Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Djecja psihijatrija zagreb Kukuljeviceva -iskustva

  1. #1
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno Djecja psihijatrija zagreb Kukuljeviceva -iskustva

    Zanima me dal je tko bio s djetrtom kod njih i kakvi su dojmovi?

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    sto te tocno zanima?

  3. #3
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Zanima me pristup djetetu, efikasnost ...Naime malisa prolazi kroz tezu adaptaciju na skolu i sve sto ide uz to, pa smo dobili savijet da se tamo obratimo po mišljenje. Iskreno..puna mi je kapa Suvaga i beskrajnih razgovora s djetetom...a na kraju smo izasli sa papirom na kojem pise ono sto sam im govorila na prvom susretu. Dakle...gubljenje vremena!

  4. #4
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ovisi kod koga dopadneš. Mi smo tamo već dva puta obavljali timsku obradu za potrebe škole. Izrazito traumatično iskustvo, škola ih je čak zvala da kako mogu napisati tako nešto o djetetu. Ne bih ih preporučila ako imaš i neku drugu opciju.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne, ne, ne i ne!
    Svi doktori koje znam i s kojima se družim su mi to rekli.

  6. #6
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Ne bih ni ja tamo.
    Ja sam u 10. - 11. mjesecu bila sa mlađim u Klaićevoj zbog teške readaptacije na vrtić.
    Zadovoljna sam, a i on je bio.
    Nazovi njih - mislim da sam čekala na red 10-15 dana.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    i ja sam za Klaićevu. Bila sam u Suvagu s malim, psihologica me totalno popljuvala. Rekla sam nikad više u Suvag.

  8. #8
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    cuj iskreno...
    ja sam sama osobno prije 15god.zavrsila tamo...ne zbog nekog poremecaja vec zbog traumaticne situacije koja me malo poljuljala ...

    strpali su me tamo misleci kako je tamo pravo osoblje koje ce mi pomoc...

    u tih 2tjedna sto sam provela tamo ,nitko se nije potrudio razgovarati niti mi pomoc kako da prebrodim ...samo su me kljukali tabletama...

    svi su pomjesani...mali i veliki...imaju odvojene sobe (cure i decki)no na kraju bilo i cura kod decki i obrnuto...doktori dopustali i pusenje unutra...ukratko ako zaista tamo nemoras nemoj jer od njih nista dobro
    ...

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    meni je super jedna mlada psihologica na Rebru. Ako treba potražim kako se zove.

  10. #10
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ma neznam bas dal bi dala da mi djete kljukaju sedativima bez drugog mišljenja i dooobrooog razloga, ali svakako hvala na upozorenjima!

  11. #11
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Lidac, kako mislis "veliki i mali" ? Koliko malu djecu hospitaliziraju na pdihijstriji? Malo si me soknula..

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Imam iskustva sa Kuljevicevom u timskoj obradi ( gdje su brzi u narucivanju, efikasni - sve u jednom danu i korektni - drzali su se misljenja privatne psihologice kojoj dijete odlazi godinama).
    Isto tako ove sam godine ( na moje inzistiranje ) otisla tamo kod psihijatra zbog konzultacija o eventualnoj farmakoloskoj terapiji. Iz mog iskustva nitko ne nudi lijekove sakom i kapom , i izuzetno su oprezni nakon prepisane farmakolske terapije. Natucivanje i cekanje na termin je korektno, ali nema neke dublje i dulje psihoanalize ( ali kako i nisam zbog toga dosla, a niti problem to zahtjeva, nisam iznenadena).
    sto se tice odjela , nemam iskustva. Vjerujem da ne svakojako i saroliko (prakticki jedina psihijatriska bolnica za djecu u Hrvatskoj !) , ali kako je ( i kako bi) hospitalizacija uvijet trebala biti zadnja opcija kao roditelj se opterecujem stanjem na odjelu ( jer za nista ne bih pristala na hospitalizaciju ako ne postoji ogromna opravdana potreba).

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi kod koga dopadneš. Mi smo tamo već dva puta obavljali timsku obradu za potrebe škole. Izrazito traumatično iskustvo, škola ih je čak zvala da kako mogu napisati tako nešto o djetetu. Ne bih ih preporučila ako imaš i neku drugu opciju.
    Uh , to me zapravo i ne cudi. Bojim se da tako nemaju iskustva sa poremecajima iz autisticnog spektra .

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Lidac, kako mislis "veliki i mali" ? Koliko malu djecu hospitaliziraju na pdihijstriji? Malo si me soknula..
    Hajde , jele , opusti se malo.
    nitko nikad ne bi hospitalizirao dijete bez potrebe, niti bi mu to predlozio.
    Koliko je tvoje dijete staro?
    I koliko dugo traje problem?
    da li je nesto akutno ili organski?
    Svaki psihijatar i psiholog ima najvise iskustva u nekom svom podrucju , pa je dobro znati sto je tocno problem da odes u pravu ustanovu i kod pravog strucnjaka.
    i sto zapravo u Suvagu kazu ? ( koji je zapravo vrlo korektan ali u problemima u sluhu i govoru, a za ostalo je prilicno klimav)
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.01.2015. at 22:17

  15. #15
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mi smo bili na timskoj obradi radi individualiziranog pristupa u skoli. Prije smo isli u Suvag s a kojim smo bili jako razocarani. Sa Kukuljevicevom sam pak bila zadovoljna. Nema cekanja, sve obavis u jednom danu, ljubazni su i susretljivi. Sve su lijepo napisali i nalazi su bili za 2 tj gotovi. U školi su mi preporučili da idem tamo jer su oni navodno najbolji.

  16. #16
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Lidac, kako mislis "veliki i mali" ? Koliko malu djecu hospitaliziraju na pdihijstriji? Malo si me soknula..
    slazem se sa sirius..treba biti opaki razlog za hospitalizaciju...

    a s ovim sam htjela rec da su unutra bili i kikaci id 7-8god. sa starijima vec od 15-16god....

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neznam bas dal bi dala da mi djete kljukaju sedativima bez drugog mišljenja i dooobrooog razloga, ali svakako hvala na upozorenjima!
    I tko bi molim te, kljukao dijete sedativima?! Posebno u ranoj skolskoj dobi?!
    Bilo koji ozbiljan lijecnik bi bio ekstra oprezan cak i kada bi postojale nedvojbene naznake da bi to bilo korisno, a to su zaista rijetki slucajevi.
    mozemo zaista imati predrasude prema psiholozima i psihijatra ( oni zapravo jedini uz neurologe MOGU prepisati bilo kakvu terapiju) o tome da li je pristup dobar ili ne, da li imaju dovoljno vremena za razbovor i psihoterapiju...ali pricati da se terapija ( a pogotovo sedativi ?!) djele sakom i kapom je stvarno neozbiljno i zaista ne bi trebalo biti blizu istini .
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.01.2015. at 07:57

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    meni su davali helix (mislim da se tako zvao)...ali kod mene je bila prilicno stresna situacija ...

    no nevjerujem da bas bez razloga trpaju djecu (pogotovo malenu) raznim ljekovima....i to stvarno postenim razlogom...

    moja zamjerka je bila najvise sto uopce nisu razgovarali sa mnom...nisu mi pomogli kako da se brze oporavim...a kada su i tu i tamo razgovarali posjeli su me na stolicu i doslovno rekli "pricaj"...a tada to nije bilo bas tako jednostavno...

  19. #19
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Jucer sam bila pod dojmom procitanoga po forumima...a i sok mi je da se dijete od 7-8 godina mora hospitalizirati na psihijatriji....
    Moj malisa od 7 godina odbija suradnju u skoli (sve zna, sve razumije i shvati medju prvima...ali kad treba npr. pisati zadacu, nema
    sanse).
    U nekoliko navrata je imao histericne napadaje (vriszanje i bacanje po ppodu po 30-tak minuta) i to je zapravo razlog zbog kojeg nas ravnateljica salje psihijatru. U toj situaciji sedativ mi pada na pamet....ako vec nema nikoga da ga zagrli i smiri...
    To se prije skole nije dogadjalo!

    Eto, opsirna sam....ali o mom djetetu se radi...i trazim najbolje rijesenje za njega!!!

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer sam bila pod dojmom procitanoga po forumima...a i sok mi je da se dijete od 7-8 godina mora hospitalizirati na psihijatriji....
    Moj malisa od 7 godina odbija suradnju u skoli (sve zna, sve razumije i shvati medju prvima...ali kad treba npr. pisati zadacu, nema
    sanse).
    U nekoliko navrata je imao histericne napadaje (vriszanje i bacanje po ppodu po 30-tak minuta) i to je zapravo razlog zbog kojeg nas ravnateljica salje psihijatru. U toj situaciji sedativ mi pada na pamet....ako vec nema nikoga da ga zagrli i smiri...
    To se prije skole nije dogadjalo!

    Eto, opsirna sam....ali o mom djetetu se radi...i trazim najbolje rijesenje za njega!!!
    Psiholoski centar Medvescak ( tel. 4500350 )privatno.
    ceka se , kosta ( cc 700 kn dijagnostika) , ali vrijedi.
    moj sin je bio ( iostao) sve ovo sto opisujes , otpor prema dosadnim zadacima je bio najnajnajocitiji problem ( darovit sa ADHD-om). Nikad meni ili psihologu nije palo na pamet predloziti sedative u toj dobi ( ili u bilo kojoj dobi).
    To je frustracija , treba otkriti tocan razlog, a nakon toga je lakse.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.01.2015. at 21:29

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da dodam, u ovoj dobi i za taj problem trenutno NE preporucam Kukuljevicevu.

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I jos ...
    ne treba vam za sada nikakav psihijatar nego dobar djecji psiholog .

  23. #23
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Sutra imam sastanak sa skolskom psihologicom.
    Kako se vasa prica raspetljala?

  24. #24
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Adhd smo ceprkali po suvagu..

    Pa ga nisu dokazali...

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra imam sastanak sa skolskom psihologicom.
    Kako se vasa prica raspetljala?
    Tako da sam otisla kod psihologice koju sam ti preporucila , pa smo saznali sto je tocno ( do zadnjeg detalja ) djetetu i kako se prema tome postaviti. Nije se dogodilo nikakvo cudo, niti postoji terapija , razgovor , sto vec za njegov problem... ali nosimo se sa time. Kako koji dan.
    Ono sto ti iz iskustva mogu reci jest da ce ti tesko znati reci sto i kako na nekom drugom mjestu. Vise je razloga za to , a najvazniji je taj da ponekad i sama darovitost jest problem, a onda i taj ADHD ... visoke intelektualne sposobnosti mogu maskirati i kompenzirati ADHD. Isto tako ADHD moze u testovima maskirati visoke intelektualne sposobnosti.
    morate psihologu koji jako temeljito testiraju na vise nacina .

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Skolski bi mogao najusiti u kojem smjeru ici ako je jako motiviran i temeljit. U protivnom - tesko.

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Samo da ti kazem da je nas glavni razlog odlaska psihologu bio bas taj : odbijanje pisanja zadaca , napadaji bjesa kad je trebao pisati zadace...
    iako sam ja i prije odlaska u skolu naslucivala problem, i trazila odgodu zbog toga, ali svejedno nas je silina pobune prilicno iznenadila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.01.2015. at 22:02

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Adhd smo ceprkali po suvagu..

    Pa ga nisu dokazali...
    E, da jos nesto... Niti jedan pametan psiholog nece napisati dijagnozu u tako ranoj dobi , da ne obiljezi dijete.
    napisati ce :" elementi adhd-a" , ali ne dijagnozu brojkom i slovima.

  29. #29
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ok. Vidim da nas dvije moramo na kavu!!!!

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Nema frke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •