Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 183

Tema: rodilište Pula

  1. #51
    mayah avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Poluotok
    Postovi
    61

    Početno

    Hvala piplica,

    frendica je rodila prije dvije godine i odlučila se za rijeku ponajprije zbog toga jer su joj objasnili da nema noćnog anesteziologa :/
    Vjerojatno se dosta toga promijenilo u dvije godine.

    U svakom slučaju, još ću se raspitati, imam vremena do jeseni!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Netko od anesteziologa mora biti dežuran noću, ali kako ti je piplica rekla, vjerovatno je bio zauzet.

  3. #53
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj mayah prvotno napisa
    Hvala piplica,

    frendica je rodila prije dvije godine i odlučila se za rijeku ponajprije zbog toga jer su joj objasnili da nema noćnog anesteziologa :/
    Vjerojatno se dosta toga promijenilo u dvije godine.

    U svakom slučaju, još ću se raspitati, imam vremena do jeseni!
    Ne razumjem kako nema ja sam rodila pred 14 mj. i 15 min (ha ha), i skoro cijelu noć su obje anesteziologinje bile sa mnom. Nisu imale posla pa su bile u rađaoni.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    sir oliver, čestitam! drago mi je da si dobila većinu onog što si željela, da je mali dobro i da se dobro osjećaš. ja sam stvarno bila iznenađena što sam se tako dobro osjećala nakon poroda da im nisam previše zamjerila neke stvari.
    ali malo je lutrija, šta jest jest, bilo bi divno da možeš biti sigurna da će se tvoje želje poštovati. mislim da to još nigdje u Hrvatskoj nije slučaj.

    da li bi bilo ok da pobrojimo koji su nam doktori i primalje bili na porodima, da se nakon nas znaju cure ravnati? nekako smo im dosad malo zaobilazili imena, možda to i je korektnije, ali čini mi se da se npr. zagrebačkim ekipama stalno pišu imena

  5. #55
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    Citiraj tulip prvotno napisa
    sir oliver, čestitam! drago mi je da si dobila većinu onog što si željela, da je mali dobro i da se dobro osjećaš. ja sam stvarno bila iznenađena što sam se tako dobro osjećala nakon poroda da im nisam previše zamjerila neke stvari.
    ali malo je lutrija, šta jest jest, bilo bi divno da možeš biti sigurna da će se tvoje želje poštovati. mislim da to još nigdje u Hrvatskoj nije slučaj.

    da li bi bilo ok da pobrojimo koji su nam doktori i primalje bili na porodima, da se nakon nas znaju cure ravnati? nekako smo im dosad malo zaobilazili imena, možda to i je korektnije, ali čini mi se da se npr. zagrebačkim ekipama stalno pišu imena
    tnx
    meni je bilo toliko dobro da bih još jednom. malo jesam gnjavila sa stvarima ja bih ovo ne bih ono (moglo je i bez toga) ali očekivala sam puno goru situaciju. čak sam mislila da će mi na trećem biti užas a ustvari, sve je bilo ok.
    a što se tiče imena, ne znam, ja sam podijelila s nekim curama na pm.

    drago mi je čuti da su i druge cure prošle bez epi ili da su bile na stolčiću. što bi rekli - ipak se okreće

  6. #56
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    SirOliver, drago mi je da si zadovoljna i čestitam na prinovi!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Potvrđujem da su se desile promjene na bolje (ili sam ja imala sreće naletjeti na prekrasnu primalju i nenametljivu liječnicu).
    Poštovale su moje želje, bile su maksimalno susretljive i ljubazne, prošla sam bez epi i sjedila isti dan.

  8. #58
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Ja imam dobro iskustvo sa pulskim rodilištem.
    Došla sam u rodilište kasno navečer kad su trudovi već bili gusti, pregledali su me i poslali odmah u rađaonu gdje sam rodila za sat vremena.
    Sa mnom je mm bio cijelo vrijeme i dvije babice (nije bilo gužve), mogla sam piti, ponudili su mi epiduralnu (ali sve je išlo jaaako brzo pa nije imalo smisla iako su mi već izvadili krv - rekli su da je tako uobičajeno) a liječnik mi je samo napravio 2 šavića. Svi su bili izuzetno pristupačni i bebu sam dobila odmah na prsa i bila je sa nama cijelo vrijeme (više od sat vremena prije neko smo išli na odjel).
    Jedinu zamjerku imam na nemar dežurne liječnice koja mi nije došla reći razloge zašto mi dijete nisu donjeli cijelu noć i cijelo jutro (zbog izuzetno brzog poroda imao je problema sa disanjem pa su ga prebacili na pedijatriju u inkubator). Tako da sam satima ležala u krevetu čekajući neku vijest, a sestre nisu znale ništa i ugl. me ignorirale. To je bio i najružniji period jer majke koje zbog nekog razloga nakon poroda ostanu bez djece, premjeste u zasebnu sobu pa si tamo suočen sa žalošću i tugom što dijete nije sa tobom.
    Doktorica koja je iduća došla u smjenu je bila vrlo profesionalna i sve ispravila isprikom, tako da sam uz inkubator bila koliko sam željela, izdajala se a oni su mu davli, a kasnije sam još 7 dana bila sa njime na ped. gdje smo se fino uhodali u dojenju i njezi uz pomoć jaaaako dobrih sestara na pedijatriji.
    Ja pulsko rodilište svima preporučujem

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    ja sam imala nekih zamjerki, ali uglavnom sam se osjećala dobro tamo, sjećam se da sam tada (prije dve godine) rekla da bi mogla i treće tu rodit, sad mi dođe da puknem od smijeha!

  10. #60
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    evo...i od mene par riječi...
    kad je u pitanju pulsko rodilište, ikoliko želite prirodan porod, tada ste u milosti ili nemilosti ekipe koja vas zadesi. znači, ne možete znati hoćete li moći roditi prirodno. to je tragedija. tako se divno reklamiraju na tečaju...prije dvije godine dobili su i stočić...ma sve super...ALI...veliko ALI ukoliko naletite na staru gardu pulskih ginekologa..pozdravite se s prirodnim porodom. to je surova realnost. na sam spomen meni su se počeli smijati, i rekli da toga nema, da sam mogla ostati roditi kući. nisam dala da mi prokinu vodenjak, ni da mi daju drip...tu su problemi lagano započeli...a osim toga...zadesila me i divna babica...kad sam joj rekla da bi rodila na stolici, rekla mi je da ona na stolici ne porađa jer je bole leđa, i da ukoliko se ona sagne...više je nitko ne digne...ma mislim, treba razumjeti ženu...
    eto, toliko od mene. ne kažem da nema lijepih poroda. zaista ima. ali jadno je što ovisite o tome na koga ćete naletiti. tako da plan ne znači ništa...eto..drugo ću roditi doma...fino su me savjetovali...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    42

    Početno

    Bokić ljudi, ja sam rodila u PU rodilištu prije 7,5 mj. U 18h pukao vodenjak trudovi ništa, u 20h zaprimljena u bolnicu, odmah predrađaona, klistir meni iskreno nije apsolutno niš strašno, stavi cjevčicu pusti vodu, malo stisneš guzu, napraviš dva đira po prostoriji i fino pljuc pljuc u WC (malo je bed jer nema prozora )) ) i savijet ,nemojte pokušavati ne sjesti na školjku c cc...e al fino je odmah do tuš (pohvale na urednosti) tako da poslije opet sve fino miriši...
    Mene nisu brijali jer sam to napravila sama (ali tako da me bilo sram skinuti se iz razloga što sam se sva izrezala...hi hi hi). Stavili me na ctg.. Do tada je bio MM samnom ali je u međuvremenu ogladnio pa je otišao...samo šta je otišao...sada govorimo o nekih 22h meni počeli trudovi...poprilično jaki...nude mi lopticu ali mi ne odgovara, najdraži mi je "klupko" položaj i tišina...dolazi dr. i govori mi da sam spremna za epiduralnu ( to pitaju na prijamu jel želiš, ja pristala), oko 23h primam epiduralnu i malo mi olakšava bol ali i dalje boli, teta anesteziolog priča vic - svi se smiju osim mene, he he...kažem " sorry žene nije mi baš do smijeha"...samnom je u sobi MM. Zaboravih reći, cijelo vrijeme imam mobitel i bocu od 0,5 l vode...i LABELLO!!!! u 01 h sam otvorena 9 prstiju ali beba nikako da se spusti pa ne još, ne još, ne još tiskati...a ja sam doslovce pitala "Još koliko papa štrumf"... u 3 h dobivam zeleno svijetlo za tiskanje ali nikako... i nikako...i nikako...
    Malecki je ugledao svijetlo dana u 05.06min...e da, između trudova koji su bili svakih ma ne znam skoro pa stalno babica je masirala moju međicu i to mi je užasno bilo i bolno i smetalo mi je jer mi nije dala onu pauzu između trudova da se odmorim. Znam da sam joj u jednom momentu rekla " Molim vas, možete samo malo prestati kako bih se odmorila..." NaBkaraju sam recnuta ali to nisam uopće osijetila, niti šivanje jer sam dobila anestetik niti sada osjećam neke tegobe zbog toga....Dr Bilankov je tada još bio specijalizant dr. Gattoni i mogu ga samo pohvaliti jer je čovjek bio prekrasan i prekrasan...Posteljica nikako nije htjela vani pa mi je nakon sat vremena dr. Zoričić "sjeo" na trbuh...i havala Bogu i toga sam se riješila..
    Maleckog su mi onda donijeli na prvi podoj...na onu moju još majušnu cikicu i nešto je pokušavao ali nije nam baš išlo.... Uglavnom doista prekrasni ljudi svi redom...

    E sad, kat dolje...katamadrfakrstrofa... ono nisu žene ono su babaroge...tko im dade dozvolu da rade s djecom i ženama osjetljivim nakon poroda?! Ti onako sav uplašen, ne znaš sa tim tvojim anđelom, cike nabubrile bole, ti se izdajaš ne ide nikako, bebica vrišti...a ona dođe uzme, da mu (kršitelj koda) i kaže vidiš meni je zaspao odmah...pa ti dade žličicu i (kršitelj koda) i kaže daj mu to...pa dođe druga pa ti stisne ciku a ti bi njoj najradije šakom u glavu...pa dođe treća i kaže nemoj bebi ništa davati jesti vidjeti češ kako će povući kada bude gladno ...I ti bebu cijelu noć držiš na ciki i trudiš se, jadan si...a ona dođe u sobu i kaže jesi se izdojila...a ja onako sva u suzama kako da se izdojim kada beba vrišti...uzmite mi ga na 10 min pa možda uspijem....uglavnom jako sam razočarana načinom i doista sam molila Boga da što prije prođu ta 3 dana da me puste doma....
    Ako sam nešto još preskočila ili nekoga nešto još zanima...tu sam...
    Ah...
    Meni porod nije bio ništa strašno i voljela bih imati još barem jedno ako ne dvoje ))
    Ljubac,
    Ivana

  12. #62
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    vidiš...kako je sve relativno. meni su tete s odjela bile fenomenalne. za njih imam samo riječi hvale. trudile se strašno objasniti mi sve što me zanimalo..pogotovo kad je dojenje u pitanju. rekle mi da su one tu radi mene i da su mi na raspolaganju čitav dan i noć i da se slučajno ne ustručavam zvati za bilo što. eto, svako ima svoja iskustva...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    42

    Početno

    [QUOTE=blackberry;1688172]vidiš...kako je sve relativno. meni su tete s odjela bile fenomenalne. za njih imam samo riječi hvale. trudile se strašno objasniti mi sve što me zanimalo..pogotovo kad je dojenje u pitanju. rekle mi da su one tu radi mene i da su mi na raspolaganju čitav dan i noć i da se slučajno ne ustručavam zvati za bilo što. eto, svako ima svoja iskustva...

    slažem se sa relativnošću...ali ja mogu sakupiti bar 20 žena sa istim iskustvom, nažalost...Sebe smatram razumnom i normalnom osobom...osobito iz razloga što sam nakon mj i pol provela sa malim na 5 katu mjesec dana,borili se protiv opake bolesti i opet sam bila ovisna o njima...Gore su sestre sa srcem i dušom, a ono dole su nazvala bih medicinske sestre koje samo obljaju svoj posao. I drugo dijete ću roditi u PU rodilištu ali sada mi više nitko dolje neće praviti problema, nosim iskustvo

  14. #64
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja mislim da drugo ipak neću roditi u pulskom rodilištu..ne želim toliko kockati. ali to sam ja. a što se tiče odjela, znam i ja da je zaista većina mama totalno nezadovoljna. gotovo sve moje prijateljice. a eto, meni su tete bile ok, dok npr. žena koja je bila samnom u sobi..uh..blatila ih je sve u šesnaest. mislim da se na kraju sve svede na očekivanja. od njih nisam očekivala ništa, poučena iskustvima drugih mama, pa sam na kraju valjda i radi toga ostala nerazočarana, dapače zadovoljna. a s druge strane, od poroda sam očekivala puno više, a dobila ništa ili mrvicu svojih očekivanja. pa sam s te strane strašno razočarana. i ja za sebe smatram da sam izuzetno prisebna i normalna osoba, koja jednostavno ne prihvaća ono što joj serviraju zdravo za gotovo. zato sam i imala problema s famoznim doktorom. a da nije u meni bio problem, dokaz mi je doktorica koja je uz mene bila čitavo vrijeme...predivna jedna mlada ženica...koja me bodrila i navijala za prirodan porod...dok nije stigao famozni doktor i to baš s namjerom da sprovede svoju volju..i tu je istu doktoricu otjerao u suzama. eto, baš puno ljudskosti sam doživjela na porodu. ne volim se sjetiti toga.teško sam uopće to sve i prihvatila.
    zato i kažem..sve se nekako svede na naša očekivanja....a svi smo različiti..što je sasvim u redu. a oni bi trebali biti tu da nama pomognu..što na žalost nije uvijek slučaj.

  15. #65
    ema1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    ivana - potpuno se slažem s tobom.
    Uopće nije mjerljiva razlika između 3 i 5 kata... ma ni 4 patologije.
    Ja sam mjesecima visila na patologiji i kad sam rodila i došla na 3, to je bilo kao nebo i zemlja (beba je od poroda bila na 5 sljedećih mjesec).
    Dvije žene, jedna niža crne kose i jedna jača su bile normalne i drage. Ostalo je bilo za .
    Moja cimerica je vrištala da netko dođe kada me uhvatio epileptični napad, jel netko došao? Ne.
    Onda se ona (rodila na carski), odgegala do njihove sobe, gdje se dimilo naveliko i počela vikati na njih. Nemam teksta stvarno.
    Nije to samo jedan primjer.
    Jednom se desilo da na patologiji nije bilo kreveta, pa su nas zbubali na 3 kat.
    U sobi do mene, je bila žena koja je počela povraćati i krvarila je jako. Zvale smo ih da dođu pomoći. Znaš što nam je rekla?
    Da to nije njihova pacijentica - ma grrrrr.
    Uglavnom, nadam se da se nešto promjenilo od prije 3 godine.

  16. #66
    ema1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Ja nisam imala neznam kakva očekivanja, bila sam tamo puno i previše da se svega nagledam i da imam uvid kako to sve skupa izgleda.
    Nisam očekivala da me netko drži ko malo vode na dlanu, ali jesam očekivala da se postave profesionalno i odgovorno.
    Na porodu toga nije bilo.
    Ono što i black kaže- jedni zagovaraju jedno, drugi drugo. Zbog silovanja vag. poroda uvaženog doca, beba je završila sa puno fizičkih ozljeda.
    Mah slabo mi je kad se sjetim.
    I sad razmišljam o novoj trudnoći, ako je i bude, sigurna sam da porod neće biti u Pu bolnici.

  17. #67
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    eto..meni je ful krivo da je tebi ema bilo apsolutno sve naopako...mene makar utješilo malo ljudskosti na odjelu...ako ništa drugo. iako i nije bila neka utjeha. to su mi bila 3 najgora dana u životu. jedva sam dočekala da odemo doma. nisam si mogla zamisliti da ostanem sekundu duže. ali ne radi osoblja, već strašan osjećaj kako mi tamo nije mjesto. strašno je nositi takva iskustva s poroda....ali, ne vidim kako će se išta u pulskom rodilištu promijeniti dok dotični još uvijek budu na svojim pozicijama...a ma..

  18. #68
    ema1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Ma nemoj me slušat... još uvjek sam ogorčena stara baba
    Nadam se da se promjenio mac stvari, kao i da čitaju forume...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    42

    Početno

    ja bih opet rodila u Puli...ponajprije zbog krasne dr. Gattoni, Perkova, Bilankova koji me porodio...divnih u rađaoni ljudi...ove dole sam već zaboravila)) Ma samo da smo mi zdravi, sretni i veseli i da lijepo rastemo. Pozz drage mame )) Porod nije ništa strašno , boli boli pa kad anđelčići izađu prestane sve u istoj sekundi...a dalje je samo ljubav! Sretno svima gdje god odlučile roditi. Ljubac od mene!

  20. #70
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Cure, znate li možda kako se zove onaj doktor iz Splita, mislim da nije dugo u Puli, nekih godinu dana?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    42

    Početno

    DR.Bilankov...on je mene porodio, krasan momak!!!! Dok me šivao lijepo smo si popričali o svemu...pa mi je pričao o Splitu, studiju, specijalizaciji...kažem krasan momak!

  22. #72
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj ivana2010 prvotno napisa Vidi poruku
    DR.Bilankov...on je mene porodio, krasan momak!!!! Dok me šivao lijepo smo si popričali o svemu...pa mi je pričao o Splitu, studiju, specijalizaciji...kažem krasan momak!
    Baš ti hvala!
    I meni se ful svidio, potpuno normalna osoba. To dopodne smo nas dvije rodile koje je on šivao, mislim da smo bile jedne od rijetkih koje su mogle normalno sjesti. Tek doma sam shvatila da ne znam kako se zove, da ga malo hvalim

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    ajme, meni ovo zvuči gore nego prije dve godine. moram priznat da su meni na odjelu bili ok, ali nisam im baš ni bila zahtjevna. valjda ako dođeš bez ikakvih želja i očekivanja, ništa ne pitaš i ne tražiš, vjerojatno će te smatrati dobrim pacijentom pa će bar najbolje napraviti po svom (možda i bolje aktivno vođeni porod uz pozitivne vibre nego isforsirani "prirodni" porod za koji tvoje tijelo praktički nema nikakve uvjete -ni mir, ni privatnost, ni sigurnost-samo te panika hvata i tijelo ti se stisne)
    žao mi je da ne ide na bolje, a ovo nisu jedine priče koje znam, ima i gorih

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    možda ovo nije tema ali ako netko zna molila bi da mi odgovori. ja se pripremam za porod u pulskom rodilištu . al meni je tamo sve novo pošto se sad selim u pulu a u 33-čem tjednu sam a beba na zadak. znam da se možda još okrene ali šta u slučaju da ne? da li rade carski ili inzistiraju vaginalno?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    prije nekoliko godina je moja cimerica rodila vaginalno curicu na zadak, sve je bilo ok, bolje se osjećala od mene. u svakom slučaju, mislim da imaju dosta iskustva s porodima na zadak, a općenito forsiraju vaginalne porode (valjda da imaju lijepu statistiku za Glas Istre). ne bih se čudila da idu u tom smjeru, ali stvarno nemam friške informacije.

    osim toga, još se stigne beba okrenuti, a možeš probati i s vježbama, mislim da ima na topicima o porodu na zadak

  26. #76
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Sve pohvale za pr. Slobotku Arsovu i dr. Tomislava Perkova! Omogućili su mi predivan potpuno prirodan porod na stolčiću uz poštivanje svih mojih i najsitnijih želja

  27. #77
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj barbara25 prvotno napisa Vidi poruku
    možda ovo nije tema ali ako netko zna molila bi da mi odgovori. ja se pripremam za porod u pulskom rodilištu . al meni je tamo sve novo pošto se sad selim u pulu a u 33-čem tjednu sam a beba na zadak. znam da se možda još okrene ali šta u slučaju da ne? da li rade carski ili inzistiraju vaginalno?
    Ne inzistiraju vaginalno, osim ako se procjena ne razlikuje od slučaja do slučaja.. Poznanica je imala sad u 12. mjesecu dogovoren carski i to već par tjedana prije termina.

  28. #78
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama u boji prvotno napisa Vidi poruku
    Sve pohvale za pr. Slobotku Arsovu i dr. Tomislava Perkova! Omogućili su mi predivan potpuno prirodan porod na stolčiću uz poštivanje svih mojih i najsitnijih želja
    ovo je baš lijepo pročitati!!!!

  29. #79
    mazilica mamina

    Početno

    Ja imam super iskustvo u Pulskom rodilištu. Rodila sam prije 2 godine i imam samo riječi hvale... od super ljubaznog osoblja u prijemnom, u trudničkoj ambulanti do rodilišta... imala sam težak porod, ali rodila sam prirodno uz epiduralnu!!!!!!! Skidam kapu anesteziologici koja je toliko simpatična da me nasmijavala kad mi je bilo za plakati.... babici koja je bila uz mene cijelo vrijeme- a bilo je to jako dugo- i dr Belciju na strpljenju... S obzirom da su se izmjenile 3 smjene dok sam bila u predrađaoni i rađaoni, moram reći da je bilo i onih koje nisam pošteno ni vidjela, ali eto, kad mi je najviše trebalo, stvarno su bili tu... ponovo ću roditi u Puli

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    14

    Početno

    ja sam oboje djece rodila u puli, drugo dijete prije gotovo 4 godine. imam neke zamjerke, ali sve u svemu, nije bilo lose. oba mi je puta na porodu bio dr. prenc i oba su se puta postovale moje zelje, bez negodovanja osoblja. primalje su oba puta bile krasne, ali su me, kao i nekolicinu vas, razocarale sestre na odjelu babinjaca. bile su iznimno neljubazne, s izuzetkom jedne krupnije sestre koja je, doduse, glasna, ali je bila vrlo korektna. osim sto su bile neljubazne, stalno su forsirale dojenje svaka dva sata ( ??? ) i glasno negodovale kad sam vise puta odbila da je hrane formulom ( malena je nekoliko puta nocu zaplakala i doslovno odmah su se nacrtale u sobi s konstatacijom da je sigurno gladna jer mi mlijeko " nije dobro )...ima takvih primjera jos, ali da ne duljim.

    ono sto me najvise uzasnulo i dugo, dugo sam bila u soku zbog toga je tadasnje ponasanje dr. zoricica. cetvrtkom, naime, u tzv. veliku vizitu dolazi i taj lijiecnik, valjda kao procelnik tog odjela. kako ujutro sestre odnose djecu na kupanje i vracaju ih neposredno prije vizite pa slijedi hranjenje vec vrlo izgladnjele djece, lijecnici su do toga dana obavljali onaj famozni letimicni pregled babinjace, a da im dijete koje doji nije smetalo. e sad, tog cetvrtka, samo sto smo se cimerica i ja prihvatile dojenja, vizita s dr. zoricicem, dr. belcijem, dr. slivarom, sestrama i glavnom sestrom usli su u sobu. i stajali tako par minuta, ja sam rekla da cu za tren samo da malenu... nisam ni zavrsila, dr. zoricic je rekao da oni idu jer je meni, ocito, dojenje vaznije od vizite!!! ja sam najprije zbunjeno zurila, onda sam pomislila da nisam dobro cula, ali izrazi lica ostalih lijecnika i sestara su mi potvrdili da sam, nazalost, sasvim dobro cula
    kad je zavrsila vizita, glavna sestra dosla je u nasu sobu i ispricala se, rekla da joj je vrlo neugodno i da se to zna tako dogoditi...ja jos uvijek nisam mogla vjerovati da je to istina.

    taj sam isti dan zatrazila da me puste kuci ranije ( rodila sam u utorak rano ujutro ) i unatoc velikom negodovanju, uz potpis, otisla kuci. ja sam bila zadovoljna s porodom, suradnjom s osobljem u radajonici, sestre na babinjacama nisam uzela previse k srcu, ali ove se epizode jos uvijek sjecam s jednakim sokom i nevjericom.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Podižem temu - ima li novijih iskustava iz Pulskog rodilišta? Ima li kakva mama blizanaca da podijeli svoje iskustvo ? Čula sam da se u Puli forsira CR za blizance - je li zaista tako?

  32. #82
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i mene zanimaju novija iskustva iz pule. da li se sta promjenilo? i da li jos uvijek treba donijeti bas sve sa sobom?

  33. #83
    boobeebu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Evo još jedne koju zanimaju novija iskustva iz PU rodilišta, Pročitala sam sve postove pa se nadam da će nam se javiti neko sa "friškijim" iskustvom...
    *meri* ti si već rodila u Pu? Kako je tebi bilo?

  34. #84
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj boobeebu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jedne koju zanimaju novija iskustva iz PU rodilišta, Pročitala sam sve postove pa se nadam da će nam se javiti neko sa "friškijim" iskustvom...
    *meri* ti si već rodila u Pu? Kako je tebi bilo?
    ja sam bila 2009. god. na carskom. bilo mi je tako da sam rekla ako ikad ponovo budem trudna idem u rijeku!
    nazalost sad vidim da je to malo tesko izvedivo s obzirom da imam malo dijete i da bi trebalo odlaziti tamo na kontrole (nema me tko voziti), a i biti tamo 8 dana, malo je daleko.

  35. #85
    boobeebu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    8

    Početno

    žao mi je da si imala takvo iskustvo, nadajmo se da će ovog puta biti bolje... vidim da nam je termin blizu... inače,moja je frendica ljetos rodila u PU i sve je bilo super tj.svi su bili super osim naravno par "slavnih babaroga s 3.kata". žao mi je šta se ne izađe u javnost sa nj imenima jer meni je van pameti da već godinama svih teroriziraju i da smo sve splašene od tog 3.kata...

  36. #86
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    nazalost sad vidim da je to malo tesko izvedivo s obzirom da imam malo dijete i da bi trebalo odlaziti tamo na kontrole (nema me tko voziti), a i biti tamo 8 dana, malo je daleko.
    imaš pravo rađati u bilo kojem rodilištu u hrvatskoj kojeg želiš, niti jedan te ne smije i neće odbiti i priče o kontrolama tu ili tamo ne drže vodu, imaš pravo ić na kontrole gdje god želiš. jedino nemaš pravo na putni nalog ako biraš rodilište koji ti nije najbliže bez medicinske naznak. Bilo bi poželjno da liječnik na uputnici za porod napiše samo 'rodilište' a ne 'rodilište xy', to nije nikakav problem samo zamoliš, pa onda poslije možeš razmišljati gdje i kako.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 29.11.2011. at 09:57

  37. #87
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    imaš pravo rađati u bilo kojem rodilištu u hrvatskoj kojeg želiš, niti jedan te ne smije i neće odbiti i priče o kontrolama tu ili tamo ne drže vodu, imaš pravo ić na kontrole gdje god želiš. jedino nemaš pravo na putni nalog ako biraš rodilište koji ti nije najbliže bez medicinske naznak. Bilo bi poželjno da liječnik na uputnici za porod napiše samo 'rodilište' a ne 'rodilište xy', to nije nikakav problem samo zamoliš, pa onda poslije možeš razmišljati gdje i kako.
    ma nije stvar u putnom nalogu, nego sto sam 100 km od rijeke, pa mi muz ne bi mogao dolaziti svaki dan, a jos i s obzirom na derle koje ce imati 3 godine, a ja bi bila tamo 8 dana. a tu barem mogu na hodnik na trenutak da ga vidim.

  38. #88
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj boobeebu prvotno napisa Vidi poruku
    žao mi je da si imala takvo iskustvo, nadajmo se da će ovog puta biti bolje... vidim da nam je termin blizu... inače,moja je frendica ljetos rodila u PU i sve je bilo super tj.svi su bili super osim naravno par "slavnih babaroga s 3.kata". žao mi je šta se ne izađe u javnost sa nj imenima jer meni je van pameti da već godinama svih teroriziraju i da smo sve splašene od tog 3.kata...
    ma ja bi javno objavila njihova imena kad bi ih znala! to bi im bas trebalo pa nek si misle malo! sram ih moze biti! neznam da li su one i same rodile, ali ako nista drugo zene su, mogle bi biti malo normalnije (ne znam sta drugo reci).

  39. #89
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    *meri* ako ideš drugi put na CR, ne moraš biti 8 dana, ako je sve ok možeš otići nakon 5 i vratiti se par dana kasnije vaditi šavove.

  40. #90
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    hm, ako je sve u redu. ako mi beba dobije zuticu kao prvi put opet sam u ........ . u svakom slucaju zalosno je da moram razmisljati o rijeci, a pulsko rodiliste mi je tu pod nosom.

  41. #91
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sta nema bas nikog friskog iz pule ko bi podjelio svoje iskustvo?

  42. #92
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    izgleda da ne

  43. #93
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    a nista, onda cu ja za jedno tri mjeseca napisati svoje iskustvo

  44. #94
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno

    Rodila sam u PU eto u ned će biti 2 god.Bila sam zadovoljna.Najgore mi je bilo onih prvih sat vremena u rađaoni kad sam bila sama.Trudovi sve jači,povremeno su dolazili i odlazili,bila je gužva.Sjećam se da sam ih zvala i pitala ima li koga da dođe.Došao je jedan stariji dr.pogledao dolje i rekao još je rano,sve je uredu samo polako.I otišao.Poslije je došao mm,kad sam ga vidjela nisam znala da li da vičem na njega da šta mu je toliko trebalo da dođe ili da se veselim što je došao što više nisam sama.Od mm dolaska do poroda je prošlo 1.45 min.Bila je dr.koja me to rano jutro i primila,pitala sam ju da li mogu dobiti nešto,na što će ona pa sad je kasno samo što niste rodili,ajde da rodite prije nego mi završi smjena.I rodila.Reznuli su me ali nisam ništa osjetila.Kad sam dobila sreću u ruke bila sam sretna.
    Dok me dr.šivao iza njega su bili dva studenta i sve zapisivali tako da sam bila sigurna da me šiva kako treba.Šivanje je trajalo 15 min.
    Vratio se mm s bebom,pozdravili smo se i otišao.Bebu su stavili ispod mojih nogu i krenuli smo u lift,svi koji su tada prolazili govorila sam hvala,pitala sam da li ima ručak i sestra se čudila rekla je da je rjetko vidjet nekog tako raspoloženog tako da se i ona nasmijala.Usobi mi je pomogla da se istuširam,obučem.
    Pokazale su mi kako da dojim i bila sam im zahvalna.Jedino imam primjedbu na one koje su radile u ned.jer su bile mlade i ne baš pristupačne,došlo mi je da plačem pred mm kako sam bila tužna i nemočna,on je otišo do njih a one su mu samo dale dohranu i to je to.Kad smo cimerica i ja navečer čule gromki glas nama omiljene sestre i kad nas je došla posjetiti,kao samo je navratila bile smo jako sretne,pokazala mi je opet kako da dojim,pa i kako da dam dohranu.
    Kući sam uz upornost,suze i kumu uspjela dojiti dojili smo duuugo,do prije dva mj.
    Sad sam opet t i opet ću u PU i to pametnija i mm neću puštat dok nerodim,a kažu da je drugi porod lakši i brži pa ćemo vidjeti.
    Termin mi je 4.4.2012.

  45. #95
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    onda cu ja ipak prije tebe napisati svoje iskustvo.

  46. #96
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    curke čisto na znanje, u puli vam imaju i stolčić.. razmislite o tome da ga tražite jer vam ga neće nuditi sami.

  47. #97
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    da, imaju ga vec dosta dugo. znam da su govorili na tecaju jos kad sam prvi put bila trudna. ali meni to ne pomaze jer ja moram na carski.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav cure,

    trebaju mi novija iskustva iz Pulskog rodilišta. Prvo dijete sam rodila carskim rezom prije 5 godina zbog tlaka u trudnoći, pa me zanima dali se išta promijenilo kod procedure prije i poslje carskog reza. Dali je ostanak u bolnici još uvijek 7 dana nakon carskog, ili .... Termin mi je početkom 3 mjeseca 2012, i vjerojatno ću i ovaj put na carski isto zbog tlaka...pa se želim što bolje pripremiti za boravak u rodilištu. Hvala ....

  49. #99
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    drugi tjedan idem na carski pa cu znati da li ima nesto novo ili je procedura ista.

  50. #100
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    upravo se vratila iz pulskog rodilista ako nekoga zanima, mogu napisati sta vas zanima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •