Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: KAKO UREDITI MALI STAN??!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    19

    Početno KAKO UREDITI MALI STAN??!!

    Kupila sam mali stan (35 m2) i sada sam u velikoj nedoumici.
    Kuhinja i dnevni su mi zajedno cca 20 m2, izabrala sam kuhinju (donji elementi choco smeđa - gornji bijeli, zid iza kuhinje u zeleno kako bi dobila neku "vedrinu"), sada bi mi dobrodošli savjeti kako uredit ostatak. Nebi htjela da mi bude natrpano, a opet bi da mi bude dovoljno za sve stvarčice. Razumijete?? Please HELP!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    tesko je nekom tako dati savjete kako da si uredi stan, bez nacrta ili da je bio u njemu :/

    sve zavisi kakvog je polozaja, gdje su mu prozori, zidovi... ma sve..

    govorim to iz iskustva jer sam radila posao uredjivanja.. napamet dobar savjet dat po meni je cista lutrija

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Supruga i ja smo uživali u kombiniranju... pogotovo kad smo tražili stan, dođeš vidjeti stan, nakon toga kod kuće radiš 100 kombinacija kak bi se moglo uredit...

    daj neki nacrt, skicu, bilo šta... ovak je dost teško....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    i fotke svega kaj već je nutra

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    i fotke svega kaj već je nutra

    anki zna znanje, tj njm

  6. #6
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    http://www.vox.de/585_1303.php
    Na Vox-u ima emisija Wohnen nach wunsch, možda nađeš koju zgodnu ideju...

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moje 2 prijateljice su za vrijeme faksa zivjele u jako malom stanu, ali super funkcionalno uredjenom.

    Npr. kuhinjski stol je bio kao polukrug, samo daska prisarafljena na zid uz prozor, a iznad radijatora. Stol se mogao spustiti, i onda su tu po zimi, preko noci mogle staviti npr. ono susilo za ves.

    Dalje, imale su jedan super ormar, na okretanje, koji je na jednoj strani imao police za cipele, na drugoj za objesiti kapute, na 3. i 4. strani police.

    Zatim, stolic u dnevnoj sobi je bio kao sanduk, sa ladicama.

    Ovo vjerojatno tebi nece koristiti, ali evo:
    U jednom drugom malom stanu, u staroj zgradi sa visokim plafonom, sam vidjela:

    - iznad dijela dnevne sobe su napravili galeriju i stavili krevet - bila je to mala spavaca soba..
    - u kupaoni su imali susilo za ves (sustav s nekakvim konopima) koje se spustalo sa stropa.

    Uglavnom, treba pametno razmisljati kako da dobijes sto vise prostora za stvari.

  8. #8
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Pokušaj nabaviti što više sklopivih elemenata (npr stolice, stol i sl), i nekih 2u1 komada namještaja (npr kuhinjski element se otvara u stolić)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Gdje god možeš, stavi ugradbeni ormar.
    I pokušaj sve elemente u kuhinji i kupaonici napraviti tako da idu do stropa.

    Kad danas pogledam svoje ormare i onaj silni neiskorišten prostor iznad njih,
    suze mi krenu na oči.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ovo vjerojatno tebi nece koristiti, ali evo:
    U jednom drugom malom stanu, u staroj zgradi sa visokim plafonom, sam vidjela:

    - iznad dijela dnevne sobe su napravili galeriju i stavili krevet - bila je to mala spavaca soba..
    - u kupaoni su imali susilo za ves (sustav s nekakvim konopima) koje se spustalo sa stropa.

    Uglavnom, treba pametno razmisljati kako da dobijes sto vise prostora za stvari.

    Stan je na drugom katu (to je zadnji kat) nisam u potkrovlju jer su mi napravili tako (pitali su me jer je još u izgradnji) tako da sam jedan dan to i mislila napraviti, ali biti će to jako teško jer nema "deke" već samo knauf!!!!!!!! Na moju žalost...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mozda ce ti se ciniti blesavo ali - potrazi si na internetu i u katalozima za prodaju auta kako su dizajnirane neke kamp kucice, kamp autobusi...
    zatim unutrasnjost jahti i brodova...
    mogla bi naci maaasu ideja - da ce ti stan biti kao bomboncic!


    brat mi je radio u autopraonici gdje se peru kombiji htv-a koji idu na teren - unutra studio i kompletno prilagodjeno i za boravak.... vrlo ugodno a nadasve funkcionalno...

    i sama sam zivjela u maloj drvenoj kucici (na kotacima ali, na zalost, ne i na drvetu ) sa m(b)m-om i sami smo ju uredili... bilo je prekrasno...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ovo je zgodan stol za male kuhinje (boravke)http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20104718

    Ima i u Kiki nesto slicno ovome, daska stola je zakacena na zid pa se samo digne za vrijeme jela, a u međuvremenu ne zauzima prostor jer se samo spusti.

  13. #13

  14. #14
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    U Profilu i Algoritmu ima knjiga (priručnika) sa uputama i super fotografijama ... kako urediti male stanove, trikovi za male prostore i sl.
    Ne mogu reći da su jako korisne, ali ima puno ideja koje se mogu primjeniti ili prilagoditi, ali definitivno su puno korisnije od brda časopisa koje sam ja kupovala.
    U časopisima vlada reklamna industrija i svi su stanovi, veliki, prozračni, savršeno osunčani.
    Zato kupujmo knjige

  15. #15
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ja sam u prethodnih nekoliko mjeseci imala problem kako namjestiti mali stan . Prešli smo iz velike kuće u svega 35-40 kvadrata.
    Sve sam dobro razmjerila, stavila na papir što želim u tom prostoru i počela slagati. Kad prijateljima pokažemo neke sitnice kako pašu na cm. smiju se i ne mogu vjerovati.
    Dnevna i kuhina su zajedno isto nekih 20-25 kvadrata. Prioritet smo dali kutnoj da se može izvući u ležaj i da je udobna za lenškarenje. Jedan stolić sa TV i muz.linijom. Manji stolić ispred kutne. Između kuhine i dnevne mi je otok koji prema dnevnoj ima u sebi bife, i prostor za sav pribor za ručavanje , a prema kuhini su na istom otoku klizna vrata sa prostorom sa policama za potrepštine. Na otoku je i daska koja se spušta a to je ustvari stol.
    Sve je funkcionalno a na malom je prostoru.
    Puno sam surfala i kupila ideje sa kojekakvog namještaja i sama crtala i dala majstoru da nam napravi po mjeri.

  16. #16
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    U manjem stanu gdje smo isto imali kuhinju i dnevnu zajedno, na prostoru smo ustedili tako da smo negdje na granici kuhinje i dnevne imali sank, koji vizuelno dijeli kuhinju i dnevnu, a istovremeno je u funkciji blagovaonskog stola. Tada smo ga imali u visini sanka i savrseno smo objedovali na njemu. Imali smo super stolara koji nam je napravio takav sank da se po sredini moze spustit jedna strana cime jos vise stedi prostor kad ti ne treba za jest.
    A u stanu jos prije ovog spominjanog smo u Ikei uzeli stol koji se zakvaci za zid i spusta - mozes ga stavit na koju god visinu hoces, a nikakve nogice ti ne smetaju.
    Ovisi sto hoces, no nama se ovo rjesenje sa sankom ucinilo najzahvalnijim, al ovisi kakav ti je raspored i mozes li to tako izvest u svom stanu?
    E, da, hodnik nam je bio relativno dugacak i njega smo iskoristili za ormare (radjene po mjeri kod stolara - da ne zauzimaju puno prostora, a da opet moze dovoljno robe stat u njih).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    U manjem stanu gdje smo isto imali kuhinju i dnevnu zajedno, na prostoru smo ustedili tako da smo negdje na granici kuhinje i dnevne imali sank, koji vizuelno dijeli kuhinju i dnevnu, a istovremeno je u funkciji blagovaonskog stola. Tada smo ga imali u visini sanka i savrseno smo objedovali na njemu. Imali smo super stolara koji nam je napravio takav sank da se po sredini moze spustit jedna strana cime jos vise stedi prostor kad ti ne treba za jest.
    To mi je želja! ŠANK koji bi ujedno bio i stol za jesti, samo... ne stane mi baš - bilo bi pre natrpano, smetao bi za TV gledati, ali ova tvoja ideja o šanku koji se po sredini moze spustit jedna strana cime jos vise stedi prostor kad ne treba za jest je odlična!!!!!!!
    Imaš možda neku slikicu tog šanka - nije mi baš jasno kako bi ga "sklopila", a onaj drugi (iz Ikee) mi se ne uklapa.
    Hvala!

  18. #18
    latinodancer

    Početno

    Kad smo cura i ja uselili u novi stan prije 2 godine, prva stvar koju sam napravio je da sam srušio pregradni zid između sobe i kuhinje i dobio na prostoru. Stan je isto mali, svega 30 kvadrata, isto smo mislili metnuti šank, ali smo trenutno stali zbog financija.

    Moram priznati da mi se ideja o sklopivom stolu ili sklopivom šanku jako sviđa, čak bi se donekle i super uklapala u buduće planove. Zna li netko ima li gdje kod nas takvo što za pogledati i uzeti ili mora ići po narudžbi???

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    IKEA ima fantasticne idee i rjesenja uredjenja malih stanova. Redimo u 35kvadrata, imaju kuhinju, spavacu sobu, kupatilo, hodnik. Svakako se isplati otici kod njih i pregledati neka rjesenja.

    - svi ormari i elemeni su do stropa.
    - cesto koriste klizna vrata
    - police iznad vrata

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    sklopivi stol sam vidjela u Kiki

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    IKEA ima fantasticne idee i rjesenja uredjenja malih stanova.
    da, prije nekoliko godina bila je tema "go cubic" i imali su fenomenalne ideje kako iskoristiti zidove, plafone i zakutke u malim stanovima. pa ako možete iskopati katalog...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •