Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: alkohol, tablete, cigarete i droga u ranoj trudnoći

  1. #1
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno alkohol, tablete, cigarete i droga u ranoj trudnoći

    Drage moje...

    Nova sam i imam jedan problem.

    naime u prva dva tjedna trudnoće (u biti to je period iščekivanja mjesečnice) nijedna (osim onih koje pomno godinama planiraju trudnoću pa znaju slušati svoje tijelo i signale) ne zna u biti da je trudna!

    Takva su bila i moja prva dva tjedna trudnoće (u biti iščekivanje mjesečnice) i u ta dva tjedna omakla mi se je večera gdje sam popila dva puta po 3 dcl crnog bambusa, i poslije posla oko 20 navečer ekipa sa posla je otišla u obližnji pub gdje sam popila u dva tjedna pa nekih 5-6 velikih Ožujskih piva. :?

    Googlejući po internetu te u razgovoru sa svojim ginekologom, on mi reče da baš to i nije dobro... na što sam ga ja pitala a što je sa ženama koje po dva mjeseca i više ne znaju da su trudne (jer nemaju nikakvih simptoma ili ženama koje uredno piju lijekove?) :/


    Tako da vas pitam... da li je koja imala iskustva da je u prva dva tjedna trudnoće (dok u biti iščekujem mjesečnicu) popila koju pivu, koju čašu vina...? ... mislim u tom periodu rijetko koja zna....

    Hvala najlijepša

  2. #2
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja sam prvi mjesec trudnoće, naravno neznajući da sm t, pila nakon ručka svaki dan čašu crnog vina. čak sam, po savjetima, činila sebi dobro jer sam masu anemična.
    pogledaj ticker sve je ok.

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    živila sam poprilično raskalašeno prije trudnoće i cijeli prvi mjesec/drugi mjesec trudnoće (dok nisam skužila)

    rodila zdravo, predivno dijete.

    briga je vrlo loša stvar za bebu.
    Pospremi brige u neku ldicu, zapali ju i uživaj u trudnoći, hrani se zdravo i raznoliko, razgovaraj sa svojom bebom i vjeruj u svoje tijelo.

    bit će sve ok

  4. #4
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    živila sam poprilično raskalašeno prije trudnoće i cijeli prvi mjesec/drugi mjesec trudnoće (dok nisam skužila)

    rodila zdravo, predivno dijete.

    briga je vrlo loša stvar za bebu.
    Pospremi brige u neku ldicu, zapali ju i uživaj u trudnoći, hrani se zdravo i raznoliko, razgovaraj sa svojom bebom i vjeruj u svoje tijelo.

    bit će sve ok
    da, eto očito nisam jedina. Nemožeš ti uz današnj tempo stalno biti na preventivi da se ponašaš kao da si trudna!

    Druga stvar je kada žena sazna.

    Ja sam saznala i ostavila i alkohol i cigarete, a tablete nisam ni pila...

    To me odmah moj ginekolog pitao JESTE LI UZIMALI KAKVE TABLETE?

    Uopće ne znam koje su te tablete koje bi prije trudnoće i u prva dva tjedna (odnosno do saznanja) štetila PLODU?!

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    čuj, puno je tableta koje bi mogle naštetiti plodu, gotovo sve.
    Ali budući da ih nisi uzimala, ne treba te ni zabrinjavati.

  6. #6
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    čuj, puno je tableta koje bi mogle naštetiti plodu, gotovo sve.
    Ali budući da ih nisi uzimala, ne treba te ni zabrinjavati.
    ako je to kofedon za glavu jedamput ili normabel... mislim da ih nisam ni uzimala.

    A ostatak tableta... ne pijem.

    Iako pročitaj da trudnice mogu piti i apaurine čak

  7. #7
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ma naravno, postoje lijekovi koje trudnice uzimaju, postoje oni koje ne smiju. Zato postoji liječnik koji ti propiše određeni lijek ako je potreban.
    Uglavnom sretno

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    m_b, možda će te utješiti da u ta prva dva tjedna još ne počinje razvoj organa, to je faza kada se oplođeno jajašce tek implantira
    i zapravo je u tom periodu najveća opasnost od tih vanjskih utjecaja da se jajašce neće uspjeti implantirati.
    kod tebe je očito uspjelo .
    zapravo je najosjetljiviji period organogeneze, otprilike između 3.i 8. tjedna nakon oplodnje
    (znači između 5. i 10. gestacijskog tjedna), jer tada se razvijaju svi glavni organi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    I ja spadam u grupu zabrinutih trudnica. Od začeća do izostanka menstruacije uspjela sam se tri puta zvjerski napiti. Dan danas mi nije jasno kako mi se to dogodilo (a uvijek sam inače pazila na svoje zdravlje u periodu čekanja). Bila je riječ o pivi pa se tješim da sam barem bebici dala malo više folne kiseline. :/

    Negdje sam čitala da do implantacije jajašca ono i nema puno veze s majčinim pijanstvom. Jer "pluta" od jajovoda do maternice. Navodno.

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam se napila ko čuskija
    trebali su mi stići oni dani u mjesecu 30.12. - nema ih. a nikad ni sat nisu kasnili.
    31.12. - nema ih.
    1.1. - mi reprizirali doček n.g. - "onih dana" još uvik nema. šta od repriziranja dočeka, šta od muke di su "dani" zapeli (jer čekam da dođu i prođu pa da idem na dogovoreni HSG), ja se poprilično dobro "upoznam" s vermutom . i nisam bila pripita nego baš napita.

    kad tamo - ja trudna točno u to vrime 2 tjedna, jer znam i kad sam točno ostala trudna. i datum i sat (samo dok sam se družil s vermutom nisam znala).

    p.s. moja tetka je u trećoj trudnoći bila "opsjednuta" alkoholom. stalno tvrdi kako je ta želja za alkoholom bila nenormalna. pa se požalila i ginekologu. a taj samo slegnio ramenima pa zaključio: ako vam baš organizam traži, a vi pijte :shock:
    btw, nikad prije i nikad posli nije pila alkohol, ali je tada okrenilo po alkoholu i to konjaku. i trusila ona bome taj konjak redovito i ne baš po kapljicu (tako pričaju ona i sestra joj-moja mama). i rodila zdrave, kršne blizance prije 32 godine.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Ja sam se za novu godinu baš onako junački napila i tek kasnije saznala da sam tad bila mjesec dana trudna.


    doktorica tome nije pridavala neku važnost.
    Danas sve 5!
    Uživaj u trudnoći!

  12. #12
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    vjerujem da će sve biti OK

  13. #13
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    p.s. moja tetka je u trećoj trudnoći bila "opsjednuta" alkoholom. stalno tvrdi kako je ta želja za alkoholom bila nenormalna. pa se požalila i ginekologu. a taj samo slegnio ramenima pa zaključio: ako vam baš organizam traži, a vi pijte :shock:
    btw, nikad prije i nikad posli nije pila alkohol, ali je tada okrenilo po alkoholu i to konjaku. i trusila ona bome taj konjak redovito i ne baš po kapljicu (tako pričaju ona i sestra joj-moja mama). i rodila zdrave, kršne blizance prije 32 godine.
    ajme nemojte da ovako nešto nekome postane izlika za alkohol u trudnoći :/ .
    sve što mogu reći je da je tvoja teta imala sreće, jer takva djeca se često rađaju s fetalnim alkoholnim sindromom.
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...07_alkohol.asp

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I meni se to dogodilo, nisam ni znala da sam trudna, i imali smo jednu veeeliku feštu na kojoj sam strusila valjda pola litre medice (rakije), ako ne i više, sjećanje me baš i nije služilo poslije. Do kraja trudnoće sam strahovala hoće li sve biti u redu! Na kraju isto kao Sun: rodila zdravo i prekrasno dijete.

  15. #15
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja sam bila u 3.-8. tjednu kad se šogorica udavala... nisam puno popila, ali jesam dva likera od borovnica i dvije čaše vina... nije mi se pilo. poslije me to najmanje od svega brinulo u trudnoći :/ i sve je ok. naravno, tada nisam znala da sam trudna.

    baš kao što kaže m-J, nije dobro piti u trudnoći, ali to je bilo pa prošlo. pa nisi se oblila lozom i završila na ispumpavanju. prilično sam sigurna da će sve biti ok.

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Do izostanka menstruacije, popila sam bocu od 7,5dl kupinova vina. I nakon toga se pojela ziva sa sto ako sam s time ugrozila dijete.

    Inace, dosla sam napisati komentar na ovo:
    postoje lijekovi koje trudnice uzimaju
    Da, postoje, ali nema onog koji nije potencijalno stetan za dijete ili mamu. Radi se samo o procjeni da li dobrobiti lijeka prevaguju nad potencijalnim opasnostima lijeka i bolesti (u slucaju da se bolest ne lijeci lijekom).

  17. #17
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja se nisam nijednom napila ali zato sam jedan dan popila 3voltarena zbog bolova (cca 3tj trudn).
    Još sam trudna, ali dr tvrdi da je sve OK i da se nema razloga brinuti.

    I btw Voltaren je jedna od tableta koje su jako štetne u trudnoći.

  18. #18
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    vec sam jednom negdje napisala - ostala sam trudna neplanirano i ne znajuci.
    bilo je to vrijeme kada smo MM i ja odlazili iz Hrvatske i imali smo brdo oprostajki i cuganja.
    naravno, u 8-om tjednu na pregledu je ustanovljeno da je plod umro u 6-om tjednu.
    moram li reci koji sam osjecaj krivnje imala?
    iako je moja ginekologica tvrdila da se pobacaji cesto desavaju zbog kromosomske inkopatilnosti.

    kada sam tri mjeseca kasnije ostala trudna, nije mi padalo na pamet popiti niti kap vina.

    dakle, ovo sto si popila ne znajuci da si trudna, zanemari i nemoj brinuti o tome.
    vazno je da ne nastavis dalje konzumirati alkohol.

  19. #19
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    p.s. moja tetka je u trećoj trudnoći bila "opsjednuta" alkoholom. stalno tvrdi kako je ta želja za alkoholom bila nenormalna. pa se požalila i ginekologu. a taj samo slegnio ramenima pa zaključio: ako vam baš organizam traži, a vi pijte :shock:
    btw, nikad prije i nikad posli nije pila alkohol, ali je tada okrenilo po alkoholu i to konjaku. i trusila ona bome taj konjak redovito i ne baš po kapljicu (tako pričaju ona i sestra joj-moja mama). i rodila zdrave, kršne blizance prije 32 godine.
    ajme nemojte da ovako nešto nekome postane izlika za alkohol u trudnoći :/ .
    sve što mogu reći je da je tvoja teta imala sreće, jer takva djeca se često rađaju s fetalnim alkoholnim sindromom.
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...07_alkohol.asp
    sve ja to virujem, ali ko je o tome prije 30 i kusur godina vodio računa, pogotovo kad ti je želja u trudnoći takva kakva je, naopaka

  20. #20
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pa o puno tome o čemu se nekad nije vodilo računa se danas vodi :/ , iz jednostavnog razloga što se danas o nekim stvarima i više zna.
    bilo bi vrlo nerazborito sve to zanemarit.

  21. #21
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    I meni se to dogodilo, nisam ni znala da sam trudna, i imali smo jednu veeeliku feštu na kojoj sam strusila valjda pola litre medice (rakije), ako ne i više, sjećanje me baš i nije služilo poslije. Do kraja trudnoće sam strahovala hoće li sve biti u redu! Na kraju isto kao Sun: rodila zdravo i prekrasno dijete.
    izgleda da se sve mi trudnice prije saznanja zašankiramo!

    ma mislim ništa to nije čudno... pa očekuješ menstruaciju a ne + na kućnom testu trudnoće.
    Tko zna da je trudan u prva dva tjedna? Nitko, osim ako godinama ili mjesecima ne pokušava zatrudnjeti

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam proslavila novu godinu, ali stvarno proslavila a onda naknadno ispalo da sam bila par dana trudna te veceri


    evo tek sad me MJ utjesila

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


    hmmmm, padaju mi na pamet neke ideje...

  24. #24
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    kad ste se vec raspisale, evo i mene, slavila sam frendicin rodendan ne znajuci da sam trudna, nije bas da smo se ful napile, al je bilo cuge

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Alkohol svakako nije od nikakve koristi u trudnoći, ali smatram nepotrebnim dizati paniku zbog mrvice alkohola, a pogotovo ako je isti popijen dok mamica ni nezna da je trudna.

    Nisam se opijala u prvoj T., a niti sada. U prvoj T. sam tu i tamo popila gutljaj-dva crnog vina ili piva jer mi je pasalo (ru i tamo) i uopće se zbog toga nisam zabrinjavala.

    Za sada nisam još takla alkohol i nije mi niti u planu, ali isto tako ako se baš zaželim gutljaja vina neču si raditi probleme jer smatram prenapuhanim dizati uzbubu oko gutljaja vina.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    živila sam poprilično raskalašeno prije trudnoće i cijeli prvi mjesec/drugi mjesec trudnoće (dok nisam skužila)

    rodila zdravo, predivno dijete.

    briga je vrlo loša stvar za bebu.
    Pospremi brige u neku ldicu, zapali ju i uživaj u trudnoći, hrani se zdravo i raznoliko, razgovaraj sa svojom bebom i vjeruj u svoje tijelo.

    bit će sve ok
    potpis

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •