Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: pelenski osip u platnenima!

  1. #51
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    niš curke, onda najbolje u bezpelenaše i manje više. nema brige oko crvenila i sl!!

  2. #52
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Zaboravila reć da smo je furali pedici, tek toliko da joj pogleda guzu i da eliminiramo gljivice. ...
    Kako pedica zna da nisu gljivice?? Jeste li bili na nekoj laboratorijskoj pretrazi ili zna po izgledu?

    Sunčica je dobila osip kad je zadnji puta imala temperaturu. Meni je to bilo sasvim logično - i ja ponekad dobijem gljivice (znate već gdje) kad imam gripu, valjda se pobrka imunitet i ravnoteža sluznice, tako nešto... U stvari - nije točno reći da "dobijem gljivice", mislim da se samo poremeti ravnoteža onima koje inače postoje u tijelu.

    Sunčicin osip (vrlo blagi na sreću) smo izlječili s Plimicolom, prošlo je za 2 dana. Moja pedijatrica je rekla da pelenski osip u stvari jesu gljivice i prepisala nam tu kremu. (dobije se na recept )

    Usput, ja sam uvijerena da osip nema veze s vrstom pelena koje se koriste.

  3. #53
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, pelenski osip jesu gljivice.
    ali ljudi razne stvari nazivaju pelenskim osipom, npr. bilo kakvo crvenilo, iritaciju, prištiće....
    pa tu dođe do eventualnih nesporazuma

  4. #54
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Prepisala mi kremu za guzu, ja odo u ljekarnu i kad tamo skužim da mi je dala kortikosteroidnu kremu!!! :shock: Odlučila sam to još ne koristit, radije bi vidjela što dermatolog kaže.

    Jel se nekom doista dogodilo nešto loše od kortikosteroidne kreme i jel idu platnene uz atopičnu kožu i dermatitis?
    Ne bih ja to stavljala, vidjela si da se povuklo od luftanja i čestog prematanja.
    Tako je bilo i nama, kod malih beba od par mjeseci stolica je još tekuća, i nadražuje. U platnenima smo se morali prematati svaka 2 h, u jednokratnima svaka 3 h (ako nema stolice), i sve 5. Po noći malena obično nije puno piškila, nego tek kad bi se probudila, ali 1 platnena nam nije mogla izdržati (nismo znali za ove linere) - potpuno mokra.
    Čim primijetiš da je bebica nešto obavila, pogotovo ako se pokakala, odmah premotaj.
    Sad, kad je beba starija, je puno lakše.


  5. #55
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ne znam dal daješ čajeve,ali mi smo maleckom davali čaj od sljezovog korijena (bez šećerenja naravno)na kapaljku ili žličicu,jer on oblaže sve sluznice (i u grlu,crijevima,želucu) tako da se bakterije,gljivice i slična gamad teže nastanjuju.kad je malo hroptao,nakon tog tretmana drugi dan je bio ko nov.

    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1114/

  6. #56
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    svaka tekućina, pa tako i sljezov čaj, uklanja zaštitni oblog koji stvara majčino mlijeko i nije ju preporučljivo davati djetetu mlađem od 6 mjeseci.

  7. #57
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    e pa da. to sam zaboravila napomenuti.mi smo doduše počeli sa tim sa 5 i pol mjeseci.

  8. #58
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    i mi smo ga,ipak,dobili.....prvi za 10,5 meseci....ali ZNAM da NIJE od platnenih,vec od ucestalih stolica prethodnih dana,koje su izgleda posledica nekog virusa koji protrcava kroz nas dve.Mene samo (mislim "samo") boli stomak vec 7 dana,i ni ona ni ja nemamo proliv,ali se njoj desava da i po 3 puta ima stolicu,redju no obicno,i uvek u pelenu(mi to,inace,obavimo ujutru,u lavorcetu,i kraj price.Pelenu nosimo kao back-up).Sinoc sam primetila da joj je oko anusa crveno,pa namazala Mustela vitamin barier cream(za prevenciju osipa),ali joj je danas jos crvenije i place kad joj ,posle pranja ukakane guze,mazem kremu.Ceo dan se ovde gologuzaci i piska i cvrcka po podu ,md ce nas u top staviti,ali sta da radimo kad guza mora da se luftira.....A posle klope sam joj dala kapsulu LINEX-a,a ja 2 popila.....i pijemo dosta acidofilnog jogurta,da gljive ne polude mnogo,pa da nam jos i antimikotik treba.... za malenu moju guzu

  9. #59
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno


    N ima potpuno cvenu guzu. ne znam je li od cijepljenja, ali pojavilo se upravo nakon zadnjeg posjeta pedijatru. pretpostavljam da joj je pao imunitet i da je to uzrokovalo osip. usput joj izlaze i zubi...
    inače crvenila nema oko anusa i na spolovilu, već samo na guzi. pojačava se kad je u mokroj peleni ili nakon kupanja. zasada mažemo sudocremom i puuuno luftamo.

  10. #60
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mi vec mjesec dana muku mucimo s osipom, sve smo probali i samo kortikosteroidne kreme, a to znam da nije rjesenje. Znam da bi trebali luftati, ali njega to jako svrbi i kad je gol se cese i sve si raskrvari. Poludit cu, ne moze zaspati jer ga svrbi, a ne mogu ga skinuti jer se cese i onda ga boli... Inace koristimo platnene pelene, za doma bez zastite, beba ima 6.5 mj, raste mu prvi zubi i uvodimo dohranu. Vjerojatno je to sve povezano, ali neznam sta da radim. Kod dr. smo bili vec vise puta i uvijek isto, da nam kremicu koja je pomogne, onda namazemo sa Tridermom i onda mu prodje i opet se vrati i tako u nedogled, a htjela bi izbjeci Triderm. Kako vi luftate? vasu djecu to ne svrbi?

  11. #61
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Mi vec mjesec dana muku mucimo s osipom, sve smo probali i samo kortikosteroidne kreme, a to znam da nije rjesenje. Znam da bi trebali luftati, ali njega to jako svrbi i kad je gol se cese i sve si raskrvari. Poludit cu, ne moze zaspati jer ga svrbi, a ne mogu ga skinuti jer se cese i onda ga boli... Inace koristimo platnene pelene, za doma bez zastite, beba ima 6.5 mj, raste mu prvi zubi i uvodimo dohranu. Vjerojatno je to sve povezano, ali neznam sta da radim. Kod dr. smo bili vec vise puta i uvijek isto, da nam kremicu koja je pomogne, onda namazemo sa Tridermom i onda mu prodje i opet se vrati i tako u nedogled, a htjela bi izbjeci Triderm. Kako vi luftate? vasu djecu to ne svrbi?
    ako možeš izdržati malo zapišavanja, pokušaj trenirati bespelenaštvo ali stavi suhu platnenu pelenu ili samo pamučne hlačice da se ne češe a opet da je u suhom. Nabavi dosta pamučnih hlačica i pokušaj živjeti neko vrijeme tako da hvataš signale i stigneš do wc-a s njime prije nego se popiški - jer i ako je u suhom, kad ima tako puno osipa, čim se smoči će ga iritirati.

    Nisam sigurna što da ti kažem po pitanju kremica, da li da ga mažeš ili ne... ako je zbilja gadno, možda i da pokušaš s kortićima, ali nemoj ga tako skoro vraćati u pelene.

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    jeste li liječili od usta, ako su gljivice u pitanju?

    same kreme na guzi ništa ne znače ako gljivice bujaju u ustima i crijevima (ne mora se vidjeti)

  13. #63
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    bespelenastvo trenirano neovisno o tome, tako da uglavnom kaka van pelena, ali pisa svako malo pa to nismo jos skuzili kako izbjeci.
    Stavljam mu ili suhu platnenu (bez zastitne) ili tetra pelenu i gacice. Za gljivice smo mazali sa plimycol i canesten, ali mislim da nisu gljivice tj neznam kako da znam ako se ne vidi, a dr. nije sad nista spominjala gljivice.

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    obično se zajedno s canestenom ili plimicolom za guzu daje i daktarin za usnu šupljinu

    ne razumijem kako ti dr. nije spominjala gljivice, a prepisala je kremice za liječenje gljivica

    moja je imala s desetak dana gljivice tako da se nije češala, pelene joj praktički nisam stavljala, samo platnenu po noći, mijenjala po desetak pita i nije se dogodilo ništa bolje, broj crvenih (pa krvavih) točkica je samo rastao

    nestalo je kad smo liječili guzu i usta ovako kako sam napisala

  15. #65
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Spominjala je gljivce kad smo prvi put bili pa smo mazali sa plimicolom, ali nije dala nista za usta.

  16. #66
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    bespelenastvo trenirano neovisno o tome, tako da uglavnom kaka van pelena, ali pisa svako malo pa to nismo jos skuzili kako izbjeci.
    Ako niste počeli od prvih mjeseci (kao ni mi) pretpostavljam da će tog zapišavanja biti još... bilo bi dobro to svaki put isprati.

    Ako se radi o gljivicama, moj bi savjet bio da što češće perete dijete u vodi sa malo otopljene sode bikarbone, prvo isprobajte je li preosjetljiv na sodu (to je rijetko ali se javlja i kod odraslih). Inače mu ne bi trebalo smetati, čak i neki pedijatri preporučaju da se u vodi za kupanje bebe otopi malo sode. Takav postupak dobar je protiv gljivica na bilo kojem dijelu tijela, treba ga dosta dugo ponavljati ali se poboljšanje može ubrzo primjetiti.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo da javim naše tretmane... Mojima je guza pocrvenila svaga par puta...Uglavnom, bili i jedan još je u platnenima i kod svakog presvlačenja prali guzu samo vodom i ne mazali ničim a od 7 mjeseca skinuli pelenu. I meni je moja pedijatrica rekla da u slučaju crvenila a to su valjda uvijek gljivice, ako nismo ničim ni prije tretirali guzu namažem guzu jogurtom i držim tako pola sata bez pelene... I nama je svaki put pomoglo.. i ponekad bi namazala kantarionovim uljem kad bi mi se učinilo da im je koža suha.

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja beba je dobila gljivice kad smo došli iz rodilišta, Plimicol nam je bio beskoristan. Pomoglo je kad sam joj guzu natapkala s vatom na koju sam našpricala Octenisept, on ubija gljivice i bakterije, kad se guza osušila onda sam još namazala tanki sloj Bepanthen masti i brzo je guza bila super. Bila je samo u tetra peleni, kuhanoj i ispeglanoj, i guza se puno luftala. Patronažna je bila oduševljena kak smo to brzo riješili.

  19. #69
    Little*star avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Moja je cura imala jaki osip a isto je u platnenim pelenama, gulila joj se koža ali nisu se stvarale krastice. Doktorica nam je dala Imazol i sve se povuklo...

  20. #70
    redprincess avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    I moja curka je dobila blaži oblik osipa u platnenima, nekoliko crvenih točkica po guzi. Ja joj inače uvijek malo namažem guzu dječjom masti iz apoteke, skroz tanki sloj. Sve je bilo ok nekih mjesec i pol - dva kad su počele te točkice. Počela sam joj mazati sudocrem, pa neku kremicu od nivee, pa bepanten, pa opet dječju mast, pa presvlačiti usred noći, ali ništa nije značajnije pomagalo - no nije se ni pogoršavalo. Pokušala sam i ne mazati ništa, ali opet bez uspjeha. Primijetila sam poboljšanje kad bi je pustila bar 1 sat dnevno bez pelene, ali čim bi jedan dan preskočila to "luftanje" vraćalo se. I onda sam ponovo počela mazati dječju mast, ali iz druge apoteke - i gle čuda - zaliječilo se preko noći i otada se ništa ne pojavljuje, guza potpuno zdrava! Onda sam povezala da su problemi počeli kad sam potrošila prvu kutijicu dječje masti i mogu samo zaključiti da je upravo krema izazvala osip (a rok trajanja je u redu). Jel imao tko sličan slučaj? Na kremama iz apoteke ne piše sastav pa ne mogu usporediti sastojke, a voljela bih znati što djetetu smeta.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •