Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 746

Tema: Spina bifida (meningomijelokela)

  1. #501

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Cao Tamarina mama zaboravila sam kako se zoves? Drago mi je sto si se javila i sto nas se sijecas ja se vas cesto sijetim jer cijelo ovo vrijeme imam griznju savijesti. Antonela kad je mijenjala pumpicu imala je 1,5 g. i Tamara je cekala op.i nije bilo pumpica.Tad je Miklic reko nama da se Antoneli moze stanje pogorsati a Tamari da se ionako nece puno pomoci te da je odlucio staviti pumpicu koju ima za Tamaru ja sam mu rekla da ako nema pumpica da neka napise kakva treba i da ce suprug otici do Austrije po nju da nema smisla da pumpicu koja je za nekog vec narucena da sad Antoneli ,na sto je on rekao da to nije nasa stvar nego da on mora uciniti kako smatra da je najbolje. Cijelo vrijeme mi je u podsvijesti da sam trebala poduzeti nesto vise . Tada postavljena pumpica radi jos i danas i daj boze sto duze a Antonela je velika brbljavica,ide u redovni vrtic , ne hoda i imamo trenutno velikih problema sa lijevom nogom da ne pisem skuzit ces na postovima poslanim prije . Nemas pojima koliko mi jedrago da ste se javili i da sam si sad olaksala dusu i savijest sto sam ti ovo ispricala .Jeste jos kod Miklica, od prijateljice curici je ove godine u 6 mj. promijenio 5 pumpica i sad 6 koju on i nije postavljao radi. Malo sam se i u njemu razocarala .bas sam se raspisala nadam se da se neces ljutiti .javascript:emoticon('')
    Lovejavascript:emoticon('')
    Heart

  2. #502

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Zaboravila sam curice su ti preslatke u sijecanju mi je Tamara sa svojom gustom crnom kosom i bila je dosta velika i onda , a moram ti reci stvarno ti se divim sa njih 2 trebas sve stici napraviti i jos im dati maksimum od sebe paznje.Ja imam sina 9 god i jedva sve uspijevam, meni je koma jer sam stalno u autu dok ih ujutro razvezem, vratim se doma pa za 3 sata po antonelu ,pa onda vozi sina u glazbenu i svaki dan isto ali ja imam barem svekrvu pa kad zaskripi uskoci i skuha ,a to mi puno znaci.za danas sam dosta brbljala pozdrav i laka vam noc.javascript:emoticon('')
    Shy kiss

  3. #503

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Tamarina mama, jel vas još čekaju nove operacije?
    Jesi se mogla pripremiti prije poroda na to, ili si doznala kao neki od nas tek nakon poroda?
    Super je što ste išli na drugo dijete, idemo i mi, ali nama baš ne ide poso (ha, ha). Jesi išla na pretrage tijekom trudnoće (onaj alfafetoprotein, tako nešto), mene nije toliko strah, ali bih ipak išla na jednu, dve glavne pretrage,... Nije me toliko strah jer jako želim i jedno zdravo dijete, mislim da bi to bilo toliko lagano njegovati i brinuti se, da bi jedva osjetili da je tu što se tiče toga, a svi bi bili presretni što je s nama, čak i Petar, koji stalno govori da bi, i to sestru; a inače sam se nadala da ću imati četvero djece...
    Mislila sam da vam dolazi pomoći netko iz ustanove za njegu, par puta tjedno (pon.-pet.), par sati, da ti dobiješ malo lufta....

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    pozdrav magicdream,da li ste možda išli u Zlatni cekin na vježbe?prije nekoliko godina pričalo se o djevojčici koja ima mmc na glavi i dolazi na vježbe u zlatni cekin,ne znam da li ste to bili vi ili netko drugi,ali eto na žalost puno nas je iz Slavonije.neku večer sam bila na prezentaciji prozvoda od merino vune i spomenuto je kako je u Slavoniji povečan broj oboljelih od kojekakvih karcinoma za čak 80 posto,strašno.drage moje Slavonke puno vas pozdravljamo i samo hrabro dalje... :D

  5. #505

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    joj Drazenka nemam se sta ljutiti,tako je kako je,pa nisi ti uzela pumpicu,on je tako odlucio.drago mi je sto Antonela je dobro i sto joj radi pumpica,sigurno je prava curica sad,ona je tu negdje ko i moja Mihalea,imas tu 2 linka u potpisu pa ces je vidjet,i nju i Tamaru,ajd mi posalji slikicu Antonele da je vidim ako nije problem.idemo kod Miklica ali nismo bili sad vec dugo,ima oko godinu dana.jel mozdas vidjes malu Luciju koja ima hidrocefalus,zajedno ste bile u sobi kad sam zadnji put bila na kontroli?kako je ona?

  6. #506

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Ivanavu prvotno napisa
    Tamarina mama, jel vas još čekaju nove operacije?
    Jesi se mogla pripremiti prije poroda na to, ili si doznala kao neki od nas tek nakon poroda?
    Super je što ste išli na drugo dijete, idemo i mi, ali nama baš ne ide poso (ha, ha). Jesi išla na pretrage tijekom trudnoće (onaj alfafetoprotein, tako nešto), mene nije toliko strah, ali bih ipak išla na jednu, dve glavne pretrage,... Nije me toliko strah jer jako želim i jedno zdravo dijete, mislim da bi to bilo toliko lagano njegovati i brinuti se, da bi jedva osjetili da je tu što se tiče toga, a svi bi bili presretni što je s nama, čak i Petar, koji stalno govori da bi, i to sestru; a inače sam se nadala da ću imati četvero djece...
    Mislila sam da vam dolazi pomoći netko iz ustanove za njegu, par puta tjedno (pon.-pet.), par sati, da ti dobiješ malo lufta....
    nisam se nikako mogla pripremit na to,bilo mi je jako tesko ,u 35tj.su mi otkrili da ima hidrocefalus,a bila sam na 10 uzv tjekom trudnoce,jer sam u 3mj.krvarila jako i u 6mj serklaza i to oni nisu vidjeli a ostecenje je bilo jako veliko da su se dr.u zg cudili kako to ginic nije vidio,rekli su mi da se to moglu vidjet u 2mj jer je veliko ostecenje.2 tjedna sam lezala u Osijeku u bolnici s drugim mama,koje trebaju roditi ZDRAVU DJECU,svaki dan sam plakala i govorila zasto??zasto ja???trebalo mi je vremena da prihvatim sve to.pa sve te op.,i dijagnoze,muz mi je bio velika podrska bez njega ne bi sve izdrzala.kako mi je jedan svecenik rekao da su to bozija djeca on ima svoj razlog zasto ih je takve poslao na zemlju,te recenice se uvijwek sjetim kad mi je tesko.A drugo dijete nam je jako pomoglo,bila nam je spas.kad se sjetim kao smo se cudili njezinom razvoju ja i muz jer smo se bili prilagodili Tamari,tako da nam je sve bilo cudno(prvo dizanje glave kad lezi potrbuske,prve rijeci,prvi pogled )Tamaru ne bi mjenjala za nista na svijetu i ne mogu zamislit zivot bez nje,i nase mazenje.kad joj dam poljubac pa mi se nasmjesi,nema nista ljepse.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj segecic prvotno napisa
    pozdrav magicdream,da li ste možda išli u Zlatni cekin na vježbe?prije nekoliko godina pričalo se o djevojčici koja ima mmc na glavi i dolazi na vježbe u zlatni cekin,ne znam da li ste to bili vi ili netko drugi,ali eto na žalost puno nas je iz Slavonije.neku večer sam bila na prezentaciji prozvoda od merino vune i spomenuto je kako je u Slavoniji povečan broj oboljelih od kojekakvih karcinoma za čak 80 posto,strašno.drage moje Slavonke puno vas pozdravljamo i samo hrabro dalje... :D
    da isli smo u zlatni cekin prije nego smo otisli u zg,vjerojatno su na nas mislili,ona ima MMC na glavi,mogu li znati odakle si ti iz slavonije?

  8. #508

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    a jesam se raspisala............. :D

  9. #509

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    dok ti svima nama odgovoriš....

    Koje jadne bolnice, da imaju samo jedan kateter, mislim da oni imaju minimalno propisanu zalihu, ali... I te neetične odluke doktora (ne znam kako bi odlučio da je njegovo dijete u pitanju, pogotovo kad su još u trudnoći otkrili hidrocefalus)...

    Nas su pitali na nekom seminaru koga bi prije spasili, zamislite oluju i na splavi dr.-a, trudnicu, vojnika, svećenika,... I svi mi smo marljivo prionuli zadatku, napravila svaka grupa svoj rang, tko je "dragocijeniji" i "korisniji" društvu, da bi nas na kraju popljuvali, i rekli, pa ljudi, spasili bi kog stignete, nema tu prioriteta, svi su jednako važni, nema razmišljanja, sve spasite,....

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Tamarina mama, mi smo iz Požege.jeste li vi baš iz Vinkovaca ili iz nekog sela,naime moj suprug radi s vinkovačkom ekipom,tj.ljudima iz Nuštra(Džanak),Rokovaca (Bičanić)i Vinkovaca(Martinović),eto možda ih i poznaješ.meni su također u35.tj.trudnoće rekli da mi dijete ima hidrocephalus,onda sam završila u Petrovoj na kojekakvim pretragama dva dana,pa sam pred porod ponovno došla u Petrovu i tamo sam rodila,ma kad se tog sjetim hvata me jeza...točno znam kako si se osjećala,ne znam jeli gore nama koje smo prije poroda znale da nešto nije ok ili one žene koje su doznale tek kad su rodile.daj mi molim te reci jesi li pila folnu kiselinu od 5mg kad si se pripremala za drugu trudnoću.naime,ja sam neki dan radila provjeru vitamina i minerala u organizmu,sve mi ok,osim folne kiseline koja je granična,a već nekioliko mjeseci pijem folnu od 800 mikrograma,pila sam prije toga dva mjeseca 5 mg ali nije mi bilo baš najbolje,patila sam od nesanice,uznemirenosti...moj ginekolog stalno tupi da ako je željezo ok da mora biti ok i folna ,eto meni Fe ok,a folna granična...ma za pop......

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Tamarina mama, mi smo iz Požege.jeste li vi baš iz Vinkovaca ili iz nekog sela,naime moj suprug radi s vinkovačkom ekipom,tj.ljudima iz Nuštra(Džanak),Rokovaca (Bičanić)i Vinkovaca(Martinović),eto možda ih i poznaješ.meni su također u35.tj.trudnoće rekli da mi dijete ima hidrocephalus,onda sam završila u Petrovoj na kojekakvim pretragama dva dana,pa sam pred porod ponovno došla u Petrovu i tamo sam rodila,ma kad se tog sjetim hvata me jeza...točno znam kako si se osjećala,ne znam jeli gore nama koje smo prije poroda znale da nešto nije ok ili one žene koje su doznale tek kad su rodile.daj mi molim te reci jesi li pila folnu kiselinu od 5mg kad si se pripremala za drugu trudnoću.naime,ja sam neki dan radila provjeru vitamina i minerala u organizmu,sve mi ok,osim folne kiseline koja je granična,a već nekioliko mjeseci pijem folnu od 800 mikrograma,pila sam prije toga dva mjeseca 5 mg ali nije mi bilo baš najbolje,patila sam od nesanice,uznemirenosti...moj ginekolog stalno tupi da ako je željezo ok da mora biti ok i folna ,eto meni Fe ok,a folna granična...ma za pop......

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    cure pokušavam staviti sliku na post,tj.ispod korisničkog imena,ali ne ide,pa ne ide.sve sam napravila,izabrala sliku,kopirala,url......,ali nje nema na postu.tko zna nek mi pomogne!

  13. #513

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Evo vidiš Tamarina mama baš si nam dobrodošla!Napisali skoro cijelu stranicu u danu!Ma ne bi se mi svi ispričali ni za deset dana da se negdje okupimo koliko toga ima.
    Mi smo eto maloprije stigli sa zarazne.Fran opet zakurio 39.4,a vikend i dr. rekao najbolje za Zg.Bit će da je neka viroza opet.
    Ivana reci Miki da jede narandže!

  14. #514

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Komadi i ja kao i Anita pokusavam staviti sliku no totalni sam dibidus nikak da skuzim.Ko zna neka pošalje smijernice.Hajde Manuela znas da će i to proći i Emanuel je 3 dana imao tem. i povraćao je i sad mu je dobro. Tamarina mama sa Luciom se baš često vidimo posijećivamo se barem1 u 2 mj.,no ona je u 12 mj. dobila epi.napad jer pumpica nije radila ,ali sa tim da je jednu dobila u 6 mj. pa drugu u 8 i sad joj je postavio 3 u razmaku od 15 dana i nakraju ni neznaju tko je postavio 6 nema nigdje upisano u biti dobila je i mengitis i rekli da neka budu sretni sto je ostala ziva. Sad se oporavlja idemo kod njih negdje oko 18.03 kad je Luci rodendan a 08.04 na goljak. Svakako cu ih pozdraviti i spotam Robertu sto se ne aktivira. Kad uspijem staviti sliku onda ces vidjeti moje čudovište koje nikad ne šuti jedino sad kad spava.

  15. #515

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    ma on samo puši te cigaretine, ha, ha, dobro, smanjio je, čak, da uštedi, frće duhan. rekli su do 4. mj. pokušavajte, a onda na inseminaciju, brrr. ma ne znam, dođe mi da odustanem, tko će se bakćat s njima u Petrovoj. Privatnik je rekao da bi 1. trebala operirati endometriozu, pa onda ići na trudnoću, a u Petrovoj već 2 dr.-a mi rekli da ne bi operirali kad me ništa ne boli, da nije to tak veliko,... A to što svaki mj. raste, i što otežava trudnoću, eh. Možda se to plaća, to i in vitro, pa bi radje umjesto oper. malo love. Osobno, čak bi radje oper., iako mi se s... od straha od same pomisli.
    Sad ću je tužiti, Mirjana to zna, i meni je slala upute, koje opet ne znam gdje su,.... Znam da se zove Avatar, ali dalje je sve crno...
    Antonela je prava ljepotica!
    Radim letak za Udrugu, pa ako se netko hoće pridružiti, poslat ću mu radni primjerak.
    Uskoro vam i šaljem nove informacije vezano za Kongres, svima ću poslat na pp, a onima koji nemaju komp. ću poslati faxom.

  16. #516

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    ovakodete na profil,srolajte skroz dolje pise vam uploadajte Avatar saVaseg racunala i kliknete na browse,nadjete sliku na kompu i zatim kliknete na na posaljite.ali morate paziti na velicinu slike nesmije biti vise od 7kb,ako nemate neki program za smanjit sliku,posaljem vam ja online link gdje mozete u par minuta smanjit velicinu.

  17. #517

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Anita,koja to Stjepan ima kolica?

  18. #518
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Isprika,isprika...naravno,ja pitam: Anita,koja to Stjepan ima kolica?

  19. #519

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Mirjana puno hvala što si mi stavila sličicu,majstor si nema šta.Stjepan već tri godine ima kolica Pixi 1,ovo proljeće ćemo uzeti 2.,nama su ta kolica super,prošle godine smo uzeli neka druga ,jako su loša,tako da još uvijek ganjamo ova.negdje prije sam zvala Korak lakoće u Ilici ,kažu da kolica Pixi i dalje idu na doznaku bez ikakvih doplata,naravno za "osnovni paket".još jednom puno hvala

  20. #520

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    zaboravila sam napisati da su Pixi kolica malo zeznuta što se tiče sklapanja,naime moraš imati uz sebe gedore ,mislim da se to tako zove :? ,ali mi smo ih sklapali možda dva puta,ma mi ti njih i bez sklapanja strpamo u svoju "limuzinu"yugo

  21. #521

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    eh ta kolica.mi smo isprobali dvoja i mogu zaključiti da su prva bolja.Prva su Patron Bohemien(tako nekako).Lijepo su uska za zdjelicu i drže mu nogice sakupljene,a i pravilno sjedi.i lijepa su mi.Druga su Lisa i nisu dobra jer je sjedište preširoko pa sav potone u njih.Prva se ne sklapaju kao kišobran i ne stanu mi u "običan" auto.Sva koja sam vidjela su velika i teška i dođe mi da kupim neka najobičnija,ali ova dječja su ipak premala i tako nemam ispravno rješenje.Kak' god okrenem ne valja.Znate li od kada imamo pravo na ona baš invalidska?
    Mi kada krenemo na put trebali bi kombi da potrpamo sva ta pomagala...pa još prtljaga :shock:. Najbolje mi je kada ja hoću glumiti gospođu u štiklama pa kada treba izvaditi i smontirati ta kolica koja su skoro veća od mene ...to bolje da nitko ne vidi!Al' ne dam se gospođa je gospođa ! .

  22. #522

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Stijepko je prekrasan!Dugo ga nisam vidjela pa mi je sada tako velik i kao da se malo razjačao?Ima krasna ramena...to je sigurno od Vojte...tako je i Fran lijepo gore građen(mišići,mišići).Rekla nam je Ivana još dok smo počeli sa Vojtom da to prekrasno izgradi mišiće i da se na plaži neće trebati sramiti skinuti!

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Manuela koliko sam ja upoznata s pravilnikom pravo na prava invalidska kolica,tj.aktivna invalidska kolica stječe se sa sedam godina,tj,kad se krene u školu.tada navodno imamo pravo čak na dvoja kolica jedna aktivna i jedna pasivna.to sam čula od djelatnice na šalterima u hzzo-u.Stjepan ima dosta razvijena ramena i hvala Bogu lopatice su mu dosta dobra s obzirom na skoliozu i kifozu.dosta vježbamo,a i dosta je na podu,gmiže,a da pokreme cijelo svoje tijelo treba mu dosta snage.vojta sigurno utječe na razvoj mišića,ali i na cirkulaciju,da samo vidite kako Stjepanovo područje mmc bude prokrvljeno dok vježba,,od svijetlo crvene do jakog crvenila.mada mi vježbamo vojtu,mislim da svaka terapija utječe pozitivno na organizam,ako se pravilno radi.inače to je slikano prošlo proljeće.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Anita, Stjepan izgleda kao da se malo sjeo u nečija kolica.... isto kao i Antonela, i Fran,..... ono što čitaš i što vidiš, ne ide zajedno.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Laura isto ima jače razvijena ramena, ko neki muškarčić, puno je se pomagala sa rukama,oduvjek i sad kad se penje stepenicama, primi se za ogradu i djelomično se vuče rukama, nije to ništa čudno. Stjepan je lijepi dječak. Pusa i pozdrav svima.

  26. #526
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Manuela, naša prva kišobran kolica smo kupili u Beurefindu i zbilja su OK, fino se sklope.
    Sadašnja kolica smo isto tamo kupili ali ova su teška preko 16 kg i daju se samo rastaviti, ne i sklopiti jednostavno, pa smo kupili veći auto u koji ta kolica nerasklopljena fino stanu :D Ona su preko 16 000,00 kn osnovni model, ali se daju regulirati u svim pravcima i zbilja se svi čude kako Denis u njima super sjedi i kako mu je kičma super :D

  27. #527

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav svima,danas smo na Goljaku snimali eeg,sve je ok,kontrola za godinu dana.Moram reći da mi je pao kamen sa srca :D Može li mi tko odgovoriti koliko dugo se čeka na rektoanalnu nanometriju kod dr.Jadrešin u Klaićevoj?

  28. #528

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Mi smo to radili u Heleni. Taj isti doktor iz Klaićeve dolazi kod njih. Ja se ne mogu sjetiti jesam li platila ili smo išli na uputnicu?

  29. #529

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    mi smo isto u Heleni napravili "opći" pregled,kod njih dolazi dr.Percl,ali bila je nešto odsutna pa je tada došao dr.Jadrešin.pregled smo platili mislim 300 kn,ali rektalnu moramo na uputnicu u Klaićevu,bar nam je tako rekao,to je bilo u studenom 2008.

  30. #530

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno DRazenka

    Tamarina mama posalji mi link za smanjiti sliku da ju mogu staviti na post PUSA

  31. #531

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Može li mi netko preporučiti gdje ću nabaviti ortopedske cipelice osim u Valeka. Valeka mi je više puna kapa. Stalno nešto griješe. sada su napravili manje cipelice nego prošli put, a noga se ne može samnjiti samo narasti. Nosila ih je 20 dana i sada su male. Odmah lošije hoda, a nove kad dođem u Zg idući tjedan mogu dobiti tek za 20 dana. I cijelu tu "uslugu" još platim 850,00 kuna, a dijete mi nema u čemu hodat. Spasite me s nekom dobrom informacijom?!

  32. #532

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj segecic prvotno napisa
    Tamarina mama, mi smo iz Požege.jeste li vi baš iz Vinkovaca ili iz nekog sela,naime moj suprug radi s vinkovačkom ekipom,tj.ljudima iz Nuštra(Džanak),Rokovaca (Bičanić)i Vinkovaca(Martinović),eto možda ih i poznaješ.meni su također u35.tj.trudnoće rekli da mi dijete ima hidrocephalus,onda sam završila u Petrovoj na kojekakvim pretragama dva dana,pa sam pred porod ponovno došla u Petrovu i tamo sam rodila,ma kad se tog sjetim hvata me jeza...točno znam kako si se osjećala,ne znam jeli gore nama koje smo prije poroda znale da nešto nije ok ili one žene koje su doznale tek kad su rodile.daj mi molim te reci jesi li pila folnu kiselinu od 5mg kad si se pripremala za drugu trudnoću.naime,ja sam neki dan radila provjeru vitamina i minerala u organizmu,sve mi ok,osim folne kiseline koja je granična,a već nekioliko mjeseci pijem folnu od 800 mikrograma,pila sam prije toga dva mjeseca 5 mg ali nije mi bilo baš najbolje,patila sam od nesanice,uznemirenosti...moj ginekolog stalno tupi da ako je željezo ok da mora biti ok i folna ,eto meni Fe ok,a folna granična...ma za pop......
    nije me bilo par dana pa evo da odgovorim znam bicanice iz rokovaca to su mi rod,tj. to mi je od mame sestricna,a sto se tice folne kiseline pila sam prije i za vrijeme trudnoce a od koliko mg ne mogu se sjetiti

  33. #533

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    12

    Početno Re: DRazenka

    Citiraj Drazenka prvotno napisa
    Tamarina mama posalji mi link za smanjiti sliku da ju mogu staviti na post PUSA

    evo link http://online-image-resize.kategorie.cz/ upisi tamo samo 100 pixselsa moralo bi valjati,valjda smijem stavit tu link,i da pitala si kako se zovem jer si zaboravila,zovem se Jelena

  34. #534

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Draženka

    Ćao moje drage mame!Danas idemo na EEG nakon neprospavane noći pa sad se zabavljamo samo molim boga da je sve ok. Inače novo je da moramo na op. lijevog kuka no imamo problem sa Antičevićem jer će postaviti pločicu sa kojom poslije nemože na MR.Definitivno idemo u Lovran po drugo mišljenje jer ovo nema smisla, kaže Miklić da će za god. dana trebati opet MR. i kaj da ima pločicu 1 god. pa opet op. ne o toj verziji sam rekla Antičeviću da ne razmišlja .Kad sam ga pitala da li postoje pločice od titana rekao je da on o tome nezna ništa neka ja vidim sa dobavljačima.Ja sam ga pitala pa odkud meni bilo kakva adresa ili broj tel.a on kaze da se negdije raspitamo. Ja vas pitam jel sa njim sve ok? Danas sam bila kod Miklića i on je napisao da materijal koji će se koristiti kod op. kuka mora podlijegati MR pretrazi pa sad budemo vidli ,ali mislim da će se on viješto iz tog izvući. Nego ima li tko iskustva sa Lovranom neka se javi svaka informacija je dobrodošla . Za sad toliko drzite nam fige za danas. Pusa od nas za VAS.A Jelena sliku nikak da stavim totalno nis ne kuzim,bude mi to stavio muz kad stigne. javajavascript:emoticon('')
    Shy kissscript:emoticon('')
    Laughing

  35. #535
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Draženka,poslala sam ti privatnu poruku u vezi slike,da ti ju stavim kao i Stjepanovu. Jel ti to čitaš,ženo?

  36. #536

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Morat ćemo i mi problem kolica riješiti autom.Odlični mi se čine Peugeot Partner, Berlingo i sl.
    Što se tiče ortopeda svi hvale Lovran; pa probaj Draženka ,nemaš što izgubiti.Ovo što ti je rekao stvarno nema smisla.Ili da probaš i Sloveniju?
    Imala sam negdje i brojeve;sutra ću potražiti.Nadam se da je EEG ok.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Pozdrav. Evo nešto što ja nisam znala a sigurno će svima barem malo olakšati stvari. Išla sam kod pedijatrice po doznake za katetere te ih htjela potvrditi na hzzo-u, a tamo sam dobila informaciju da oni to više ne rade tj. da nam po novome pedijatar samo potvrdi doznake i da s njima odmah možemo u ljekarnu. Nadam se da sada neće biti problema s količinom jer navodno nema niti komisije. Vjerujem da će Mirjana malo detaljnije istražiti ovaj podatak ako već i nije, jel tako Mirjana
    Kad ste već kod folne i trudnoće, ja sam naručena u genetsko savjetovalište slijedeći tjedan. Baš me zanima kaj će reći i da li će radti kakve pretrage. Pijem folnu već 3 mj, 5mg. Anita, za analizu vitamina i minerala u krvi si dobila uputnicu ili si išla privatno?
    I za kraj, mi smo bili kod dr. Bojića. Bio je ljubazan, pun objašnjenja, prijedloga, da bi čovjek išta rekao...

  38. #538
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Možda mu je netko dao link na naše tračanje....dao Bog! Stiglo je rješenje za stranicu,krećemo sa izradom,i na njoj su podaci o novom pravilniku. Za neka pomagala trebate odobrenje komisije,za neke ne,uglavnom to piše već na doznaci koju ispunjava PEDIJATAR na prijedlog specijaliste. Lakše,ne lakše,još sam uvijek sumnjičava...čini mi se da će nas više kontrolirati i gnjaviti i nas i pedijatre,sad će imati puuuuno vremena.

  39. #539

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj nanasugar prvotno napisa
    Pozdrav. Evo nešto što ja nisam znala a sigurno će svima barem malo olakšati stvari. Išla sam kod pedijatrice po doznake za katetere te ih htjela potvrditi na hzzo-u, a tamo sam dobila informaciju da oni to više ne rade tj. da nam po novome pedijatar samo potvrdi doznake i da s njima odmah možemo u ljekarnu. Nadam se da sada neće biti problema s količinom jer navodno nema niti komisije. Vjerujem da će Mirjana malo detaljnije istražiti ovaj podatak ako već i nije, jel tako Mirjana
    Kad ste već kod folne i trudnoće, ja sam naručena u genetsko savjetovalište slijedeći tjedan. Baš me zanima kaj će reći i da li će radti kakve pretrage. Pijem folnu već 3 mj, 5mg. Anita, za analizu vitamina i minerala u krvi si dobila uputnicu ili si išla privatno?
    I za kraj, mi smo bili kod dr. Bojića. Bio je ljubazan, pun objašnjenja, prijedloga, da bi čovjek išta rekao...

    Bog Nataša,ja sam provjeru vitamina i minerala radila u ljekarni besplatno,naime svaka tri mjeseca kod njih dolaze ljudi iz Twinlab-a i rade te analize ,ne znam koliko je to pouzdano,uskoro ću na pregled kod svog ginekologa pa ću s njim vidjeti da li je to sigurno,ako nije tražiti ću ga uputnicu da to obavim u bolničkom lab.Nataša da li si ti folnu od 5 mg dobivala na recept ili na slobodno,naime čula sam da neke ljekarne daju na slobodno ,oko 30 kn.gdje idete na savjetovalište,koliko si to dugo čekala...ako ti se ne da pisati pošalji mi tel.br .preko p.p. pa te nazovam

  40. #540

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    I ja i Fran smo bili na tim mjerenjima vitamina i minerala u TwinLabu u Ilici,ali nažalost ne besplatno već sam platila oko 200 kn i onda sam još nakupovala hrpu njihovih proizvoda(bila sam u nekoj ludoj fazi) sada to više ne bih nikome preporučila!Najbolje ono što vas zanima provjerite iz krvi!
    Što se tiče folne ja si sama kupim Folacin-Galenski laboratorij(jedna tbl. sadržava 5mg.folne kis.)Nisu skupe!Otvaraju apetit!!!

  41. #541

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Rektalna manometrija, ne čeka se dugo, koliko se sjećam, možda par tjedana (u Klaićevoj, sestra Goga i Jadrešin, ne mogu naći br.tel.).

    Valek, da, i nama su predzadnje cipele bile nekako premale, i u njima je stalno hodao na peti. Otišla sam vidjet u Bauerfeind, a kad ono još gore, barem nama, čekali TRI MJESECA cipele (nisu se nešto ispričavali, rekli na kraju da su zabunom završile u Splitu), bile premale, čekali nove, sada i u ovima hoda na petama. Ne znam, možda je do njegovih stopala, ali u običnim cipelama koje još nosi, ne hoda na petama, tako da mi nije jasno. Mislim da ćemo se vratit Valeku, on barem napravi na vrijeme, samo ću ćešće reklamirati, pa nek izmisli bolje.

    Da, da, sigurno je Bojić čitao forum, pa si je malo ponovio ono šturo štivo sa studija i sad se više ne mora čudit svemu ko puran glisti.

  42. #542

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    ...moram nešto napisati ( prepisati ) o ovoj ptičici u kavezu...

    Ima jedna basna o malenom tiću kojem mater kaže kako je još malen i ne zna letit te kako mora mater čekat u sigurnom gnizdu.Međutim,tić ka tić,glup i tup,ne sluša mater i izleti iz gnijezda pa kako nije zna letit pa je na zemlju.Malo se udarija i počeja plakat od ladnoće,tada naiđe krava i posere ga.Kad je osjetija da mu je toplo tić izađe vanka i počne pivat.Čula ga je mačka ,izvadila iz govna i pojila.I sad koja je pouka?Pouka je, prvo,ne leti kad ne znaš.Drugo,ne diži glavu dok si u govnima i ne PIVAJ.Treće,nije ti uvik neprijatelj onaj ko te posere.Četvrto, nije ti uvik prijatelj onaj ko te izvuče iz govana.Kako vidite,ta mala basna sadrži dvadeset velikih metafora u sebi.Vi ćete na primjeru te tićice pripoznat stotine situacija u nas.Stotine ljudi cvrkuće i piva, jer im je toplo u govnu u kojem su se našli,a ne znaju šta ih čeka...

  43. #543

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Draženka

    Samo pokušavam poslati njezinu sliku...[/list][/quote]

  44. #544

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav Draženka ,pa Antonela mi se nije ništa promjenila od zadnji put,a to je prošlo dosta vremena.naravno izdužila se.preljepa je.ima jedna curica u Požegi koja me jako podsjeća na Antonelu.kaže Stjepan da si trebala poslati veću sliku.Nego draga moja kako je prošlo snimanje,mislim na eeg,ništa ne javljaš,pa se brinam,jel sve ok...

  45. #545

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    EEG je prošao dobro recimo, nalaz na rubu epi napada, no nije ju stavila na profilaksu jer Antonela radi sve što trebaju djeca njene dobi a to je u principu da zna slova ne sva, da su crteži čovjeka sa detaljima,pokušava spajati slova u riječ tj. čitanje.Ja sam se iznenadila, a tek muž koje li ljubaznosti u G Bistri.Snimanje se vrši na najnovijem aparatu, snima kamera cijelo vrijeme i svaki pomak, i sve se komp. prenosi direktno kod dr. Na pregledu smo bili oko45.min. i to stvarno u detalje no rekla mi je i dr. Mucić da se pacijenti žale na Antičevića i da je najbitnije da idemo tamo gdije se osijećamo sigurno.Jako sam zadovoljna pregledom ne usporediti sa Rebrom kod iste dr.Dala nam je i preporuku za denzitometriju i rekla je da to obavezno napravimo prije op.a termin sam dobila za 13.03. na rebru.Anorektalnu smo isto radili i nalaz je super sljedeća kontrola za 1 god.Na red se čeka najviše tijedan dana.A što se tiče slike nismo je uspijeli staviti pa MOLIM da mi netko stavi SLIKU ha ha ha . A da rekla je da kad napravimo denzitometriju sa nalazom ćemo iči valjda kod nekog kaj mućka i odreduje doze vitamina koje treba piti nisam zapamtila no Manuela sigurno zna i da je napamet davanje bilo kakvih vitamina nepotrebno jer se nezna čega koliko fali i koliko treba dati.A i pitala ja dali korištenje elektrostimulatora može poticati napad rekla je da isto toliko koliko i tv, komp itd. U biti svi koji ga koriste onako kako im je pokazano kod poduke ne moraju biti u strahu.Valjda sam sve namljela kaj ima kod vas novo našto se pretjerano ne javljate mislim na sve.Drage moje ja sad idem nakon 2 viježbe popiti kavu, bila joj je danas fizioterapeutica i izvježbala a ja sam je sad izmasirala pa idem na zasluženu pauzu.javascript:emoticon('')javascript:emoticon('')
    Raspa
    Coffee

  46. #546

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    I mi s juga za dva dana stižemo u Zagreb. Imamo kontrole kod Polovine i u Heleni, a moramo naručiti i nove cipele. Moram ovaj put oštro s Valekom jer mi je dojadilo plaćati cipele u kojima Marija samo kvari hod umjesto da ga popravlja. Ovo sa dokumentacijom oko ovjere za ortopedske cipele su skroz zakomlicirali! U Dubrovniku još ne znaju tko što treba ovjeriti - luda kuća!

  47. #547

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Draženka

    Pozdrav Dubrovniku! Za cipele trebaš samo preporuku od ortopeda ili fizijatra i sa tom preporukom ideš kod pedijatra kod kojeg je i dijete i on sad piše doznaku koju šalješ Valeku puno jednostavnije nego prije, a ako nemaš sad doznaku a ideš u zg. odi samo kod Valeka da ti uzmu mijeru pa im poštom naknadno pošalješ doznaku ja tak radim već 3. puta. A ako ti zezne cipele to moraš odmah reklamirati inače ništa, zato sad odmah reci kaj ti ne valj i mislim da bude sve ok.javascript:emoticon(':?')
    Confused

  48. #548

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Draženka, molim te ime, broj i sve ostalo te doktorice kod koje ste radili eeg. Ovaj aparat na rebru je stvarno iz prapovijesti, išli bi dalje po drugo mišljenje. iako uzima fenobarbiton često mi žmirka. očito da nekaj ne štima. lijepo napreduje, vidim da je ok ali želim biti mirna. hvala!

  49. #549

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    POZDRAV SVIMA EVO DA SE I JA JAVIM NAKON DUŽEG VREMENA. PRIJE 3 DANA BILI SMO KOD POLOVINE NA KOTROLI I VJEŽBAMA I SVE JE OK OBZIROM NA SITUACIJU MORAMO DO KRAJA USAVRŠITI PUZANJE JER POMIČE OBJE NOGE ISTOVREMENO.POLOVINA JE REKAO DA JE TO VRLO DOBRO OBZIROM NA OŠTEĆENJA ALI VIDIO JE DA BETO MOŽE POVLAČITI NOGU ZA NOGOM JE DA JE TO DOSTA TEŠKO ALI IPAK IDE PA I SAD POLOVINA ŽELI DA TO ISFORSIRAMO DA KRAJA PA ĆE NAS NARUČITI NA OPERACIJU TETIVA I NAKON OPORAVKA POKUŠAT ĆE GA POSTAVITI NA NOGE PA MAKAR HODAO I IZ KUKOVA SAMO NEKA HODA TO SU NJEGOVE RIJEČI.JA SE SAMO NADAM DA ĆEMO NEŠTO USPJETI OD TOGA ALI ISTOVREMENO ME JE I STRAH.ALI ŽIVIM ZA DAN KADA ĆU BETA VIDJETI NA NOGAMA.ZA SADA TOLIKO POZDRAV SVIMA IZ BARANJE

  50. #550

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Mene je pedijatrica s doznakom vratila na ovjeru kod povjerenstva iako su me sa HZZO-a poslali u nje na ovjeru. Lutam sa papirima jer je jako teško otvoriti pravilnik i pročitati. Poslat ću Valeku doznaku poštom kad se oni dogovore tko će ovjeriti, nema mi druge! U nas vam je uvijek tako, informacije iz Zagreba sporo dopiru na jug!!!

Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •