Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 250

Tema: Od rođenja bez pelena VIII dio

  1. #101
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mmmama prvotno napisa
    Cure, mozete mi napisati neke linkove na objasnjenje kako se pocinje ne od prvog dana nego kad bebac ima 6 mjeseci? Ne vjerujem da cemo stvarno biti bezpelenasi, ali probala bih.
    Nasla sam ovo na brzinu
    Bezpelenastvo - za kasnije pocetnike (od 6. mj. pa nadalje)


    Moj prijedlog ako ti bebica vec sjedi pokusaj ju staviti na tuticu. Mozda upali

  2. #102
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sma pokusavala sa stavljanjem na tutu u toj dobi, ali on jednostavno nije htio sjediti, poceo bi plakati. i s drzanjem nad weceom nije islo, nije se mogao skonentrirati valjda

  3. #103
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    hvala

  4. #104
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    i s drzanjem nad weceom nije islo, nije se mogao skonentrirati valjda
    M. se isto izvijala i plakala ako bih je drzala nad wc-om. Problem se rijesio vibrirajucom cetkicom koju je drzala u rukama. S njom bi se zabavljala malo pa popiskila. Bez placa bez izvijanja. Njima je dosadno pa ih treba zabaviti s necim.
    Tuticu sam joj ponudila prilicno kasno (9-10 mjeseci) ali ju je odmah prihvatila (na moju veliku srecu). Sad se jedna tutica uvijek vozi u autu .

  5. #105
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    sa 6 mj je krenuo kakati izvan pelene,a kasnije smo jednostavno maknuli pelene i više ih nismo koristili. već smo svu pažnju usmjerili na znakove koje daje.

  6. #106
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    f. je u jednom trenutku znacajno smanjio pisanje, pogotovo po noci. on sad ima 15 mjeseci i po noci uglavnom piski ili jednom ili nijednom (osim kad se upiski u krevet, sto je sada, hvala bogu, stvarno rijetko).

    dnevni pisanci ovise o tome koliko pije vode. posto u zadnje vrijeme loce tu vodu kao lud (??), piski vise, ali to je sve nista prema onom kad je bio manji. nekada je znao pisati po 15 puta u pola sata, onako da vise ne znas sta bi, sve ti je glupo voditi ga na wc tako cesto (uvijek mi je bila paranoja da mu ne omrznam wc s precestim nutkanjem ). sad je, da pokucam o drvo, stvarno super. mogu ici s njim van na duze vrijeme potpuno opustena, pa i zapisanci ako se dese mi vise ne smetaju jer su stvarno rijetki (prije koji tjedan me popiskio dok sam ga nosala po merkatoru. ruksak sa stvarima nam je bio u autu pa sam ga isla tamo presvuci, ali ja sam ostala mokra jer za sebe ne nosim rezervu ).

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Ariens, hvala za link!

  8. #108
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Gologuzo drustvo,da se i mi malo javimo.
    Nismo od rodjenja,vec od pre 13 dana,i za sada smo sve uspesniji u komunikaciji.Za sve ove dane ukakila se u pelenu(jos je koristimo kao back-up )svega 3 puta,a obicno cim se probudi "overimo" lavor
    Spavanje,tj. budjenje, hranjenje i vadjenje iz slinga nam je takodje uspesno praceno piskanjem.Za sada tri puta na dan po sat vremena potpuno skinemo pelenu,i onda se guza provetri i Marija razmigolji kao luda glista
    Nego,moram vam reci reakciju svoje pedijatrice na nase ponosno jutrosnje pominjanje Marijine eliminacije van pelena-PAZITE DA VAM SE TO NE VRATI KAO BUMERANG.
    Sreca da je MM stajao nasuprot meni i video da se spremam uci u zestoki verbalni duel,pa je diplomatski vesto promenio temu,imajuci u vidu njene godine i verovatno nedovoljnu informisanost(i ko zna kakvu edukaciju).Nazalost ne saznah "cenjeno "misljenje,i opet nazalost,nemamo mogucnost promene lekara jos 5 meseci,tako da je mozda dobro sto me je na vreme ucutkao.A mozda i nije,jer joj htedoh opisati taj zadovoljni pogled svoje maze kada ,po zavrsenom "poslu",pogleda preko ramena u mene,srecna sto nije zamazane guze,i sto je connection medju nama sve prisnija......nikada nece znati....

  9. #109
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    MarikaPika dobro nam dosla

    Meni bas nije jasna izjava pedijatrice ??? Na slicno razmisljanje je naisla moja mama kad je pricala u svojoj firmi o mojem odgoju Maje. Ocito se boje razmisljati na drugaciji nacin.

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ima u knjizi "natural infant hygiene" dio o nekom eksperimentu koji se provodio u americi a sastojao se od toga da su bebe, u izracunato vrijeme, stavljali da se "obavljaju" na kahlice, vise manje prisilno, koliko se sjecam toga sto sam procitala (znam da mi je bilo muka od nacina na koji se to obavljalo).

    uglavnom, kasnije su toj djeci mahom dijagnosticirani psihicki poremecaji. mozda je ped mislila na to, ako je procitala taj rad (mislim da je u igri bio neki dosta poznati tadasnji americki pedijatar).

    ja uglavnom sutim. pitala me sestra kod ped gdje mu je pelena, ja sam samo rekla da ju nema i to je to. ne ulazim u rasprave, jos da mi neki ludak pozove socijalnu sluzbu :/

  11. #111
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cure moj je danas Ne piškio u komadu 5sati :shock:
    bio vanka, u restoranu, nudila sam ga -nije se moga opustit, zaspa u autu...ugl od 15-20h...niš. dočepali se potkrovlja, stavil na tutu i ODMA piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš 8)

    što mu bi?
    ja kontam da je gadno trpio a bio je u peleni...nije pustio...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    potpuno normalno
    pisala sam već jednom o tome kad smo znale ići u bolnicu na pregled očiju, WC tamo nije htjela ni primirisat, s time da joj ja nisam stavila pelenu, tek kad bi došli kući nakon kojih 4-5 sat bi pišala

  13. #113
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj bas ne voli kakati vani, s pisanjem nam je lakse (ali obavezno moram imati nesto da mu uvalim u ruke: danas u restoranu sam nosila zlicu na wc, posluzila je svrsi )

  14. #114
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Na srecu nama jos uvijek pali drzanje iznad wc-a + nesto u rukama kad smo vani (moze i komadic maramice ).

  15. #115
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Je, ali ako je maramica papirnata nevjerojatno koliko djelova nastane od tog malog komadica, sva se izivciram kad to moram hvatati ili kupiti.

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ....2 cijela dana bez pelena. sa svim izlascima iz stana.
    samo dok spava ih ima
    (i dok smo se vracali sa bazena jer na putu doma zna ispisati svu vodu koju je popila dok je ludovala, a to je jaaaako puno)

  17. #117
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno


  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Uf, ja ponekad bas imam problem sa tim piskenjem vani.
    Najcesce piski uz ciku i to mi nije strasno ako smo bas napolju tj. negde gde ima betona, travice etc. Ali evo sinoc, bili smo na nekom sajmu, u hali. U WCu je lupao po sušilici za ruke i ogledalu, smejao se sam sebi. Kada sam usla u kabinu, samo se vrteo i bila je tako mala da sam odustala. Ponovo sam pokusala nad lavaboom, ali nista. Onda sam izasla i sela u hodnik u neko ćoše, izvadila sisu i on se odmah popiskio. E sad, piskio je po plocicama i to mi je bilo bed Drugi put sam pokusala da naciljam korpu za smece, ali i iz nje je curelo :/ Sve u svemu, posteno je obelezio teritoriju (da ne pominjem par zapisanaca kad sam ga pustila da malo puzi). Cesto mi se desava i kad smo u gostima da nece bas da piski u kupatilu bey da sisa, a u tudjem kupatilu to je bas malo nezgodno.
    Ne znam, mozda sam pogresila sto piskenje cesto vezujem uz cikenje, ali na tutu nece. Da li ce se to mozda promeniti za koji mesec?

  19. #119
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cureeeee
    danas smo ga držali bez pelene
    i lijepo nam ide 8)

  20. #120
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    i onda se popiša meni u krilo...naravno, uvik bez ikakvog znaka

  21. #121
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    zmaj ako uhvatis 90% radis fenomenalan posao (a taj popisanac vise manje ). Meni najvise smeta kad mi M. signalizira, a ja ne reagiram. Ne reagiram jer radim nesto drugo (perem sudje ili telefoniram). Bas jucer razgovaram na tel i Maja dodje do mene i pokusava me prizvati k sebi. Penje se, place, ljuti se. Ja sam na brzinu zavrsila razgovor (a trajao je manje od minutu ukupno) provjerim M. i skuzim da se popiskila. tako sam bila tuzna i ljuta na sebe istovremeno.


    Zadnjih tjedan dana Maja i ja cesto odlazimo na druzenje s mojom bakom (73 godine). Ona je prihvatila da je M. bez pelena. Jucer i danas je mene baka upozoravala da M. mora piskiti (ja bih kuhala rucak ili bila zabavljena necim drugim). Hocu reci da je mojoj baki trebalo manje od tjedan dana i vec je skuzila bezpelenastvo. Vjerojatno joj je bilo lakse jer je i M. bila savrsena zadnjih dana i odlicno je signalizirala. Jednom je otpuzala u wc, drugi put uzela tuticu u ruke, treci put stavila igrackicu u tutu (stvarno je bila inventivna u pokazivanju - kao da je sve lakse nego reci PIPI).

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Meni najvise smeta kad mi M. signalizira, a ja ne reagiram. Ne reagiram jer radim nesto drugo (perem sudje ili telefoniram). Penje se, place, ljuti se.
    I meni se ovo redovno desava. Cesto se tad pitam zar je moguce da mu se uvek pisa kad ja hocu da telefoniram ili skuvam/operem nesto bez prekidanja? Sad mi je lakse, jer nisam jedina koja ne reaguje u tim situacijama. Ariens

  23. #123
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Hocu reci da je mojoj baki trebalo manje od tjedan dana i vec je skuzila bezpelenastvo.
    Nasi roditelji i bake su svoju djecu odvikavali od pelena cim su naucili sjediti. Tvoja baka to nije skuzila, nego ona to zna, samo ju je trebalo podsjetiti.

    Nasa generacija je ta u kojoj znanje o bezpelenastvu nestaje i mi necemo moci pomoci nasoj djeci kad budu odvikavala svoju djecu od pelena.

  24. #124
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Vjerojatno je onda bilo normalno biti u procesu odvikavanja od pelena kad imas dijete od godinu dana
    Pouzdano znam da su moji roditelji stavljali mladju sekicu na tutu prije godine dana (i naravno kombinirali s tetra pelenama). Potpuno odvikavanje je bilo negdje oko godinu i pol.

  25. #125
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    je, pa tko bi prao tonu pelena 3 godine, bez ves masine?
    nisu ludi
    ljudi su iskoristili prvu priliku da se rijese pranja, susenja, peglanja..

  26. #126
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    je, pa tko bi prao tonu pelena 3 godine, bez ves masine?
    nisu ludi
    ljudi su iskoristili prvu priliku da se rijese pranja, susenja, peglanja..
    ja sam stvarno lijena i mislim da smo bezpelenasi samo zato sto se meni nije dalo baktati s platnenima a jednokratne nisam mogla smisliti

  27. #127
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo jedan iksren post. pa mi odgovorite. posebno vi zadrti bezepl
    dakle:
    - kad je miš ima cca 3mj po rođenju, otkrila sam ovdje bezpel. zapalila se. čiatala. proučavala, zapitkivala i bila TOLIKO dosadna (sorry cure al tad mi manjkalo Fe pa sam slabo kopčala priču).
    - i taman kad sam si pomislila, IDEM, mali završio na Rebru.
    - odustala do daljnjeg, iako su mi cure govorile da se odvažim i krenem.
    - čekala sam ljeto.
    - došlo ljeto. mali gologuz. par puta ga skužimo kako sjedi i gleda piška u akciji. kupimo tutu. prvi dan je bio NAJBOLJI. ama svaki put je ispunio tutu a ja . no još nismo krenuli u pravo bezpel. pokušavali smo i vanka u šetnjama. al smo imali pocket-ice kao back up.
    - ljeto završava. sve je hladniji. kod kuće smo. mali u pelenama. a mi? a ono tek toliko bi ga stavljali na tutu. posebno iza buđenja. na rubu sam odustajanja skroz od tute.
    - diže mi se volja. al to još nije ono pravo. još je u pelenama. a nama muka od stalnog kontanja i otvori čičak pelenu, zatvori, navuci hlače....
    - vidim da to ne ide tak. muka i njemu i nama. kontam pokupovat hlačica. pa nikak.
    - NAJGORE mi je od svega što se mi nismo TOTALKA odlučil. jer, eto ko će bit stalno na iglama i gledat kad bi ne bi...
    - jedan dan, nedavno, držali ga bez pelena po danu i imali dost uspjeha (al ne 90% kako kaže Arines . ajme da imam 60/70% ja bi bila sretna 8) )
    - neš hlača smo dobili tj nasljedili od rodbine, posebno tople postavljene. možda bi mogli uzet još. no ugl 90% sam siugrna "idem bez pelena po danu". i danas je bez pelene. uspjeh? KOMA . zašto?
    zato što on nema nekog specifičnog znaka. čak više ni za kakicu. skužiš da je sve gotovo kad napravi jedan "um".
    - znam da vam je vjerojatno teško skopčat kak to da je moj bez znakova, al stvarno je. recimo, stoji i igra se, a u međ vremenu hlače mokre....
    - dobro ajd zna se nekad dirat al to je rijetko znak. još sam primjetila da kad odemo do moje mame, digne se uz stol i skoro uvik u zadnje vrijeme počne kakat :shock: . i danas je bilo tak. siđemo do nje, on na noge i počne . što mu to znači? da je babin dnevni boravak wc ??? :?
    - doduše, najviše "krivim" nas, jer ipak nismo bili toliko obzirni prema njemu i promatrali. kao što ste gore već pisale...
    - evo danas:
    9:46 piš po buđenju
    10:26 piš
    10:49 piš
    11:30 piš i kaka
    11:50 piš
    12:05 piš
    12:20 otiša spat
    - oće li ko prokomentirati?? jel vaši ovak često pišaju?? neš je dojio, pojeo malo kruške i popio neš vode.
    - ugl cure, znam da vas već ubijam, nego recite mi iskreno što mislite oćemo li uhvatit ritam ak ga od sad držimo bez pelena po danu?? (noć mi je koma za odvažit se )
    - ima li nade za nas??

    pomalo sam ljuta na sebe jer ko koketiram s bezpel a ustvari..... :/

    sorry na dugačkom postu

    valjda će se netko odvažit pročitat .. ate odgovorit


  28. #128
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ja cu ukratko na ovaj tvoj post
    Mislim da ti je tesko jer nije skinut do kraja. Kad je dijete golo ti mozes brze reagirati.
    Zapisavanje - izgleda da nije naviknut isprazniti mjehur do kraja (a mozda decki uvijek malo ostave za kasnije). Kod M. je slicno. Ukoliko piski na tuticu slijedece piskenje je tek za sat do dva. Ukoliko se popiski u gace opet ce joj se piskiti skoro (obicno jos jedno zapisavanje). Hocu reci da kad nauci piskiti do kraja da ce rjedje piskiti. I jos ostaje mogucnos da cesto piski jer mu je hladno.

    Znakovi - ma kakve ti to znakove spominjes moja jednom navlaci tuticu, drugi put stavlja igracke u nju treci put se dere a cetvrti put se zavuce ispod stolice i pravi se da je na wcu. Ja cu ti opisati kako je to kod mene pocelo mozda ti pomogne. Znaci negdje ja sa njezinih pet i pol mjeseci napokon krenem s tim. Skinem ju i stavim u kolica na rastvorenu kamaris pelenu (odlicne su jer su tako veeelike). Prvi dan nisam skuzila nista osim kako ju lagano mogu drzati iznad wca ili lavaboa. Drugi dan skuzila sam jedno 30% i bila tako ponosna. Treci dan jos bolje nekih 60%. Ja presretna. Cetvrti dan smo fulali sve cak i kakanje koje joj je uvijek bilo ujutro nakon budjenja - meni toliki bed ... i tako su se nizali dani. Nakon cca tjedan dana ja uopce vise ne obracam paznju jednostavno ZNAM da sad treba ici. Ne mogu to objasniti, ona ne pokazuje jasne znakove ali ja ZNAM. Intuicija u koju sam najmanje vjerovala :shock: je potpuno pouzdana. Moj savjet bi ti bio - skini ga i trpi sve dok ti ne proradi intuicija - a nakon toga ce ti biti lakse. Ne smijes zaboravit PRICATI MU sto se dogadja. Obavezno pricaj - cak i ako se samo zapiskio po hlacicama kazi mu gle piskio si po hlacicama i tek onda ga presvuci. Ako ne pricas to je isto kao da samo mijenjas pelene.
    Hmh to je sve sto ja znam. Ona sad jos nema godinu dana - pola od toga je bila u jednokratnima (:smajlselupajakovelikomletvompoglavi, a ostatak nesto u platnenima (uvijek bez zastitnih gacica) i od njezinog navrsenog 10og mjeseca potpuno bez pelena. Uspjela sam u tome jer sam se drzala ovog (koliko god to bilo tesko):
    Citiraj marta prvotno napisa
    ja sam nakon 4 godine dozivjela prosvjetljenje i shvatila da je bit bezpelenastva da se jednostavno ponasas u skladu s premisom da pelene NE POSTOJE.


    hmh bas mi je kratak post a i dalje imam osjecaj da nisam nist pametnog rekla

  29. #129
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    je, pa tko bi prao tonu pelena 3 godine, bez ves masine?
    nisu ludi
    ljudi su iskoristili prvu priliku da se rijese pranja, susenja, peglanja..
    ja sam stvarno lijena i mislim da smo bezpelenasi samo zato sto se meni nije dalo baktati s platnenima a jednokratne nisam mogla smisliti
    a ja sam jos u trudnoci razmisljala o bespelenastvu, samo mi je bio bed kako cu bez svih onih slatkih pelenica koje sam zeljela kupiti

    onda kad je dosla beba nije bilo sanse da ikad bude bez pelene, jer smo se mi stalno nosili ili dojili, i to negdje do 7-8 mjeseca, a ja nisam jos mogla biti i sva zapisana, jer mijenjanje moje i njegove odjece svako malo nije dlazilo u obzir, to bi bio plac non stop, a za to ja nisam imala zivaca.

    jedino sto sam uspjela je nauciti ga da mi javlja kad kaka. takos am (nadobudna ) mislila da kad mu dode vrijeme samo cu ga stavljati na kahlicu. ali...on nikada nije zelio na kahlici sjediti. pa sam sad kupila onaj produzetak za wc, jer voli sjediti na zatvorenoj dasci, ali ni to ne dolazi u obzir. nema sanse da tako nesto napravi. a perlne mrzi iz dna duse!

    i tako mi imamo piskenje i kakanje stojecki u kupaoni. hoce se popiskit u lavoric, stojecki naravno, ali kakanje je bez icega, tj. meni u ruku s wc papirom
    meni ok, glavno da nema pranja pokakanih pelena!

  30. #130
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a s drugom bebom cu nadam se pocet od rodenja

  31. #131
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Malo OT Ja bih samo da pohvalim MM,koji je i pored pocetnih sumnji u smisao i uspesnost bezpelenastva,postao marljivi aktivni ucesnik :D
    Ali zato pukne od smeha kada se Piki desi da se popiski na mojoj strani kreveta

  32. #132
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Ariens, hvala
    ostale još čekam
    prozborite koju!!
    jučer smo isto bili bez pelena
    i danas ćemo valjda uspit, sam da nam se robica osuši
    jučer smo išli vanka bez pelena
    popiša je MM-a i as (doduše, stavila sam zaštitu na as, baš iz tog razloga)
    ma govorim mu ja. čak uzmem njegovu rukicu i stavim na mokre hlačice i tupim piško popiša hlače. ne, ne. treba u tutu

    ne znam više što sam tila pisat, jer me je mali prekinuo...
    pišem još

  33. #133
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zmaj, meni se iz tvojih postova sada, a i onih prije, cini da vam je to veliko opterecenje. iz mog iskustva to nije poticajna atmosfera za malog . primjetila sam da je moj mali najbolje suradivao i da smo se najbolje kuzili kad bi meni bilo apsolutno svejedno hoce li se popiskiti u gace ili nece.

    ja sam ga, bez obzira na zapisance, uvijek drzala bez pelena, osim u rijetkim situacijama kad bi on piskio po 20 puta u pola sata ili kad bi bila pre nervozna i/ili umorna za hvatanje signala i ciscenje za njim.

    on sad ima blizu 16 mjeseci i pelene vec dugo kod nas uopce ne postoje. zapisanaca imamo (jucer se recimo popiskio u HDLU na otvaranju izlozbe ) ali mi je tak svejedno (posto nosim rolu papira u ruksaku pa ocistim ), jer inace tako dobro suradujemo da bi bilo stvarno glupo od mene da se zalim. jedino me ubiju ovi povremeni nocni zapisanci, jer mi je sada komplicirano okretati madrac i mijenjati posteljinu :/ .

    ima u ovom sto Ariens kaze-kad piske u gace, uglavnom se ne popisaju do kraja. zato im treba ponuditi prilikom presvlacenja da se obave do kraja. i mislim da klinac koji nosi pelene navikne piskiti po malo. kako se to rijesi-pojma nemam, moj je s vremenom poceo pisati do kraja, i danas stvarno ne ide cesto na wc. nocas sam skuzila po meskoljenju dok je sisao da mu se piski, pa se popisao u posudu (to je bilo oko pola 6 ujutro) i slijedeci put je pisao u kahlicu dok sam ja bila na wc-u oko pola 10. sinoc se zadnji put popiskio oko 21 30 prije spavanja. inace pisa prije spavanja, i slijedeci put tek oko 8 ujutro (to mi je bio sok kad sam skuzila da moze toliko izdrzati bez pisanja, a nekad moze i duze :shock: ).

    uf, al mi je post bez glave i repa.

    uglavnom, zmaj, moja preporuka je u skladu s martinom (pelene ne postoje) i samo opusteno-pa sta ako se i popisa, ili pokaki: sve ce se oprati, a kasnije ce ti biti drago.

    gud lak

    meda, i ja sa slijedecim klincem pocinjem od pocetka, bas me zanima kako to ide, kakve su razlike, koliko osobnost klinca ima utjecaja, sve me zanima

  34. #134
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cure, molim vas, budite iskrene i bez zadrške...
    ja se ponekad "mrzim" što sam otkrila topic o bezpel.
    osjećam se rastragano...em sam "manje više" il ponekad ko na iglama u isčekivanju i pokušavanju čitanja znakova.. em ak ga stavim u pelenu, manje sam živac al me onda živcira jel mokar nije li, kad je popiša
    ajme, jesam opičena
    što da vam kažem? priznajme i uviđam sve prednosti bezpel. komunikacija, prozračna guza.... 8)
    a opet, nađem se dost opsjednutom "kad će" "je li" i "što nije il što neće kad ga nudim"....
    ma nije mi toliko bed za hlače, pod, jučer tepih
    upravo se pere zadnja tura pelena koje ću onda pospremit...
    a na štriku bar 13hlačica
    eh...
    danas se diga uz kuhinjski element i jedan "um" i kakica u hlačama. ok skinem ga, kaku mrknem u wc, i stavim ga na tutu. tamo se još popiša. ne neš preveć
    i ja mislim da se on ne ispraznjuje do kraja...

    cure moje, govorim ja sebi mir, mir...i vjerujem da bih mogla bit cool...do tad?...

    sva sam zbrkana..vidite i same. nije više u pelenama. i ne bum ga ni stavljala. pokušat ću hvatat...

    ima li smisla...sad...

  35. #135
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo da vam još što napišem dok dečko spava
    ja recimo ne bi bila tak hrabra da krenem od rođenja. zašto? zato jer sam vidila svog di je ima fazu pišanja svako 15/20min il recimo cca 20/25puta po danu..a di je tek i noć...
    kontam si da bi me ubilo svuci, ponudi, obuci...il zaspe na sisi..il spava u komadu 5sati....
    više sam za opciju bez pelena od 6mj tj od kad se sami posjednu i mognu na tutu

    e jesam otkačena...baš sam našla vrime kad ga skinut iz pelena...pred njim je rođ i 100ljudi prijetelja, rodbine,...svak će ga dirkat, noskat...
    pa još moramo u šoping....
    ma zaboli me... ko što bi ga morala presvlačit da je u peleni, tak ću isad s tom razlikom da ću pokušavat hvatat....

    ma valjda se radom može sve?? ak bumo bez pelene makar tj dana. pa moralo bi se neš vidit, promjena na bolje...? a kamoli da smo non stop bez pelene...

    za noć nemam snage. mislim da sam ga sinoć 3put podojila. ni ne znam kad se popiša. nit imam ideje kak bi to trebalo izgledati, obzirom da spava i oči ne otvara...neću o tom sad...

    pokušavam dan hvatat

    još jednom isprike cure
    nemrem si pomoć...a moram s nekim pričat...a kog ću neg vas 8)

  36. #136
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    ja recimo ne bi bila tak hrabra da krenem od rođenja. zašto? zato jer sam vidila svog di je ima fazu pišanja svako 15/20min il recimo cca 20/25puta po danu..a di je tek i noć...
    kontam si da bi me ubilo svuci, ponudi, obuci...il zaspe na sisi..il spava u komadu 5sati....
    više sam za opciju bez pelena od 6mj tj od kad se sami posjednu i mognu na tutu
    Mislim da se mali bezpelenasi drugacije oblace a kad piske i kakaju oni to rade na podlogu tako da su uvijek suhi. Meni se ne cini nista teze nego sto je mijenjanje pelena. Kad papaju ispod njih se drzi neka posuda. Ma sve to samo zvuci komplicirano.

    Zmaj super je sto si odlucila potpuno bez pelena ici. :D Jesi proucila onaj drugi topic Bezpelenastvo - za kasnije pocetnike?

    eh jos jedna stvar - onih 90% uspjeha se odnosilo na potpuno utrenirane mame a ne na one koje tek pocinju.

  37. #137
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hvala
    sad tek pomalo uviđam da smo to trebali prijeee napravit
    evo danas se upiša samo 2put od cca 9puta :D
    čak sam 2put skužila da me nekak drugačije gleda
    ajme hvala cure!!
    i kontam si "samo ustrajno"!!!!!

  38. #138
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ajme žene
    ovo bezpel ko da je ukleto za nas
    prvi put kad sam počela čitat o metodi - završio na Rebru
    drugi put kad smo kupili tutu i počeli davat znakove - dobio neki resp virus
    treći put tj sad kad smo mu makli pelene - prošmrka nos
    :shock:
    što da mislim
    neko me oće odlipit od bezpel

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zmaj, to nema nikakve veze jedno s drugim.

    Inace ja sam s Videkom otkrila da je nocno bezpelenastvo puuuno lakse nego sto sam uopce i pomisliti mogla. Naravno da sam se hrpu puta probudila zapisana, al to je zato sto se tesko budim

    Zapravo se nikad nije popisao u snu, uvijek bi se probudio i protestirao. Sad vise ne pisa po noci (dogodi se, ali rijetko) al zato ujutro napisa punu tutu...

    Htjedoh vas ohrabriti da probate.

  40. #140
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ajme...ima li smajlić koji pada u nesvist
    noć, noć, noć
    divna je noć
    tako tiha i blaga
    mirom odaje svoje lice
    sve sanja...

    uf
    tek sam makla prek dana
    sad i noć ..ma vjerujem da ćemo se odvažit

    nego, cure...ne "mrzite" li vi ovaj ofrum?? kao ja
    dojim, dojim; nemam dude ni boce; hrani eko bio; pije vodu; prvo je nosa platnene sad je bez pelene (po danu)...

    ajme kako utječete na mene 8)

  41. #141
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    opet ja
    jesam vas zatrpala...
    nego, kad sam živčana=živčana sam
    kad se oću opustit il jesam opuštena= PREopuštena sam i ne reagiram na znakić
    tak da se evo popiša .. a baš sam 2min prije tog govorila MM-u kak je čudan....
    no, dobro
    uzet ću to kao proces učenja i raspoznavaja...
    a možda ga i nos zeza...

  42. #142
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    ma zmaj ti si meni

    Evo jedne pricice i tebi za smijanje. Ljetos smo na vikendici kupali Maju u kadici vani. Deda, MM i ja. Deda je snimao s kamerom. I Maja se pokakala u vodu Kasnije kad smo pregledavali snimku ne mogu vjerovati kako je jasno pokazivala da joj se kaka. Bas je protestirala i vikala na nas, a mi smo je ignorirali jer smo previse bili zaokupljeni sa snimanjem . Sad bar imamo dokaz da nam je signalizirala.

    Sto se smrcanja tice nemoj se uzbudjivati. Kad sam ja pocela s Majom izbijali su joj zubici, dobile smo soor i ona je pokupila neki osip od hrane. Bas nije bilo najbolje vrijeme za poceti.
    Zadnja dva mjeseca pak vucemo neku prehladu, opet joj izbijaju zubici i prohodala je. Nisam primjetila da slabije signalizira ili da ima vise zapisanaca nego inace.

  43. #143
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    vidim tu si još
    ma znam da sam odvaljena
    nemrem si pomoć
    nego, imam ja još brdooooo pitanja.
    kak vani?? nosit tutu u autu. to mi je ok
    al, recimo u šopingu... di ga ponudit? moj više nekak pali na tutu neg recimo da stoji negdje vani i radi... :/ kako se borit sa silnim uzbuđenjem iz okoline, sve novo, pa nikako piš.
    oće li mu se smrznut piško??
    kako ih oblačite po kući?
    moj je obično u nekim podstavljenim hlačama. rijetko mu stavim gaćice.

    eto za početak

  44. #144

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Ajme,kako vam se da?

  45. #145
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mati prvotno napisa
    Ajme,kako vam se da?

    što ja znam...valjda nađeš u sebi neš i vjeruješ da ipak možeš od boljeg odabrat najbolje...
    :/

  46. #146
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mati prvotno napisa
    Ajme,kako vam se da?
    Nemam pojma
    mozda zato sto manje vremena trosim na to nego na stavljanje i skidanje pelena a i beba mi je stalno suha

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Ariens,pa kako manje vremena?Pa trebas cijelo vrijeme posvetiti paznju na reakciju bebe,sad ce pisiti ,e sad ce kakiti,Moj L. zna kakiti i po 5-6 puta dnevno,a tek pisiti,za to ne znam ni broj,ko ce to sve pohvatati,a tek po noci,nemam pojma kako uspjevate. :?

  48. #148
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    kak vani?? nosit tutu u autu. to mi je ok
    al, recimo u šopingu... di ga ponudit? moj više nekak pali na tutu neg recimo da stoji negdje vani i radi... :/ kako se borit sa silnim uzbuđenjem iz okoline, sve novo, pa nikako piš.
    Kupis malu tutu iz Mercatora - 10 kn stoji na odjelu s plastikom i tamonozelene je boje - mala je pa je zgodna za prenositi. Ako ides u velike centre odes s malim u zenski wc, stavis mu tuticu na wc i pricekas malo da se popiski. Ja tako ne radim jer nemam problema sa drzanjem iznad, a i popiski se za cca 30 sekundi ako joj je sila. Ne zaboravi mu staviti nesto u rukice da se zabavi kako se ne bi dizao.

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    oće li mu se smrznut piško??
    kako ih oblačite po kući?
    moj je obično u nekim podstavljenim hlačama. rijetko mu stavim gaćice.
    Ma za piska je bolje da je na hladnom nego na pretoplom (sjeti se price o jednokratnim i platnenim pelenicama po tom pitanju)
    Posto ja imam curicu obavezno joj stavljam gacice i na to stramplice - pazim da ne bude na plocicama ili na propuhu. Stramplice joj oblacim zato sto je naucila skidati carapice iako i ostale kombinacije pale.

  49. #149
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mati prvotno napisa
    Ariens,pa kako manje vremena?Pa trebas cijelo vrijeme posvetiti paznju na reakciju bebe,sad ce pisiti ,e sad ce kakiti,Moj L. zna kakiti i po 5-6 puta dnevno,a tek pisiti,za to ne znam ni broj,ko ce to sve pohvatati,a tek po noci,nemam pojma kako uspjevate. :?
    Kuzim na sto mislis ali tako je mozda samo prvih dva tri tjedna. Bespelenasi obicno kakaju jednom (maksimalno dva puta dnevno). Piskenje je kod ovih starijih svakih sat i pol do dva.
    Puno toga zavisi od starosti djeteta kad se pocelo. Velika je razlika imas li malu bebicu koja piski svakih 20 minuta ili malog puzavca koji ne piski po dva sata. Isto tako je razlika ako skines bebaca koji je naviknut piskiti u pelenu. Jer ti malci piske po malo ne piske nikad do kraja. Joj znam da ti to sve zvuci totalno tesko i komplicirano ali nije.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    46

    Početno

    Po ovome zkljucujem da je vecina vas kod kuce i da ste jos na porodiljnom ili da ne radite,jer zbilja za provesti u djelo tako nesto treba maksimalno vremena.Znaci prva tri tjedna su najgora,uglavnom pranje posteljine i odjece...A kad se izadje vani, kako onda?Uh,Uh svaka vam cast za strpljenje i upornost

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •