Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Kak vam ne ispadne?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Kak vam ne ispadne?

    Ovo jednostavno moram podijeliti s vama!
    Danas dođem s kikićem kod pedijatrice. Iako bolestan, mališan uživa spavajući u marami. Sestra nas pozove i dok smo čekali kod nje da prethodni pacijent izađe, ona se zbunjeno zagleda u nas i pita: "Ne bojite se da će vam ispasti iz toga?"
    Ja ju pogledam i kažem: "Zašto bi mi ispao?", a ona će: "Pa tak ste ga svezali u to, izgleda kao da bi mogao ispasti!" (dupli križni)
    Nakon toga sam joj objasnila da je "to" namijenjeno za nošenje djece i da se zove marama, a ona još više zbunjena kaže da to nikad nije vidjela. Nakon te izjave ne znam koja je od nas dvije bila više zbunjena.

    Pa sad, ne znam kojeg smajlića da stavim:
    :shock: - sestra u pedijatrijskoj ordinaciji nije čula za maramu?!
    - sestra u pedijatrijskoj ordinaciji nije čula za maramu!
    - sestra u pedijatrijskoj ordinaciji nije čula za maramu!!! Zar ne bi trebala biti malo više informirana?
    ili
    za njenu zbunjenost - mislim da ću idući put doći u slingu, kak će se tek onda čuditi "kak mi ne ispadne"! :smajlićsrogovima:

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne se sekiraj, njihov je najveći domet ultraskupa kolica. Trokolica je već :? A nosanje djece "nije dobro" jer "se razmaze" Ne možeš ni zamisliti široki dijapazon komentara koje mi dobijamo, a jedini smo u gradu sa slingom (zasad).
    Mada, moram priznati, iznenađena sam pozitivnim komentarima, kojih je daleko više od negativnih. Ovi drugi se najčešće ograničavaju na prijekoran pogled. Naša pedi je bila oduševljena! :D (a matora je!)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    za nam se po placu deru:
    vidi ga! kako ga je svezala, ko mačka u vreći!

  4. #4
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    A mene je čovjek na tom istom placu pitao (mrtav ozbiljan): šta se neće ugušiti u tome?!? Bez komentara...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    kak ti znaš po kojem placu mi hodamo?

  6. #6
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    za nam se po placu deru:
    vidi ga! kako ga je svezala, ko mačka u vreći!
    :shock:

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    A nama se cigani redovito fino jave
    I ne pitaju sitno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    ah..ja sam dežurni vanzemaljac s potomkom kad šećem gradom u marami/slingu.
    A nitko više ne ide sa mnom u šetnju, jer je ljudima neugodno jer nas svi gledaju...

  9. #9
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    A nama se cigani redovito fino jave
    I ne pitaju sitno


    Mi smo na moru bili glavne face 8)

  10. #10
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ni edijatri nisu o dosta toga informirani tak da me ne čudi za maramu i druge nosiljke :/

  11. #11
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Šogorica i ja smo nosile svaka svoju curicu u marami.Ona u crvenoj,ja u žutoj.Moja curiš se jedva vidi,a njena poprilično viri sa svih strana,jer ima 2,5 kg više.Moja čupava,njena ćelava,moja crna,njena svijetla,...Uglavnom,poznanica iz ulice koja radi na toj blagajni već 10-ak godina sa osmjehom priupita: "blizanke"?

  12. #12
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ah, pa mene je žena na sred ulice zaustavila i pitala:"jel to živo!?"

  13. #13
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mi bili jučer kod fizijatra na kontroli i na vježbicama. Uglavnom fizeoterapeutkinja je bila oduševljena slingom (i platnenima), isto je to prvi put vidjela, čak je rekla da će me kontaktirati bude li trebala više informacija kad bude imala unučad i da joj je super kad nešto nauči od pacijenata.
    A kod pedice u ambulanti su već navikli da nosim Zvrndala u "krpama". Najsmješniji mi je bio dr. na odjelu kad smo bili u bolnici (Zvrndalo je imao 10 mjeseci), njegov komentar sestrama je bio: "Zašto ona njega nosi u gnijezdu?"

  14. #14
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja u komšiluku svoje majke kod koje ostaje E dok sam ja na poslu (a i mom nekadašnjem ) u zadnje vrijeme srećem jednu majku sa bebom u marami (ona je tek vanzemaljac, jer kod nas u SA, mislim da je još jedino supruga Ademira Kenovića-reditelj i producent imala jednom prilikom dijete u marami, ali oni su ipak UMJETNICI ). Najradije bih izašla iz auta i zamolila je da mi da kontakt telefon kad mi trebadne da dođem na instrukcije za vezanje, jer mi se čini da sama neću znati, a marama mi tako izgleda logičan izbor za drugo dijete (logičan je i za prvo, samo ja tad nisam znala ). U opće ne izgleda kao da će beba ispasti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    ah, pa mene je žena na sred ulice zaustavila i pitala:"jel to živo!?"
    i mene
    pa sam joj rekla: ne, ja se samo igram mame i tate

  16. #16
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    A nama se cigani redovito fino jave
    I ne pitaju sitno

  17. #17
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    baš vas jutros čitam i kasnije sam išla na plac. nosim T. u slingu u buda položaju i normalno svi bulje,okreću se,klasična pitanja koja ste vi naveli.
    onda stanem ispred nekog dućana i priđe mi žena s istim takvim pitanjem kak ste ju to stavili,ja izbiflam svoju rečenicu "ona sjedi u turskom sjedu" i žena joj to je tak dobro za kukove a ja :shock: ...joj kak mi je drago da sam naletila na nekog ko razumije da je to dobro za bebu a veli ona kad se ja bavim time. baš sam bila sretna

  18. #18
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    baš mi priča danas prijateljica kako je imala sling na sebi kao lentu, ali bez malene, i dođe njezina tetka njoj i kaže kako ima dobru maramu (ona je mislila da joj je to marama kao modni detalj nema pojma da se dijete nosi u tome)

  19. #19
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Meni je susjeda rekla da je vidjela u dućanu da ima za kupiti one prave nosiljke za bebe (klokanice), kao da ja to ne znam. Rekla sam joj samo da sam ja i ovo (maramu) kupila i da je i to nosiljka za bebe.

    A jednom na placu je T. spavao u slingu dok smo kupovali špeceraj, i jedna bakica je oduševljeno prišla i divila se kak su i oni nekad tako nosili djecu, da je to super!

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja dok sam s jednom forumašicom (švedicom) šetala po kvartu, obje smo nosale curke u maramama i žena koja nam je išla s leđa je mislila da nam je to modni detalj. Kad je skužila da nosimo djecu, skužila je da smo ipak normalne :D . Jedino kaj je pitala jesu obadvije od jedne ili svaka ima svoju

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Meni je susjeda rekla da je vidjela u dućanu da ima za kupiti one prave nosiljke za bebe (klokanice)

  22. #22
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Juce u hipermarketu klinja od nekih 4-5 godina,videvsi nas,pita mamu-a zasto je ona beba vezana?Nije bila dobra? :? :?

  23. #23
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Mama sanja, a mene čudi što se toliko isčuđavaš što ms nije čula za to. Marama i nošenje djece u istom ne ide u nijedno predavanje koje mora pohađat. Mogla je vidjet ako se sama išla interesirat, ako je malo listala neki od časopisa pa vidjela reklamu, ili ako je prije tebe nekog vidjela, a vjerojatno nije. Nije nošenje djece dio struke da tako kažem. U svakoj struci ima onih kojima manjkaju friške informacije. Ja imam u svojoj pedijatrijskoj amb stariju med. sestru, i vrlo rado podijelim s njom friški info, pristojno, i ne čudim se njezinom neznanju na tom polju.
    Na kraju krajeva kako sam i sama te struke, da se nisam išla detaljnije informirat ne bi ni ja znala da postoji marama. Pa zar me onda osuđivat..
    Al eto na zadnjoj edukaciji sam nanovo naučila nešto o primjeni antibiotika, i to doista i moram znati.. a o marami, slingu, i sl. me mogu educirat i majke na cesti...

  24. #24
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kasiopeja

  25. #25
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Je, imaš pravo Kasiopeja. Uostalom, mi ovdje smo jedan krug ljudi sa sličnim sklonostima pa se lako uljuljkati..

    Ja recimo do Patrikovih 5 i pol mjeseci nisam znala ni platnene ni za maramu (mučila se s klokanicom u kojoj nije htio biti i nosanjem na rukama).
    KAd sam kupila svoju prvu kamarisicu spasila sam se.

    Nosila sam ga u tome svuda pa i pedijatru. Njima je bilo simpa - isto su pitale kakva je to nosiljka. U labu na vađenju krvi, medicinska sestra je rekla da ga nevadim iz toga jer će mu biti lakše kad je uz mamu i stvarno nije ni kmeknuo

    Moja mama se čudom čudila kak je to fora, marama. Sling je žalila da nisam prije otkrila (kad je čuvala curicu na 5-om katu a ima bruh, lakše bi ju nosila).

    Za sling mi je teta na blagajni u Konzumu rekla da joj je predivan taj naš plavi šal i kak je Patrik uvijek miran u kupovini jer ga nosim u njemu.

    Eto, ljudi ne znaju, ali nisam ni ja pojma imala. Eto sad sam tek otkrila Mei Tai.

    Trebamo širiti znanje

  26. #26
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    JADRANKA, ja sam se ovih dana dosta suljala po Šibeniku, mogu ti reci da jos nisam dozivjela niti jedan los komentar, pa ni cudne poglede. Moram se pohvaliti da se oni koji ne komentiraju samo slatko smjeskaju (smjesak odobravanja) a komentari su uglavnom "joj kako mu je tu super, slusa mamino srce, mama ga grije..." tete se tope kad ga vide.

    Obisli smo Poreznu, hzzo, policiju, pedijatra, maticni ured, banke, svi odreda su se topili. Sreli smo i patronaznu u gradu koja se odusevila sta je netko na njenom terenu konacno to nabavio (to je starija zena, blize 60 godina)

    E sad, to je ipak grad, ja sam u selu gdje sam kao i neke forumasice proleter nosenja djeteta u marami, prvi izlazak je bio obiljezen tremom, i smisljanjem odgovora na moguce lose komentare baba, ali na srecu nisu mi bili potrebni, ali isto mogu primjetiti da jako mlad cure (i mame) i starije zene blagonaklono gledaju na te "krpe", odusevljavaju se, a srednja generacija (oni odrasli na adaptiranom i noseni u klokanicama ili vozeni u kolicima) imaju malo kiseliji pogled i ne komentiraju previse.

    Ali od svega mene najvise odusevljava to sta je moj dragi (inace nije sklon nekim novotarijama i "izmisljotinama") spontano kad je dolazio sa malenim po mene u frizerski uzeo sling i utrpao bebaca u njega (je da ga nije stavio kako treba, mali se sav iskrivio a sve skupa je bilo grozno zguzvano, ali treba cijeniti trud). Otkad sam ga naucila kako se pravilno stavlja, kad je maleni nervozan ili ima grceve, TATA uzima sling i umiruje bebu.

    Jos nesto, dobili smo kolica na poklon ali sluze nam za spavanje u kuci i ispred kuce, da ga mozemo seliti uokolo a da ga ne budimo
    U setnji su bila dva puta i bojim se da im je to bilo zadnje, nisu prakticna.

    A bas sam oduzila...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    Mama sanja, a mene čudi što se toliko isčuđavaš što ms nije čula za to. Marama i nošenje djece u istom ne ide u nijedno predavanje koje mora pohađat. Mogla je vidjet ako se sama išla interesirat, ako je malo listala neki od časopisa pa vidjela reklamu, ili ako je prije tebe nekog vidjela, a vjerojatno nije. Nije nošenje djece dio struke da tako kažem.
    Kasiopeja, jako cijenim medicinsku struku, pogotovo one koji svoj posao rade sa srcem, znanjem (jer i na svojoj koži sam nažalost iskusila trajne posljedice neodgovornosti i neznanja nekih liječnika, koje uz najveće napore nisu uspjeli otkloniti ni oni koji zaista znaju) i željom da pomognu drugima.
    Jasno mi je da nošenje djece nije dio struke i da ne ide u predavanja, no držim da netko tko radi s djecom (a uz to je mlađa osoba) treba biti zainteresiran za novosti i informirati se. Tim prije što znamo da se marame i slingovi koriste u terapijske svrhe kod hipotoničara, a preporučaju ih i ortopedi za kukiće. Dakle definitivno ima veze sa strukom.
    No ono što me najviše začudilo bila je njena reakcija - nimalo pozitive u smislu da je djetetu najljepše kod mame, da blaženo spava i sl., već iščuđavanje kako se ne bojim da će mi ispasti. Mislim da bi joj prva asocijacija trebala biti kako se dijete osjeća kod mame, a ne iščuđavanje kojem nema mjesta (u duplom križnom zaista ne izgleda nesigurno).
    Sorry, odužila sam. No bad feelings

  28. #28
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    Moram se pridružiti i reći, vjerujem da je kod vas običaj nositi dijete u marami, kod nas nije, iskreno ne znam jel sam ikada u VK vidjela ikoje dijete u tome (ako jesam nisam obraćala pozornost). Znači kod nas toga nema, vjerujem da neće skoro ni biti. Tako da se ne isčuđavaš ako netko ima "takva pitanja". Kao što je kod vas to normalno, tako neki za to nisu čuli.... Ja iskreno da nema Rode, ne bih zanala dosta toga....
    Ja svoje dijete ne mogu nositi, jer jedva nosim sebe i bilo bi mi nezgodno... ne znam za ostale, to mi se i ne sviđa, ali svako ima svoje, možda da sam gore možda bih nosila.. ko zna... ne znam.
    Samo se nemojte isčuđavati, kod nas je rijetko viđeno i ono što nije marama, negdje se kupi pa tate znaju nositi dijeti, na foru je marame, samo što nije marama, ako me kužite.

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da ne misliš možda na sling?

    kladim se da u vinkovcima ipak ima nekoliko mama koje koriste maramu, sling i ostala čudesa. a da i nema, zašto ne bi bila prva?

    prije 3,5 godine i u zagrebu su me zagledavali po cesti s maramom, a sad često i sve češće vidim mame s malim smotuljcima (i zagledavam da vidim je li netko koga poznajem ).

  30. #30
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nije da sam iz Vinkovaca, ali MM je. Nosila sam starije djete u slingu, a i mlađe u marami. A mislim da ih ima još. Jedna Vinkovčanka sa stažem u drugom gradu.

  31. #31
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    a vjerojatno ih ima, ali malo, bar koliko sam primijetila... sad ću baš gledati....
    Ne bih ja bila prva, hvala... No vidjet ćemo

  32. #32
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dobar je osjećaj biti prvi 8)

  33. #33
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Svakako...
    Prva sam bila u okolini u kojoj živim, prva u kraju iz kojeg dolazim i prva u kraju odakle je MM.
    Baš je uvijek 8)

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    dobar je osjećaj biti prvi 8)
    aha 8)

  35. #35
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    MS, sestra je u našem domu zdravlja?

    Meni je super moj susjed koji uvijek prokomentira da sam "kak meksikanka" Inače nisam primijetila nikakve upitne poglede kod nas u "selu", izgleda da su već navikli.

  36. #36
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    za nam se po placu deru:
    vidi ga! kako ga je svezala, ko mačka u vreći!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    MS, sestra je u našem domu zdravlja?
    Ne, u Sesvetama.

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nažalost med. sestre su u hrv. modelu zdravstva (pogotovo one koje rade u ambulantama) postale čiste računovođe, toliko papirologije stvarno nema nikakve veze sa strukom. To jest, za struku im ostaje tako malo vremena.
    A da treba biti zainteresiran za novosti i informirati se... više će im trebati tečaj računovodstva.
    Sorry na OT, ali uhvati me muka kad vidim kakav im je posao.
    A sa vedrije strane, kad je sestra iz istog DZ vidjela mene i J u marami vani rekla je da ovako lijepi prizor nije već dugo vidjela

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Slažem se Cubana, nažalost sestre najmanje rade ono što bi trebao biti njihov posao, a zatrpali su ih kojekakvim drugim administrativnim zadacima (za koje nije potrebno imati završenu medicinsku školu, tj. te poslove bi mogao raditi bilo koji administrator). No tako je kako je, to je tema za neki drugi topic na nekom drugom forumu, a moja namjera nije bila kritizirati zdravstvo općenito, niti medicinsku struku kao takvu, već se post odnosio na konkretan primjer jedne sestre (i to mlađe). Već sam objasnila i zašto me neugodno iznenadila njena reakcija.
    Jako mi je žao što su neki to shvatili kao napad na zdravstvene radnike u cjelini, jer mi to zaista nije bila namjera.

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno


    E, a ova sestra iz mog primjera je iz srednje generacije. Pa ti sad vidi... :?

  41. #41
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Curke imam bebu od dva i pol mjeseca i sling u kojem nikada nije bila jako bi ju nosila i sada sam tu pokusavala ju staviti i gledala sam videa i sve ali ja nju ne znam mstaviti u to pa pitanje je posto smo mi iz Osijek jel postoji tu neko da mi kaze da li mi to stvimo

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    Ne bih ja bila prva, hvala...
    Ne boj se. Nećeš biti. Čak ni među prvih 10

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Erin prvotno napisa
    Citiraj red sonja prvotno napisa
    A nama se cigani redovito fino jave
    I ne pitaju sitno
    pa ak me pamćenje dobro služi - otkad znam za sebe - tako su romkinje nosile svoju djecu ...

    btw - lako što te ne pitaju za sitno... šta će biti ako ti netko UDIJELI sitno?

    inače, ja kad vidim mamu da tak fura klinca - obavezno pitam jel piskara na rodi!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    btw - lako što te ne pitaju za sitno... šta će biti ako ti netko UDIJELI sitno?

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    inače, ja kad vidim mamu da tak fura klinca - obavezno pitam jel piskara na rodi!!
    Na sličan način sam se upoznala s mojim sumještankama - rodama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •