Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 746 od 746

Tema: Spina bifida (meningomijelokela)

  1. #701
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Da,i ja već čekam dva tjedna da mi odgovore a nisam im napisala kamo da me nazovu. Hvala cure,idem još jednom faksirati.

  2. #702

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Nataša,da li unosite dovoljno tekućine?Meni su stvarno dobre Cranactin kapi od brusnice;ustvari mislim da je dobro bilo što samo da nije slatko(neka su napitci više kiselkasti).

    Draženka,sjetila sam se kako smo pričali Crvenkapicu sa tetom Koviljkom .Znaš da mi pričanje nije jača strana;jednostavno zablokiram;ali zato sve intenzivno osjećam i proživljavam...ti ćeš pričati,a ja ću slušati.Veselim se Goljaku!I piti ćemo kavu sigurno .I Fran se veseli Goljaku i društvu!

    Anita,ja sam Frana naručila e-mailom.Moraš poslati mail sa imenom,prezimenom,adresom i zadnjim nalazom ili uputnicom za pregled na Predbilježbe.ORT@kbc-zagreb.hr i u roku dva-tri dana dobiješ odgovor.
    Ma to naše zdravstvo je stvarno koma.Bila sam ja i tamo direkt na šalteru da se naručim pa su mi rekli da nemaju još termine za sedmi mjesec.Ne znam samo zašto onda govore da se može naručiti na šalteru,a kada dođeš tamo ne može.Uopče ne znam kako se naručuju stariji ljudi koji nemaju kompjuter (prestrašno).
    Nama je puknula ortoza u petak i jučer smo ju nosili na popravak; sada smo bez ortoze do daljnjega ,iako smo već imali pravo na novu ne mogu ju dobiti bez ortopeda ,a kod njega možemo tek sredinom sedmog mj.Onda će biti dobro ako dobijemo doznaku za novu ortozu koju ćemo morati čekati da nam izrade dok prođu godišnji.Tako da nema šanse za novu ortozu prije jeseni,a imali smo pravo za proljeće...može li se van iz tog začaranog kruga? .Tko će to razumjeti i kome da se žalim...Fran bi hodao,a bar dva tjedna ništa od hodanja.Trebali bi imati barem dvije ortoze,a ne jednu.
    Da sve bude još bolje jučer nam pukla guma na autoputu,a već četiri dana zaredom ja gubim ratkape sa auta ( četiri sam ih izgubila pa neke i pronašla),ali dobro nedam se...mora proći i takav ružan period.Mora nakon kiše sunce,to je zakon prirode

  3. #703

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav,što se tiće Šalate dala sam im sve podatke,ali ću kao Mirjana još jednom ponoviti cijeli postupak,pa se možda jave...
    Ne znam šta svi nešto izmišljaju,kad se naručivalo telefonom uvijek je bilo zauzeto,zvala sam po mjesec dana da bi stupila s njima u kontakt,a sad kao nerki bolji način pa opet problemi s naručivanjem.
    Draženka mi smo ti na facebooku,registrirani smo pod ivicinim imenom...

  4. #704

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    A sada kužim zašto Vas nema ovdje,pa vi ste svi na facebooku!Ja nekako nisam za tamo.nemem pojma zašto,jednostavno nisam.

    ...ma Draženka krivo sam napisala nije teta Koviljka nego Koraljka i baš mi je ža što je više nema tamo.Možda bi se i ja naučila pričati...Ostala mi je u sječanju ona priča o seljaku što nam je pričala.Uvijek je se lijepo prisjetiti...


    __________________________________________________ __________...kad ti život da limun napraviš limunadu...(tako nekako)!

  5. #705

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Očito su se opet nagomilale bakterije, isprala sam mjehur i već je bolje ali popodne pelena uvijek mokra. A što se tekućine tiče više preferiram vodu. Na zadnjoj kontroli dr nam je rekla da i smanjimo unos tekućine kako bi ostali suhi popodne :? I pitala sam za taj cranactin, rekli su mi da onda djeluje samo na E.coli a ostale se razbuktaju.
    PS. bili smo na kontroli kod dr Bojića, slao nas na mjere pokretljivosti i sve 5. Dao nam je ortopedske cipele i ortoze za noć za svaki slučaj. Baš je bio ljubazan.
    Do sljedećeg čavrljanja, lijep pozdrav svima!

  6. #706

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Da,i ja već čekam dva tjedna da mi odgovore a nisam im napisala kamo da me nazovu. Hvala cure,idem još jednom faksirati.

    Bog Mirjana jesu li ti šta odgovorili sa Šalate.Ja sam im ponovno sve faksirala u četvrtak,ali odgovor još nisam dobila,niti su me nazvali,niti poslali e-mail.poludjet ću.......
    Jutros smo Stjepanu na vježbama izvadili krpelja,sada pet dana mora piti sumamed.navodno su krpelji jako zaraženi i najbolje je popiti antibiotik,nemem pojma odkuda se stvorilo to stvorenje,sinoć ga nije imao,a jutros mu je već bio zakvačen za vrat.Pedijatrica mu je to lijepo izvadila,ja bi to sigurno smrljala....
    e da Stjepanu je nalaz urina super,urinokultura sterilna,ne mogu vjerovati da imamo već nekoliko mjeseci dobra nalaze.
    Pozdrav svima

  7. #707
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Još nas nisu zvali za termin,zbilja je to čudno.

  8. #708

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Pa stvarno ne znam šta da radim,za tjedan dana mi ističe uputnica.Pokušati ću večeras napisati e-mail,možda upali to,pa to je za p........Mirjana kako ti je na poslu,snalazi li se suprug sa malenom

  9. #709

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Napokon stigao termin za Đapića:11.11.2009.

    Od slanja faxa 16.6 do kontrole 11.11. proći će skoro 5 mjeseci.živjelo naše zdravstvo

  10. #710

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    17

    Početno

    evo da se i ja konačno javim. moj je Jurica prvi put pomjerio nogama,mislila sam da mi se priviđa ali poslje toga je još nekoliko puta to napravio,idemo na vježbe i prvi smo put dobili stimulacij(do sad nije zbog epi napada)i super uspjet ćemo mi sve,tako sam sretna zbog toga. sad je bolan ima temperaturu..... pozzzzzz svima i jednoj malo curici koja još nikako nije bila kod kuće SARA MARIJA INJENOJ MAMI KLAUDIJI mislim na vas.....

  11. #711

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Ćao moje drage mame!Ništa vas nema kaj ste svi na moru osim nas mi se još pacamo na kontinentu a uskoro se valjda budemo malo ohladili. Kaj ima novoga kod svih Vas, kod nas sve po starom jedino ja novo da smo radili EEG i bio je savršen neuropedijatrica je bila prezadovoljna i kaže da je Antonela jako narasla i da se promijenila da je prava curica. Pričala sam sa njom o liječnicima iz Austrije i nemreš vijerovati rekla je da je ona tu za svaku suradnju sa njima i da će mo se sve dogovoriti kad se vrati sa godišnjeg tj. da se poveže sa njima.A pločica koja nam je naručena hitno 27.03.2009. još nije stigla na rebro kad će nezna se. Neuropedijatrica nam je rekla da najbolje da idemo kod Đapića jer da sa Antićevićem nekaj ne štima da ni oni kolege sa njim nemogu razgovarati i da se i ostali dosta žale na njega tak da vijerojatno krećemo kod đapića. Iva kaj je sa tobom kaj se ne javljaš kak su ti dijeca kak je Laura. A ti Manuela neki dan se Antonela sijetila za Frana i stijepana neznam od kud ih je iz memorije izvukla. Ispekla sam javascript:emoticon('')štrudle sa jabukama pa ste svi pozvani javascript:emoticon('')pozdrav i pusa od nas Sakaća.javascript:emoticon('')

  12. #712
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Da,malo smo se stišali,ali nekak to ide globalno,svaka u svojoj svakodnevici...Udruga pomalo nešto radi,javljamo se na raznorazne natječaje za novčana sredstva (još nam fale novci da otplatimo putovanje dr. Cvitković), Ivana radi na osvješćivanju HZZOa o novim vrstama katetera i stvarnim količinskim potrebama nasuprot onima iz Pravilnika,itd. Forum na stranici još ne radi,CARNET nas očito jako mrzi,izgleda da ćemo mijenjati server. Fali nam malo ljudske snage, da se sirovo izrazim,pa ako netko ima volje i ideja što raditi...Došle smo do ideje nabavke bicikla za djecu iz udruge,posebnih, sa kombinacijom pogona ruka-noga,pisali smo RTLu,pa ćemo vidjeti.
    Ja sam se malo uljenila,krivim posao za to,ne ostaje mi puno energije...nemam volje upaliti kompjutor kad sam doma,nemam volju za ništa. Jel to ono što se zove fjaka?Ostali su mi i oni ispiti na koje sam nadobudno krenula prije posla,imam još neku obaveznu specijalizaciju na poslu,a padam u depresiju kad izračunam koliko bi mi nakon svega ostalo vremena za Eni...Imam puno telefonskih brojeva mami koje sreću moji prijatelji,rodbina,kojima sam obećala javiti se,čuti što mi imaju savjetovati,a jednostavno mi je lakše ostaviti to za neki drugi put.
    Dobra je vijest što se Eni počela dizati uz namještaj. Ne stoji kako treba,ali i ovo mi je puno. Ne tjeram ju na stajanje,sve se odvija u tempu koji joj odgovara. Dobili smo termin za kontrolu kod Đapića,16.11. Anita,sve sam navijala da i mi dobijemo 11.!Tražit ću ga ortoze za stajanje,neću izaći bez preporuke,vikat ću ako treba. Počeli smo dobivati pelene na doznaku,a moram se raspitati kako se dolazi do kolica,izgleda mi komplicirano,ima neka caka kada se propisuju prvi put. Slijedeći tjedan šaljem HZZOu zahtjev za 5 katetera dnevno,istopile su nam se sve zalihe,a bome ih neću kupovati.
    Trebam savjet...počela sam gospodični uređivati sobicu. Htjela bih da ima mali stolić i stolicu/foteljicu,za crtanje itd. I sad neznam gdje da nađem nešto nisko za sjediti,a da ona može sama upuzati u to. Nešto najsličnije našla sam ovdje http://nakup.pikapolonica.com//delta...95907693101029 ali bih svejedno htjela čuti savjet od vas.

  13. #713

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Evo i nas,još smo uvijek tu...malo radimo,malo odmaramo...
    Svašta nam se izdogađalo kako se nisam javljala.Bili smo kod Antičevića (čekali 44 sata ).Uvijek se nadam da će sljedeći puta biti bolje,ali nikako...
    No sve u svemu nakraju sam bila sretna da smo dobili doznake za ortozu jer sa moglo desiti i da nismo.Baš moram ući unutra i reći da ne mogu čekati inaće ništa.
    Kupili smo bazen i Fran se kupa i uživa,još samo da nabavim pijesak.
    Što se tiče stolčića ja sam dala napraviti Franu drveni i platila oko 300kn,a ima i u idi didacti raznoraznih foteljica i stolčića,ali tamo je sve skupo.No vidjela sam po trgovačkim centrima i onih foteljica kakve smo i mi imali dok smo bili mali ( one kockaste od stiropora ).Draženka vidimo se na Goljaku.

  14. #714

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    bok društvo evo ija da se javim nakon dužeg vremena.kod nas je više manje sve isto jedino što sada idemo na vježbe u slavonski brod a ne kod polovine i novost je i to da nam je mjehur i bubrezi u dosta dobrom stanju pa tako da je profesorica zadovoljna i kontrola je za 1 godinu zar to nije super?Majo javi mi gdje sada idete na vježbe.pozdrav

  15. #715

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Zasto ste odustali od Polovine? Moja Marija ima četiri i po godine i mi smo u Polovine od šestog mjeseca njenog života. Marija hoda (ne idealno) i svaki dan je sve bolja, a Polovina je u vježbama dosta pomogao!

  16. #716

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    polovina je odličan i meni je jako žao što smo morali prekinuti vježbe ali financijski više nismo mogli izdržati,a nitko nam ne pomaže svi kukaju zbog recesije.u 1 godini postigli smo puno rezultata ali eto uvijek je u pitanju taj "NOVAC",nadam se da će nam netko pomoći pa onda ćemo sigurno nastaviti terapije kod polovine

  17. #717

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    17

    Početno

    evo drage mame da se i ja javim...škola je počela pa snjom i nove obaveze, na vježbe smo išli u vukovar dva i pol mjeseca,moram priznati isplatilo se a sad idemo tj.u ponedjeljak idemo u lovran kod nekog dr.mileusnić ili tako nešto pa da vidimo šta i kako dalje,ja sam htjela ortoze za stajanje ali prvo moramo tetive srediti.....koliko vidim da vas ima puno na facebook pa i ja sam tamo pod svojim imenom ´(maja) lijep pozdrav.....

  18. #718

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    Forum na službenim stranicama udruge napokon radi!!!!
    Vidimo se tamo!!!
    http://www.spinabifida.hr/index.php/forum

  19. #719

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav!!!Napokon sam našla polovično temu koja me zanima,pa molim mame ili nekoga tko ima sličan problem da mi pomogne da shvatim što je točno TETHERED CORD SYNDROM.Moja curica je rođena sa laganim otvorom na trtici i "kožnim privjeskom" koji je ubrzo osušio se i otpao.Nedugo je iz tog otvoriča provirio crveni vršak,nalik bobici..nazvan hemangiomom+lagani otok pod kožom.Napokon smo došli na MR i na prvi pogled rečeno da je Spina Bifida Occulta.Nakon pregleda neurokirurga i MR saznajemo da ipak nije SB,da se radi o gore navedenom sindromu TCS.Sve što znam,znam iz članaka na netu.Molim tko zna da mi se javi.Dali dolazi do komplikacija u hodu,mokrenju...Moja curica sad ima 14 mj,prohodala je samostalno s 12mj,nikakvih problema do sad nismo imali.Molim vas zapomoć i savijet!!! Hvala!!!

  20. #720
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

  21. #721

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Hvala na linku...ali upravo sam to sve i ja pročitala,tako da je to jedino što znam o Tethered cord sindromu :? .Voljela bi znati ako se netko susreo sa sličnim ili ima iskustva s bebom.Hvala još jednom!!!

  22. #722
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Ima i tamo forum,sva djeca sa MMC imaju TCS,sigurna sam da će ti netko odgovoriti i pomoći svojim iskustvom.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Ima i tamo forum,sva djeca sa MMC imaju TCS,sigurna sam da će ti netko odgovoriti i pomoći svojim iskustvom.
    Nakon podužeg vremena da se i ja javim.Hvala još jednom na pomoći i savijetu,nitko drugi mi se nije javio.Ali nije bitno.Samo da javim..bili smo po drugo mišljenje u Zagrebu kod prof.dr.Miklića (inače smo s Krka),koji nam je vrlo jasnim jezikom objasnio sve o TCC.Savjetuje operaciju,koju smo i prihvatili zbog mogučih drugih oboljenja(meningitisa,izlaganje kralježnice bakterijama,poremečaju hoda i mokrenja).Pred NG ćemo znati termin.Hvala još jedenom i sretno !!

  24. #724
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

  25. #725
    sabina06

    Početno

    pozdrav ja sam sabina imam 19 godina bolujem od spine kao bebe od 3mjeseca sam imala operaciju,,do 16godine sam normalno hodala dok nisam usla u pubertet od tada sam pocela gubiti osecaj u noge,,od tada sam imala 7 operacija stopala kukova,,karlice nekon zadnje operacije bila sam bespomocna ostala sam u kolicima i evo dan za danom borim se sa tim sada hodam pomocu jedne stake,,sama sam u ovome vanbracno sam dijete odrasla bez majke oca ne poznamm,,ali sam jos uvek puna snage,,
    a tako se i nadam za vaseg sina on ipak ima vas a vjerujte mi ja bi dala sve da sam imala nekoga ko bi bio uz mene kroz moje boli bilo bi mi lakse

  26. #726

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    registrovala sam se na ovaj forum samo zbog mama djece sa spinom bifidom. vidim da ova tema vec duze vrijeme nije aktivna, ali nadam se da ce neko procitati ovu moju pricu i vidjeti da nije sve tako crno. naime ja sam rodjena sa spinom bifidom i meningokelom. te davne godine nisu odmah ni shvatili da se radi o sb, jer je bila prekrivena kozom, mislili su da je masno tkivo i iz estetskih razloga sa 9 mjeseci me operisali, ustvari otvorili i kad su vidjeli o cemu se radi zatvorili. rana se inficirala. obje noge su mi se tada oduzele, da bi se nakon nekog vremena lijeva oporavila. prohodala sam nesto kasnije nego druga djeca. desna noga mi je jos u equinovarusu, potkoljenica nesto tanja... tako da i dan danas radim vjezbe i kod ove dijagnoze moraju se raditi dok si ziv. hodam bez pomagala, s tim da nogu nesto zabacujem unutra, sepam (ne strasno). mogu voziti biciklo i auto, ne mogu rolere, ne mogu trcati. jos s vremena na vrijeme imam problema sa inkontinencijom, muku mucim sa urinarnim infekcijama. nikada se nisam osjecala drugacije u odnosu na druge (zdrave). sada imam 31 godinu. ljekar sam. imam divnog partnera. srecna sam.
    poruka bi bila da se prema djetetu sto manje odnosi kao prema nekome sa pp, da je sto vise okruzeno zdravom djecom. za majke koje imaju djecu sa sb jos je vazno da kazem ukoliko planiraju drugu trudnocu da moraju uzimati velike doze folne kiseline, jer to u velikom postotku smanjuje sanse za nastanak sb. poz

  27. #727

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav Mirjana S., evo ja sam odrasla osoba sa spinom bifidom i meningokelom. imam divnom partnera. zaposlena kao ljekar. hodam (pomalo sepam), vozim auto, biciklo...

  28. #728

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav SANJALICA4 ...ja sam majka djeteta sa spinom bifidom..dijete je staro 11mjeseci..i jedino ostecenje koje ima za sada je lijeva nogica vuce stopalo unutra,drugih promjena nema i nije ih bilo..ona tako staje na nogu tako reci na zglob,nemoze sama da je vrati u normalnu poziciju..jel ti se to ikada desavalo,.fizijatar kaze da su joj na toj nozi unutrasnji misici jaci od misica sa vanjske strane noge ili uopste ne rade ti misici..i noga joj je za 1,5cm tanja od normalne desne..da li ce se to ikada popraviti,,i nemoze da odrzava ravnotezu teze stoji sama..puno jede da li je to povezano s tim oboljenjem..puno pitanja imam vjerujes i toliko brige da i ovdje trazim pomoc..ako jos neko vidi ovu poruku neka mi se javi molim vas..,

  29. #729

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    3

    Početno

    Bok.. Ja sam ovdje nova pa se bas ne snalizim najbolje.. I ja imam curu od 11 mjeseci i ona ima meningomijokelu spinu bifidu i hidrocefelus..Od rodenja smo po bolnicama.. Isti dan kada se rodila imala je operaciju na rebru, nakon toga je lexala 3 mjeseca i onda su joj postavili VP drenazu.. Preboljeli smo i meningitis koji je pokupila od cure koja je lezala kraj nje.. Sada idemo na kontrole,vjezbe.. Na vjezbe idemo na Goljak, Yelen gaj i vjezbamo po bobatu ali bi trebali ici i u Klaicevu radi vjezbanja vojte.. Malo sam zena upoznala cija djeca imaju ovu dijagozu. Zato mi je jako drago da sam nasla ovu stranicu da cujem i druga iskustva. Ovo mi je prva trudnoca i mlada sam pa mi je to jako tesko.. Al borimo se.. Vidjela sam ovdje da je neka zena napisala da idu kod ortopeda Dapica. Mi smo isto isli k njemu i nemamo dobro iskustvo snjim. On je jako bezobrayan i bahat.. Cula sam da je on psihicki bolesnik i da boluje od PTSPa.. Zanima me kako je vama bilo nakon godinu dana nakon sto vam je istekao porodiljni dopust.. Dali su vam ga i dalje produzili ili ste morale ici raditi.. Pozdrav za sve!!

  30. #730

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    3

    Početno

    Bok SANJALICO zanima me kako ti je bilo prolaziti sve to.. Zanima me di si vjezbala i kakve si vjezbe radila... Ja imam curicu od 11 mjeseci sa spinom i bojim se dali ce ona uopce prohodati. Jer su mi doktori rekli da mozda nece. Tj njezin ortoped mi je reko da nece hodati...

  31. #731

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo.Imam vnuka rodena so spina bifida meningocele.Operirana naredniot den posle raganje,ima hidrocefalus,no nema pumpica.Taa ima 20meseci,ne odi.Ne koristi kateter ili nesto drugo..Spodelete iskustva i soveti.Pozdrav.

  32. #732

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo.Imam vnukicka,21mesec,rodena so spina bifida meningocele,a isto taka imta i hidrocefalus,no nema staveno pumpica.Operirana e na vtoriot den od raganje,no ne odi.Zagrizena sum dali ke odi vo idnina,i dali ke bide potrebno da se kateterizira. Pozdrav.

  33. #733

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Bihać
    Postovi
    4

    Početno

    e dragi moji neka nam je dragi bog u pomoci,,Moj sin je upravo zavrsio prvi razred,,,uh kad se samo sjetim poroda i mene poslusne i ponosne kad sam ga napokon rodila,,,ali je u trenu nestalo svega,,,u ocima babice sam sve vidjela,,tri dana nisam pricala,htjela sam samo da ga primim u narucje,,imala sam 23g,,da ne skrenem sa teme htjela sam reci da zivimo u Bihacu (u BiH),,,cijenjena pedijatrica na odjelu za nedonoscad mi je pri otpustu savjetovala da mi kozni doktor operira dijete sa sb,mozete misliit?? Ali eto kao svaka majka nisam imala mira pa sam malo procackala po internetu i znate i sami sta sam otkrila.Tad je sve stalo za mene,dalje nema.Vratim se nazad neurokirurgu ovaj put koji ga pregledao i dao dijagnozu po rodenju i postavim mu pitanje "kako kozni doktor moze operirati rascjep kicme"???On me gleda ,,,ufff sad bi ga zadavila,,,bagra.Ja njemu pricam i postavljam pitanja a on meni na to samo kaze kako ti to znas???Mislim nemam rijeci.Bilo kako bilo,,morao mi je dat uputnicu da idem dalje na pretrage i na nasu srecu uz boziju pomoc slucajno naletimo na doktora Kemala Dizdarevica u Klinickom centru u Sarajevu.Operirao ga s pet mjeseci,,,toliko mi je nazalost trebalo da sama shvatim da je tu neophodna operacija sto ranije.nema hidrocefulus,ne pije lijekove,kontrolise sfintere,lijevo stopalo mu je u potpunosti deformisano i jedna noga kraca,,,opet kazem hvala bogu ne zaostaje toliko u cjelokupnom razvoju ali zaostaje,,,muku mucimo sa cipelama kojih nema nikako kod nas za kupit,,,na one njihove immamo pravo godisnje a on ih rasturi za dva mj.ma kako god okrenes muka,,ali gledam ga kako raste i kako mi je mio i dobar i samo molim boga da mi ga sacuva takvog kakav je nista drugo,,izborit cemo se nekako

  34. #734

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Bihać
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav drage dame,,,nama je djeciji ortoped ,kako se naziva sam, u Zagrebu dr. Anticevic predlozio da skratimo tetivu da tako kazem zdrave noge,meni je to zvucalo zastrasujuce pa sam odlucila cekati,dajte molim vas napisite ime doktora tamo,,,broj telefona na klinici,,,bilo sta ako znate...hvala

  35. #735

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Bihać
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa Vidi poruku
    Ima centara za spinu po cijelom svijetu,samo kod nas ne...Znam da je Jele probala ići u jedan talijanski,ali nismo mi gospođe iz EU....Da,bilo bi to lijepo. Kad smo prvi puta bili kod Đapića rekao nam je da idu nekakvi razgovori između njega,Miklića i jednog neuropedijatra kojemu se ne mogu sjetiti imena o osnivanju nekakvog savjeta za spinu,samo kad će to zaživjeti? Ma,kad se sjetim onih prvih dana,onog neznanja i neupućenosti,a nitko stručan ti ne želi do kraja objasniti...I ja sam puno čitala,tražila,upijala,da bi mi s vremenom postalo svega malo previše. Jednostavno su se riječi "velika vjerojatnost" previše puta ponavljale u negativnom kontekstu i jako me to deprimiralo. Sve dok nisam srela jednu malu Amelie u Klaićevoj koja mi je dala snage za sve što nas je i što nas još uvijek čeka! Nijedno dijete nije školski slučaj,sve su te opisane mogućnosti zapravo zbroj dijagnoza, a živi se dan za danom..i bome treba taj dan preživjeti! Bude mi nekad jako teško kad vidim moju malu mrvicu kraj zdrave djece koja trčkaraju oko nje i pitaju zašto ona ne hoda...ali da pokucam o drvo,dovoljno je reći da Eni zna samo puzati i svi se spuštaju na koljena i odmah postanu jako zaštitnički. Anđeli mali...

  36. #736

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    I mi pripadamo ovdje Moje drugo sunce, moj dječak je rođen 19.6. sa SB mijelomeningokela. Nažalost pored toga imam i problem jer je dio mokracnog mjehura van tijela pa nam je sada ta operacija na redu a onda ugradnja pumpice i nadamo se da će onda konačno dječak kući SB je oprerisana 24.6. , pa nas je onda zezao menigitis i tako.. Borimo se dan po dan...

  37. #737

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    3

    Početno

    Ej mame da vam se javim. Kako ste, kako vasa djecica napreduju?
    Mi napredujemo alo jako sporo. Kako je starija sve me je vise strah kako cemo mi to sve izgurati.. Imamo 2 godine i 5 mjeseci ali jos nismo prohodale.. Zanima me kako kada dode vrijeme za vrtic pa za skolu, kako ste to sve uspjele? Imam toliko pitanja ali nazalost nema mi tko na to sve odgovoriti.. I kako je cura sve starija mene je sve vise strah da necu uspjeti u svemu sto nas ceka.. Jako nas je strah sto nas sve jos ceka ali se nadamo da cemo uspjeti u svemu.. Veliki pozdrav.. :D

  38. #738

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav

    Molim vas da mi se javite, ista bolnica isti slučaj, pa da podijelite iskustava. hvala

  39. #739
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Dragi roditelji,

    ovim putem Vas pozivam na sudjelovanje u istraživanju koje nosi naslov: "Spina bifida- spoznaje u RH i svijetu". Istraživanje se provodi u svrhu izrade diplomskog rada pri Studijskom centru socijalnog rada, Pravnog fakulteta u Zagrebu, pod mentorstvom dr.sc. Marine Milić Babić.

    Cilj istraživanja je ispitati roditeljska iskustva vezana uz formalnu podršku i izazove roditeljstva s kojima se suočavaju roditelji djece sa spina bifidom. Rezultati istraživanja koristit će se za upućivanje na izazove u pružanju kvalitetne profesionalne podrške za dijete i roditelje od prvih dana života djeteta i kasnije. Upravo iskustva roditelja su ona koja nedostaju u znanstveno-istraživačko-stručnim spoznajama u RH, a mogu dati značajan doprinos kod unaprjeđenja postojeće prakse formalne podrške unutar sustava zdravlja, socijalne skrbi, obrazovanja i šire.

    Istraživanje bi se provodilo putem individualnog intervjua sa roditeljem djeteta. Intervju bi se sastojao od nekoliko pitanja, te okvirno trajao do cca 30 minuta. Točno vrijeme provedbe istraživanja planirano je tijekom travnja 2015. godine.

    Ukoliko pristanete sudjelovati u istraživanju, individualno ćemo dogovarati termin i mjesto provedbe prema Vašim mogućnostima. Sudjelovanje u istraživanju je dobrovoljno i anonimno, a podaci će se koristiti isključivo za potrebe izrade diplomskog rada, te posredno za unaprjeđenje profesionalne podrške djetetu i obitelji.

    Ukoliko želite dati svoj doprinos ovom u RH prvom istraživanju koje uključuje roditelje djece sa spinom bifidom, i time unaprijediti buduću praksu i položaj djece, molim javite se na e-mail: milja.godec@gmail.com ili broj telefona: 098/917-54-60,

    Imate li pitanja vezano uz istraživanje – slobodno se javite na isti email ili telefon.

    Unaprijed Vam se zahvaljujem i radujem se Vašem odazivu!

    S poštovanjem,

    Milja Godeč, studentica diplomskog studija socijalnog rada

  40. #740

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svim mamama dijece sa spinom bifidom. Za pocetak zanima me dali je tema jos uvjek aktivna jer evo iako moja kcer ima petnaest godina nazalost tek sad sam naisla na temu bas spine bifide i na mame koje prolaze isti put od trnja.

  41. #741
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Moj sin nema spinu bifidu, ali ima Arnold Chiari malformaciju koja je česti pratitelj spine pa se javljam ovdje za iskustva. Na rebru smo susreli puno malenih sa spinom koji su došli na operaciju chiarija, ovdje sam bila otvorila zaseban topic za Arnold Chiari sindrom ali nitko mi se nije javio.
    Zanima me kako je chiari utjecao na dijete, jeste li morali ponavljati operaciju i tako. Kod nas je sad sve ok osim što mali ne govori i pri promjeni vremena ima glavobolje i razdražljiv je. Molim za iskustva, hvala.

  42. #742

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Srdačan pozdrav svim mamama ovog foruma. Takođe sam rođen pre više od 40 godina sa istim problemom kao vaša deca, dakle Spina Bifida mijelomeningokela. Takođe smo se i moja majka i ja mnogo namučili sa nestručnim lekarima i sa dosta teškoća u lečenju tako da u potpunosti saosećam sa svima vama. Kod mene je situacija nakon dosta operacija i napora sledeća: Ortopedski-krećem se otežano ali bez pomagala. Nisam imao operacije, jer u vreme detinjstva nije bilo garancija uspešnosti, već samo dosta fizikalne terapije. Ipak i takvo kretanje sa deformacijom stopala mi je omogućilo završavanje redovnih škola i fakulteta. Za vas mame kojima su rekli da im deca neće nikada prohodati malo nade jer je to rečeno i mojoj mami.Urinarna inkontinencija-vrlo uspešno rešena u periodu 98-99 od strane genija urogenitalne hirurgije i retkog doktora dostojnog tog zvanja pokojnog prof Save Perovića. Naime, prof je sa svojim timom napravio kontinentnu stomu na donjem delu stomaka kroz koju se vrši uriniranje kada se u nju stavi kateter nelaton ch 8 ili 10. Kada u njoj nije kateter stoma drži i iz nje nema curenja ni kapi. Slično kao guma i ventil na biciklu. Prečnik te stomice je 2-3 mm i apsolutno je nevidljiva nestručnim licima. Zahvaljujući njoj normalno živim,radim, putujem po Evropi, idem na more, i čak imam i sexualna iskustva. Plivanje i boravak u vodi ne omogućava ulazak vode. Kateterizacija je bezbolna a vremenom se oseti i pritisak i bešici. Stoma je nakon 12 godina morala da se malo koriguje i to je uspešno obavio naslednik i učenik pokojnog profesora prof Djinović. Inkontinencija feces-Takođe uspešno rešio tim prof Perovića pre 16 god. Napravljena još jedna mala stoma, takođe podseća na mladež, kroz koju se daje klizma i koja se uliva na početak debelog creva. Tako pacijent sedne na wc, jednom u 48h ispere celo debelo crevo i nakon toga je miran i čist. Nikakvih socijalnih problema i pelena nema. Jedino čovek nije siguran prilikom proliva, ali tada ostaje kod kuće. Jedina po meni mana ovoga je duže vreme koje se mora provesti na wc,okvirno sat vremena dok sva voda i sadržaj ne izađu. Vremenom se čovek nauči kada je kraj i kada je sve završeno. Ali zato vodi normalan društveni i socijalni život. Dakle za sve vas čija deca imaju slične probleme stojim na raspolaganju i samo napred. Vaša deca mogu biti jako uspešni ljudi jednog dana. Kada su navedene operacije vezane za rešavanje problema inkontinencije u pitanju dodatne informacije možete naći na FB gde će te naći Fondaciju Sava Perović na čijem čelu je takodje divni i genijalni prof Djinović. Prof Djinović takodje koliko mi je poznato radi ovde kao konsultant u klinici Belmedic u Beogradu, i još nekima. Srećno i borite se. Sve dodatno u inbox. Pozdrav!

  43. #743
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Jan68, hvala na korisnim informacijama i iskustvu iz prve ruke!

  44. #744

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Bok ekipica

  45. #745

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Mirjana , hoces mi se molim te javiti u inboks ?

  46. #746

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav mamice .Evo ja Vam pisem prvu poruku na temu spina bifida , meningomijelokela.Zanimaju me sva iskustva o hodu.Moj maleni lavic Noah ima 6 mj , dva dana po rodenju je operirana kraljeznica (lumbosakralni dio) , nakon 4 mj je ugradena VP pumpica koja super radi zasad hvala Bogu

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •