Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trajni zubići - šestice - zapečatiti ih ili ne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno Trajni zubići - šestice - zapečatiti ih ili ne?

    Evo kao što sam naslov kaže, dali zapečatiti šestice ili ne? Naime, curka mi ima 5,5 godina i izrasle su joj šestice (ostaje još nešto malo) i sad zubarica predlaže da zapečatimo šestice jer ona kaze: tako se ipak bolje štite od karijesa jer šestice imaju "duboke utore" gdje se lako zavuče hrana pa ako ih se jako dobro ne iščetka lako se kvare. E sad ona ima solidne zubiće, tu i tamo je neki bio pokvaren ali to smo brzo i lako riješili.

    E sad ja nisam pametna šta da radim, s jedne strane nisam za diranje u "prirodu" jer si nekako mislim tko zna kakav je to materijal sa kojim se to "pečati", što se ispušta u slinu i dijete to guta, to sigurno nemože biti nešto dobro. Inače peremo zubiće sa Urtekram pastom bez fluora.
    A s druge strane, oni se stvarno teško četkaju i ako se počnu kvariti ni onda neće biti dobro.

    Pa molim savjete za i protiv, dali je netko "pečatio" šestice, jel bilo koristno?

    hvala svima

  2. #2
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kod nas se to rutinski radi svoj deci kojoj su izrasle sestice.
    Imam dva sina i oba imaju "zalivene" sestice.
    S vremenom se ta zastita trosi,pa se treba obnoviti.
    Moja kuma je stomatolog,i iz iskustva kaze da je to pozeljno,jer ona se susrece sa 18godisnjacima,koji jos imaju tragove zastite na sesticama i ostali su im zdravi do te dobi.
    Ja sam za zastitu

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nisam za pecacenje zubica. Ne mogu sad naci gdje sam pisala, no na netu se moze naci puno info.

    Ta masa ispusta nekakav hormon ako se ne varam ili tako nesto. No znam da sam se neugodno iznenadila i zakljucila da to ne zelim u djetetovim ustima.

    Extra cemo paziti na sestice kod pranja. Pa ako se pokvare, popravit cemo ih i sve 5.

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo nadjoh konacno tu temu o pcecacenju. Sve info su tamo

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...107&highlight=

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    anchie ajde please ako nadjes gdje si pisala o tome daj mi neki link.
    i jel znas kako se zove taj hormon ili ta smjesa da idem malo procackat na internetu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    eh izgleda pisale smo istovremeno.

    super idem citati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    U moje doba se to nije radilo pa sam s 10 godina imala izvađene živce na obe šestice. A izvana se nije niš vidjelo, zubarka rekla sad ćemo mi to imaš samo malu točkicu... A kad tamo-ošo zub. Evo, jedna od tih šestica ovih dana ide van, mrtav zub- jednostavno se raspao .
    L. imao zapečačene šestice, za sad su mu ok. M. još nema šestice.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mi smo pečatili prije dvije godine, sada osmogodišnjaku. Moram priznati da mi tad nisu padali na pamet nikakvi hormoni, mislila sam plomba ko plomba. Da sam imala tu informaciju dvaput bih razmislila. Je li korisno, pojma nemam moje dijete još nikad nije imalo karijes...
    A teta zubarica nam je rekla, kad je već zapečatila, da su plitke fsure pa možda i nije moralo

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja sam isto mislila da je to plomba, ali nije. I sami znanstvenici neznaju kolika je steta. Njihov zakljucak je da "vjerojatno nije stetno". Mislim helou... vjerojatno sam mogla i ja to zakljuciti. Jel je ili nije stetno? nagadjanja mi ne spadaju u tu kategoriju.

    Fakat ima detalja na onoj temi sto sam linkala pa bacite oko

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •