Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 106

Tema: BICOM alergotest

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno BICOM alergotest

    Ima li tko iskustva sa ovim testom?Radi se iz jedne kapi krvi na 250 alergena. Danas smo ga radili i potvrđena alergija na soju, sojin lecitin i kakao? I sad me zanima mogu li se konačno opustiti što se tiče ostalih alergija i izbjegavat ovo troje ili ova metoda nije pouzdana. Radila sam u Selcu kod dr. Tomljenović.

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja ne kužim da li su ti testovi stvarno prihvaćeni kao medicinski pouzdani?
    Da li ih rade i u bolnicama ili se rade isključivo kod raznih alternatavaca i podložni u raznim interpretacijama i mišljenjima? Ono da se na 2-3 različita mjesta za istu stvar dobije različito mišljenje i rezultat?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Mi smo radili kod doktorice koja je specijalist otorinolaringolog,privatno. I sad, malac je dobio gadan osip od čokolade i fleke, i po tome vjerujem i da je kakao i sojin lecitin. Tako da ima nešto.I pedijatrica uzela rezultate bez zadrške s tim da je rekla da ne zna puno o tome. I sad meni crv radi dal je to to, može li se čovik opustit nakon tog testa ili treba ići dalje, zato tražim nekoga tko je to radio.

  4. #4
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Da li je dobio osip prije ili poslije tog testa? Ako je poslije, onda ok možda ima nešto u tome. Ali ako je prije i ti si to rekla prije "analize kapi krvi" onda baš i ne drži vodu

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    je, i Braco pogledom liječi sve boleštine

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja sam svojima radila bicom u Rijeci i Zagrebu, klinki je kad je imala 3.5 godine pokazalo alergiju na pregomin ( njeno zamjensko mlijeko, ova stvar se nigdje ne ispituje), bijelo brašno, breskvu,+ još par stvari koje smo znali od prije doktor nije znao kaj je maloj točno radio je svoje stvari + par stvari koje sam mu ja poslala skupa s krvi, znači nije ni vidio dete. Posle dva tjedna smo radili risti rast i isto je pokazalo na breskvu i bijelo brašno nižeg intenziteta. tak da smo mi prešli na integralno brašno, izbacili Pregomin iz upotrebe, nije jela breskve. I za dva tjedna mala se očistila od dermatitisa. Inače sam s njenim papirima bila kod doktorice jer smo trebali raditi testove u bolnici, i ona je bez pol frke dopisala na uputnicu 2alergena više.

    Slično sam sad pred 10 dana radila najmanjem opet u Rijeci bez kontakta, mali ima dosta alergija, nešto je pokazalo nešto nije, nešto je izbacilo novo iz stvari koje on jede posebno sa strane, sad smo te neke stvari izbacili, ne jede svoje stare alergene, malom nije bolje jer ima jaaaki dermatitis sli se nadam.


    Inače nije priznato od službene medicine ali može poslužiti nekom daljnjem ispitivanju, isto ko i intoleranije nisu priznate od doktora.

    u svakom slučaju izbaciti to što bi trebalo biti alergen i vidjeti kroz neko vrijeme, a ako je sandrinom detetu samo to alergen onda je na konju, moji su imali višestruke alergije.

  7. #7
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    jelena.O gdje ste u Rijeci radili taj alergotest i koliko košta.
    Mlađa curka mi ima dermatitis na licu na tri mjesta, s tim da se pogorša i smiruje periodično, stvarno ne znam što bi moglo biti uzrok tome.
    Pedijatrica je rekla da će nas slati na alergotest ako se to ne smiri, cura mi ima sada 9 mjeseci.
    Inače alergičara u obitelji uopće nemamo.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kod jelića

    najbolje je napraviti i jedno i drugo ako se može, ali u svakom slučaju napraviti risteve i rasteve u službenoj bolnici

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    test ti nije priznat u medicini, radi se o cistoj alternativi , homeopatiji.

  10. #10
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    koliko kosta taj test? meni dr tomljenovic nije htjela reci preko telefona, nesto je muljala kao vako nako, nek dodemo pa cemo vidit, pa se nisam odlucila. nije mi svejedno jeel 200 , 300 , 400 ili 600 kn -.

  11. #11
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Da li je bio o tome prilog na Provjereno? Ono da su na 3 mjesta dobili različito tumačenje i različite rezultate?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    A joj,da sam se barem prije raspitala!Znaci taj test nema veze s vezom,o svasta.

    400kn smo platili kod Tomljenovicke,kontaktirala sam i Jelica,kod njega je 600.

    Ja sam sumnjala na alergiju i pedijatrica mi je savjetovala da sama otkrijem koja bi namirnica to bila i da izvadi krv i testira na tu namirnicu!Nit sam sama uspila skuzit o kojoj namirnici se radi,niti mi ide u glavu koliko bi krvi trebalo izvadit.A prick test ne zelim jer je jos premali za takvo sto.

    Dal ima istine u tvrdnji da namirnicu na koju sumnjamo treba namazat djetetu na ruku i ako se zacrveni alergican je!

    Mi smo to radili sa mlijekom i za par sati izbilo crvenilo,a ovaj test to nije pokazao.

  13. #13
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da li je bio o tome prilog na Provjereno? Ono da su na 3 mjesta dobili različito tumačenje i različite rezultate?
    , je,
    sandra pa koliko je star, prick se radi od 6 mj nadalje s jednakim rezultatom kao i kod vecih . a moze se i iz krvi napraviti. trazi ti uputnicu za rist i rast od pedijatrice

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Lunahor, star je godinu dana. Ma izbjegavam prick jer sam ga i sama radila i nije to neka bol, ali on toliko ne voli doktore i ne voli da ga se dira da smo sad imali otimanje od 20 minuta samo dok mu je malo bocnula prst. Ne mogu ni zamislit na što bi to sličilo da ga vodim na prick.

    Molim te samo još jednu informaciju; pedijatrica me zbunila kad je spomenula da u laboratoriju izvadimo krv i testiramo samo na kravlje mlijeko ( to mi je bila jedna od sumnji), nije mi jasno što se mora vadit krv za svaku namirnicu ili je dosta jednom pa se onda vidi sve?I dal taj rist i rast upućuje samo na postojanje alergije i onda se opet mora vadit krv da se vidi na što?

    Joj osjećam se ko budala radi ovog bicom testa, i Tomljenovićka me se nije dojmila. Puno mi je dala pogrešnih podataka, i čini mi se potpuno neupućena u probleme alergija. Baš sam ljuta.

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    tomljenovicku dobro znam iz iskustva tam ljetujemo pa cesto kod nje zavrsi neko , nije ti ona tak losa, samo je lakoma strasno na novce. zabrazdila je u biznis previse.
    ah a glede malog i straha tak mi je i samoj bilo. e to ti je rist ili rast, testiranje iz JEDNOG vadenja krvi na vise ili jedan alergen znaci jednom vadi krv za vise namirnica, ako vam da uputnicu. al najbolje ti otici na pregled na srebrnjak sa c1 uputnicom ( preporucam dr kirin ) i kad tamo dodes ona ce te obraditi u tom jednom danu , iz krvi ako kazes da ne zelis prick,. http://www.poliklinika-salzer.hr/alergije.htm

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nije da test nema veze s vezom, kod moje klinke je itekako imao veze i nakon izbacivanja toga kaj je njoj smetalo prošo dermatitis koji joj je bio od rođenja. Ukazalo je na neke nove alergije kod nje.

    Kakao i čokolada općenito nisu za take male klince ko što je tvoj, pa to slobodno možeš isključiti iz njegove prehrane, možeš pogledati kak se ponaša u svezi mlijeka, ja točno znam kak se moja ponašala kad sam joj dala žličicu svojeg mlijeka iz vremena kad sam još jela sireve, odma ju je napao osip, a pošto ti kod svojeg to vjerovatno nisi trebala paziti ( mislim na tvoju prehranu), onda probaj direktno vidjeti prvo s jogurtom ili nećim sličnim.

    ajde Sandra da te pitam samo jel si ti bila s njom kad je ona radila ispitivanja?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.11.2013. at 14:56

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Nisam, poslala nas je van, da odemo u šetnju i vratimo se za sat vremena.Zašto?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    htjala sam vijeti kak se aparat ponašao, moj klinac je bio na jednom sličnom testiranju u Zagrebu ali je tam trebao bit fizički, a ne materijaliziran ( s krvi, pišelinom, odrezanim noktom, kosom) i aparat je ludio kaj je naišo na nekaj kaj mu smeta.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.11.2013. at 15:11

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    A ja jučer ko mutava, nit sam pitala na kom principu to radi, ni kolika je pouzdanost, ma ništa. A uvjerena sam da mu mlijeko smeta, a test nije niš pokazao, i sad mi je muka ako mu uskračujem sve mlječno ( i sebi i njemu) a bez razloga. Uglavnom, sad tražim ko u Rijeci radi ,privatno, test iz krvi.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Jelena.O daj mi samo još odgovori al ima istine u tvrdnji da namirnicu na koju sumnjamo treba namazat djetetu na ruku i ako se zacrveni alergican je! Vidim da imaš puno iskustva sa alergijama pa me zanima jesi ovo probala.

  21. #21
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Sandra81 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O daj mi samo još odgovori al ima istine u tvrdnji da namirnicu na koju sumnjamo treba namazat djetetu na ruku i ako se zacrveni alergican je!
    Može, ali i ne mora. Ovisi kakva je alergija, koliko jaka, na koju namirnicu....

    Recimo moje dijete od kikirikija (ako ga pojede) dobije osip po tijelu i prođe mu samo od sebe, a od prijateljice dobije napad gušenja čim ga takne
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 01.11.2013. at 15:31

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    41

    Početno

    Pokušat ću sve izbacit na što je pozitivan na testu i probat sa mliječnim proizvodima pa da vidim reakciju. Nisam mu do sad davala al sam primjetila grčeve kad ja pojedem jogurt isl. A osip po tijelu se povukao dosta kad sam izbacila i čokoladu i mliječno.Tako ću za početak pa čemo vidit.
    Ima godinu dana ali ne voli baš hranu, samo određeno jede i još uvijek visi na cici 700 puta u danu, tako da ni ne znam kako da mu proguram jogurt.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zašto bi tražila privatno da ti rade rist, kad možeš službenim putem preko uputnice, ak ti nije teško možeš nazvati i talasoterapiju da tam otiđeš raditi rist ( mislim oni bi ti napravili i da platiš, ali velim ne moraš to plačati)

    neke stvari sam mazala kad su bili već veći napose najstariji, ali kod ovih malih su odma neke stvari pogodili ( mislim da dermičku), a kod najmanjeg sam ja iz svog iskusttva izbacivala kaj sam mislila, i nažalost bila u pravu.

    Ja bi na tvom mjestu malo pričekala kaj se tiče guranja jugurta nek se mali malo smiri, pa onda ti prvo probaj ak si bila na dijeti pojesti nešto jogurta pa da vidiš kak mali sad reagira.

  24. #24

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pa večini ni prickovi i rastevi se ne poklapaju bar je tak mojim klincima

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Nadovezala bih se na temu, upravo pretražujem iskustva drugih sa biorezonancom u Zg ili blizini Zg. Naš susjed je prije 5 godina (tada je imao 15god) bio na testiranju i terapiji BICOM aparatom u Podčetrteku kod dr Erike Žagar. Radilo se o alergiji na gotovo sve što raste i cvjeta i bezbroj nutritivnih alergena, prošli godine th na Srebrnjaku, posvuda je hodao sa Ventolinom i svake mu se godine smanjivala lista namirnica koje je smio jesti. Od poznanika su čuli o uspjesima biorezonance u Sloveniji i odlučili se pokušati. Testiranja su potvrdila nalaz sa Srebrnjaka plus još neke tvari na koje je intolerantan. Prošli su 13 terapija + 4-5 dodatnih terapija u toku godine za alergene koji su na kontrolnom pregledu još bili u manjoj mjeri prisutni. Danas je on zdrav čovjek. Slobodno hoda svijetom u vrijeme cvata, jede sve što želi..

    Moj stariji uskoro 7 godina, problemi sa opstruktivnim bronhitisima od 10og mj života naročito u zimskim mjesecima, osjetljiv na viruse, cjelogodišnji rinitis, klasična terapija sa Srebrnjaka (singulair, ventolin, flixotide, aerius, nasonex). Više puta hospitaliziran, zadnje u rujnu 2012 kada mu je potvrđena dg alergijska astma, alergija na trave, ambroziju, lijesku , grinje i tunu. Od ožujka do listopada bez claritina ne funkcioniramo.
    Odlučili smo se probati sa biorezonancom. Navodno je u Rumunjskoj priznata kao grana medicine. Odlučila sam se za Slo jer za Zg nemam dovoljno informacija i skeptična sam glede stručnosti i iskustva onih koji ju provode. Ambulanta u koju idemo radi tu praksu godinama.
    Za sada smo odradili testiranje koje smo platili 65 eura i gdje je dijete fizički prisutno i nema kose, krvi i slično. Najprije se uzima detaljna anamneza od trudnoće na dalje, o načinu života, kvaliteti sna, okolini u kojoj živi, zatim se radi pregled organskih sustava, kod njega je pokazalo odstupanja u radu bubrega,crijeva i središnjeg živčanog sustava i alergije. Inače se vodi kao neurorizično dijete ali to je druga priča. nakon toga ide se ciljano na alergene- hrana, pelud, paraziti. Kod nas se potvrdila alergija na trave korov i lijesku, te je pokazalo visoku konc gljivica u crijevima, teških metala i nekih parazita. Predložena je anticandida dijeta i ako se odlučimo terapija bicom aparatom, predviđa oko 11 terapija.
    Krenuli smo prošli tjedan, 1 th je 50 eura. Držimo se dijete. Danas opet idemo. Nisam primjetila nikakvu promjenu za sada, po terapiji je bio jako žedan. Javim iskustva. Nadala sam se da ćemo pronaći bicom negdje bliže ( put je u jednom smjeru 1,5 h + terapija 1 h, pa nazad..)ali za sada ostajemo pri ovom. Javim se s povratnim informacijama

  27. #27
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mi smo hodali k Eriki u SLo i odradili sve terapije
    Posljednje uređivanje od oka : 19.11.2013. at 11:08

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i oka je sad bolje nego prije dve godine

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo hodali k Eriki u SLo i odradili sve terapije
    Eriku nismo uspjeli pronaći, u Podčetrteku radi dr Svitlana Smodej Kaban. Nadam se da će barem malo pomoći, danas smo bili po ovoj kiši, 5 sati potrošili, dijete je umorno a i mi, da ne govorim o izostancima s posla..

  30. #30
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Erika je u M Soboti

  31. #31
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i oka je sad bolje nego prije dve godine
    kako kad, ali nije njoj igleda u tome problem već od želuca i kiseline koja se prema svemu sudeći noću diže i zatvara dišne puteve, a mi kod E nismo odradili pelud trave koje smo zimi morali ići tako da nam to fali

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    matanica po sličnom sistemu ti radi i http://www.homeopatija-zdravlje.com/...nje-i-terapija

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Matanica,

    sta je predlozeno za anticandida dijetu?

  34. #34
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pomoću bicom aparata mogu se individualno i točno odrediti frekvencije različitih supstanci (bakterije, virusi, teški metali, različiti alergeni..) koji narušavaju funkcioniranje organizma. Tretman ispravlja narušenu frekvenciju i omogućava normalno funkcioniranje..... Kako bi utvrdili energetsku neuravnoteženost pomažu nam i akupunkturne točke na rukama i stopalima. Točke se direktno odnose na različite organe i sustave unutar našeg tijela. Specijalni kompjuterski program ponovno uspostavlja energetsku ravnotežu. Postavljanjem elektroda na kožu poništava se negativan utjecaj na vaše tijelo.
    elektromagnetna informacija dobiva se od tijela preko neke od brojnih elektroda, modificira se i vraća nazad preko magnetne modulacione elektrode s efektom suprotstavljanja neizbalansiranoj energiji....
    WTF????


  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj tanja i jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Matanica,

    sta je predlozeno za anticandida dijetu?
    Dijeta se sastoji od izbjegavanja pšeničnog brašna (glatko i oštro),pekarskih proizvoda, kolača, svih oblika šećera, meda, javorov sirup isl, suhog voća i slatkog voća, orašastih plodova, svinjetine i pohanog mesa. Dozvoljeno je integralno brašno, meso, riba, jaja, neglazirana riža, povrće (osim mahunarki), kisela jabuka, grejp, kivi, ananas,limun, čajevi bez šećera i agavin sirup.

    Naravno da sam istraživala i da je dijeta po meni ima previše ugljikohidrata i razlikuje se od drugih, ja sam još reducirala brašno i ne dajem agavin sirup. Neznam, nisam pametna..Možda je to dovoljno uz bicom terapiju.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    matanica po sličnom sistemu ti radi i http://www.homeopatija-zdravlje.com/...nje-i-terapija
    Hvala. Imas kakvu povratnu informaciju vezano uz ovaj centar?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja sam bila prošle godine kod nje kad je bila na Vrapću, inače llella je išla kod nje u selsku

  38. #38
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    WTF????

    ako netko ima viska novca i to ga veseli, a neka...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Matanica,

    i mi pokusavamo da ne jedemo te proizvode koje si nabrojala, ali tesko nam polazi za rukom. Ne znam sta da mu posaljem za uzinu u skolu. Gde dobijas ideje za spremanje hrane?

    Meni se cini da kad bismo se samo pridrzavali te diejte neko vreme, sve alergije bi prosle, ali glavna tezina je za nas u pridrzavanju. On nakog nekog vremena zeli sendvic, pa neke grickalice, a ja nekako sporo ucim i ne nalazim zadovoljavajuce zamene.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj klinac ima još oskudniju prehranu, jer je alergičani na dosta stvari koje su kao dozvoljene na tom popisu

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj tanja i jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Matanica,

    i mi pokusavamo da ne jedemo te proizvode koje si nabrojala, ali tesko nam polazi za rukom. Ne znam sta da mu posaljem za uzinu u skolu. Gde dobijas ideje za spremanje hrane?

    Meni se cini da kad bismo se samo pridrzavali te diejte neko vreme, sve alergije bi prosle, ali glavna tezina je za nas u pridrzavanju. On nakog nekog vremena zeli sendvic, pa neke grickalice, a ja nekako sporo ucim i ne nalazim zadovoljavajuce zamene.
    Prava candida dijeta ne bi trebala sadržavati kruh, tijesto, rižu, kukuruznu krupicu, voće isl. Ja sam odlučila poslušati upute koje sam dobila od doktorice jer se ne usudim na svoju ruku slagati jelovnik bez navedenih namirnica (smatram da se to smije samo uz savijet nutricioniste i dodatak suplemenata). Ima po forumima dosta ideja i recepata, roditelji se svakako snalaze.
    Prvi korak je u našim glavama, kada mi to prihvatimo djeca su najmanji problem.
    Moj u vrtić nosi svoju kutiju za hranu ali je i već dovoljno zreo da odbije ako mu netko ponudi slatkiš ili nešto drugo, uglavnom naučio je da smije jesti samo ono što mu ja pošaljem. Ja sama pečem kruh,nešto poput ličke prosenice , bez kvasca sa raznim žitaricama (meljem u mlincu za kavu heljdu, ječam, raž, pir, zob, proso, lan itd),ne smije svinjsku mast pa stavljam maslinovo ulje. Ne smije kravlje mlijeko ali voli sojin jogurt, krem juhe od raznog povrća (tikve, cvjetača, korabica, rajčica) jede barem 2 puta dnevno, meso ili ribu za ručak (moj ne smije morsku ribu pa jede pastrvu).
    Za užinu mu šaljem obično kruh koji sam navela sa svježim kozjim sirom (malo ga pomiješam sa kozjim jogurtom + mrvicu soli), puretinu lagano pečenu i tanko rezanu na kruh,file pastrve na kruh, sojin jogurt i kruh, ponekad pirov griz na sojinom mlijeku zaslađen stevijom, ako voli sirovo povrće možeš mu staviti u sendvić ili složiti salatu -moj to nikako ne voli, kiselu jabuku.. Zna da od napitaka smije samo vodu.
    Kažem, daleko je to od prave candida dijete ali obzirom da smo na neke stvari intolerantni i da je dijete izbirljivo ovo je vrhunac. Gledam da kod kuće jede što manje ugljikohidrata i škroba, u vrtiću je ovo za sada jedino što sam uspjela smisliti. Uz to mu dajem dosta češnjaka i ekstra djevičansko kokosovo ulje.
    Važno je krenuti i biti ustrajan i dosljedan. Moje je dijete razgovaralo s doktoricom u 4 oka (žena govori slovenski a on ima teškoće u razumijevanju govora) i tako ju je dobro razumio i ozbiljno shvatio da ja od prvog dana nemam što dodati. Rekla mu je da će mu jedan dan dati zeleno svjetlo za neke od namirnica i to ga drži.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a kolko je on u vrtiću vremenski?


    i zanima me ovo tvoje ko prosenica kolko ide vode na kolko brašna i kak dugo je pečeš?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.11.2013. at 14:25

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko je on u vrtiću vremenski?


    i zanima me ovo tvoje ko prosenica kolko ide vode na kolko brašna i kak dugo je pečeš?
    Recept je s coolinarke ali ja stavljam kako čega imam sveukupno ide 900gr brašna i 700-800ml vruće vode, 1-2 žličice soli i na vrh noža praška za pecivo.
    Stavim oko 300gr kukuruznog brašna. oko 100-200gr prosa, 100gr zobenog, 100gr ječmenog,100-200gr pirovog, 50 gr heljdinog (ima dominantan okus pa stavljam manje, par velikih žlica mljevenog lana.

    Uglavnom, stavim posudu na vagu pa sipam do cca 900gr kako čega imam, vodu zakipim sa soli i praškom za pecivo i zalijem brašno, promiješam kuhačom (ovaj kruh se ne mijesi) samo da se sjedini i ostavim poklopljeno 2-3 h.
    Prije sam pekla u kalupu ali mi najbolje ispadne kada ga sama oblikujem u pogaču debljine 7-8 cm i stavim na papir za pečenje.
    Tijesto je ljepljivo ali se prelije maslinovim ili nekim drugim uljem pa se da lijepo oblikovati.
    Peče se na 200 C 70-80 min. Zamota u krpu dok je vruce. Cijela kuća miriše..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    U vrtiću je 5 sati. Potreban mu je jedan konkretan obrok i jedan voćni.

    Za kruh žitarice meljem u mlincu za kavu ( već sam to spomenula), nema veze ako koja žitarica bude krupnije mljevena, kruh je na kraju iznutra mekan.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a kolko je vode na kolko brašna to nisi rekla

    i kak to da mu ne rade hranu u vrtiću?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.11.2013. at 17:48

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kolko je vode na kolko brašna to nisi rekla

    i kak to da mu ne rade hranu u vrtiću?
    Na 900gr brašna ide 700-800ml vruće vode.

    Ne želim da mu se u vrtiću priprema hrana, jednostavnije je da ja to kontroliram. Npr šećera ima u vegeti, kockama za juhu, raznim umacima, biljnim namazima.. Komplicirano je to. Ovako sam ja mirna a on zadovoljan.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Malo mi je čudno da tak dozvoljavaju da sve nosite od doma skuhano, mojem sve kuhaju posebno isto bez umaka, vegeta i sličnoga. od doma nosi svoj kruh , rižino i proseno brašno, tjesteninu bez glutena.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.11.2013. at 09:51

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Hvala puno Matanice na iscrpnim informacijama. Tvoj optimizam i odlucnost daje snagu.


  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Matanice, kako ide sa BICOM lecenjem? Jel ima nekih promena?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    96

    Početno

    Je li netko radio ovo i je li to u rangu sa bicom testom?
    http://www.moderna-dijagnostika.hr/a...mmunocap-isac/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •