Stranica 13 od 15 PrviPrvi ... 31112131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 746

Tema: Spina bifida (meningomijelokela)

  1. #601
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Evo,načuh neke priče pa da podijelim...Na forumu Mame i bebe pročitala sam da će roditelji na dopustu za njegu koji su ostvarili pravo do 31.12.2008. zadržati naknadu od 2.500,00 kn do datuma koji je određen u rješenju kojim im se to pravo priznaje. Svi oni koji su ili će podnijeti zahtjev za dopust (dakle,i oni koji imaju novu komisiju sa 3 godine kao mi ove godine) dobivati će naknadu od 65 % osnovice,odnosno trenutno 2.162,00 kn. Nadam se da će tako biti,makar ni to nije u redu jer opet nismo svi isti,ali barem nek neki zasad dobiju.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Cure moje drage kaj to znači da mi koji smo dobili pravo na dopust do 2010 budemo dobivali 2500 kn čisto sumnjam javascript:emoticon('')
    Laughing , a kaj onda ostali koji sad idu na viještačenje kaj su oni manje vrijedni? Mislim da bi se morali povezati sa ostalim udrugama i nešto poduzeti glede toga, jer i ovih 2500kn je malo koliko bi država plaćala da je dijete u nekoj instituciji. Nepojmljivo je da osobni asistent za 4 sat. dobije plaćeno 2000 a mi kao roditelji 2500 tj. 2165 jer sa time smo ako se ne varam ispod minimalca a tu su nam zakinuta prava i to ni više ni manje nego od DRŽAVE.No kak sve stoji u ovoj našoj jadnoj državi nikakvo čudojavascript:emoticon('')
    Kiss

  3. #603
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Eh,da vidiš objašnjenje Kosoričinog ministarstva,taman da se stavi u wc,ali je na pretvrdom papiru....Nemogu smislit tu babu,toliko se fali tim novim zakonom, a skroz su nas pokrali. Kao,sad smo svi roditelji ravnopravni. Pa kakva ravnopravnost? Jel isto imati bolesno ili zdravo dijete? Hoće li ta djeca biti ravnopravna u mogućnostima kroz cijeli svoj život?

  4. #604

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Eh,da vidiš objašnjenje Kosoričinog ministarstva,taman da se stavi u wc,ali je na pretvrdom papiru....Nemogu smislit tu babu,toliko se fali tim novim zakonom, a skroz su nas pokrali. Kao,sad smo svi roditelji ravnopravni. Pa kakva ravnopravnost? Jel isto imati bolesno ili zdravo dijete? Hoće li ta djeca biti ravnopravna u mogućnostima kroz cijeli svoj život?
    Bojim se i reći šta sve mislim o Kosorici i njenom ministarstvu,jer bi mi post bio izbrisan brzinom svjetlosti...ali ipak bar malo...bitno da lažni ratni invalidi imaju sve moguće povlastice.njihove žene i djeca također...kad malo razmislim mogle bi se mi mame,pa i tate udružiti i izboriti se za svoja prava na osnovi PTSP,JER SMO I MI TO DOŽIVJELI UZ SVE STRESOVE VEZANE ZA NAŠU DJECU.Ma može ih sve biti stid i sram,ali oni ne znaju šta je to ,jer nemaju karaktera.neka mi oproste oni koje sam ovim uvredila,ali ponekad se nešta mora i reći

  5. #605

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Pomoć, dobila sam pozitivno rješenje za osobnu invalidninu i dječji doplatak. Ono što mi nije jasno jest to da piše da pravo na dječji doplatak ostvarujemo do 28.2.2009. a zahtjev je predan 2.2.2009. Jel to tiskarska greška ili je to moguće?

  6. #606

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Nađoh i odgovor. Njihova obračunska godina traje od 01.03. do 28.02. slijedeće godine tak da ćemo dobiti još jedno rješenje koje će onda vrijediti godinu dana. Već sam pomislila ćemo doplatak dobiti samo za jedan mjesec.

  7. #607

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Drage moje mame! Eto stiglo mi danas pisamce sa HZZO-a u kojem pišeoštovani,povodom vašeg zahtjeva za za utvrđivanje prava po povoljnim uvijetima, obavještavamo vasda je od 1.siječnja 2009. god.stupio na snagu zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama(narodne novine 85/08 i 110/08)Sukladno odredbi članka 23.stavka1.navedenog zakona zaposleni roditelji i samozaposleni roditelji djeteta s težim smetnjama u razvoju(djete s težim tjelesnim ili mentalnim oštećenjem ili težom psihičkom bolesti)nakon iskorištenog prava na rodiljski dopust prema ovom zakonu ima pravo na dopustza njegu djeteta ili pravo na rad u skraćenom radnom vremenu do navršene 8. god.djetetova života na temelju nalaza i mišljenja nadležnog liječničkog povjerenstva zavoda.Dakle prema novom propisu dopust za njegu djeteta do 8. god.djetetova života propisan je u duljem trajanju, a novčana naknada propisana člankom 24.stavka7. istog zakona je manja od postojeće, odnosno za puno radno vrijeme u iznosu od 65%proračunske osnovice mjesečno 2.161.90 kn.Obzirom da je ovaj područni ured zavoda od centra za socijalnu skrb s područja naše županije preuzeo predmete, pa tako i vaš predmet, uvidom u isti utvrđeno je da je pravo na dopust priznato do 7. god. života djeteta.Stoga vas obavještavamo da priloženi zahtjev za utvrđivanje prava do 8. god. života djeteta sa navedenim prilozima dostavite ovom zavodu početkom mjeseca svibnja 2009. god.Ukoliko odlučite ranije prekinuti korištenje toga prava, dužni ste se javiti ovom područnom uredu u Koprivnici najkasnije 30 dana prije stupanja na rad.A sad od mene komentar : Znači da idemo sad ponovno na vještačenje ako hoču dopust do 8 god .Antoneline i naravno ništa od 2500 kn. Na ovo nemam čak ni pravo žalbe no otiči ću svakak do odvjetnika da čujem kaj on misli . Ajde malo komentirajte.javascript:emoticon('')javascript:emoticon('')
    Kiss
    Love

  8. #608

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Slažem se sa Anitom ratni invalidi imaju sva prava i što je još bizarnije i njihove obitelji tj. članovi obitelji koriste povlastice po invalidu a da ne pričamo o invalidninama, da sad steknem pravo na mirovinu po Antoneli ona bi iznosila bijednih 1400 kn. dok recimo invalidi domovinskog rata imaju oko 6000sory ako sam fulala ali možda za nekih 150-200 kuna više ili manje.Ne plačaju dopunsko zdrstveno ni invalidi ni članovi obitelji, a mi gdije je tu pravda to je DISKRIMINACIJA i mislim da je vrijeme da se udružimo i nešto poduzmemo. Muka mi je više od njih i njihovih sranja jer tonemo sve dublje a najžalosnije je što to mirno i šutke promatramo i to im dozvoljavamo.Žao mi je ako če se netko naći uvrijeđen i ako sam u krivu slobodno me ispravi , ali preživjeti kraj svega toga moraš biti umjetnik.javascript:emoticon('')
    Evil or Very Madjavascript:emoticon('')
    Love

  9. #609

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Ah da , toliko sam bijesna da sam zaboravila reči da smo obavili magnet i da je sve po starom tj. nalaz je isti ko i prošle god. Nisam nešto prezadovoljna sa Medikolom ili je to zato jer smo išli na uputnicu . Snimanje je trajalo 40 min. nikad do sad nije bila tak kratko na mr glave i kralježnice. Nisu mi dopustili da budem sa njom unutra, rekao je jedan mladič valjda radiolog znate to vam je unutra velika buka ko da neznam . A najbolja stvar je ta da se Antonela nije do kraja ni razbudila a oni su svi već otišli doma i anesteziolog i doktorica ostale smo ja i Antonela, suprug i dvije sestre na šalteru ja se pitam kaj bi bilo da je Antoneli pozlilo ili da je povračala nekontrolirano. A anesteziolog ju nije ni pogledao nego kad dođete dobite upitnik kojeg sam popunila i kojeg on nije ni pogledao jer sam ga nosila unutra kad i Antonelu i dala ga doktorici dok je anesteziolog uspavljivao Antonelu jedino kad sam vidla da upitnik nije ni pogledao rekla sam da je alergična na penicilin, on je rekao nema veze.Moram priznati da u Dijagnostici2000 dobijete vrhunsku uslugu za ono što platite. Trebala bi se poliklinika Medikol ugledati na njih.javascript:emoticon('')
    Evil or Very Mad

  10. #610

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Ako sam dobro razumjela naknada se veže za proračunsku osnovicu, a proračunsku osnovicu će sada zbog recesije sniziti 6%, pa će iznos naknade biti još i manji. A što je sa invalidninom, ostaje li to po starom? Ja radim i meni upravo smanjuju plaću, a ratu kredita su mi povisili. Danas tako puno "dobrih vijesti". Mene nitko ne pita kako ću snositi troškove odlaska u Zagreb na pregled i to iz Dubrovnika. HZZO odobrava samo autobus do Splita, a to što u Splitu nemam adekvatne stručnjake koga briga i što do Splita putujem 4 sata odvratnim putem punim zavoja. Još k tomu bi trebala isti dan obaviti pregled i vratiti se u Dubrovnik s malim djetetom. To je naš sustav! A da ne spominjem da svako dva mjeseca moram sama kupovati ortopedske cipele jer se izderu i okračaju (kad je po cijele dane i po kući i izvan nje u jednima), a HZZO odobrava svakih šest mjeseci. U Servusa sam prošli tjedan unaprijed platila 1.200,00 kuna.

  11. #611
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Invalidnina je vezana za osnovicu za soc.davanja,to bi moralo mirovati. Jesi li ziher za smanjenje proračunske osnovice? Neće li mijenjati osnovicu za plaće drž.dužnosnika i službenika? Velika je razlika između njih,oko 2 soma kuna.

  12. #612

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    Sucima se skinuli zbog recesije 10 posto od plaće, i oni kažu da zbog toga neće raditi, nama skidaju 15 posto!!!! Očemo i mi reći da nećemo raditi za tu plaću??!!
    Glavno da su nam iz ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidatrnosti na naš upit o našim naknadama odgovorili da "se promiče načelo jednakog postupanja, rodne jednakosti, socijalne osjetljivosti....i da čemo sad biti svi jednaki, i najvažnije na kraju da je zakon usklađen s stečevinom Europske unije!!!! Ma koga oni farbaju???

  13. #613

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    a da ne govorimo da su se već požurili sa kasnjenjem DD INVALIDNINE PORODILJNE bitno da za socijalu i penziće ima i da je redovno ovo je pravi bezobrazluk

  14. #614

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    MAJO TI SI MI REKLA DA SI USPJELA DOBITI POSTOTAK INVALIDNOSTI I DA SI SA TIM ISPOSLOVALA NALJEPNICU ZA AUTO ZA INVALIDE I NOVCANU NAKNADU ZA TJELESNA OŠTEĆENJA.MOLIM TE RECI KAKO JER MENI JE MIROVINSKO ODBILO A DA NISU ROBERTA NI PREGLEDALI A NAPISALI SU DA KOD NJEGA NE POSTOJI NIKAKVO TJELESNO OŠTEĆENJE I DA MOŽE VODITI BRIGU SAM O SEBI.SAD SMO SE ŽALILI NA UPRAVNI SUD I ODVJETNIK NAM JE REKAO DA TO MOŽE TRAJATI 2 GODINE I JOŠ NIJE SIGURNO DA ĆEMO DOBITI SUD

  15. #615

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Ajme "super"! Ak ne dobijem ni porodiljski ni invalidninu mogu se komotno vratiti starcima. I to ja svojima, a muž svojima. Nije nikome lako...

  16. #616

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Mi smo sa Antonelom išli na viještačenje kad je imala nepune 4 god . U zavodu za mirovinsko osiguranje popuniš zahtijev uplatiš onda je bilo oko 400kn., predaš kopije med. dokumentacije i čekaš oko 4 mj, no ja sam bila dosadna pa su malo ubrzali. Pitao nas je liječnik za šta nam treba riješenje o invalidnosti, jer se nemože dobiti riješenje od mirovinskog dok dijete nema 4 god. starosti i mi smo rekli da nam treba zbog parkirne iskaznice i dobili smo riješenje, no neznam dali znate da autokuća Šatrak daje povlasticu ako kupujete auto na invalidnu osobu, mi smo dobili 17% popusta na cijelokupnu cijenu vozila oko 50.000.00kn.ali vozilo mora glasiti na dijete. Što znači da nemožete kupiti vozilo na kredit nego u kešu ili da dignete nenamijenski kredit. Pravo na oslobođenje od plaćanja autoputa i smart karticu dobijete isto ako vozilo glasi na dijete,a registracija vozila vas košta nekih 300 kn jer ste oslobođeni plačanja cestarine, no za to trebate imati riješenje od ministarstva prometa na koje smo mi čekali 2mj. no sad gledajući se isplati. Sa onim što smo dobili popust i što se ne plaća velika trošarina nešto se uštedi a vijerujte ni to ne pomaže. Muž mi radi na HŽ i nema plaće do daljnjeg a do sad je bila točna u dan, ko je spominjao selidbu? kakva selidba to košta ako nam daju dijecu sa nama najbolje nam se isplati uzeti prugasto odijelo sa brojem! Kaj sam j..... duhovita. Imam ja jednu bolju vijest, ato je da sam danas vidjela probni otisak našeg letka i rekla je ženska u tiskari da joj je predivan da ima na njemu sve što treba majci u onom prvom trenutku i da su predivne nijanse zelene boje, aženskica je mlada i mislim da mi nije to rekla tek toliko baš se zanimala za dijagnozu. Dala sam odštampati tisuću komada kaj mislite jel bu to za početak dosta ?Jedva čekam da se svi negdije najdemo, kaj se mene tiće morete svi dojti kod mene jedan dan na druženje a ja bum složila neku klopu i malo kolača pa da se upoznamo i ispričamo. Nego kak ide naše sakupljanje love jesu moji škrti križevčani kaj uplatili ili bum morala opet ih zvati. Ja vam stvarno nemam srama koga god znam samo žicam a oni svi viču da nemaju love.Kaj nam sve treba od materijala ili tehnike za udrugu da probam žicati.Sutra idem kod Roberte pa ću joj reći da ste poslale dopis u hrvatsku lutriju, a s obzirom da tam radi kao revizor nek se malo raspita. E stvarno sam se raspisala bilo bi mi bolje da si peglam veš.PUSA!!!javascript:emoticon('')
    Laughingjavascript:emoticon('')
    Love

  17. #617

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    To se ne može riješiti bez vještačenja.
    Pošalješ zahtijev za vještačenje i dokumentaciju na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i čekaš da te zovu na komisiju.
    U postupku pribavljanja znaka pristupačnosti,prema odredbi čl.40st.3 Zakona o sigurnosti prometa na cestama("NN",br.105/04 ) i čl.4.st.2. Pravilnika o znaku pristupačnosti ( "NN",br.16/05. i 66/05.),liječnik- ovlašteni vještak HZMO-a(vaše područne službe) donosi NALAZ I MIŠLJENJE.(mi imamo 100%),a naravno da imate i vi čim je oštečenje središnjeg živčanog sustava.I tada na temelju uvida u medicinsku dokumentaciju i osobnog pregleda liječnik-ovlašteni vještak utvrđuje postotak oštečenja prema Zakonu o listi tjelesnih oštečenja("NN",br:162/98. ). Kada dobiješ NALAZ I MIŠLJENJE o postotku inv.(minimalno 70 %) možeš tražiti znak pristupačnosti.

    Uz ZAHTIJEV ZA IZDAVANJE ZNAKA PRISTUPAČNOST(dobiješ ga u udruzi) prilažeš 70,00kn državnih biljega,NALAZ I MIŠLJENJE (sa komisije) i fotografiju(format za osobnu iskaznicu).To sve predaš na URED DRŽAVNE UPRAVE,SLUŽBI ZA GOSPODARSTVO i oni ti pošalju znak pristupačnosti.Taj znak ti vrijedi samo za parking,a za besplatnu cestarinu mora auto glasiti na dijete ( možeš ga pokloniti djetetu,ali onda prelazi u njegovo vlasništvo,a o tome brine CZSS i danas-sutra kod prodaje toga auta moraš dobiti odobrenje CZSS da ga možeš prodati).Dobro ,nije to problem,ali ti papiri ...stvarno ih je previše!

    Novčana naknada za tjelesno oštečenje???

  18. #618

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    17

    Početno

    BETO: mi smo išli u mirovinsko na utvrđivanje postotka invalidnosti,i dobili konačno riješenje da je Jurica 100% invalid.ali da nema nikakvih novčanih prava odnosno nadoknade.
    s riješenjem sam predala zahtjev u ured državne uprave u vukovarsko srijemskoj županiji, trebala mi je Juricina slika i 70kn.biljega. tako sam dobila nalijepnice za auto koja vrijedi do 2013.
    mi imamo problema sa stavljanjem katetera,kakvu profilaksu Robi uzima?

  19. #619

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    17

    Početno

    jurica prima invalidninu preko socijalne skrbi,od mirovinskog nema ništa

  20. #620

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    [quote="božinović"]BETO: mi smo išli u mirovinsko na utvrđivanje postotka invalidnosti,i dobili konačno riješenje da je Jurica 100% invalid.ali da nema nikakvih novčanih prava odnosno nadoknade.
    s riješenjem sam predala zahtjev u ured državne uprave u vukovarsko srijemskoj županiji, trebala mi je Juricina slika i 70kn.biljega. tako sam dobila nalijepnice za auto koja vrijedi do 2013.
    mi imamo problema sa stavljanjem katetera,kakvu profilaksu Robi uzima?[
    /quote]

    Mi još ništa nismo rješavali što se tiče postotka invalidnosti,nije nam za ništa trebalo...,ali naravno kao i svi imamo invalidnost,dječji doplatak....
    Trenutačno smo bez auta,stari nije prošao na registraciji,hvala Bogu što živim u gradu i sve mi je relativno blizu pa uspjevamo riješiti sve cipelzugom,a imam dobre prijatelje koji rado uskaču u pomoć
    BOŽINOVIĆI vidim da imate problema sa stavljanjem katetera,po mom mišljenju radi se o visokim tlakovima ili čak o alergiji na lateks.ako se radi o tlakovima treba povećati dozu ditropana,naravno uz suglasnost nefrologa,ili terapija botoxom.A ako je alergija u pitanju ,treba se provesti alergijsko testiranje da se dokaže,treba mjenjati katetere.
    Sve Vas puno pozdravljam,volite se i ne dajmo krizi da nas baci u depresiju

  21. #621

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    JA SAM PREDALA U MIROVINSKO KOPIJU ZDRAVSTVENE DOKUMENTACIJE I PLATILA 300 KN PA SU MI REKLI DA ČEKAM OKO 2 MJESECA I BIT ĆEMO POZVANI NA VJESTAĆENJE MEĐUTIM ZA 2 MJ STIGLO JE RIJEŠENJE BEZ DA JE PREGLEDAN DA BETU NIJE NIŠTA A NITKO MI NIJE REKAO DA ON TREBA IMATI 4 GOD I DA SE NE MOŽE PRIJE NEŠTO OD TOGA RIJEŠITI.ODVJETNIK MI JE REKAO DA BEZ OBZIRA NA DOB PO OVOJ DOKUMENTACIJI ON IMA PRAVO NA SVE I DA JE UPRAVO RAZLOG STO MI NISU ODOBRILI TO ŠTO MI ONDA MORAJU ISPLAĆIVATI NAKNADU ZA TJELESNA OŠTEĆENJA PA ONDA ODUGOVLAČE I POVLAČE SE PO SUDU DOK MOGU.DR ĐAPIĆ MI JE REKAO DA BETO JE 100% INVALID ALI TO MORAM IMATI OD MIROVINSKOG DA BIH MOGLA OSTVARITI PRAVA KOJA IMAM A STO SE TIČE OSOBNE INVALIDNINE DD I STATUSA RODITELJ-NJEGOVATELJ TO SAM SVE RIJEŠILA I TO BEZ IKAKVIH PROBLEMA JER NORMALNIM LJUDIMA JE DOVOLJNO DA PROČITAJU DIJAGNOZU BEZ IKAKOVOG PREGLEDA I DA ODOBRE ONO NA STO IMAMO PRAVO. MAJO I JA ISTO MISLIM DA JE PROBLEM ALERGIJA NA LATEX I POVIŠENI TLAKOVI U MJEHURU PA PROBAJ PITATI DR ARAMBASIĆ ZA SAVJET IPAK TI JE ONA NAJBLIŽA A BRIŽNA JE KO MAMA.POZDRAV JURICI

  22. #622
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Vidim da nije naglašeno,pa stoga BETO:postupak za utvrđivanje postotka tjelesnog oštećenja je oslobođen naplate upravnih pristojbi (onih 300 kuna!!!). Kad se malo skockam poslat ću ti mail sa detaljnim uputama kako ishoditi znak pristupačnosti, čak i ako te 1. stupanj odbije. Malo sam van tračnica,u petak je MM došao doma sa viješću da uskoro dobiva otkaz...Sretna nam 2009.....Najvjerojatnije se ja vraćam u službu,novčano nećemo biti na gubitku,a na općini imam barem nekakvu zaštitu u odnosu na rad kod privatnika. Njega ćemo pro forma nekamo zaposliti da može ostvariti dopust do 8. godine...Srce mi puca što ću ostaviti Eni,makar i s tatom koji brine za nju isto kao i ja.....Jadna sam,kaj da vam lažem....

  23. #623

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    OK tak sam i ja mislila ko i Manuela jedino je razlika u nalaz i mišljenje nije isto kao i riješenje.A što se tiče prenosa vlasništva osobnog vozila na dijete to nije moguće dok je roditelj živ . Znači: dijete može kao maloljetna osoba postati vlasnik samo u slučaju smrti roditelja i to pravom nasljeđivanja , jedino ako kupujete vozilo novo onda možete uvesti auto koje će glasiti na dijete s time da vam pravnica na CZSS mora izdati potvrdu da niste lišeni roditeljskog skrbništva.Vozilo u pravilu glasi na dijete do 18.god .života ali vi kao roditelj imate sve ovlasti na to vozilo jer niste lišeni roditeljskog skrbništva.Mi smo te papire dobili i prikupili za 2 dana ali kao što vam velim isplati se jer cifra od 50.000.00 kn. je još jedan manji auto i kad zbrojiš registracije itekako se isplati.Da nisam spomenula da smo još na izdani račun za vozilo koje glasi na Antonelu , a Antonela je osigurana preko supruga na povratu poreza dobili povrata 3.000.00 kn.Pa ko češće putuje autoputom, ima pravo na smart karticu sa kojom si oslobođen plaćanja autoputa, cestarine mostarine i tunelarine.javascript:emoticon('')
    Jogglerjavascript:emoticon('')
    Zaljubljen

  24. #624
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Draženka,dijete MOŽE postati vlasnikom auta dok je roditelj živ. Ugovor o darovanju mora imati u formi javnobilježničke isprave (cca 1.100,00 kn) koji se prije potpisivanja nosi na CZSS na odobrenje. Tada je CZSS djetetov skrbnik ad hoc,tj. za taj slučaj. Auto se nakon toga može otuđiti isto uz odobrenje CZSSa,a dobivena sredstva mogu se utrošiti za nabavu novog auta ili za druge stvari ili liječenje potrebno djetetu (mora se dokumentirati).

  25. #625
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    morat=biti

  26. #626

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Mi kad smo prije 2 god. kupovali auto onda nam je pravnica rekla kak sam napisala, da to je ok vozilo možeš prodati i prije uz odobrenje czss samo moraš dokumentirati zašto se ide u prodaju.javascript:emoticon('')

  27. #627
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Mi smo htjeli prenijeti auto na Eni,ali smo se onda počele voziti sa tastom u ZG pa smo odustali. Uglavnom,može se,kao što maloljetnici i svi koji su bez poslovne sposobnosti mogu stjecati imovinu i imovinska prava,samo je tu CZSS kao "zaštitinik" njihovih interesa.

  28. #628

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno Re: Drazenka

    Citiraj Drazenka prvotno napisa
    Mi kad smo prije 2 god. kupovali auto onda nam je pravnica rekla kak sam napisala, da to je ok vozilo možeš prodati i prije uz odobrenje czss samo moraš dokumentirati zašto se ide u prodaju.javascript:emoticon('')
    Pravnica vam je krivo rekla ili ste je pogrešno razumjeli.

  29. #629

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Ma nema veze barem što se nas tiče jer mi smo kupovali novi auto i nismo znali da možemo uvesti na Antonelu dok nam nije rekao tip u autokući tak da smo to riješili, i mislim da do 18.god. nećemo sigurno mijenjati auto. Vjerojatno je pravnica dobro rekla a ja krivo čula jer nismo htijeli prenjeti vlasništvo nego kupiti novi auto. Sory ako sam nekog zbunila.

  30. #630
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...potrebama.html
    Cure,evo ovdje je tvrdnje pravobraniteljice za djecu da će majke koje su prvao na dopust ostvarile do 31.12.2008. moći zadržati "plaću" od 2.500,00 kn. Međutim, kad to pitate na HZZOu tvrde da o tome nemaju pojma. Molim,svi telefone u ruke i zovite svoje područne urede,šaljite im pisane upite. Nemojte da vam isklizne iz ruke ova svota. Fakat je nepravedno,ali nisu za to krivi roditelji!

  31. #631

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Draženka imaš PP, vjerujem da ti je promakao

  32. #632

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Dage moje mame sutra ću ja u pohod HZZO-u njima je već muka kad mene vide na vratima, sigurno komentiraju, a kaj ova stalno hoće ali koga briga za svoju djecu sam spremna učiniti sve ama baš sve.javascript:emoticon('8)')

  33. #633
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Evo malo lijepih vijesti na Mame i bebe !

  34. #634

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Drage mame! Ja sam bila danas u HZZO-u i rećeno mi je ovako . Oni su isto dobili dopis da svi korisnici koji su ostvarili pravo na dopust za njegu djeteta do 31.12.2008. to pravo i zadržavaju te da im ostaje i naknada 2500kn.Zakon donesen 01.01.2009. vrijediti će za one korisnike koji će ostvariti dopust od 01. 01.2009. i oni će imati naknadu 2162kn.Što se tiće ponovnog vještaćenja gospođa iz HZZO-a mi je obećala da će pogledati naš predmet i da će mi javiti da li moram do početka svibnja predati dokumentaciju da ostvarim dopust do 8.god. ili se to podrazumijeva samim zakonom i time da imamo riješenje do 02.02.2010.te ukoliko bude potrebno tj. ako će trebati odgoda za školu da produžimo dopust za 1 god. a nakon toga ako želim status majke njegovateljice ponovno se moram obratiti centru za socijalnu skrb. Mirjana ja ti znam mamu Šomodi koja je bila na dopustu i u međuvremenu se situacija promijenila te je ona krenula raditi, atata je bio doma i ostvario sva prava. Tata sad ima status oca njegovatelja pa ako te zanima mogu ti dati njihov broj da se čujete.javascript:emoticon('')

  35. #635

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Draženka , imaš PP već sam to napisala ali izgleda da nisi vidjela..

  36. #636

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Danas sam ponovno doživjela jedno iznenađenje ja do sad nisam znala da kad uđeš u podzemnu garažu i parkiraš se na mijestu za invalide naravno sa iskaznicom prilikom izlaska moraš platiti parkirališno mijesto kao i svi drugi. Bez obzira što garažom upravlj zagrebački holding. Nazvala sam ih a objašnjenje je da parkiralošno mijesto bez obzira na iskaznicu za slobodno parkiranje moraš platiti, pa sam pitala čemu onda ta mijesta služe, a i iskaznice. Rečeno mi je da se ta mijesta u garaži samo čuvaju i da ih svi plačaju jednako bez obzira. Neznam jel sam nekaj opet krivo skužila ali znam da sam parkiranje na REBRU platila 40 kn za vrijeme dok smo bili na pregledu.Ja osobno smatram da je to čisti bezobrazluk, od grada Zagreba, prema invalidnim osobama jer tek tu bi došli na svoje oni koji imaju iskaznice da su oslobođeni plaćanja pm.a ne oni koji imaju naljepljene naljepnice još od 90 god. i sad se švercaju. Na kraju krajeva pa zar nismo te garaže mi platili iz svojih džepova.javascript:emoticon(':?')javascript:emoti con('')

  37. #637
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Parkiranje se navodno ne plaća u krugu bolnice,ali parkirati možeš valjda još samo u zraku,sve je prepuno.

  38. #638

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    BOK SVIMA EVO UPRAVO SAM DOBILA MAIL ZA SKUPŠTINU NA GOLJAGU PA NE ZNAM STO DA RADIM JAKO BIH ZELJELA BITI PRISUTNA A SA DRUGE STRANE TO JE TEŠKO IZVEDIVO KAO PRVO PROBLEM ČUVANJA DJECE PA ONDA PUTOVANJE JEL SMO DOSTA DALEKO PA JE UPITNO HOĆU LI ISTI DAN STIĆI KUĆI I NA SAMOM KRAJU FINANCIJE PA VAS PITAM ZA SAVJET BI LI BILO PROBLEMA AKO OVAJ PUT NE BIH DOŠLA A ZA SLJEDEĆI BIH SE POTRUDILA DA DOĐEM I SREDIM SVE PROBLEME MOLIM ZA SAVJET

  39. #639
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Sudjelovanje na skupštini nije obavezno,ali je jaaaako poželjno jer nam je to prilika da se svi vidimo i družimo. Beto,nije nikakv problem ako ne dođeš,javit ćemo ti kako je prošlo.

  40. #640

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    kaj je curke nekaj se slabo javljate? Manuela kaj je sa vama ništa se ne javljate pa valjda je sve u redu?javascript:emoticon(':?')

  41. #641

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

  42. #642

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Cure i dečki,
    danas na skupštini netko je greškom maznuo slikovnice koje kupih za Petra, jedva ih dočekala, naručila ih preko interneta, platla, i bla, bla, da ne duljim, molim da mi se javi onaj tko si ih je pospremio, nisu bile za dijeljenje (još ne, dok ih ne prevedemo i nađemo sponzora za tiskanje). Tri mi fale, pa eto, željno iščekujem da mi se netko javi,....

    ps Nadam se da ste svi sretno stigli doma...

  43. #643

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Sory kod mene nisu no nadam se da ćeš ih naći. Ja sam otišla bez ijednog letka sad za svoju županiju nemam ni jednog baš sam smotana sijetila sam se kad sam već bila na autoputu.Morati ću ići žicati da nam otiskaju još 500 kom. valjda budu htjeli. Kd koga je ostatak letaka?Inače drago mi je da sam vas sve upoznala jer mi smo u sličnim problemima pa se razumijemo, inače skupština je bila super i trebamo se naći što prije.

  44. #644

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    17

    Početno

    bok svima. jako mi je žao što nisa mogla doći na skupštinu, obavijestite nas koji nismo bili kako je prošlo.
    dali bi ja mogla i kako dobiti letke, jer bi htjela podijeliti u mjestu gdje živim radi bolje informiranosti ljudi o ovoj rijetkoj ali vrlo kompliciranoj bolesti, i da mi dijete prestanu gledati kao čudovište i sa žaljenjem.

  45. #645

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Ivana, nadam se da ste pronašli slikovnice.Baš sam mislila da ih je Fran možda uzeo jer ih je gledao,ali nije.

    Svima Sretan i Blagoslovljen Uskrs!

  46. #646

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    47

    Početno

    Svima sretan i blagoslovljen Uskrs!
    Dragi moji nešto se slabo javljate nakon skupštine,meni se jučer dogodilo nešto strašno,naime nisam Stjepanu mogla izvući kateter.Ušao je bez problema,ali van nikako.stavljala sam gel naknadno uz kateter,tuširali smo pišu,ali nikako van.kad smo već htjeli na hitnu suprug uspije riješiti problem.zamislite kateter kao da se podvrnio,tj,završetak se nekako presavinio i krenuo van prije reda,tako da kao da sam vukla u biti dva katetera.ako ste me shvatili i ako se to nekome dogodilo neka mi se javi,jer se nam to nije nikad dogodilo.

  47. #647

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    82

    Početno Drazenka

    Svima sretan i blagoslovljen Uskrs!Anita moja draga tebi se stvarno sve zakomplicira ko i meni.Mi smo prošli ponedijeljak bili kod prof. Cvitković i na naše veliko iznenađenje urodinamika savršena kapacitet 250 mil. bez tlaka.Ajde bitno da ste vi riješili problem, znam da si umrla od straha: pozdrav od nas.

  48. #648

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    baranja
    Postovi
    29

    Početno

    SRETAN USKRS SVIMA! SEGEČIĆ ŠTO SE TIČE KATETERA MENI SE TO DOGODILO PRIJE POLA GODINE I UMRLA SAM OD STRAHA TAKO DA SMO MI U POLA NOĆI ZAVRŠILI NA UROLOGIJI I TAMO SU GA SAMO ISČUPALI JER ES ISTO TAKO VRH PRESAVINUO IREKLI SU DA SE TO DOGAĐA TAKO DA KAD MI SE TO PONEKAD OPET DOGODI JA TO RIJEŠIM SAMA NARAVNO DA NE IDEM NA SILU I AKO JE NEŠTO SUMNJIVO NE TREBA NI DIRATI NEGO NAJSIGURNIJE JE OTIĆI NA UROLOGIJU. STVARNO CURE ŠTO NAM NE JAVLJATE ŠTO JE BILO NA SKUPŠTINI.NE ZNAČI AKO NISMO BILI DA NAS NE ZANIMA ŠTO JE BILO ZATO BUDITE TAKO DOBRE I KOLEGIJALNE PA NAS IZVJESTITE.BUDITE POZDRAVLJENI BOK

  49. #649
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Hoćemo...na meni je da napišem zapisnik,ali smo tek neki dan riješili sve za prijenos dopusta sa mene na muža. Nemam koncentracije..sad me lovi depra jer neću biti s Eni. Bogami,već nislim da mi treba psihijatar....

  50. #650

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Da se malo i ja požalim.Naime mi smo danas već trebali biti tri dana na moru u Puli i družiti se sa Jelenom,ali Laura je na sam Uskrs strgala jagodicu od palca. Kako se to dogodilo? Ljetos na tom mjestu se ogrebala i napravio joj se žulj nakon toga se na žulju napravila bradavica koja je pustila korijenje duboko i pogodovala tome da se to tako duboko odvali. Laura gazi na unutarnji rub stopala tako da joj je težište na palčevima,a bila je u čarapama i to joj se samo od sebe odvalilo. Mene je šlag strefio kad sam vidjela koliko je to duboko pa sam počela tulit,a dalje je muž preuzeo. Ja plačem,a Laura ni suzu nije pustila.sram me bilo. Tako da smo na sam Uskrs završili u Klaićevoj i sad ne smije hodati deset dana. Ona puže po kući i ozbiljno je to shvatila,jer se boji šivanja.Ja sam još na bolovanju zbog svojih ligamenata i počinjem sa terapijama u ponedjeljak. Družit ću se sa starčekima,jer tamo nema mladih,he,he.
    P.s.Mirjana ne očajavaj,sve će sjest na svoje.
    P.p.s. meni je na skupštini bilo super,još bi ostala da mi mama nije bila tak nestrpljiva za ić i drago mi je da sam vas sve vidjela i spojila neka lica sa slikom,he,he. Sretan Uskrs svima i pusa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •