Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: bol debelog crijeva?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    16

    Početno bol debelog crijeva?

    Drage moje! vec me desetak dana boli na mjestu lijevog jajnika. Trudna sam 14 tjedana, beba se lijepo razvija i sumnjam da je to bol u jajniku. Boli samo na dodir, i nije to bas intenzivna bol, al svejedno osjecam. Frendica mi je rekla da je moguce da me boli debelo crijevo. Samo da pripomenem da imam probavnih smetnji (zatvor) s vremena na vrijeme, a posebice otkad uzimam zeljezo.
    Pitam samo dal je kojoj poznata ova bol, ne bojim se, ali ne mogu docekati pregled kod ginekologa.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno bol

    I ja sam osjecala takvu bol u prvoj trudnoci, patila od zatvora također, dr je rekao da je moguce da maternica pritisce crijevo, koje je ionako puno pa to stvara pritisak. Vjerujem da ces se smirit tek kad odes na pregled al pretpostavljam da nije nista zabrinjavajuce. Mene i u ovoj trudnoci boli, al sada ciijeli donji dio trbuha..i previse je toga oko cega se covjek brine i bez svega ovoga. :?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a stalno nekaj boli...mene je zadnja 3 dana bolila valjda žuč i pretpostavljam od previse mandarina...
    moguce da te bole crijeva jer imas zatvor (kao i ja) a mogu ce da te boli rastezanje...kao i mene...za koje se nadam da ce uskoro prestati

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    16

    Početno

    a kak boli žuč? jer i ja se prežderavam s mandarinama...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Mene je bolilo od početka,pa je gin. reko da se to maternica širi ali u26 tj sam imala takvu bol sa lijeve strane koja se širila prema preponi da sam završila u bolnici,bubreg je bio ok jedino su rekli da se beba tako namjestila da mi stišće mokračovod i bubreg.
    Sretno

    ___________

    D 1998.
    I 2007.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    žuc ti je odmah ispod rebra s desne strane...a onak..bas boli...
    ja sam skuzila da papam previse kiseline...
    a kaj mogu kad mi kiselo pase...
    a to sto me 20 puta na dan zaboli u podrucju jajnika pripisujem sirenju maternice i ne zabrinjavam se dok god nema krvi..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Žuč ne boli na mjestu jajnika već visoko gore,pored želudca.Ona sudjeluje u metabolizmu masti tako da nisam sigurna da ima ikakve veze sa mandarinama,ali od njih te može boliti želudac,a kako imaju visok postotak vlakana možda ti napuhuju crijeva,pa zato i bolovi dolje niže.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    no pa i napisala sam da je gore ispod rebra...cuj ja sam pitala dr...rekla je da je moguce...
    cim sam ih prestala jesti..prestalo je i boljeti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    bok cure,ja sam novija ovdje,al imam jedno pitanje.Trudna sam 13 tjedana i zadnjih 6-7 dana osjećam laganu bol u donjem dijelu trbuha,više na lijevoj strani gdje je jajnik,al moj ginić kaže da jajnik više nije tu,da se širenjem maternice pomakao,i da su to najvjerojatnije crijeva. To nije jaka bol,više kao smetnja pogotovo kad imam pritisak mjehura,a i inače imam problema sa zatvorom i nadutosti.Ta smetnja je prisutna većinu dana,al kad legnem ništa,pa me zanima moram li se uzrujavat ili je to normalno? :? Kontrola mi je 15-stog,a na prošloj 18.9 je sve bilo super,sve se jasno vidilo

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    lile mene je isto na početku 2. tromjesečja tako bolilo, mislim da je od rastezanja ligamenata. maternica se širi... nemaš razloga za zabrinutost ali spomeni doktoru na pregledu da ti izvadi briseve za svaki slučaj da nije neka bakterija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Lile, kod mene je ito bilo, dosta dugo sam osjecala tu bol na lijevoj strani, kao bol jajnika, a isto sam imala problema sa zatvorom i crijevima i vjerujem da je to povezano s tim...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Mene u prvoj trudnoći ništa nije boljelo, a sada nema šta me ne boli

    Mjehur me rastura čim se malo napuni, želudac ako pojedem mrvicu previše, a ta lijeva strana me boli od početka T. I ja sam stalno mislila da je to jajnik. Baš ču ga pitati u petak kad idem na pregled.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    Evo danas smo bili na kontroli,ginić kaže da je sve ok,da nema nikakvih problema,da je ta lagana bol normalna,pogotovo zato što je beba još nisko,al kad se digne da će bit lakše.I imam velikih problema sa crijevima,više sa nadutosti nego zatvorom,pa zato boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •