Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Boli grlo!!!

  1. #1
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno Boli grlo!!!

    Užasno me boli grlo danas...počelo je jučer, onako, podnošljivo, ali danas, pogotovo večeras, boli me neizdrživo.
    Kada gutam sijeva mi munja iz grla u uši. :shock:
    Ako odem liječniku, dati će mi antibiotik, a tako bi ga rado izbjegla...
    Ima li nešto što mi može pomoći?

  2. #2
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Meni pomaže propolis u spreju i CaC 1000 sandoz (ovo drugo pogotovo ako se radi o dodatnom problemu s glasnicama)!

  3. #3
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Možda se čini prejednostavno, ali i MM-u i meni pomaže pojesti svjež limun. Ako treba i par limuna, ali pomaže. Probaj- ništa te ne košta

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,128

    Početno

    Za bolove u grlo super je Angal S sprej za grlo (Lek). Najtoplije preporučujem, mene je jesenas spasio.

    Ali, ako je riječ o bakterijskoj upali (a ako te boli užasno, moguće je da su bakterije u pitanju), ipak bi bilo bolje otići liječniku i uzeti antibiotik, ako ti ga propiše. Kalcij, propolis, limun, septolete i ostala sredstva donekle ublažavaju bol, ali ne rješavaju problem bakterijske upale.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    93

    Početno

    Ja dojim pa ne smijem propolis. U ljekarni su mi preporučili Granobil pastile i pomoglo mi je kroz dva dana

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Gadljivi neka ne čitaju:

    Imam često upale grla, jako pomogne bakin lijek, stavim na gazu tanak sloj masti (svinjske), prislonim na grlo, zamotam tetra pelenom i ostavim preko noći - dokazano djeluje.

    Ja se također užasavam antibiotika, imam užasne probavne smetnje, mučninu, a odmah stiže i kandida... Koji god bio u pitanju...

  7. #7
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Špricam sa propolisom pa mi se čini da me mrvicu manje boli, to je dobra vijest.
    Loša vijest je da sam pogledala grlo sa malom lampom i da mi je sve gnojno.
    Ajme....

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ponekad svojim "izbjegavanjem" možemo stvari pogoršati, i priuštiti si duplu, ili čak troduplu dozu onog što želimo izbjeći...

    ja se ježim od bilo kakve kemije koju trebam pojesti - ali kad osjetim da stvari ne štimaju - pretrpim... i slušam doktora.

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mene grlo boli već dva tjedna. Prvo sam promukla i nisam mogla disati osim plitko, zapuhala bih se nakon par koraka, prilikom gutanja sline ili bilo čega boli, plitko sam kašljala gušeći se (a gušila sam se pogotovo ako bih bila vani, a vani hladnije). Nakon tri dana otišla ipak kod dr. makar nisam imala temperaturu niti ikakve druge simptome, dobila antibiotik, a pila sam i CA Sandoz jer je bilo perioda kad nisam uopće mogla pričati.
    Također sam skužila da su mi korijen jezika i grlo bili puni gnojnih čepova koji su u prvih par dana uzimanja antibiotika nestali i grlo me malo manje boljelo, međutim - promukla sam i dalje, počela sam iskašljavati više, boli me dok gutam.
    Dobila sam tri injekcije deksametazona i mrvicu mi je bilo bolje što se tiče glasa, ali samo nešto nakon injekcije, poslije skoro po starom.

  10. #10
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo narodni lijek, žlicu meda i limun iscjediti, promješati da se med rastopi, više puta dnevno tako napraviti i piti. Pomaže, još je bolje kad se na vrijeme počne uzimati, kad se pojavi ono škakljanje u grlu, prije nego grlo zaboli

  11. #11
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo narodni lijek, žlicu meda i limun iscjediti, promješati da se med rastopi, više puta dnevno tako napraviti i piti. Pomaže, još je bolje kad se na vrijeme počne uzimati, kad se pojavi ono škakljanje u grlu, prije nego grlo zaboli

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    drage majke, jel vam palo na pamet da izbjegavanjem doktora povećavate šanse da neku beštiju "poklonite" i svojim potomcima? :?

    kikica je htjela vidjeti svog nećaka. i spremila se - a onda je rekla da joj nešto nije u redu s grlom, i da će ona ipak prvo kod doktorice... pa je dobila antibiotike... otišla ga je vidjeti kad je ozdravila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    116

    Početno

    Ako je u pitanju gnojna upala grla, ja se ne bih zezala, bolje da odeš dr.
    Znam dvojicu ljudi koji su zbog zapuštene gnojne angine ostali bez zraka, pa onda hitna, sječenje...

    Nadam se da si već bolje, ako ne, budući da sam te isprepadala trk dr. po antibiotike.

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Od jutros sam na klavocinu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •