Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: sto vam se svida na novom forumu?

  1. #1
    ivarica

    Početno sto vam se svida na novom forumu?

    plusevi i minusi

    sad je proslo skoro mjesec dana pa da vidimo kako se snalazimo i sto nam je ok u odnosu na staru aplikaciju, a za cim patimo. (ne odnosi se na pravila i podjelu )

    meni je npr jako dobro kad napisem reply na neki post koji je na trecoj strani, onda mi se nakon replayanja otvori bas ta treca strana sa mojim postom, a ne kao na starom - da te vraca na prvu.

    pretrazivanje je definitivno stoput bolje nego na starom.

    puno je jednostavnije ovo sa tagovima u replyu, mozes napisati cijeli post, i onda oznacavas rijeci ili recenice na koje zelis primijeniti tag i on to odmah ubacuje, na starom je to bbas bilo ograniceno.

    onda smajliji, na starom ga je lupao na kraj posta, ako si ga htio naknadno staviti, ovdje ga mozes dodati gdje god hoces.

    on sam ti ispred i iza smajlija lupne razmak, na starom nije, pa su nas zagrade cesto zezale.


    ne svida mi se sto kod pisanja PP quote nije automatski.

  2. #2

    Početno

    sviđa mi se što mogu promijenit boju(stil)
    sviđa mi se što je preveden na hrvatski(za nas koji u rano jutro nee razumijemo ništa drugo)
    ne sviđa mi se što kod PP ne quota, što nema smajlića sa srčekima, i što ne mogu imati animirani avatar.....
    sve u svemu, forum i nije tako loš kao što se mislilo na početku, ali je fakat jako strog.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    hej, stvarno sam mislila da pricamo o iskustvu sa aplikacijama, ne o pravilima.

  4. #4

    Početno

    da, da pričamo ,sorry pobjeglo mi je.....
    evo sramim se

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja sam odusevljena sa novim forumom! :D :D

    Samo dvije zamjerke:

    1. PP nije automatski quote (nikakav problem, ali eto..)

    2. ovaj mi nikako ne izgleda kao da se smije nego kao da je ljut


    Sve ostalo, apsolutna 5!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je skroz dobar ovaj forum. Jedino moram priznati da su mi stari smajlici bili bolji

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    meni je novi forum super, uopce ne zalim za starim.
    super mi je ovo sa smajlicima, da ih mozes naknadno ubaciti unutar teksta, to mi je prije islo na zivce ako sam htjela negdje nekog staviti, nije dao, vec samo na kraju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Ovaj mi je novi forum super, samo mi fale smajlici (srceki i slicno)

  9. #9
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    1. meni fali TP (today posts), znam da ima ovo "od vaseg zadnjeg...", ali ponekad moram prekinuti, pa kad se ponovo vratim neke stvari mi promaknu. osim toga nakon nekog replaja sam mogla direktno stisnuti TP, a sada moram pocetnu str, pa tek onda "od vaseg zadnjeg...."

    2. ima 2-3 zgodna smajlica, ali ostali su grdi

    3. kako pretrazivati po nicku? to mi je bilo zgodno da mogu ponekad pohvatati kronologiju, ali to ne mogu ovdje

    ali, da samo ne kudim:

    - dizajn je puno ljepsi-moderniji
    - sve ovo sto su cure ranije napisale kao +
    - stavljanje avatara direktno sa mog compa, ono sa stavljanjem na neki server mi je bilo tesko

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    1. meni fali TP (today posts), znam da ima ovo "od vaseg zadnjeg...", ali ponekad moram prekinuti, pa kad se ponovo vratim neke stvari mi promaknu. osim toga nakon nekog replaja sam mogla direktno stisnuti TP, a sada moram pocetnu str, pa tek onda "od vaseg zadnjeg...."
    e to

    ali inače se novi forum poklopio s mojim uuuužasnim nedostatkom vremena pa uopće ne stignem ni postat ni čitat

    pa kak je novi teško mi se naviknut uopće

    pa nekad tako imam osjećaj da to više nije 'moj' forum - em ne mogu pratit što se događa, em se više ne snalazim onak rutinirano, em je drukčiji

    ali je super zapravo

    i super mi je kaj može č i ć pa fino vidim tko nema pojma o pravopisu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno

    nema linka na Rodin portal

  12. #12
    ivarica

    Početno

    da, muti, to mu je velika mana, ali naci cemo sistem kako da to sredimo

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni je puno bolje ovo sadašnje pretraživanje od Today posts i to što mogu vidjeti teme u kojima sam sudjelovala. Prije mi se znalo događati da zaboravim gdje sam nekome nešto odgovorila, pa da se vraćam na dotičnu temu kad je već kasno.
    Isto mislim da bi smajlići tribali biti raznolikiji. I super je što mogu promijeniti boju foruma.
    No, ne znam kako se s ovog foruma prebaciti na zatvoreni. Kući to radim preko cookiesa, ali sad sam npr. na poslu, nemam cookija, dakle moram se vraćati na svoj mail da bih išla u zatvoreni. Ili ja nisam još skužila kako?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    forum je SUPER

    al' da bi meni bio superiji, ja bi edit post (to mi jaaaako fali) i smajlić sa srcem
    :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Meni je forum za 5 jedino i meni fali link za portal

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    potpisujem ege i ivanu za TP

    kako zbog sparanja kunica se diskonektiram svako malo pa mi lista s nepogledanim postovima naravno nestane cim se drugi put konektiram...
    smrc ... ocu tp nazad - ovako mi hrpa stvari promakne - pogotovo kako sad nemam puno vremena

    i meni fali srceko smjalic i neki smajlic koji se od srca smije ... ovi svi izgledaju ko da se kese ili ljute

    ostalo sve 5

  17. #17
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    meni je sve ok, osim kaj staalno moram paziti da iskljucim kvacicu na "obavijsti me kad odgovor bude postan"jer to uvijek zaboravim i onda mi zatrpa mail jel se to moze kak ugasiti osim pojedino za svaki post
    i ja bih jos smajlica

  18. #18
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    lunahor, to si namjestis u svom profilu, eno, stavila sam ti. pa ti se onda automatski prenosi u postove.

  19. #19
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    e super, hvala to me ubijalo toliko da sam prestala postat

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Meni je zapravo sve ok.

    Today's posts ili neka slicna varijanta mi uopce ne fali, jer to nikad nisam ni koristila. To dovodi do toga da svi pogledaju samo one topice na koje je TAJ DAN bilo odgovoreno i da pri tome zaborave stare. Znaci, ako se neka diskusija vodi poslijepodne ili navecer, iduci dan na poslu nitko nece ni vidjeti potencijalno zanimljiv topic.

    Ne smeta mi ni sto nema automatskog citiranja u privatnim porukama.

    Svidja mi se sto mozemo izabrati skin koji nam najvise odgovara.

    Samo bih malo promijenila smajlice (to sam vec i napisala). Maknula bih , jer mi uopce nije ni simpa, ni nasmijan ni nista, izgleda mi zlocesto i podmuklo. I dodala bih par novih.

    Ali, sto se tice smajlica, super mi je da se automatski dodaje razmak izmedju njih, pa ne treba posebno razmisljati o tome.

    Svidja mi se i sto te program, nakon sto odgovoris, vodi automatski na tvoj odgovor, a ne na pocetak topica. To mi je super.

    Ma, sve pet.

  21. #21
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Klia, kada si na početnoj stranici zatvorenog foruma, klikni u svom Exploreru na Favorites -> Add to favorites. Poslije ga nalaziš jednostavno klikom na favorites. Očito to ne koristiš, a to je meni osnovni alat. Tko bi znao gdje mu je bilo koja omiljena stranica bez toga?

    Meni kao i Egici fali TP iz istih razloga. A jedna sam od rijetkih kojima paše što nema auto-citiranja u PP (ionako sam uvijek brisala taj tekst kod odgovora na U2U).

    Ne sviđa mi se što se tagovi za hyperlink moraju upisivati ručno, pa radije onda stavljam obični link.

    I meni fali neki smajlić kao izraz podrške i prijateljstva (srce, 2 koja se grle ili nešto sl.).

    I hmmm, žao mi je što je HTML isključen premda razumijem i podržavam razloge.

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Daniela, na sto mislis pod "tagovi za hyperlink"?

  23. #23
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nemam primjedbi opce nekih strasnih, osim ove

    Samo bih malo promijenila smajlice (to sam vec i napisala). Maknula bih , jer mi uopce nije ni simpa, ni nasmijan ni nista, izgleda mi zlocesto i podmuklo.
    u biti sam skroz na skroz zadovoljna s novim forumima 8)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Forum je odličan, pregledan, lijep dizajn, super mi je što sama mogu mijenjati podloge. I drago mi je da nema chaterskih topica.

    No, potpisujem sve one koje njurgaju zbog smajlića...ja sam isto emotivno vezana za smajliće i u Incredi mail sam si ih skinula mali milion, i fakat ima predivnih smajlića i voljela bih kad ne bi imali ove ružne nego te neke koji su fora...ja mislim da to ne bi trebao biti problem za mijenjati, u biti nisam sigurna podržava li ovaj forum opciju mijenjanja smajlića.

  25. #25
    ivarica

    Početno

    podrzava

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj ankika prvotno napisa
    potpisujem ege i ivanu za TP
    I ja se slazem sas ovim, ali isto tako sve manje vremena imam za postanje tako da mi se ovaj novi jos uvek nije uvukao pod kozu kao onaj stari forum. Ja sam od onih kojima treba malo da "odlezi".

  27. #27
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Daniela, na sto mislis pod "tagovi za hyperlink"?
    Ovo:


    http://roda.hr - OBIČAN LINK
    RODIN PORTAL - HYPERLINK

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno meni je ok!

    meni je na ovom forumu sve odlično bez i jedne zamjerke je!

  29. #29
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    ja sam se navikla i baš mi je ok ... osim ... i ja bi više i ljepše smiliće

  30. #30
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Daniela, ja ti to ovak radim:

    - Stisnem url gumb pa se pojavi [url]

    - onda se pomaknem unutar zagrade i ubacim =adresa (obicno kopi-pejstam) pa pise recimo [url=www.roda.hr]

    - pa pored zagrade napisem naslov (obicno kopi pejstam) pa izgleda recimo [url=www.roda.hr]Rodin portal

    - pa stisnem ponovo url gumbic (sada sa zvjezdicom) i dobijem [url=www.roda.hr]Rodin portal[/url]

    - i to je to

    S time da nisu potcrtani i drugacije boje kao ovdje (morala sam ih potcrtati inace bi ih prepoznalo kao naredbe i ne bi se nis vidilo).

    Malo je kompliciranije nego prije al kad se uhodas nije previse. Al mozda sam ti i rekla ovdje sve sto vec znas i radis u kojem slucaju me ignoriraj

  31. #31
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Radim i ja tako, al ako hoćeš stavit 10 linkova meni to popije živce. Lakše bi bilo ko selje beljo radit paste - enter, paste - enter.

  32. #32
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Inače, Ančice, ako nekome objašnjavaš tagove, čekiraj dolje kućicu "Onemogući BBCode u ovom postu" pa ti se ništa neće aktivirati.

  33. #33
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Danijela, hvala

    Eto, ja nisam tebe nis naucila danas ali si ti mene. Bas sam se pitala za sto je ta kucica o BBCodovima

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    supetar
    Postovi
    52

    Početno

    ja se guram što se tiče favoritesa
    ja ih spremim pod favorites u links i onda imam jos jedan tray sa linkovima kojima onda skratim ime, tako da piše RODA, ja klik i to je to :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •