Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Aloe vera

  1. #1
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Aloe vera

    Zanima me da li koristite bilo kakve pripravke od ove biljke?
    Koje, kakva su iskustva, kako ste se uopce susreli s AV?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    moja mama ima u jednoj tegli na balkonu aloe vera i kad se opece samo otrgne jedan komadic koji je pun "soka" i protrlja po mjestu gdje se opekla.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno biljka

    Potpisujem!
    Biljka iz tegle - direktno otrgnem komadić lista i gel stavljam na opekline, lišajeve, ubode od kukaca - DIVNA JE!!!

  4. #4
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Moj svekar ima rak i koristi proizvode Aloe Vere, nekakvi sirup.
    Kupuje ga od dobavljača koji se baš time bavi, jako je skup ali mu je to nažalost jedina nada a čuli smo da je jaaaaaaako učinkovit.
    Inače AV pomaže u razno raznim slučajevima.
    Joj nadam se da će i nama pomoći.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    188

    Početno

    I mi koristimo aloe veru već godinama, u izvornom obliku, tj. iscjeđeni list, za sve vrste opekline, ogrebotine, masnice i ostale ozljede, a i pijemo kupovni sok od aloe vere za grlo, želudac, i imunitet...

    Moram priznati da ju najviše koristimo za opekline - od pegle, pećnice ili sunca... svakako preporučam...

  6. #6
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    i mi imamo biljku u tegli. Kad treba, otkinem vrhic i mazem gel po kozi - koristim ga za osipe, ogrebotine, ubode....

  7. #7
    bepina77

    Početno aloe vera

    Evo tjedan dana pijem Av sok od encijana, pijem za poboljšanje imuniteta
    uz to koristim folnu kiselinu i matičnu mlječ te lactogyn tablete, imunitet + zdravlje rodnice,ali sve u svemu AV je odlična stvar, Zanima me gdje bi se mogla kupiti kvalitetna sadnica?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    bas da je sadnica i nije, vec biljka u loncu od kojih cca 40cm visine. da si mi blize, preporucila bi ti samu sebe

  9. #9
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Imam veliku biljkicu, i sad nekoliko malih sadnica.

    Jel ima neko neki receptić kako iskoristiti aloju?

    Idem uskoro na more a treba mi zbog starijeg da probam s tim mazati nakon ugriza komaraca .

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    samo da napomenem - na više mjesta sam pročitala da ju dojilje ne smiju konzumirati (jesti i piti).
    zbog toga sam je izbjegavala kad mi je bila preporučena.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Topical use of aloe vera gel is reported safe (toxicity is minimal). There have been no reports of adverse effects following maternal use or via milk ingestion. Do not use on nipples, as it should not be ingested by baby (see below).

    Oral use of the aloe vera latex is strongly discouraged; can cause severe gastric irritation. Per the classic King's American Dispensatory, "Administered to nursing mothers it will purge the sucking child." Children, nursing moms and pregnant women should not use this (internally) at all.
    NOT to be taken by women during pregnancy or while breastfeeding as Aloe vera may cause uterine contractions which could induce labour. A woman taking Aloe vera whilst breastfeeding can pass it onto her child as it is excreted into breast milk. The aloe may be too harsh on the immature digestive system of the infant which can result in nausea, vomiting and diarrhoea.
    itd itd treba proguglati

  12. #12
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    itd itd treba proguglati
    Ma guglala sam al ne na eng. sve sam to isčitala.
    Mislila sam možda neko zna neki recept kako napraviti gel, kremu i sl. ono skroz domaće. Kupovala sam x proizvoda na bazi aloe, al ja bih svoju da iskoristim.
    Otkinem ja list po potrebi i namažem ali nije to to! Jedino da list probam u vrećicu i u torbu pa da klince mogu mazati.
    Stariji sin ima strašne reakcije na ugriz komarca I ne bih da oralno konzumira.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    moj suprug ima psorijazu!
    u 1 mj počeo je piti aloe veru, 0,4 dl na dan! ujutro natašte!
    stanje mu se itekako popravilo - s time da psorijazu ima već 5 g i obišao je sve moguće liječnike, u aloe veru nije vjerovao sve dok je nije počeo konzumirati i sada je preporučuje svima!
    moja 9-godišnja kćer imala je od 10 mj prošle god do 4 ove godine 5 gnojnih angina, svaki mjesec na antibiotiku a zadnji put na sumamedu - od tada uzima 3 jušne žl aloe vere na dan - krvna slika se jako popravila, a o prehladama da ne govorima a kamoli o upalama grla!
    znači ima nešto u tome i dobra tj. super je to stvar!
    teta od mog muža je pije godinama zbog šećera i od kad nju pije nisu joj potrebne nikakve tablete! i imam još primjera u obitelji i stvarno je mnogima pomogla!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    9

    Početno

    aloa vera je odlična kod uboda insekata i nakon depilacije

  15. #15
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Pokazali su se jako dobri rezultati kod dijabetičara koji su pili A.V. gel.

  16. #16
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mom starijem M. nakog ugriza komarca je od neka tri mazanja s svježim listom aloe otok se smanjio i popustila napetost, povukla se tamna boja i koža poprimila normalnu boju. Zadnjih par reakcija na ubod komarca su bili užasni, morali smo na hitnu, na bocanje!
    Dala sam i 1 žličicu Claritina ali mislim da sirup tu nije odigrao nikakvu ulogu.

  17. #17

    Početno

    Citiraj maremama prvotno napisa
    moj suprug ima psorijazu!
    u 1 mj počeo je piti aloe veru, 0,4 dl na dan! ujutro natašte!
    stanje mu se itekako popravilo - s time da psorijazu ima već 5 g i obišao je sve moguće liječnike, u aloe veru nije vjerovao sve dok je nije počeo konzumirati i sada je preporučuje svima!
    moja 9-godišnja kćer imala je od 10 mj prošle god do 4 ove godine 5 gnojnih angina, svaki mjesec na antibiotiku a zadnji put na sumamedu - od tada uzima 3 jušne žl aloe vere na dan - krvna slika se jako popravila, a o prehladama da ne govorima a kamoli o upalama grla!
    znači ima nešto u tome i dobra tj. super je to stvar!
    teta od mog muža je pije godinama zbog šećera i od kad nju pije nisu joj potrebne nikakve tablete! i imam još primjera u obitelji i stvarno je mnogima pomogla!
    molim te daj nekakve nazive aloe koju je koristio,imam isti problem....
    unaprid hvala...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    ja sam svoju aloe veru kupila kod rasadnika i ovo ljeto sam je iznjela u vrt(usput nepreporucujem direktno sunce jer je u 2 dana bila skroz potamnila)u djelimicnom hladu je procvjetala i oporavila se.
    sad je drzim u dnevnom boravku i jucer sam primjetila jedan podmladak :D :D :D

    htjela sam se samo pohvaliti

  19. #19
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    kad se opečeš jedino što pomaže je staviti dio tog tijela pod hladnu vodu, nekih desetak minuta, da se i unutrasnji dijelovi kože (ćelije) ohlade (jer i oni gore), a ne samo površina koze. tu aloe vera ne pomaže.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi miksamo sokiće... od voća i povrća, i imamo biljku Aloe Veru, mali dio odrežem, ogulim kao bananu i smiksam s ostatkom...

  21. #21
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj fiorelo prvotno napisa
    ja sam svoju aloe veru kupila kod rasadnika i ovo ljeto sam je iznjela u vrt(usput nepreporucujem direktno sunce jer je u 2 dana bila skroz potamnila)u djelimicnom hladu je procvjetala i oporavila se.
    sad je drzim u dnevnom boravku i jucer sam primjetila jedan podmladak :D :D :D

    htjela sam se samo pohvaliti
    Moja je stara neke 4 godine i ovog ljeta je rodila minimalno 8 komada!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •