Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 75

Tema: Odvikavanje od pelena preko noći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno Odvikavanje od pelena preko noći

    Bok svima...
    Moj slatkiš(moj sinčić) se odvikao od pelena već godina dana preko dana, ali ne i preko noći. Imali smo tri akcije po 5 dana, kada smo si navijali sat da ga budimo i vodimo na wc, ali nakon 5 neprospavanih noći, odustanemo.
    Zadnja 4 dana, ponovno smo krenuli, ali sada se moramo buditi dva puta po noći, jer mali 'gospodin' dva puta se upiški....u 1 sat iza pola noći i u 5 ujutro. Razgovarala sam sa tetom u vrtiću koja mi kaže da je on takav, da ne forsiramo. Očito je da ima jako čvrst san, pa ne zna šta se događa.
    Kakva su vaša iskustva...Sada ima 3 godine i 4 mjeseca.... a pelenu preko dana nema cijelu godinu.....Jako puno pije kakao, oko litre dnevno..ali zadnju mu dan oko 17h, ali to nije dovoljno....
    U drugim stvarima je prenapredan, užasno ima veliki fond riječi, pavilni izgovor....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mi smo dnevnu pelenu skinuli oko drugog rođendana, a noćnu tek prije dva tjedna. Svaku noć smo ga stavljali piškiti oko ponoći, ako bi ga pustili bez najčešće bi se popiškio i što se njega ticalo mogao bi tako spavati mokar jako dugo...ništa mu nije smetalo.. :/ Dva dana za redom na noćnom piškenju nije ništa ispustio, ne znam ni sama zašto ali ja sam to prihvatila kao neki znak da je vrijeme da skinemo i noćnu. Tako je i bilo. Od tada niti jedan dan nije piškio u gaćice, dva se puta u dva tjedna probudio tijekom noći i tražio piškenje.....nekako se sve to samo sredi. MIslim da samo treba strpljenja i nikako na ništa forsirati....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    dok god se budi s mokrom pelenom treba mu je stavljati

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    dok god se budi s mokrom pelenom treba mu je stavljati
    Kod nas bas ovo nije upalilo. Da smo pratili tu metodu jos bi bila u pelenama. Imam osjecaj da je Annabel piskila litre po noci. Jednu noc sam joj zaboravila staviti pelenu i ujutro kad se probudila vice moram piskiti a ja joj kazem pa piski u pelenu. A ona meni pa nisi mi je ni stavila. I to je bilo to. Nismo je vise ni stavljali. Jedino sam je jedno vrijeme nosila na zahod oko 23 prije nego ja idem leci a uskoro smo i to prestali.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Pasam, imamo potpuno ista iskustva, s time da je Frano dnevnu pelenu skinuo s godinu i 7 mjeseci. Tada smo odmah pokušali skinuti i noćnu , ali nije išlo. Onda nije bilo nikakvih pokušaja jer mi se nije dalo uz bebina noćna buđenja voditi i njega na zahod. Onda mi je jednu večer prekipilo, pa sam mu skinula pelenu. I opet niš. Stalno se zapišavao i nismo na vrijeme reagirali, pa se još i prehladio. Nakon tri noći smo odustali i opet imamo pelenu.
    I isto ne znam kako dalje. I mene to malo živcira, ali očito je tak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Luka je rodjen 6 dana poslije tvoga sina.
    Dnevnu pelenu skinuo je kad se rodio braco, znaci prije cca 10,5 mjeseci.
    Nocnu smo skinuli tek prije mjesec dana. Jednu vecer sam mi je rekao da je on veliki i MOLIM TE MAMA nemoj mi staviti pelenu. 8)
    Ispod plahte imamo zastitu, popiskio se svega 3 puta u ovih mjesec dana. Prve dane ga je MM budio i vodio na pisanje ili mu je donio kahlicu da se popiski.
    Sad je vec to po malo sam skuzio, probudi se i trci u kupaonu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Evo, jučer mu nisam dala da pije puno tekućine...Zaspao je u 22h a počeo je plakati oko ponoći, odvela sam ga piškiti....do jutra je bilo sve suho...Ne znam da li sam na dobrom putu....Vidim da ima svakakvog iskustva....on je dosta razvijen tako da nema više veličine pelena koje bi mu odgovarale....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj pasam prvotno napisa
    ...Zaspao je u 22h a počeo je plakati oko ponoći, odvela sam ga piškiti....
    mi smo isto imali ovu fazu.....par dana prije nego bi ga redovno stavili piskiti bi se placuci probudio i kad bi ga stavili piskiti bi se smirio....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Na dobrom si putu....jednostavno mu skini pelenu i ako nisi sigurna da neće izdržati noć stavi ga piskiti oko ponoc ili kad ti vec ides spavati. Sigurno ce izdrzati do jutra. Onda nakon par dana ga probas pustiti cijelu noc...ne brini, vec ce on to uspjeti...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Sinoć, šesta večer bez pelena, opet se popiškio.
    Zaspao je oko 22h, isto se probudio oko ponoći, vodila sam ga da piški, ali nije htio puno, bio je u prvom snu, a jutros u 5h, već je sve zapiškio..
    Izvještavat ću vas oko našeg 'napretka'!
    ....možda večeras bude bolje......

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Pasam, meni se Frano dobro prehladio pa sam odustala i spremam se ponovno početi kada zatopli. Nikak nismo uspijevali na vrijeme reagirati po noći (možda i zato jer beba cica, pa kada ja zaspim, stvarno zaspim). I meni ta noćna pelena ide strašno na živce, ali valjda će i tomu doći kraj.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Sada je proslo 8 noći...bilten je 3 puta se nije popiškio a 5 puta jeste..NAvijamo sat u 1 sat i u 5 ujutro....iscrpljeni smo ...ali nećemo popustiti...najviše mi je žao što sada pije duplo manje mlijeka, jer mu nedam popodne....a stolicu ima svaki drugi dan....jedno dobro za jedno loše.....
    Što se tiče Frana, mislim da moramo reći 'Sad je dosta' i početi...neće samo doći--jer da će doći, već bi došlo.....ima kao i moj Eldar preko 3 godine.......ja nisam neki primjer..ali mislim ako sada izdržimo da smo riješili....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Nama to jednostavno ne ide...sinoć se popiškio 2 puta....
    Išao je spavati oko 22h, probudila sam ga oko 00:30 da piški., i piškio je konkretno....probudio se opet u 2:30 sav mokar..opet se piškio...ali malo jer je sve popiškio po piđami, i opet se probudio u 05:00 ujutro, sav popišken.....koma..ljudi moji mi nikeada nećemo se odviknuti....jako puno pije mlijeka....ne mogu mu zabraniti da nikako ne pije...nije pio ništa iza 18h.....A, preko dana normalno izdrži po 3-4 sata......u čemu je problem???????????????????

  14. #14
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mame, nije li mozda bolje pustiti da i priroda nesto sama napravi?

    Naime, ako sad ne ide skidanje te pelene onda mozda treba malo pricekati? Poznato je da odvikavanje od pelene ide lakse po ljeti ...
    Pa nisu decki tako stari da bi sad morali obavezno sa 3 i pol godine biti izvan pelene.

    Molim, to ne znaci da bi trebali imati pelene do skole i fakulteta , ali se mozda moze to odgoditi za mjesec ili dva pa onda opet probati. Poznato je da se puno stvari najlakse napravi kad se ne forsira ...

    Nas primjer: Vedran se skinuo iz pelene (i dnevne i nocne - kad smo skinuli dnevnu tad vise nije htio imati ni po noci) kad je imao nesto manje od 3 godine. Jednom smo vec prije pokusali (nakratko) pa nije bilo rezultata. Taj put je i sam prihvatio "igru" i nije bilo previse problema (Ako izuzmemo proljev koji ga je bas tad snasao pa je isao na WC 10 puta dnevno). Malac se nakon toga jos tu i tamo popiskio u krevet, ali vrlo rijetko, a sad smo na cca jednom piskenju u krevet u 3 mjeseca (na zalost, preko dana je jos uvijek lijen otic do WC-a i sve drugo je zanimljivije od toga pa onda ne tako rijetko osvanu mokre hlace u ormaricu vrtica ... :/ ).

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam odustala od skidanja noćne pelene. Jednostavno nije išlo. Možda probam opet na ljeto, a možda , kak veli tatek, pričekam dok se to samo ne dogodi. Inače se muči i dijete i mi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Engleska
    Postovi
    23

    Početno

    Luka se rijesio dnevne pelene nakon svog treceg rodendana,nakon sto smo se vratili s odmora gdje je po cijele dane hodao gol.Sada razmisljam o nocnoj peleni,ali se svako jutro budi mokar.Budem jos pricekala.
    Ne trebamo se zuriti ima vremena

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Engleska
    Postovi
    23

    Početno

    Luka 31.7.2001.

  18. #18
    dadaSCG

    Početno

    Mislim da detetu treba ostaviti pelenu dok god se upiski nocu. Budjenje nocu unistava san i detetu i roditeljima. Moja cerka (3 godine i 2 meseca) ostavila je nocnu pelenu pre oko dva meseca. Bilo nam je nestalo pelena i jednu noc joj nisam stavila. Tu noc se nije ni upiskila. Sutra, kad sam kupila pelene, ona ih vise nije htela ("Ja sam velika ". Od tada se nije nijednom upiskila.

  19. #19
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Pasam nemoj mu davati popodne piti kakao jer kakao tjera na pišanje i nas kao i njih. Znači ujutro kakao, popodne samo voda i obavezno na pišanje prije nego što ide u krevet. Ne znam kad ti ide u krevet?

    Ne mogu se složiti s mamama koje tvrde da ih treba pustiti, mislim da mnogi nisu upoznati s tim KAKO? Zanemarivanje toga bi moglo značiti ne praćenje djeteta jer dijete je ipak po danu suho. Znači može kontrolirati.
    Ne vjerujem da Pasam želi maltretirati svoje dijete, ona je sama skužila da dijete to može, a i egemama.
    Pasam je sama rekla da mu daje kakao u 17 h ako se ne varam, a imala je i više noći bez pišanja, znači uspjeha. Dečki imaju erekcije i moraju se znato nositi s time, što prije počnu brže skuže razliku. Penis se i lakše ispravi bez pelene pa se moraju naučiti i na novu situaciju. Mislim to ih dodatno ometa u kontroli zato su djevojčice puno brže suhe od dječaka.
    Ineteresantno je da oni koji to nauče mogu bez problema piti po noći i neće se popiškiti u krevet. Zato im trebmo dati priliku da to nauče. Ima dosta dječaka koji mokre u krevet i kad su već u školi.

    Ako se cure nervirate jer se noću ustajete onda bolje da to ne provodite u dijelo, a ovo sa navinutim satom i odnijeti ih na pišanje prije nego vi idete spavati smatram također pametnim.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Dečki imaju erekcije i moraju se znato nositi s time, što prije počnu brže skuže razliku. Penis se i lakše ispravi bez pelene pa se moraju naučiti i na novu situaciju. Mislim to ih dodatno ometa u kontroli zato su djevojčice puno brže suhe od dječaka.
    Znas sta? Ja se ponekad mislim da se moj Noah budi radi ovoga po noci. Jako cesto se budi i ono placljiv. Spava na trbuhu pa i pelena je tu pa mu se jadniku zgnjeci. E sad isla sam par puta usred noci presvuci pelenu i piso stoji ko stap. Nisam smjela staviti pelenu jer sam se bojala da cu ga polomiti jadnog. Pa sam tako sjedila na krevetu i cekala ili da se popiski ili da se spusti pa da zakopcam pelenu.

    Poslije toga sam razmisljala da li to ima kakve veze s budjenjem po noci jer s Annabel nikad tih problema nisam imala.

    Sta mislis Samaritanka?

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mislim da se dečkići s vremenom nauče na pelenu i pokušaju s njom živjeti, a da ih smeta, smeta ih sigurno, pogotovo u startu novorođene male bebe. Da ne govorim da se neki nekada ne mogu ni popišati pa se pokušaju namjestiti da se popišaju. I to prvo stišće pelena pa onda još bodić. Priču o fimozama smo već negdje na forumu diskutirali.

    Bit je svega da bebama trebamo od rođenja dati poruku da mi mislimo na njihovo pišanje i kakanje i da to trebaju obaviti na određeno mjesto. Ako mu stavimo pelenu, onda smo mu rekli da je to mjesto pelena sa svom mogućim stvarima koju prati pelene, ali se ta pelana urezana u mozak dvije pa i tri godine teško napušta jer se drugo ne poznaje. Ako je to posuda za to određena i naša usluga tipa držanja onda će dijete imati u glavi urezanu posudu, ali i držanje, pa i ako to nije stopostotna suhoća koju si mi u prvu ruku zamišljamo dijete je dobilo poruku, a mi smoiznenađeni da se dijete popiša kad ga stavimo u poziciju.
    Napominjem da iz djeteta ne curi kao vodopad kad ga staviš na pišanje nego ono stisne mišiće da se popiša, hoću reći ne curi onda kad se mjehur prepuni pa bi kak ti procurilo, nego dijete koristi vidljivo svoje mišiće da se popiša. Tako da ona teorija da sfinkter ne funkcionira "tako rano"je samo po meni za širenje nesporazuma između roditelja i djeteta jer na to roditelji "nemaju razloga" misliti kad se još to ne može. A može se itekako se može.

    Nataša baš mislim da dečki koji vrlo rano spavaju bez pelene samo u širokim žlabrastim piđama hlačica puno su prije suhi po noći od drugih i to mislim ne samo zbog mokrine nego zbog mogućnosti da mogu potpuno imati erekciju. Od kada mi je to postalo jasno Karlu nisam više stavljala noćne pelene, a imao ih je ukupno u ove dvije godine njegova života sigurno sveukupno 4 mjeseca naravno ne noć po noć. Mi smo imali periode kad tjednima nije pišao po noći već kao mala beba i pelena je više bio odmor za mene kad je bio bolestan ili smo išli učestalo na put. Nataša to funkcionira i to si sve dobro primjetila jer si si dala priliku primjetiti.
    ...zato mislim da to ne treba zanemariti i reći da treba pričekati da dijete sazri jer bi on prije "sazrio" da smo mu dali priliku za to...

    Odgovarajući na postove skužiš vrlo često da su odgovori tako jednostavni da su u toj svojoj jednostavnosti totalno nerazumljivi...

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Samaritanka, tvoji odgovori imaju jako smisla ali kod nes nije palilo.
    Ja sam Frani skinula noćnu pelenu isto kada i dnevnu jer je bilo jako vruće u Zagrebu. (+38). Dva tjedna sam spavala na iglama jer sam skužila da se on obično, prije no što se popiša, ili počne meškoljiti ili sjedne u krevetu ili zaplače. Ponekad bi ga uspjala odvesti do WCa, ali svaku noć smo imali 1 do 3 zapišavanja. Onda sam odustala i vratila mu pelenu.
    Moram napomenuti da se njemu često i u dnevnom spavanju, u kojem nikada nema pelenu, dogodi da se popiša.

    Onda sam opet ove zime pokušala jer je meni jako žao da spava u neudobnoj peleni. I opet nije išlo. A da velim, i dalje imamo i dnevno spavajućih nezgoda, samo rjeđe.

    Sada sam odlučila pričekati malo toplije dane pa ću vidjeti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Dragi moji roditelji, ja sam očajna...
    Evo punih 4 tjedna je otkako sam počela....piški po noći kao lud..još se nije razbolio, i nadam se da neće, ali piški po cijelu noć..
    Npr. sinoć legao je oko 22h, u 1:15 sam ga odvela piškiti, u 3:00 je sve popiškio, pa sma ga u 3:00 odvela i popiškio se konkretno, a opet u 8:00 ujutro je zalio još jednom....
    Znam da ćete mi sad reći da stavim pelenu, ali je više ne želim...
    Ovo nam je četvrti pokušaj......ne želim više prolaziti iste faze..gadi mi se..
    A, izmorena sam kao da sam tek rodila bebu, jer se budim po 3 puta noću...
    Inače je od samog rođenja užasno zahtjevno dijete....
    Slažem se da će priroda napraviti svoje....ali do kada, pitam se..............................................

  24. #24
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    NanoiBeba i Pasam, kad bi to bilo sve jednostavnije...
    Kao što vidite nema nas puno koji to prakticiraju pa s kim da izmjenjujemo iskustva?
    U čemu spavaju? U vrečama za spavanje ili su samo pokriveni, mislim kakva je mogućnost otkrivanja?
    Pasam, što znači ono u 3 si ga stavila piškiti ili se sam popišao u gaće?
    Imate li tutu pored kreveta ili idete u toalet na tutu ili na wc?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Pasam, ja ću te obeshrabriit pa reći da sam to isto prošla prije mjesec dana. Puna dva mjeseca smo se budili po tri četiri puta na noć da bi ga stavili piškiti - i mijenjala sam posteljinu svaki dan :? :?
    I što je najgore što je duže to trajalo to je bilo gore. Znala sam ga naći upiškanog u 11 sati ( a legne oko 9). I onda sam prihvatila da još jednostavno nije spreman. Pitala sam doktoricu i ona kaže da se ne trebam brinuti, da možda ima slabiji mjehur nasljedno ( a ja skoro uvijek piškim noću) i da je do nekih 5 godina to sve normalno. Negdje sam pročitala da bi se trebala zabrinuti da je jednom naučio biti suh, pa onda opet počeo piškiti u krevet. To bi značilo neki organski poremećaj. Ovako što mi njih više forsiramo to će oni to stresnije doživjeti. Nadam se da će mu to nekako doći samo od sebe.

  26. #26
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kao sto vec negdje gore napisah, mislim da je normalno da to odvikavanje od pelena nekima ide brze, a nekima sporije, neki to naprave ranije, a neki kasnije. Jos nisam cuo npr. da neko dijete koje ide u skolu ima jos uvijek pelene - dakle, svi to naprave, samo kod nekih to ide zacas, a kod nekih je to frustrirajuci proces (i to vjerojatno ne samo za roditelje nego i za klince).

    Po meni, to je ista stvar kao i sa npr. dudom ili pak spavanjem u vlastitom kreveticu ( s time da, za razliku od pelena, znam za klince koji jos i sa 8-9 godina spavaju u krevetu sa roditeljima i to ne zato sto se roditeljima tako svidja :shock: - nismo mi, da ne bude zabune ).

    Samaritanka je napisala:
    ...zato mislim da to ne treba zanemariti i reći da treba pričekati da dijete sazri jer bi on prije "sazrio" da smo mu dali priliku za to...
    Isto misljenje imam o tom ranom odvikavanju od pelene - naravno da to moze sljakati uz puni angazman roditelja, ali isto tako moze sljakati i na "klasican" nacin i pri tome ne vidim nikakve velike prednosti ni jedne ni druge metode. Kod ranog odvikavanja dijete se prije izvadi iz pelene (dakle, krace je u njima sto je ajmo rec zdravije, iako je i to dvojbeno ako je dijete u pamucnim pelenama sto znaci u zdravijoj "odjeci", a i stedi se na pelenama),a kod "klasicnog" pristupa se stede roditeljski zivci.

    Vedran je izasao iz pelena sa 2,5 godine bez nekakvih strasnih stresova (iako je bio jedan neuspio raniji pokusaj, no nismo inzistirali na tome) i odmah je skinuta i "dnevna" i "nocna" pelena.
    I spavanje u kreveticu i dudu smo rijesili na slican vrlo elegantan nacin ... no, naravno, nista nije savrseno pa se zato patimo sa nekim drugim stvarima koja kod druge djece (mozda bas ta koja piske dugo u krevet) idu glatko.

    A zakaj sam sve ovo napisao? Jer jednostavno kod neke djece neke stvari idu sporije. Moj prijedlog je: take it easy, malo odmorite zivce (i vi i klinci, siguran sam da je i njima to stresna situacija, uz sva ta budjenja i uznevjerene roditelje koji u ocaju krse ruke i mamurni mijenjaju posteljinu i odjecu), naspavajte se (i vi i klinci) i pokusajte ponovo i mozda se (nadam se) ugodno iznenadite! :D

    Mi smo dugo smisljali taktiku kako se rijesiti dude prije spavanja
    i onda je u jeku kovanja planova mali sam rekao "necu vise dudu" i vise nikad, ali bas nikad, ju nije pozelio! :D

    Da ne ispadne kak sad ja tu akademski dijelim savjete - naravno da i ja neki put posizim kad se mali sa sada 4,5 godine upiski u hlace, a samo zato jer mu je bilo zanimljivo hvatati mjehurice u umivaoniku, a od WC-a je bio udaljen manje od 50 cm i cupkao je vec sat vremena prije toga ... a onda se sjetim da je on takav tip da se udubi u svaku aktivnost i malo smanjim dozivljaj, izbjegnem svadju i zestoko prigovaranje tim povodom i sacuvam si koji centimetar zivaca koji ce mi trebati za nesto drugo - npr. Zrinku koja bi prema pocecima mogla biti jos zahtjevnija od Vedrana (iako smo misli da takvo nesto tesko da postoji ... ).[/quote]

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Hvala Maja, Hvala Tatek, i svi drugi...Nakon puno muke, sinoć se nismo popiškili...Naime, počela sma sa malim gospodinom intenzivno o tome razgovarati. Sinoć za večeru mu nudim kruh namazan paštetom, a on kaže :'Neću, popiškit ću se'..ujutro mu nudim kakao, a on kaže:'Neću, upiškit ću se...' Izgleda da mu je sada prvi put došlo o glave.....Vidjet ću kakva će biti večeras noć.
    Vidim da ima svakakvih iskustava...a i naslijeđa. I ja piškim često po noći, pa je možda to naslijedno...tko će ga znati....ali svakako mislim da ne bi trebali odustajati.....Ako u roku od mjesec dana ne vidim napredak, kupujm pelene....javit ću se sa rezultatima...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno Dužna sam odgovor Samaritanki:

    Dužna sam odgovor Samaritanki: Eldar spava normalno bez vreće za spavanje, a vodim ga ja na wc školjku.
    Ovo je nakon prvog pišanja, stavila sam ga na wc školjku i ispiškio se konkretno, a onda se opet upiškio nakon 5 sati, ujutro u 8.

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nadam se da ce vas krenuti ovaj put ... ne ocekuj previse pa ces se tim ugodnije iznenaditi kad svane i taj dan. I odmah ce pticice veselije pjevati, sunce sjajnije sijati i sve ce biti ljepse ...

    Mogu klinci dosta toga sami inicirati (naravno, sto su veci, tim vise).

    Vedranu se posljednjih mjeseci bas fuckalo jel ce se upiskiti ili ne - ako nije radio nista zanimljivo tad je odlazak na WC bio OK, no ako je bilo nesto iole zanimljivo u pitanju, nema sanse da ga se dobije do WC skoljke. I onda je dosao jedan dan za sanjkanje prije 10-15 dana - prije izlaska van na vecernju snjeznu zabavu pitao sam ga treba li piskiti jer je vec cupkao, no rekao je da ne treba jer je, naravno, jedva cekao da izadje van. I onda smo dosli na brezuljak 10 min od stana, spustio se prvi put i ... "tata, upiskio sam se". :/
    Naravno, odmah smo krenuli kuci iako je protestirao "pa ja bih jooos", ali je obrazlozenje bilo "upiskio si se pa sad idemo doma. Da si to obavio doma, onda bi se sanjkali jos sat vremena" (ovo je bas dobro doslo, kao u knjigama - morao je pretrpjeti posljedice svoje vlastite odluke da ne ide na WC prije sanjkanja)

    I, sutra ujutro i preksutra, evo njega odmah nakon budjenja samoinicijativno na WC sto jos nismo nikad dozivjeli :shock: :D . Sad vise ne ide sasvim samoinicijativno, ali dovoljno je da mu kazem da ode na WC (i eventualno odem s njim do tamo) i sve se obavi. A prije se cesto znao popiskiti u vrticu jer nije htio doma, nije htio po dolasku u vrtic, nije htio poslije jer je bilo zanimljivo ...

    Eto, malo je ukljucio mozak i evo odmah rezultata ...

  30. #30
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tatek, imaš pravo kad kažeš da su neka djeca "prije ili kasnije" u nekim stvarima, samo uzmi u obzir koliko smo mi krivi za te neke stvari baš zbog živaca koje moramo trošiti na puno važnije stvari kao što je recimo egzistencija vlastita i naše djece, a i drugih stvari. Vidiš primjetio si da kad tvoje djete uključi mozak stvar funkcionira. E sad tebi je to nepoznato, ali ja te uvjeravam da djeca uključe mozak i u ranojoj dobi nego što je bio tvoj sin, da roditelji svojoj djeci to ranije govore i češće spominju i djeca bi se zainteresirala za to. Ovako su ona prepuštena slučajnosti, recimo čak bolje prolaze mlađa djeca od starije u istoj familiji jer oni bar smiju vidjeti kad starija braća ili sestre piške i kake pa ih kopiraju. Mnogim roditeljima ne pada napamet da piške ili kakaju u prisustvu male djece pa ona i ne primjećuju nekada da mi to radimo i da bi oni eventualno to mogli kopirati od nas. Ako se držiš savjeta pedijatara i opće raširenog mišljenja da to ne funkcionira da djeca prije mogu uključiti svoj mozak u tom smjeru... pa i ne razgovaraš sa svojim djetetom o tome i prije nego oko 2 i pol godine kad smatraš da je za to došao trenutak, onda to dijete prije i ne možeš ni saznati. Nema tu terora kako to ti eventualno misliš, nego se djete puno ranije s tim susreće...neka djeca već nakon poroda...kad su uspjesi najveći.

    Ti si napisao da je tvoj sin bio bez noćne i dnevne od dvije i pol godine. Onda pišeš o "nezgodama"koje su za mene normalene, a i ti vidim imaš logična objašnjenja zašto se što dogodilo, ali s obzirom na tvoje viđenje stvari tvoj sin ipak još nije 100% suh , ni u toj starosti u kojoj je sad, a sumnjam i prije od dvije i pol godine. Moj Karlo je onda po tvojoj verziji suhoće već suh od godine dana i prije, samo ja na to ne gledam tako kao ti.


    Bitno je sa djecom razgovarati o tome već dovoljno rano i kako se igramo s nekom igračkom i djete uavrši igru s njom, tako djete usvoji i ovu priču. Razumijem da je teško promjeniti uvriježena mišljenja o tome, ali probajte pa ćete vidjeti.

  31. #31
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vidis, samaritanka, ja se slazem u dosta stvari sa tobom - kao prvo, definitivno smatram da djeca mogu razumjeti puno toga i prije nego sto mi mislimo tako da i mi doma pricamo sa djecom od prvih dana (naravno, u pocetku je to uglavnom jednosmjerna komunikacija), a kod nas je to jos tim vise izrazeno zbog dvojezicnog odgoja tako da nam je stalo da klinci slusaju oba jezika i dok jos nisu svjesni razlika izmedju njih.
    I naravno da djeca vide sve sto mi radimo (odnosno, skoro sve ) pa tako i piskenje i kakanje ...

    Ne smatram da je navikavanje na zivot bez pelene od rodjenja teror, nego samo da to iziskuje dodatni napor kako roditelja tako i djece ... sto opet rezultira sa manje problema naknadno kad se druga djeca odvikavaju od pelene. Smatram da je to jednostavno pitanje roditeljskih metoda i izbora - ti si odabrala jedno, mi drugo, i ne mislim da je neka od njih bitno bolja (ako uopce). Nama se nasa metoda (naknadno odvikavanje od pelena) svidja i smatramo je dobrom pa cemo je nakon Vedrana primjeniti i kod Zrinke, no isto tako cu rado cuti iskustva drugih roditelja sa odvikavanjem od rodjenja.

    Hm, kaj se tice 100%-tne suhoce - trenutno se Vedran popiski u krevet recimo jednom u 4 mjeseca (i to kad zaspe npr. autu pa ga prenesemo u krevet bez budjenja i onda ne ode na WC pred spavanje), po danu recimo jednom u 2 tjedna (i to rekao bih samo zbog njegove zaokupljenosti drugim stvarima). To nije 100%-tna suhoca, ali mislim da je to OK i da je trend dobar.
    A 100%-tna suhoca ...? Sto je u stvari to? Dosta djece se jos u skolsko doba popiski u krevet tu i tamo - ja znam osobno nekoliko primjera - i za njih 100%-tna suhoca dodje tek u pubertetu?
    Mislim da ne treba inzistirati na tom izrazu "100% suho" vec je bitno da li dijete kuzi u cemu je stvar i da li to uspijeva u vecini slucajeva drzati pod kontrolom.

    I za kraj, citat iz tvog maila:
    Bitno je sa djecom razgovarati o tome već dovoljno rano i kako se igramo s nekom igračkom i djete uavrši igru s njom, tako djete usvoji i ovu priču. Razumijem da je teško promjeniti uvriježena mišljenja o tome, ali probajte pa ćete vidjeti.
    S time se potpuno slazem. Klinci puno toga razumiju (molim, ne uvijek sve i ne u potpunosti), vise nego sto mislimo i tesko da ima koja tema o kojoj ne mogu razgovarati sa malim (kao fol "ne razumije on to" ). Primjer: prije pola godine smo vodili visesatne razgovore na temu gradjevinske inspekcije jer je jednom vidio na TV da se rusi kuca pa je pitao zasto, odgovorio sam jer je veca od plana kojim je propisano sto se, kako i koliko smije graditi i na kraju smo zavrsili u razgovorima o GUP-u, inspektorima, zakonima itd. i mislim da mali sve to kuzi. Nije da mu je to jako potrebno u njegovoj dobi , ali ga je zanimalo pa sam mu ispricao sve sto sam znao i bilo mu je zanimljivo i skuzio je. Klinci naprosto gutaju informacije i samo treba imati dovoljno "kondicije" (psihicke i fizicke 8) ) da im se to lopatama ubacuje "u glavu" u skladu s njihovim zeljama, prilikama i nasim preferencijama. Pa, tako je i sa npr. piskenjem i kakanjem ...

  32. #32
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tatek, sviđa mi se tvoja priča o građevinskoj inspekciji sa sinom.

    Možda ne znaš, ali i ja sam svoje prvo dijete držala također u pelenama, a ovo drugo sada bez pelena.
    Napornije je, ali više zbog toga čini mi se jer nemam iskustva s tim...
    Međutim prirodnije je...
    Što sam sve novo naučila kroz to, teško je nabrojiti, a nešto najbitnije je nevjerovatna rana mogućnost komunikacije s djetetom. Stalno budnim te drži polaganje pažnje na nuždu kao zapravo i za dojenje bez satnice.

    Tatek drago mi je da si znatiželjan. Sretno s malom Zrinkom, bitno je da djeca imaju roditelje koji su uvijek pored njih... :D

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ma da, to je ona vjecna prica "svakim danom (djetetom) u svakom pogledu napredujemo" ...

    Mi smo Vedrana drzali u pampersicama, a Zrinka je sada u pamucnim pelenama (improvement no.1 ), a sigurno ce jos biti takvih detalja. Na srecu, sa Vedranom smo imali dosta srece (a nesto i pameti 8) ) pa smo dosta toga uspjesno napravili, no uvijek ima prostora za novosti i promjene na bolje. A i klinci su svaki prica za sebe ...

    A kaj se tice dojenja bez satnice, o tome bi MZ mogla podosta napisati (za takve diskusije ipak nisam dovoljno kvalificiran ... ) ...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Vidim da svatko ima različito iskustvo, slažem se da treba vremena za razgovor....istina je da mi se najviše upiškio, kada sam radila prekovremeno, i nisam mu se dovoljno posvetila, a očekivala sma od njega nešto više..
    Naime, nakon razgovora s njim evo već tri noći bez pišoline...
    Nadam se da smo na pravom putu...
    Satatistika je poražavajuća, od 28 noći, odkako traje akcija, 6 noći se nije popiškio....sv ostale jeste..ali bitan je kontinuitet....
    Kao što kaže tatek bitan je prosjek.....
    Nadam se da će ovakvo stanje potrajati....
    Samaritanka je u pravu da se djeca međusobno uče..ovaj moj je jeidnac...trebao bi imati nekog još...ali ja ne znam je li mogu izdržati još jedno.....

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moje iskustvo... drugi je u pelenama duže od prvog. Ne zato što bi bio nezreliji, nego jednostavno imaš više drugih (važnijih) stvari koje čine da odvikavanje postane periferno pitanje. Moj Luka će sad 3, počeo se odvikavati u jesen u vrtiću i to zato što su mu se sviđali mali zahodi i tete su ga lijepo pustile bez pelene, ubrzo i na spavanju (jer je bio stalno suh). Po ljeti sam ga ja probala doma i na moru odviknuti, nije bilo zaista nikakvog uspjeha.
    Sad mu još držim pelenu za noćno spavanje, iako je u zadnja 2 tjedna samo jednom bila mokra. Rijetko se po noći budi piškiti, ali zato ujutro napuni kahlicu. Koristim onu pelenu-gaćice pa se lako svlači. Inače, spava s nama u sobi tako da sve čujem.
    Navečer popije 2.5 deci mlijeka (neposredno prije spavanja, u krevetu, još samo operemo zube i uspavamo se), popodne u prosjeku 2 dcl soka a nekad još i jogurt za večeru (oko 8).
    Postoje teorije da se dijete lakše popiški u krevet ako mu je mokraća koncentirirana (jer malo pije) nego ako mu se mjehur napuni razrijeđenom mokraćom.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Eldar vec zaredom 6 noći se nije popiškio...
    Ima napretka..da kucnem u drvo!!
    Nadam se da će potrajati.....ali za ovo trebaju živci......
    Kada se jutros probudio kaže meni muž:'Evo, 6 noći bez piškenje, sad možemo na drugo dijete...., ha, ha....'
    Svaka čast svim roditeljima koji imaju više djece...ili se smanje kriteriji, ili valjda oguglaš))

  37. #37
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj pasam prvotno napisa
    Eldar vec zaredom 6 noći se nije popiškio...
    Ima napretka..da kucnem u drvo!!
    Nadam se da će potrajati.....ali za ovo trebaju živci......
    Kada se jutros probudio kaže meni muž:'Evo, 6 noći bez piškenje, sad možemo na drugo dijete...., ha, ha....'
    Svaka čast svim roditeljima koji imaju više djece...ili se smanje kriteriji, ili valjda oguglaš))
    Nije, nego rijeci "nerviranje" i "briga" dobivaju jos novija i radikalnija znacenja ... :shock: :/
    A rijec "slobodno vrijeme" nestaje iz rjecnika ...

    Ali, ima to i svoje dobre strane - nismo jos uspjeli saznati koje, ali iskusni roditelji kazu da ima. :?

    Iskreno, mislim da vise djece pojacavaju roditeljske emocije i stanja - kad je idilicna atmosfera (bude tu i tamo ... ) onda je sve super, a kad nije i kad svi imaju zutu minutu e tad je nervoza maksimalna ...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Slažem se tatek. Najviše zbog toga se i nerviramo jer smo totalno posvećeni njima...
    Nismo se niti sinoć popiškili....dakle možemo slobodno reći da smo se Odvikli od pelena...svaka čast..netko prije netko poslije...da smo prije mi(roditelji) rekli da, prije bi i oni shvatili.
    Lijep pozdrav svima!!
    Hvala na utrošenom vremenu i razumjevanju!
    Paša

  39. #39
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Super, pasam, bas mi je drago da ste to rijesili ...

    (sto bi poznavaoci filmova rekli "i na kraju hepić vel'ki k'o kuća" )

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Bravo Pasam i Eldar, dajete nam nadu.
    I mi ćemo ponovno pokušati kad malo zatopli.
    Najveći sam problem ja - nisam neka spavalica ali uz noćne podoje i od novog opet posao, nemrem se odlučiti na još dizanja zbog WCa.

  41. #41
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    dižem stari topik jer moj sin ima tri godine i 7 mjeseci i još uvijek nosi pelene po noći. Više puta smo ga stavljali spavati bez pelena i skoro svaki put je popiškio krevet. Naravno da smo ga pokušavali buditi usred noći za pišanje ali nekad smo zakasnili (a nije bilo niti ponoč još), nekada bi se toliko bunio protiv buđenja da smo ga morali odvesti u drugu sobu da ne budi svog brata (spavaju zajedno u sobi), a rijetko kad je surađivao i piškio u tutu. Vidjet čemo kad još malo zatopli, možda počinje se buditi sa suhom pelenom - znak da je konačno spreman.
    nanoibeba, jeste vi što uspjeli?

  42. #42
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Robi se mora jos uvijek ustati svaku noc da se ide popiskiti. Nekad to napravi sam, u polusnu dogega do WC-a, digne dasku i popiski se. Nekad zaplace pa ga mi uzmemo i odnesemo (u polusnu ili cak snu) do WC-a, postavimo ispred, skinemo pidzamu i cekamo da se popiski. Nekad prije spavanja (ako se on nije vec sam digao prije) ga odnesemo na piskanje, opet u snu (znaci, ne budimo ga nego ga samo uzmemo na ruke i odnesemo do WC-a).

    Nekad se pobuni kad ga dignem usred sna, al onda ja pricekam minutu dok mi se ne smiri na rukama i osjeti da sam to samo ja, i tek onda krenem prema WC-u.

  43. #43
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zaboravih reci da Robi skoro uvijek treba piskiti prije ponoci (nekad vec i u 10 sati). Ide spavati izmedu 7 i 8 sati.

  44. #44
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Zaboravih reci da Robi skoro uvijek treba piskiti prije ponoci (nekad vec i u 10 sati). Ide spavati izmedu 7 i 8 sati.
    vidiš, možda je u tome problem kod nas. Naš prvi sin nikad nije trebao piškiti tako rano. On se odvikao od dnevnih pelena s 2 g. a od noćnih s 2 i pol, i od tada bi spavao cijelu noć bez da treba ići na WC. Naš drugi sin već u 23:00 treba piškiti, i zbog toga nam ne ide odvikavanje. Sad neznam dali da ga pustim još do ljeta u pelenama ili da budemo uporni s buđenjem za pišanje u 22:00 :?

  45. #45
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Wawa prvotno napisa
    Zaboravih reci da Robi skoro uvijek treba piskiti prije ponoci (nekad vec i u 10 sati). Ide spavati izmedu 7 i 8 sati.
    vidiš, možda je u tome problem kod nas. Naš prvi sin nikad nije trebao piškiti tako rano. On se odvikao od dnevnih pelena s 2 g. a od noćnih s 2 i pol, i od tada bi spavao cijelu noć bez da treba ići na WC. Naš drugi sin već u 23:00 treba piškiti, i zbog toga nam ne ide odvikavanje. Sad neznam dali da ga pustim još do ljeta u pelenama ili da budemo uporni s buđenjem za pišanje u 22:00 :?
    Jel to znaci da ako se popiski oko 22h (ma gdje to bilo ) da je ostatak noci OK?

  46. #46
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Wawa prvotno napisa
    Zaboravih reci da Robi skoro uvijek treba piskiti prije ponoci (nekad vec i u 10 sati). Ide spavati izmedu 7 i 8 sati.
    vidiš, možda je u tome problem kod nas. Naš prvi sin nikad nije trebao piškiti tako rano. On se odvikao od dnevnih pelena s 2 g. a od noćnih s 2 i pol, i od tada bi spavao cijelu noć bez da treba ići na WC. Naš drugi sin već u 23:00 treba piškiti, i zbog toga nam ne ide odvikavanje. Sad neznam dali da ga pustim još do ljeta u pelenama ili da budemo uporni s buđenjem za pišanje u 22:00 :?
    Pa stavljajte ga da piski kad ste skuzili da mu se piski Nema smisla ga drzat u pelenama kad znas da moze bez njih, samo ako ga se odnese na piskanje na vrijeme.

    Svako dijete je razlicito. Moja Petra je isto puno prije Robija prestala imati potrebu za piskanjem po noci.

    Od frendice mali od 3 i pol godine po noci ne treba piskiti. Ali njegov brat koji ima sedam jos uvijek treba. To je tak individualno.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Engleska
    Postovi
    23

    Početno Nocna pelena?

    Mi se jos ne pokusavamo rijesiti nocnih pelena.Jednu noc se sam probudio tri puta i svaki puta je zatrazio da ide piskiti.Ali naravno nije se vise ponovilo.Budi se svako jutro sa mokrom pelenom.Ima vremena ,ne zuri nam se .
    (prestao nositi dnevnu pelenu uskoro nakon svoga treceg rodendana)
    ________________
    Luka 31.7.2001.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Elena se odviknula od dnevne pelene prije godinu dana. Prekjučer navečer mi nije dala staviti pelenu jer je ona već velika i pelena joj ne treba. Ujutro se probudila zapišana do pazuha. Jučer navečer sam je zato digla prije ponoći i stavila na tutu. Uznemirila se i počela plakati i nije htjela piškiti. Digla se s tute i otišla u krevet. Plačem je probudila Danijela i MM-a. U 6 ujuto je još bila suha pa sam je opet stavila na tutu. Ponovila se ista stvar, plač, ljutnja, nepišanje i povratak u krevet.

    Oko 7 se sama digla s kreveta i otišla piškiti. Evo ostala je suha. Sada ćemo nastaviti sa spavanjem bez pelene , ali bez noćnih dizanja i nosanja na tutu. Došlo je toplo vrijeme pa se neće prehladiti kad se popiški u krevet. Kreće li još netko na odvikavanje od noćne?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    16

    Početno

    Moooolim vas recite što mislite o mom "slučaju", savjet, preporuke, bilo što...
    Ovako:
    dnevna pelene smo skinuli ljeti kad je imala 1,5g, kroz srpanj je trajalo odvikavanje i sa 1.8.nije više bilo zapišavanja. Bila sam toliko sretna da nisam ni pomišljala na noćno odvikavanja, kao to ćemo sljedeće ljeto.
    Tako je i bilo. Sljedeće ljeto imala 2,5g. uspjeli smo uz noćna buđenja sve dok nije prespavala cijelu noć suha, ali to suho razdoblje trajalo je 2 i pol mjeseca. Krajem listopada opet jepočela pišati u krevet, probali smo s buđenjem, ali je radila takve drame i dernjavu ko da je koljemo, pa smo nakon mjesec dana odustali zbog toga, ai zbog zime, tako da smo na kraju 11,mj opet stavili pelene i provaeli "mirnu zimu".
    U međuvremenu postala je svjesna pelena i svjesno pišala ako je znala da nosi pelenu.
    Prije tjedan dana opet smo skinuli pelenu (3,5.g.) Prva dva dana bila je suha i na dnevnom i noćnom spavanju a poslije opet sve po starom - pišanje. Dižemo je po noći - nekad radi drame, nekad ne.
    Molim vas mišljenja, prijedloge.... Heeeeelp!

  50. #50
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mogu ti reci samo sta bi ja na tvom mjestu... Malena ima 3,5 godina? Pa ona je vec dovoljno velika da zna gdje se piski. Ja bi skinula pelenu jednom zauvijek, i dnevnu i nocnu, uvela obavezno pisanje prije spavanja, mozda smanjit tekucinu navecer cisto dok se ne nauci trazit piskit usred noci, ako joj i pobjegne ne radit dramu, presvuc dijete i reci da treba traziti na wc. Ponavljati, ponavljati, ponavljati....
    Naravno da ce joj se dogodit nezgoda, moj malac je prije 2 god skinuo pelene skroz pa se ipak zalomi ako navecer pije previse vode da se ne uspije probudit.

    Ide li u vrtic? Ako ide sto kazu tete?
    Pitam te to jer kod mog sina u grupi vise nitko ne nosi pelene, oni najmladi su skinuli jer su ih stariji zezali da su bebe. U toj dobi, 3,5-4 njima postaje jaaaako bitno da su "veliki" i da piske ko veliki.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •