Veliki pozdrav svima! Vec dugo citam korisne informacije sa Rode, ali tek sam se sad odlucila uclaniti. Naime, nisam uspjela naci nikoga sa slicnim iskustvom. Rodila sam prije tri i po mjeseca, prirodnim putem, djecaka od 3, 600 gr i 54 cm. Nazalost, imala sam epiziotomiju, tri konca, ali mislila sam da je najgore proslo. Tek danas sam otisla na prvi pregled nakon poroda i rijeci mog doktora: "Da, ostalo je da zjapi!" :shock: Dijagnoza (izostavicu latinski): "Introitus vagine zjapi i u njega prolabira prednji i straznji svod". Pokusao mi je objasniti razloge time da sam imala tezak porod, te da se to desava. Rekao je da radim Kegel i da drugim vjezbama ucvrstim misice donjeg stomaka, te da se vratim na kontrolu za sest mjeseci. Uvjeravao me je da ce se to vratiti u "podnosljivo stanje" mada nikad nece biti normalno. Iako sam ja vec ranije zagledala svoju "prijateljicu" i sama sam vidjela da takav izgled ne moze biti normalan, ipak sam se nadala da ce mi reci da je sve u redu te da ce se to vratiti. Uzasnuta sam, uopste ne znam kako sam izasla iz ordinacije. Ima li jos neko sa slicnim iskustvom?