Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Da li bebu OBAVEZNO treba podrignuti poslije jela?

  1. #1
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno Da li bebu OBAVEZNO treba podrignuti poslije jela?

    Sve vizite koje sam imala u ovih 15 dana otkako sam rodila, svi pitaju "jel bljucka, jel ga podrignes kad jede, to ti je jako vazno".

    Ja malog dignem da podrigne uvijek po danu, let down mi je jak, pa uvijek prekidamo podoj dok ne stane taj prvi prejaki let down, poslije podrigne, ponekad i bljucne opet nakon podrigivanja. Problem je nocu, trudimo se dojiti lezecki, tako da ne razbudujujem bebaca, a podrigivanje se ne uklapa u taj plan. Spava na boku, poduprt rolicama, i dosada ako je bljucnuo, nije ga to smetalo.

    Moze li se sta desiti ako nastavimo sa ovakvom praksom nepodrigivanja nocu? :?

  2. #2
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    moji nisu redovito podrigivali.ono,kako kad.dignem,pomazim,ako podrigne dobro,ako ne,opet dobro i idemo dalje.

  3. #3
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    s tim da ih nocu nisam ni dizala za isto.

  4. #4
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Potpisujem Rayanu


  5. #5
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Moj se maleni noću također ne podrigava. Po danu rijetko. Više bljuca i kaka i sve je ok. Grčeva na sreću nemamo zasad.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Čula sam da je problem u tome da ako ostane zraka u želudcu, beba može imati grčeve.
    Inače, malenog nakon obroka dižemo na rame, ali ako je zaspao na ciki, od podrigivanja ništa. Vezu između nepodrigivanja i grčeva dosad nisam primjetila. A bljucnuti zna i kad se jako podrigne. Pa ti budi pametan...

  7. #7
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    po noći nisam dizala na podrigivanje al prek dana obavezno makar nije baš htjela podrignuti i dugo smo ju nosali al ako nije podrignula obavezno se probudila nakon sat vremena i prduckala i mučila se

  8. #8
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ja moram priznati da lauru jako rijetko dižem da se podrigne jer mi u većini slučajeva zaspi na cici i ako je dignem probudi se i ljutito vrišti. Nemamo nikakvih posljedica osim možda koji prdec više :?

  9. #9
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Mi se još uvijek podrigujemo na ramenu nakon dnevnih obroka. Po noći smo samo prvih mjesec dana, od tada ne.

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    fran nije nikad podrigivao.
    i nikad nije imao grčeve.

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    fran nije nikad podrigivao.
    i nikad nije imao grčeve.
    ni kikica

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja moje nisam nikada dizala da podrignu i niu imali grčeve. Ako trebaju porignuti to naprave i ležečki. Nisu ni bljuckali puno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Meni Vita da do znanja kad treba podrignuti - kad se uznemiri za vrijeme dojenja tada je obavezno dižem, ona podrigne i onda može nastaviti jesti bez problema!
    ako mirno papa i zaspi, ne dižem je.

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Janka uopće nisam bila dizala na podrigivanje, pogotovo ne po noći, kad bi ga iz nekog razloga digla, podriguno bi se. On je dosta prduckao. Grčeve nije imao,
    Ivu dižem na podrigivanje (osim po noći i ako mi slučajno zaspi na cici, onda ne). I ona manje prducka i manje se napinje kod kakanja. Za sada nema grčeve, nadam se da će tako i ostati.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ni zaru ni marge nisam podizala za podrigivanje.

    zara nije bljuckala, ali je imala grčeve.
    margita nije bljuckala i nije imala grčeve.

    nema to veze s podrigivanjem.

  16. #16
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Nika prvih mjesec i pol dana nije uopće znala podrignuti. Na početku smo je dizali na podrigivanje, ali bezuspješno pa smo odustali dok nije sama počela.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ni zaru ni marge nisam podizala za podrigivanje.

    zara nije bljuckala, ali je imala grčeve.
    margita nije bljuckala i nije imala grčeve.

    nema to veze s podrigivanjem.
    Evo,kod nas je kontra.Ima aero kolike.Jako se naguta zraka za vrijeme dojenja i ako se ne podrigne,nastaje užas.Nanormalno se grči.I po noći je dižem na podrigivanje i ne razbudi se.

  18. #18
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Niku bih nosila par minuta, ako ne bi podrignula spustila bih ju. I nije puno bljuckala. Mislim da je to sve individualno, svaka beba je drugačija. A niti mi odrasli ne moramo podrignut nakon svakog jela

  19. #19
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ela nikad nije podrigivala i nismo imali nikakvih problema s njom. josip uvijek podrigne ali ga nocu nikad nisam dizala (pa se zna desit da podrigne kad ga dignem ujutro iz kreveta )

  20. #20
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ni ja ne dizem Leilu po noci za podrigivanje, ali ju znam cuti da se podrigne na lezeci

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Andrija uglavnom nikad nije podrigivao, ali je zato dosta prdio. Prvih mjesec dana mu je to bio problem (napinjanje kad treba prditi), a poslije je sve bilo ok.

  22. #22
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja ga dizala prvih tjedan dva po danu, po noći ne....sad se sam podrigne bez obzira u kojem je položaju ....

  23. #23
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Od 24 sata 18 sam je nosila da podrigne. Gutala je zrak nemilice (i još uvijek to čini) i tijekom podoja je podrigivala nekoliko puta i još po nekoliko nakon hranjenja. Znala sam po njenom ponašanju što joj je. Uvijek je negodovala i karakteristično se glasala kada bi bila puna zraka. Bolje je zadnjih mjesec dana - manje guta zraka, manje podriguje, a kada je na trbuhu zna se već sama namjestiti i podrignuti, ali je nošenje nakon hranjenja još uvijek obavezno. Mrzim kada zaspe, a nije podrignula jer znam da će se skoro probuditi u suzama.

  24. #24
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ja sam skužio na malcu između pleća, a u visini želuca, jednu točku po kojoj se kuckanjem prstom može zaključiti koliko je unutra zraka.
    Najbolje je riješiti se zraka, jer pomaže uzgoj gljivica zbog kojih onda dolaze grčevi i veliko prduckanje.

  25. #25
    smijuljica

    Početno

    Ja svoju bebu prva dva mjeseca uopće nisam dizala da podrigne stavim je u bočni položaj i sama podrigne.Nikakvih grčeva nismo imali.Nakon drugog mjueseca sam je stavljala na trbuh da podrigne jer nikako drukčije nije mogla podrignuti.

  26. #26
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mia podrigne nakon svakog obroka obavezno jer inače bljuca (MM to zove "bljucing around" ). Po noći papa na ležeći i kad prestane vući ju dignem na rame i odmah podrigne i onda ju brzo spustim u krevetić dok ne skuži da je budna. Jesam objasnila. Ma znate što hoću reći.

  27. #27
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Nora obavezno mora podrignuti nakon obroka (i danju i noću) inaće se grči i stenje.nekad ju dignem na rame ali se čekanje zna odužiti, pa ju po noći nekada stavim na trbuh i onda tako podrigne nakon cca pola sata i nastavi pajkiti.

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: Da li bebu OBAVEZNO treba podrignuti poslije jela?

    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Sve vizite koje sam imala u ovih 15 dana otkako sam rodila, svi pitaju "jel bljucka, jel ga podrignes kad jede, to ti je jako vazno".

    Ja malog dignem da podrigne uvijek po danu, let down mi je jak, pa uvijek prekidamo podoj dok ne stane taj prvi prejaki let down, poslije podrigne, ponekad i bljucne opet nakon podrigivanja. Problem je nocu, trudimo se dojiti lezecki, tako da ne razbudujujem bebaca, a podrigivanje se ne uklapa u taj plan. Spava na boku, poduprt rolicama, i dosada ako je bljucnuo, nije ga to smetalo.

    Moze li se sta desiti ako nastavimo sa ovakvom praksom nepodrigivanja nocu? :?
    bebe koje doje ne treba po defaultu podrignuti nakon jela jer je princip sisanja drugaciji od onog na dudu s toga se ne nagutaju zraka kao kada jedu preko bocice.
    druga stvar je ako majka ima jaki let down, beba hlapljivo jede...pa se naguta zraka koji je muci i boli i smeta pa ju treba podrigivati nekad i za vrijeme podoja.
    takodjer beba moze imati grceve i iz drugih razloga, ne samo zbog zraka.

    ako tvoja beba fino spava bez podrigivanja, znaci da ju nista ne smeta pa i dalje nastavi tako kako radis.
    super je sto pustas da prvi let down iscuri, takodjer ako nisi znala, lezeci polozaj se (uz onaj kontra gravitacije) preporuca kod jakog let downa jer se na taj nacin visak mlijeka kojeg ne uspije progutati slijeva niz usne.


    no vise o svemu tome potrazi na PDF o dojenju gdje ce ti savjetnice odgovoriti na sve tvoje upite

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Leda uglavnom podrigne i ja ju uvijek podižem nakon jela, jedino ako zaspe, onda zaspe na ramenu pa ju stavim u krevetac

  30. #30
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    mi Pavla obavezno dižemo na podrigivanje čak i nekoliko puta tijekom podoja jer hlapljivo guta i naguta se zraka (makar ne uvijek) pa a ko ne podrigne poslije ima grčeve i jako plače... po noći ga ne dižemo jer ima laki san i onda ga treba uspavlijvati po pola sata, ali po noći jede u polusnu pa je i manje hlapljiv... meni je pedica rekla da ga podrigujemo tako radi grčeva i, hvala Bogu, svakim danom se grči sve manje i rjeđe

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Meni Vita da do znanja kad treba podrignuti - kad se uznemiri za vrijeme dojenja tada je obavezno dižem, ona podrigne i onda može nastaviti jesti bez problema!
    ako mirno papa i zaspi, ne dižem je.
    isto i kod nas
    samo se moja zove Lana

  32. #32
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    Citiraj zoza prvotno napisa
    Meni Vita da do znanja kad treba podrignuti - kad se uznemiri za vrijeme dojenja tada je obavezno dižem, ona podrigne i onda može nastaviti jesti bez problema!
    ako mirno papa i zaspi, ne dižem je.
    isto i kod nas
    samo se moja zove Lana
    I kod nas je isto, zove se Jakov.

  33. #33
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    danju obično je, noću ne. bez problema. al, davnoooo je to bilo

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno Re: Da li bebu OBAVEZNO treba podrignuti poslije jela?

    Možda nećeš vjerovat ali moja prva kćer nikad nije podrigivala niti je ikad ikad bljucnila. Druga ćer podriguje kao da ima 2 metra i bljcne udalj metar.

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja Svena po noci ne dizem a preko dana procjenim sama kad bi ga trebalo dignuti da podrigne. Spava na boku pa ponekad sam bljucne.
    Samo neznam dali je stucanje povezano s tim. Svaki dan stuca barem jednom. Jel bi to prestalo da ga dizem poslje svakog podoja?

  36. #36
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Htjela sam otvoriti topic da li je obavezno podrigivanje, ali pronašla ovaj. Uglavnom, M. nikad nije podrigivao, a ni bljucao, grčeve nismo imali i sve je teklo bez problema. E sad, L. jede dosta mirno, po tehnici dojenja ne vjerujem da se baš previše naguta zraka , ali svejedno poslije dojenja je dignem da podrigne, ali to se rijetko dogodi, možda jedanput, dvaput dnevno. Znam je nositi po 15, 20 minuta, ali ona ne uspije podrignuti. Nema običaj ni bljucnuti. Sve bi bilo super da nju to ne muči, zna pocrvenjeti i dizati nogice u zrak, i čak ne može zaspati, čini mi se da joj smeta zrak i dok ne ispusti vjetrić ne može zaspati. Što učiniti da joj bude lakše kad već ne može podrignuti? Da li je uopće dizati da podrigne kad joj to rijetko uspije?

  37. #37
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Postoje tehnike za lakše podrigivanje i svakako je dobro pronaći neku koja je dobra baš za tvoju bebu. Po tom pitanju sam potpuno izašao iz štosa, ali sam siguran da će se naći netko vičan novim ili drevnim vještinama podrigivanja.

    Ustanovio sam kriterij količine zraka u želučiću kojim sam znao treba li podrigivati ili ne: bebu se stavi na prsa tako da glava počiva na ramenu i kucka se kažiprstom između lopatica - ako je zvuk dubok ima puno zraka. Na ovaj način sam kod malca nakon nešto vremena postigao "cue" za podrigivanje i dalje je sve bilo pjesmica.

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno


    ko Davor. samo ja nisam kaziprstom vec jagodicama triju najduzih prstiju
    bas se vidi razlika u "dubini" kada ima zraka i kada nema. probajte.

    sto je najbolje L. je ostalo to tapsanje po ledjima pa sad kad ju nosam ona tapse mene ili plisanu zivotinju

  39. #39
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Probat ćemo s tim kuckanjem.
    Noćas smo isto imali show, nikako podrignuti, a izgleda kao da je muči, na kraju se pokakala i ispustila par vjetrića, i onda se sve opet vratilo u normalu.

  40. #40
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Preko dana ga dižem, noću rijeđe! A ionkao se budi samo jednom! Svaki put (skoro) podrigne! I to, pošteno, kao veliki čoek! Najdraže mu je prebacivanje preko ramena! I to samo dok podrigne! Poslije nema šanse da se tako nosi!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    Citiraj zoza prvotno napisa
    Meni Vita da do znanja kad treba podrignuti - kad se uznemiri za vrijeme dojenja tada je obavezno dižem, ona podrigne i onda može nastaviti jesti bez problema!
    ako mirno papa i zaspi, ne dižem je.
    isto i kod nas
    samo se moja zove Lana
    Isto je bilo i kod nas. A i moja se zove Lana.
    Sad je već velika pa kad joj se desi da u toku ležećeg dojenja treba podrignuti sama se posjedne kad podrigne legne natrag da nastavi dojiti.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Davor je zanimljiv ko i uvijek

    Sad sam i ja mirne duše, po noći dojimo i spavamo, danju se motamo svakako, prošli smo fazu najjačih kolika, sad malo zaplače, mi ga nosamo i umiri se. Nekad nosamo čitav dan, nekad samo zbog presvlačenja.

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Re: Da li bebu OBAVEZNO treba podrignuti poslije jela?

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj SpOOklica prvotno napisa
    Sve vizite koje sam imala u ovih 15 dana otkako sam rodila, svi pitaju "jel bljucka, jel ga podrignes kad jede, to ti je jako vazno".

    Ja malog dignem da podrigne uvijek po danu, let down mi je jak, pa uvijek prekidamo podoj dok ne stane taj prvi prejaki let down, poslije podrigne, ponekad i bljucne opet nakon podrigivanja. Problem je nocu, trudimo se dojiti lezecki, tako da ne razbudujujem bebaca, a podrigivanje se ne uklapa u taj plan. Spava na boku, poduprt rolicama, i dosada ako je bljucnuo, nije ga to smetalo.

    Moze li se sta desiti ako nastavimo sa ovakvom praksom nepodrigivanja nocu? :?
    bebe koje doje ne treba po defaultu podrignuti nakon jela jer je princip sisanja drugaciji od onog na dudu s toga se ne nagutaju zraka kao kada jedu preko bocice.
    druga stvar je ako majka ima jaki let down, beba hlapljivo jede...pa se naguta zraka koji je muci i boli i smeta pa ju treba podrigivati nekad i za vrijeme podoja.
    takodjer beba moze imati grceve i iz drugih razloga, ne samo zbog zraka.

    ako tvoja beba fino spava bez podrigivanja, znaci da ju nista ne smeta pa i dalje nastavi tako kako radis.
    super je sto pustas da prvi let down iscuri, takodjer ako nisi znala, lezeci polozaj se (uz onaj kontra gravitacije) preporuca kod jakog let downa jer se na taj nacin visak mlijeka kojeg ne uspije progutati slijeva niz usne.


    no vise o svemu tome potrazi na PDF o dojenju gdje ce ti savjetnice odgovoriti na sve tvoje upite

    Kako izgleda taj položaj?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    pozdrav , s obzirom da mi je termin poroda za tri dana počinje me hvatati panika što se tiče dojenja u bolnici.U slučaju da ne dobijem pomoć od sestara zanima me da li ste i kako podizali dijete za podrigivanje jer pretpostavljam da ću dojiti ležečki zbog rane ?

    hvala

  45. #45
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    ja svoju curicu podignem, ukoliko se u prvih 30ak sekundi ne podrigne - ni neće.
    zato znam da slijedi štucanje ili prduckanje i onda je sve ok.
    ponekad uopće ništa...kao da nema ni malo zrakića.

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    makita kad lezis na ledjima a beba doji. slicko kao prvi podoj u radjaoni.
    meni recimo nije bas "isao", pa sam morala uzet je u koljevka polozaj, pa se zavaliti u jastuke i lagano spustati iz sjedeceg u lezeci, pomalo na bok.

    fora je u tome da mlaz koji ide ide prema gore, da ga sisa kao one moderne pipe u parkovima i kolodvorima 8)

    jasnije?

  47. #47
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj rinče prvotno napisa
    pozdrav , s obzirom da mi je termin poroda za tri dana počinje me hvatati panika što se tiče dojenja u bolnici.U slučaju da ne dobijem pomoć od sestara zanima me da li ste i kako podizali dijete za podrigivanje jer pretpostavljam da ću dojiti ležečki zbog rane ?

    hvala
    bebe ne treba nakon podoja podrigivati osim ako se vidi da im smeta, da su se nagutale zraka, a sumnjam da ce u par dana dosi do toga.
    tih prvih dana niti sam imala jak mlaz niti se nagutavala zraka.

    ne brini.
    no uvijek inzistiraj na pomoci od sestara. zapisi si broj SOS telefona i sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •