli smo se zajedničkim snagama iz kreveta, dudu ostavili u krevetu, obukli majicu i gaće, e onda se nešto naljutio i rekao mi da hoće ostati sam. Dobro, mislim si, neka mu bude. Izađem iz sobe, nakon kratkog vremena se vratim, a on sjedi u svojem krevetiću, ispred njega Pikove priče za laku noć, u ustima duda i odustan pogled kao u ovisnika, tupo buljeći pred sebe
    Ta njegova pasivnost u svakodnevnim rutinama me ponekad izluđuje. Zna sam skinuti pidžamu, zna sam obući gaće i hlače, zna se sam obuti, a ništa od toga neće! Samo lista tu slikovnicu i gleda brojeve stranica i nabraja što bi htio čitati. I ta nesretna duda koja ga dodatno uljulja u neki drugi svijet.
    I naravno, sve završava tako da ga ja oblačim, i usput pazim da ne dobijem knjigom u oko.
    I onda mi tete u vrtiću pričaju o razvijanju samostalnosti :/ za početak bi trebalo dudu zavitlati u smeće, ali nemam srca da mu to učinim. Već je veliki pomak što u vrtiću spava bez dude. A da mu oduzmem knjigu, imali bismo urlačinu kao da je smak svijeta.

  24. #24
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja prijavljujem prvu boleštinu

    bojan stravično kašlje, a noćas mu je tak "pištalo" iz pluća dok je disao, da sam se ušokirala (odmah sam se sjetila mime i lee )

    idemo popodne kod dokice, pa ćemo vidjet kaj će nam reć, al baš sam žalosna; tak nam je lijepo krenulo sa vrtićem, da se baš bojim kak će sad nakon bolovanja :/


    tanja; i meni bojan protestira time što se neće sam obuvati, oblačiti, stalno mu ja moram nešto dodavati, pomagati, a sve je to donedavno, naravno, radio sam; al ne uzbuđujem se, zapravo, bez riječi ga obujem i pičimo dalje, proći će ih i ta faza


    mima, bibai; kako ste vi, jesu maleni bolje :/ ?!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    andrea, ~~~~~~~~ da nije nikakva strašna boleština!
    Što se tiče bolovanja, vi ste u vrtiću već... koliko ono? Tri tjedna? Mislim da sad u ovoj fazi ne bi smjelo biti velikih problema čak ni nakon bolovanja. Naravno, tu mislim na otvorene proteste, a ono što oni skrivaju u sebi ne možemo znati.

    Za usporedbu, Andrej je bio na bolovanju nakon tjedan dana vrtića, i nakon toga je plakao točno tri dana. I prestao je. Čini se da je sad sve ok, samo me malo brine što svakodnevno izjavljuje da je tužan (a jučer mi je i precizirao: nisam plakao, samo sam se loše osjećao).

  26. #26
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ma nismo tri tjedna; dva smo odradili, ovo nam je trebao biti treći i trebali smo početi sa spavanjem :/

    al znaš šta; ja sam totalno luda već, jer sam doma s njom još od ljeta, tj.puna tri mjeseca i to sama i jedva čekam da počnem raditi, fakat ne mogu više ovako, tri mjeseca po cijele dane sama s njim (preuređivali smo radnju., pa je MM cijelo ljeto bio out :/ ), baš danas kažem saši da se osjećam kao da sam na porodiljnom; pukla sam skroz

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Skroz te razumijem

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ukratko, bili danas u vrtiću.
    Ne znam jel bilo pametno ali Stellu sam ostavila sa njenom tetom i par djece (dosta ih bolesno) koje već zna od prošle godine.
    Nije plakala, lijepo se igrala, tražila je na WC...

    Ali ipak veli da ona neće. Jutros kad smo se vozili prema vrtiću: "Ja ne mogu ići u vrtić. Ja sam još bolesna. Ja još nisam ozdravila- kašljem..."

    Poslije: "Ja neću ići u vrtić, nema mame, ja trebam ciku- titu." Ne znam jesam li spomenula, prekjučer me tražila da doji, nakon godinu i pol :shock:

    Sad kad želim da i Mia prestane i da napokon u miru spavam, sad ću još na kraju tandem dojiti...


    A Mia ne želi iz jaslica kući. Kako sam ostavila Stellu na katu, svratila sam se javiti Miinim tetama i reć da nas čuva baka i ne znam kad ćemo. Pa su nas pozvali da se poigramo. I Mia se nije dala van iz sobe, ostala je sama tamo dok sam išla po Stellu...

    Eto, ona koja bi trebala neće ići, a ona koja mi se još čini premala i preboležljiva ta hoće...

    Vidjet ćemo kak će biti sutra...


    Eh, da i ja krenula baviti se nečim- upisala trbušni ples , kad me već na pilates ne puste, e pa onda jednom tjedno nek se snađu, već će netko čuvat, ak nitko drugi frendica, susjeda, sestrična od MMa. Netko će se naći. Zasad je baka rekla da jednom tjedno može izdržat cijeli dan s njima pa ja idem u najraniji termin da ih pokupim prije spavanja
    Vidjet ćemo do kad ću

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ja sam danas jako sretna jer smo NAPOKON obavili kontrolu kod ortopeda na Šalati, preživjeli smo čak i rentgen, i na kraju svega dobili novu doznaku za ortopedske cipele :D
    Strpljenje se isplatilo - a "Pikove priče za laku noć" pročitali smo od korica do korica.

    andrea, kako je Bojan?

  30. #30
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    bojan je bolestan, tak da ovaj tjedan markiramo :/

    u ponedjeljak nastavljamo, baš me zanima kako će biti nakon ovotjedne pauze :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Opet je jutros bio jako tužan pri odlasku u vrtić.
    Znam da će poslije sve biti ok, ali baš mi ga je žao kad je tako potišten i samo mrmlja, jedva otvarajući usta: "ja ne bih isajo u vetic"

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Leu je napokon pala temperatura nakon 5 dana, dan nakon antibiotika U najboljem slučaju ima upalu sinusa. Užasno je nervozan i plačljiv. Nije toliko plakao za mnom ni dok je bio dojenče. Jučer je moje odvajanje od njega kod odlaska na posao trajalo sat vremena. Stvarno se grozim pomisli od ponovnog odlaska u vrtić.
    A on poput Stelle svakodnevno ponavlja- ja ti ne mogu ići tamo jer sam još prehlađen, kašljem pa mogu zaraziti svu djecu.

    Mina pa ništa, trbušni ples + tandem, čarobna formula za skidanje kila Šta ćeš bolje.

    Tanja super za kontrolu.

    Dori, Viktoriji i Bojanu puse ozdravilici. A posebna Lei.

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I mi šaljemo Leu pusu za ozdravljenje

    Lea je puno bolje, danas smo je ispisali iz vrtića. Ne znam jel bi mi reakcija na to bila :D ili

  34. #34
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    I mi saljemo svima pusu ozdravilicu!


    Citiraj Mima prvotno napisa
    Lea je puno bolje, danas smo je ispisali iz vrtića. Ne znam jel bi mi reakcija na to bila :D ili

    Joj, Mima, ne znam sta bih rekla :/
    No, s obzirom na ono sto si pisala o vrticu i tvom osjecaju da to nije to, onda ovaj smilek :D je sasvim OK, posebno ako Lea nije odusevljena cinjenicom odlaska u vrtic.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, nije mi se baš sviđao vrtić, ali ispisali smo je radi bolesti, a ne radi mojeg lošeg mišljenja o vrtiću.

  36. #36
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    E, curke, da ne otvaram topic, mozda vi znate:

    gdje ima za kupit vec zimskih kapa (TL nije dobio, a bas su imali krasne prosle godine) - treba nam vec sada kada se vracamo s plivanja.

    I jos nesto:
    u potrazi sam za prslukom (al ne onim jakna prslukom), vec onim pletenim na V izrez bez rukava (ko sto tenisaci nose ) za Leona, al nigdje ga nisam mogla nac, osim u Prenetalu, gdje vise nije bilo broja, a nece ni dobit. :/

    Ajmo - shopping je najbolja terapija - javljajte

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mima - ako ste ispisom riješili dileme, onda super . Jedino nisam shvatila, ispisali ste je radi prečestog bolovanja?
    A možda i bolje, da je doma još godinu dana, ako tako može. Vrtić nije zec, neće pobjeći

    Andrej i ja išli smo danas u posjet njegovoj teti koja ga je čuvala dvije godine, imala je za njega rođendanski poklon ali nismo stigli prije nego tek mjesec dana nakon rođendana. I tako, ja sam mislila da će se on veseliti, a on je htio zbrisati od nje - mislio je valjda da ću ga poslije vrtića ostaviti kod tete čuvalice, a ja da ću opet otići na posao (tako nešto mi je i rekao). Zalijepio se za mene ko čičak. Ajde, nakon pola sata se odlijepio, a nakon sat vremena se čak i igrao i opustio, prepoznao je ambijent, igračke i dvorište. Zato je, kad smo se vratili doma, verglao kao navijen, uopće se nije gasio, a na kraju je pukao od uzbuđenja i počeo urlati i plakati u kuhinji. A ne možeš se ni naljutiti na njega, kad sam vidjela da je prepun različitih osjećaja i da to sve kuha u njemu i izbija van u svim oblicima...

  38. #38
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    mony, nemam pojme gdje tih prsluka ima u zg., al ja ih bojanu redovito kupujem u HM-u; ima ih svakakvih, na rombove, jednobojni, na prugice, u raznim bojama
    i genijalni su mi, on ih fakat iznosi, od jeseni do proljeća je u tome !

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tanja, da, radi prečestog bolovanja - razbolila se nakon tri dana, deset dana bila doma, a onda se nakon tri dana opet razbolila, ovaj puta malo gadnije.
    Ne vidim smisla da ju izlažem tako nečemu - sad je recimo već deset dana bolesna, a da hoćemo u vrtić ne bi mogli sigurno još barem dva tjedna.

    Mony, ako počnem slijedeći tjedan raditi mogu pokrivati Avenue Mall pa vidjeti ima li što od toga što tražiš u Zari ili Fox-u. Ja bih Lei baš kupila prslučić bez rukava, ali onaj 'skijaški'.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Mislim da se Stelli ipak sviđa vrtić :D . Jučer nismo išle. Kasno se digle, ja morala auto na popravak odvesti, a malo moram i raditi... U čet me skoro nije ni bilo na poslu jer sam već iza 1 zgibala na velesajam

    Kad smo se oblačili pita ona kud idemo. Ja velim kod bake. Veli ona, ali prije ćemo malo u vrtić. Ja, ne stignemo, drugi put ćemo, danas ćemo samo kod bake
    A ona: ali ja hoću ići u vrtić, idemo samo malo, poslije ćemo kod bake

    Nažalost ne znam kak ćemo idući tjedan jer je noćas dobila temp . Mii zasad još nije ništa

    Još ili opet razmišljam o onom LanitgenuB ili IRS 19- rekli su bolji je. Ima i topic tu negdje, ali pitala frendica svog doka za mišljenje o tom antigenu. Veli on da je to OK za početnike u vrtiću- tu su one najčešće vrtićke boleštine... Kao naštetiti im ne može. E sad, jel to stvarno tako da nemože naštetiti moram se još malo raspitati. A i o cijeni, pošto trebamo 4x, ja 2, frendica 2


    A sad malo
    jel imate feeling kad god pokušavate napraviti dobro djelo da vam se desi nešto loše. Meni se čini da to često bude tako.
    Eto u čet otišla na velesajam i nakon par sati bi možda bilo vrijeme da se ipak pojavim pokupiti djecu. Sjednem u auto i neće upaliti- otišao akumulator (ne, nisam ostavila ništa upaljeno)
    Dofurali mi novi ali svejedno gori lampica jer je otišao i alternator ili tako nešto...
    Mislim- koma...
    A dva dana prije malo pregledali auto jer se činilo da bi drucklager mogao otići, pa ga zamijenili i kao još malo pogledali- ne treba ništa
    Znam da bi otišlo svejedno, ali zašto se takva sranja uvijek dogode nakon što napraviš nešto dobro? I nakon što ti kažu da je sve OK...

    Idem se malo pozabaviti Miom, Stella još spava. a bilo mi čudno kako je baki jučer popodne spavala- to radi samo kad je bolesna. I eto odmah noćas temp...

    Nema nas ni na rasprodaji ni na sajmu za bebe Next time

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    joj mina nemoj se toliko gristi oko tih pripravaka za imunitet.
    znaš i sama da ne postoji čarobni napitak od kojeg se djeca neće razbolijevati. Ja nisam više davala d fense nakon prošle zime, sad smo po ljetu počeli Lei davati Petrovićev med, baš nam je koristio nakon tri dana vrtića sve je otišlo k vragu, i Petrovićev med i 6 tjedana mora ..

    Znam da ti je teško jer su ti cure stvarno dosta bolesne, ali barem to uglavnom prebolite doma premda ima i šlajma i svega - Lea odmah završava na inhalacijama, Ventolinu, i inim čudima - mislim da će nam ovaj put Flixotide ostaviti za stalno.

    Ja nisam još niti jednom uspjela otići na Rodinu rasprodaju :/ - uvijek je nešto.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    joj mina nemoj se toliko gristi oko tih pripravaka za imunitet.
    znaš i sama da ne postoji čarobni napitak od kojeg se djeca neće razbolijevati. Ja nisam više davala d fense nakon prošle zime, sad smo po ljetu počeli Lei davati Petrovićev med, baš nam je koristio nakon tri dana vrtića sve je otišlo k vragu, i Petrovićev med i 6 tjedana mora ..
    Ma znam, ali kaj mogu kad sam takva. Lakše se osjećam kad znam da sam poduzela sve što sam mogla...
    A taj petrovićev, meni je tako težak, uvijek mi je pol dana muka od njega, uzela ga ujutro, upodne ili uvečer, prije ili poslije jela...
    A i njoj sam probala ali nije joj baš fino pa nisam forsirala. Volila je neki iz Konzuma, neki gold nešto, nemam pojma koja firma, isto za imunitet,
    lakši mi je i bolji od Petrovićevog no vjerojano ne djeluje toliko dobro

    Iako znam, da, da vjerojatno ništa od nikakvih preparata, nema čudotvornog jer možda smo jednostavno takvi boležljivi, možda su preparati zapravo placebo, a možda veliku ulogu ima psihički faktor.
    Bar meni trenutno, nekad sam toliko psihički iscrpljena da se i fiički osjećam kao da mi je 100god i 250 kila. A puno mi otežava što zapravo nismo obitelj (bar ne onakva kakvu sam zamišljala), nego sam više kao samohrana mama a tata navrati tu i tamo. Nekad mi baš dosta takvog života, budem dosta nervozna i naravno da to djeluje i na djecu i da osjećaju
    Em ga nije bilo prošle zime, sad se kao vratio ali je stalno po terenima u Hrvatskoj. I opet kakva korist od njega.
    Dođe, poremeti nam sve, kad se priviknemo na njega ode, opet nam ostane sve poremećeno, opet se privikavaj... Kad i kao dolazi svaki dan doma odlazi dok mi još spavamo, dođe kasno popodne, skoro pa kad već idemo u krevet

    Puno puta mi dođe da kažem ili mijenjaj posao ili mi mijenjamo tebe, a opet znam da neki drugi posao on ne bi ni mogao raditi. Evo da mi kaže nađi mi posao prihvaćam, nemam pojma što bi drugo mogao raditi, a da ima donekle plaću i da bude više doma. Može opet negdje od jutra do sutra... Neki normalan posao od 7-3 sa slobodnim vikendima teško da bi našao
    Evo i ja si mislim mijenjati posao i isto pojma nemam gdje da idem, mogu samo na gore. Ovako normalno 8 sati pon-pet, slobodni vikendi, blagdani, i da uvijek mogu još i otići nešto obaviti, npr. pokupiti cure za ručak pa odvesti baki... A još i da mi daju stalni ugovor, godišnji i bolovanje po želji kako sad imam, a ne ugovor po par mjeseci pa nikad ne znaš hoće li ti produžiti dalje i pod kojim uvijetima pa ti ne daju puni godišnji ili ne toleriraju bolovanje-ne mogu nigdje naći

    No dosta, Mia mi se probudila...
    Pozdrav! Sutra ću biti bolje kad prespavam (i odlučim što ćemo sad isprobavati za imunitet )

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I meni je zlo od Petrovićevog meda! Baš je težak, htjla sam ga i ja uzimati za imunitet (jer u prinipu, i ja odbolujem svaku Leinu bolest, prošli tjedan sam bila baš loše, grlo me jako bolilo, glas promukao - na kraju me mama prestrašila da je ona imala takve simptome kad je završila u bolnii sa nekom plućnom bolesti, pa sam našla neki stari Ceporex i popila ga ),

    Ali Lei je OK, i baš ga voli, čak se na moru rasplakala kad joj ga nismo htjeli davati jer su nam se mravi uvukli u njega. Ona voli sve lijekove, i samo joj treba za nešto reći da je lijek, odmah sa guštom popije. Čak joj kad je bolesna i neće piti tekućinu govorimo da je čaj lijek i da je doktor rekao da mora pet žličica popiti.

    A ovo sa mužem - ja sam ti već napisala da ti se divim kako sama brineš o dvoje djece, meni je dovoljno da mi muž radi danima ujutro i popodne kao ovaj tjedan, Lea bolesna, ja bolesna - odmah me uhvati neki odgođeni oblik postporođajne depresije

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Nama doktor preporuča operaciju trećeg krajnika.Sad sam na sto muka ali sve mi se čini da će tako i biti.Po cijelu noć diše na usta,hrče i gubi dah da je to strašno za slušat.Ne pomaže više ni eukaliptus koji joj špricam po jastuku,lani bi prodisala od njega :/ .Onda joj usred noći dam žličicu onog sirupa od jaglaca za iskašljavanje i od njega joj bude bolje.Valjda joj malo navlaži grlo i razmekša šlajm ili što li već napravi. Uglavnom katastrofa.Poslije mora je dugo bilo super,ali kako se vrijeme mijenja tako i ona sve gore Vjerovatno ćemo krajem slijedećeg mjeseca put bolnice Naručila sam Petrovićev med,treba doći u ljekarnu ovih dana.Možda malo pomogne,tješi me što se nećak poslije operacije trećeg krajnika preporodio.

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajoj irena :/ ali stvarno svi kažu da je djeci bolje nakon toga.

    Gdje ćete ići na operaciju?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Joj, ne postoje pripravci za "bildanje" imuniteta, osim nekih neomiljenih na ovom forumu . Osim toga, med se ne preporučuje do 3. godine pa bio on i Petrovićev. Moji imaju pčele i rade svakojake pripravke koje ljudi jako cijene, MM ga slijepo vjerujući redovito jede i bolesniji je više od mene i L. zajedno. Čak je ovo ljeto od Lea pobrao virozu i završio sa upalom srčane ovojnice u bolnici.
    Ja Leu ne dajem ništa, makar bih možda morala neke vitamine jer ne jede voće, a povrće samo kuhano.
    I nemojte mazati eterična ulja, povećana kocentracija može u rijetkim slučajevima dovesti do konvulzija.

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ne mažem eterično ulje,već imam jedan vrlo blag sprej od eukaliptusa koji joj pošpricam na jastuk,zaista vrlo mala količina,gotovo se i ne osjeti ali malo joj olakša disanje.
    Mima pa vjerovatno u Sisku u bolnici,znaš li ti,ili netko,gdje se u Zg može obavti privatno i koliko košta.Rado bih ju poštedila iskustva sisačke bolnice.

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne znam, a i sumnjam da se negdje može privatno. Znam da se ORL dječji u Vinogradskoj smatra dobrim, ali ne znam niti možeš li tamo biti sa djetetom; na pedijatriji se ne može.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    prošli tjedan sam bila baš loše, grlo me jako bolilo, glas promukao - na kraju me mama prestrašila da je ona imala takve simptome kad je završila u bolnii sa nekom plućnom bolesti, pa sam našla neki stari Ceporex i popila ga ),
    Mima, Mima to se ne smije raditi, piti antibiotike na svoju ruku!
    (ja inače vrištim kad čujem da netko iz meni bliže okoline to radi, pa nisam mogla ne prokomentirati)

    Mi smo doma svi prehlađeni, mislim da sad ide drugi krug. Prije tjedan dana sam popila zadnji antibiotik, a opet me boli grlo. Andreju curi nos ko blesav, a MM nadoknađuje to što je bio zdrav dok smo mi bolovali . Trošimo šteku papirnatih maramica dnevno. Ali što je najbolje - proveli smo današnji dan na Sljemenu i nitko od nas nije pokazivao nikakve simptome - nismo kašljali, nije bilo curećeg nosa, ni grlobolje... čim smo se vratili doma (popodne), opet je sve počelo - nos, grlo, itd.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Zadnji put kad sam bila bolesna otišla sam u ljekarnu i molila ženu "daj mi neki antibiotik,bilo koji molim te samo da ne moram ići doktoru" Nije mi dala 8) .Danas sam sve zvala da pitam jel imaju ako ništa onda neki sirpu koji im je ostao od djece..........Kad se sjetim doktorske ordinacije sutra i one gužve,a ja znam da mi npr.sumamed do sad nikad nije pomogao dok recimo Ceporex je svaki put,iako nisam pila antibiotik godinama. Znam da je to totalno glupo i djetinjasto ali da danas imam kod kuće Ceporex sigurno bih ga popila samo da me više ne boli ovo upaljeno grlo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •