Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: prilicno ostra kritika Petrove u "Vecernjem listu"

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno prilicno ostra kritika Petrove u "Vecernjem listu"


  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    bas mi je drago da ih malo kritiziraju, iako se nikako ne slazem s ovim da ocevi "gledaju" porod, jer otac koji je prisutan na porodaju je aktivni sudionik i prvenstveno je tu da pomogne majci.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i meni je bilo smiješno ono o gledanju... pa to bi se onda moglo organizirati za širu publiku, uz udobne stolce i kokice... svakome se uzme po 400 kn i da vidiš za tren poboljšanih uvjeta u rodilištu! :D

    nego, zna li netko nešto o tečajevima na Sv. Duhu - zašto ih nema, kad će ih biti i u kojem obliku... i što ako dovedeš tatu na "gledanje", a on nije bio na tečaju - jer ga nema?

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    pa to bi se onda moglo organizirati za širu publiku, uz udobne stolce i kokice... svakome se uzme po 400 kn i da vidiš za tren poboljšanih uvjeta u rodilištu! :D

  5. #5
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Egemama, i meni je bilo cudno to s "gledanjem". Ali, radi se o reagiranju citatelja, pa je on to vjerojatno tako laicki rekao, a novinari prenjeli.

    Ms Ivy, i mene zanima to za SD. No, nisu bas svi podaci iz tog clanka tocni (npr. napisali su da u Merkuru nema tecaja, sto nije tocno - ima, samo se organizira jako rijetko i popuni se dosta unaprijed). Mi smo razgovarali s nekim na SD (ne znam s kim) i rekli su nam da ne mozemo na ovaj tecaj, jer imaju samo jos par mjesta, pa ih cuvaju za trudnice koje bi trebale uskoro roditi, ali da ce biti organizirani oni kratki (jednodnevni) tecajevi i druge godine, samo jos nemaju tocne datume. Trebamo nazvati u sijecnju.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    sanja, hvala na informaciji - inače, naš dečkić stiže dan iza vaše curice

  7. #7
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Cool! S obzirom na to da su termini tocni samo u cetiri posto slucajeva, mozda se i sretnemo u bolnici.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Jedva sam čekala da sjednem za kompić, pa da prokomentiram ovo "gledanje" poroda. Znala sam da ću sigurno naći puno istomišljenica. Jer onaj tko misli "gledati" porod, očito ne zna što ga čeka u najboljem slučaju. Zato mi je drago da postoje tečajevi koji barem malo pripreme oca za to. Nego imam pitanjce, ako koja zna: Da li je na SD potrebno ponovo ići na tečaj, ako smo ga odslušali prije godinu i pol, i tata je bio na porodu?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naslov je odvratan, al jeste li primijetili ovaj biser:

    Prednosti porođaja u vodi su skraćeno vrijeme rađanja i ublažen šok za novorođenče prilikom izlaska iz majke, jer je toplina vode u kadi prilagođena temperaturi plodne vode u posteljici.

    Tip koji je ovo pisao je ocito dobio taj zadatak po kazni.

    A ne svidja mi se sto gospodin sef smatra da se oca mora potpuno osposobiti za prisustvovanje porodu.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jasenka, najbolje nazovi SD i pitaj.

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    A ne svidja mi se sto gospodin sef smatra da se oca mora potpuno osposobiti za prisustvovanje porodu.
    Mogli bi oca odmah malo bolje osposobiti, pa moze zamijeniti babice.

    Vjerojatno bi vecina oceva prema svojim zenama bila i te kako njeznija i pazljivija. 8) :wink:

  12. #12

    Početno

    [quote="Sanja"
    Vjerojatno bi vecina oceva prema svojim zenama bila i te kako njeznija i pazljivija. 8) :wink:[/quote]


    Ovo je Sanja i te kako točna tvrdnja. Što se tiče tečaja u Osijeku je 400 kuna posebnop za mamu,posebno za tatu što je van pameti.Tečajeva za trudnice besplatno nema.

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    temperaturi plodne vode u posteljici.
    ovo nisam skontala :D :D :D

  14. #14
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj topla prvotno napisa
    Ovo je Sanja i te kako točna tvrdnja. Što se tiče tečaja u Osijeku je 400 kuna posebnop za mamu,posebno za tatu što je van pameti.Tečajeva za trudnice besplatno nema.
    Sreća da tečaj nije uvjet za tatu na porodu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    tekst je stvarno netko pisao po kazni

    gledanje, voda u poseteljici i sl. samo govori o nasem "istrazivackom novinarstvu"

    nego ja htjela malo progovoriti o tim strucnim tecajevima koji su onda toliko strucni da kostaju 400 kn

    pod br.1 totalno su neorganizirani
    a pod tim mislim da je 90% predavaca doslo totalno nepripremljeno i predavanje je drzalo ko kumica s placa ... sto za nekakve doktore je za mene nedopustivo. Naime, vec dugo nisam bila sudionik tako losih predavanja bez glave i repa. Tim stavom oni zapravo podcjenjuju i vrijedaju publiku.

    dalje, kordinacija tema medu predavacima je takoder totalno neorganizirana - naime - dobili smo papir s popisom tema i predavacima - da bi dosli skroz drugi predavaci i onda bi pircali o necem sasvim desetom a ne o onoj temi o kojoj bi trebali govoriti ... tako se desilo da smo na prvih 5 predavanja slusali stalno jedno te isto

    ukupno tecaj traje skoro mjesec dana ... sto je totalno razvodnjeno ... naime tecaj je bio svaki utorak i cetvrtak - a svaki put je trajao u prosjeku nekih 30-45 min - sto znaci da smo zbog nekih 30 min predavanja trebali: mm je trebao zbog tog ranije zbrisat s posla - doc po mene trbusastu doma, voziti se ludacki prema Petrovoj barem 30 min po stravicnoj guzvi - jer je to taman vrijeme kad ljudi idu doma s posla i na kraju poslastica ... jos barem 15 min trazenja parkinga okolo i sve to radi nekih 30 min predavanja

    poanta ovoga je da bi trebali spojiti predavanja - tako da ona traju barem 1.5 - 2 sata, te da tecaj traje nekih max 2 tjedna.

    Dalje, predavaona u kojo se drze predavanja je totalno neprimjerena trudnicama s trbusima do zuba u 8 i 9 mjesecu trudnoce. Svi koji su bili tamo znaju o cemu govorim.

    Na kraju, ja nisam protiv da se strucni tecajevi naplacuju, jer naravno treba platiti predavace, opermu, prostor itd... no neka onda ti tecajevi zaista budu strucni i vrijedni tih novaca - te ce onda ljudi dolaziti radi predavanja i usvajanja novih znanja - a ne radi toga da bi mogli dobiti papir s kojm onda otac moze prisustvovati porodu svog djeteta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    vjerojatno je članak pisao netko ko baš nije blizak temi što je rezultiralo nabulozama s posteljicom

    što se tiče naplate tečajeva nisam protiv toga jer bi trebali biti kvalitetniji obzirom na kvalitetu predavača koji dobije honorar, u svakom slučaju ukoliko tečaj nije kvalitetan ima se i razloga reagirati jer se plaća! Ja sam prije 4 godine prošla takav plaćeni tečaj na Sv. Duhu i bila sam zadovoljna.

  17. #17
    ida

    Početno

    Citiraj ankika prvotno napisa
    pod br.1 totalno su neorganizirani

    ukupno tecaj traje skoro mjesec dana ... sto je totalno razvodnjeno ...
    poanta ovoga je da bi trebali spojiti predavanja - tako da ona traju barem 1.5 - 2 sata, te da tecaj traje nekih max 2 tjedna.

    Dalje, predavaona u kojo se drze predavanja je totalno neprimjerena trudnicama s trbusima do zuba u 8 i 9 mjesecu trudnoce. Svi koji su bili tamo znaju o cemu govorim.
    Sve je tocno, ja sam bila na prvom predavanju i onda odlucila da to nema nikakvog smisla. Nista novo nisam saznala, puno bolji pristup je bio onaj u Domu zdravlja gdje predavanja traju dva dana po dva sata i ljubazna patronazna sestra sve detaljno objasni i jos smo se i igrali s lutkom vjezbajuci prematanje i kupanje. Dobili smo bocice, i jos druge korisne stvari od sponzora, ali ne kao poticaj umjetnom hranjenju nego kao posudice za izdajanje ukoliko i kada nam se to ucini zgodno. Sestra je iskljucivo propagirala dojenje i navela je vecinu teskoca pri dojenju te kako ih savladati sto me odusevilo.
    No vratimo se na tecaj u Petrovoj, mene je uvrijedio doktorov smijeh kada je opisivao sto sve muzevi nose sa sobom da bi pomogli rodiljama (on ih zove pacijenticama). Poanta je bila u tome da dok smo u box-u ne smijemo nista jesti ni piti, a neki tamo muzevi donose vodu, sokove, ili zamislite spricaljke za biljke, ha, ha, ha i sto jos sve ne kako bi pomogli svojim zenama. Drugim rijecima najbolje da samo stoje i ne diraju nas dok se patimo, kao sto to radi i vecina bolnickih djelatnika, a po njemu je i bolje da nisu tamo, jer ionako samo prave probleme i vicu i zovu sestre i doktore, pa je zapravo cilj ovih predavanja objasniti muskarcima da to ne rade. Kada sam pitala mozemo li birati polozaj pri radanju, odgovor je bio protupitanje, da zasto bih ja zeljela birati polozaj? Nakon sto sam objasnila, doktor se posprdno nasmijao i rekao da u box-u ionako nema mjesta za drugi polozaj osim lezeceg. Uzas; 400 kn sam potrosila u Bebinom svijetu (okretiste Dubrava) i kupila puno lijepih stvarcica.

  18. #18
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    "Dobili smo bocice, i jos druge korisne stvari od sponzora, ali ne kao poticaj umjetnom hranjenju nego kao posudice za izdajanje ukoliko i kada nam se to ucini zgodno."

    Proizvođačima i distributerima bočica je zabranjeno poklanjati bočice prema Međunarodnom pravilniku o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko, bez obzira na objašnjenje koje vam je dano.

    5.4 Proizvođači i distributeri ne bi smjeli distribuirati trudnicama, niti majkama dojenčadi i male djece nikakve poklone, predmete niti pribor kojima bi se promovirala uporaba nadomjestaka za majčino mlijeko ili hranjenje bočicom.

    s http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=139&Show=365.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •