Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 183 od 183

Tema: rodilište Pula

  1. #151
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Ima li koja friska rodilja da nam da mali update sto se tice pulskog rodilista?
    Kakvo je stanje? Znam da ima par novijih lijecnika,pa se nadam da se stanje poboljsava.
    Je li rodila koja nedavno na stolcicu? Kakav im je stav sto se epiziotomije tice?
    Imam termin krajem sedmog mjeseca pa se psihicki pripremam.

  2. #152
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    javim za koji dan, jučer sam upoznala neku novu doktoricu, prvi dojam super.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Da li mogu zatražiti epiduralnu anesteziju ili će izmisliti toplu vodu da je ne dobijem?! Ima li tko iskustva s njom?

  4. #154
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    sad vidim da sam zaboravila napisati trenutno stanje, kako sam ga ja doživjela.

    čini mi se da je bolje nego 2009. ali uzmite to s rezervom jer sam u bolnicu došla 8 prstiju otvorena, nije bilo vremena za brijanje i klistir pa ne znam da li inzistiraju.
    primila me neka nova doktorica, sačekala s pregledom dok me nije pustio trud. dobar početak.
    poslije prvog poroda nisam dobila dijete odmah nakon poroda, pupčana vrpca nije otpulsirala, ovaj put je. nismo mogle odmah dojiti jer je išla na 5. kat ali sam ju dobila na 10ak minuta da se pomazimo prije.
    prvi put su me rezali, sad sam pitala da to izbjegnemo i poslušale su me. malo sam pukla a šivala me još jedna od novih doktorica, zaboravila sam ime. imam ga negdje na nalazu samo mi se ne traži. jedino je komentirala da kako sam se odlučila na to na što sam ja rekla da smatram kako režu i kad treba i kad ne, pa je odgovorila kako imam sreće jer sam samo mrvicu pukla. iskoristila sam priliku i da pitam koliko često koriste stolčić, rekla je da ne previše ali ga neke žene pitaju i dobiju

    o odjelu babinjača nemam što puno napisati jer beba nije bila pored mene pa nisu baš ulazile u sobu. koliko sam ih sretala bile su ljubazne, pitale kako je mala kad sam se vraćala od nje i ponudile pomoć. doduše, oko dojenja mi nisu baš nudile savjete ali možda i zato što su vidjele da izdajam i da mi ide.

    trebala sam to možda ranije napisati, sad sam već zaboravila detalje. pitajte što vas zanima.

    koliko se sjećam s tečaja, može se tražiti epiduralna. na prvom porodu su me na prijemu pitali da li ju želim. tad sam dobila i loptu, sad nije bilo vremena za to.

  5. #155
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mene su pitali da li zelim epiduralnu, prije nego sam usla u radjaonu, dok sam cekala doktora da me pregleda.
    to je bilo lani u 2. mjesecu.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ajde super, barem sad znam ako je zaželim da je mogu i dobiti.Ako tko ima iskustva neka nešto napiše, vidim do sada da se nitko nije odlučio za nju.

  7. #157

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Za epiduralnu pitaju cim stignes tako da nema frke...moje iskustvo je pozitivno skroz sto se tice pulskog rodilista...nemam zamjerke osim pomoci kod dojenja za prvorotkinje...

  8. #158
    modra galica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Evo ja sam friškija, pa ću s podijeliti moje iskustvo.
    Vodenjak mi je pukao u 9 ujutro, i za sat i pol ošli mi do bolnice. Fino me zaprimaju, rade ctg na prizemlju, ustanove blage trudove i furaju na 4. kat. Tamo me zaprima dr. Gattoni, idi da sam malo oitvorena (ne sjećam se točno koliko), dobivam klistir, ne briju me, odbijam ponuđenu epiduralnu i prihvaćam doniranje matičnih stanica. Trudovi se nisu pojačali, te mi oko 13.30 daju drip, koji je krenuo urnebesno djelovati tek iza 16h, kad mi se pridružuje MM. U predrađaoni imam vodu, rondo c bombone i čokoladu, koje smažem, a kasnije u naletu jednog truda i povratim. Ležim cijelo vrijeme jer nisam u stanju dići de, iako su mi ponudili pilates loptu (koja se nalazi u prostoriji). Smjena se izmijenila i pregledavaju me dr. Perkov i dr. Ambrozić, a jedna me sestra stalno pokušava podjsetiti kako da ispravno dišem. Porod kreće iza 19h i ubrzo rađam svoju prvu djevojčicu
    Dok me stavljaju na stol za rađanje ih u pozadini čujem kako se iščuđavaju nad dijelom opreme "kao da je iz Austrougarske" Babice i dr. Ambrozić bili vrlo pažljivi, nisam rezana te sam dobila samo 4 šava na unutarnjem dijelu radi male laceracije.
    Bebu nam daju odmah, te je MM s nama sljedeća 2 sata. Onda malu uzimaju da ju srede, i spakiraju nas za 3. kat. Tamo je sve bilo ok i korektno, s time da ja od sestara nisam ništa trebala i tražila. Daju mi prve jednokratne gaćice i uložak, sljedeće koristim svoje.
    Ostala mi je u pamćenju manjkavost - nisu imali pelene i plastične čaše (!?!) - naime cimerici pala čaša za čaj na pod i nisu imali drugu, pa sam joj ja uletila sa opranom čašicom jogurta koju sam uzela jer sam čula priče o neopremljenosti odjela po tom pitanju ,
    Bebe bile s nama u sobi, s tim da sam ja moju malu stavila na krevet i spavale mi tako skupa te mi nitko nije ništa komentirao
    Vizite bile kratke i ok, sve u svemu iskustvo je bilo pozitivno, ali napominjem da mi apsolutno ništa od nikoga nije trebalo
    I da, da ne zaboravim, ispostavilo se da MM poznaje dr. A iz kvarta još od kad je bio klinac...

  9. #159
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Slično iskustvo imam i ja kao modra galica.Iako onaj dan kada sam rodila je bilo jako puno rodilja i samo su se redale po boxovima. Toliko je bilo posla da nisu čak stigli promijeniti plahtu na krevetu za rađanje kada sam ja ušla nego sam morala stajati i čekati(u trudovima )da na brzinu srede krevet. Babica je bila dosta hladna i nije se pretjerano trudila da me ne reže,a i ja nisam u onoj strci stigla niti napomenuti da me poštede. Beba je bila samnom cijelo vrijeme,presvlače ih 2 puta iako ih vjerovatno i više presvuku ako ih uzimaju na mjerenje bilirubina, kupanje i sl. Jedino sam bila jako ljuta kada su mi maloga 2 dan uzeli jer je dobio žuticu a meni taman nadolazilo mlijeko, i nisam ga mogla podojiti jer je bio na neonatologiji.Kod njega me nisu pustili od 13 sati (kada su ga uzeli) do slijedećeg dana u 15 sati. I odgovor sestara na sve to je bio izdojite se u umivaonik, jer mlijeko ne možete dati jer nemate sterilizirane posudice i sva neka silna sredstva za dezinfekciju što su nabrajale.Plakala sam ko kišna godina... Rodilište Pula prijatelj djece

  10. #160
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    mabo žao mi je što nisam ovaj post vidjela ranije Svakako napiši svoje iskustvo UNICEF-u, Rodilište prijatelj djece bi trebalo imati jasan naputak kako se dijete na "sunčanju" doji. Nikako se ne bi trebalo tako dugo odvojiti od mame.

    Nego, došla sam sa drugim pitanjem. Iz današnjeg Glasa Istre izdvajam:

    "Ako svakodnevno morate premještati rodilje u krilo zgrade ovisno o tome puše li bura ili jugo, ... Apsolutno stojim kod činjenice da naši zdravstveni radnici pružaju maksimalno moguću kvalitetnu skrb s obzirom na uvjete u kojima radimo."
    http://www.glasistre.hr/…/od-28-bolnica-pulska-je-tek-na-22…

    Jel ovo istina? Ima netko iskustva?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Moje iskustvo je 3 godine staro, ali ipak, jedan malac je bio na sunčanju, no svejedno su ga donosili meni na dojenje vrlo često, svaka 2-3 sata. Noću ne, zadnji podoj oko 22, a prvi slijedeći u 5 ujutro.

    Opet, u moje vrijeme boravka u rodilištu Pula puhala je bura kao luda, nisu nas selili. Hladan zrak je dopirao kroz stare prozore, ali je grijanje bilo našiljeno, pa se nije osjetila hladnoća.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ima li netko s novijim iskustvima iz pulskog rodilista?

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Prijateljica mi je tamo rodila prije dva mjeseca i ima samo rijeci hvale.
    Čekala je doma dok trudovi nisu postali jaki i sa malim razmakom. Rodila je dva sata nakon dolaska u bolnicu.
    Nakon 48 h je išla doma.
    Ona kaže da je prezadovoljna, a doktori i sestre da su bili super.
    Nisam ju previše propitkivala, iako i mene jako zanima.
    I ja se spremam za Pulu.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam bila jucer na predavanju. Kazu da odmah drugi dan pustaju iz bolnice ako je sve u redu. Malo su me iznenadile slike predradaone (tri zgurana kreveta, sve onako staro kao u horor filmovima :D), pa me bas zanima kakva je situacija kad dodes tamo

  15. #165
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Evo jos jedno pozitivno iskustvo rodila sam prije 5 mjeseci. Nisam inace iz pule pa nisam znala sto ocekivati. Taj dojam starog je zasjenila ljubaznost sestara, doktora i primalja. Primalje su bile zakon. Zao mi je sto nisam zapamtila kako se zovu, znam da je jedna bila nives. Bile smo 3 u predradjaoni i nastojale su ugoditi svakoj, koliko se moglo. Iako ih nisam koristila, dostupni su epiduralna i stolcic. U predradjaoni je pilates lopta. Na odjelu babinjaca je isto ok,al nije bas da se sestre posvecuju glede dojenja. Vise se prepustena sebi i teorijskom znanju ili rodilji cimerici koja ima vise iskustva. To je jedina mana, po meni. Obicno daju nesto za pojest kad dodjes na odjel, al bude bas skromno pa bolje ponesi nesto sa sobom. Ako je sve ok, nakon 48h pustaju...sretno!

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Hvala na odgovorima
    A od stvari koje je potrebno ponijeti u rodiliste ima mozda nesto vazno sto bi trebale znati?

  17. #167
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Stvari za osobnu higijenu, ulosci, jednokratne gaćice (biraj sto veće da te ne stezu, super su iz ljekarne u plavoj vrećici, 10kom, ne znam kako se zovu, pogotovo ako slucajno bude carski rez jer su "visokog struka" pa rub nije na rani). To je ono sto se brzo prlja i cesto mijenja pa je dobro imati odmah pri ruci, ostale stvari mogu donijeti naknadno. Dobit ćes njihove spavaćice, al ako bi rađe svoje, mozes... Za bebu pelene, vlazne maramice i kremu. Ovo je ono sto će ti sigurno trebati. Ja sam nakrcala torbu svim i svacim da na kraju nista od toga nisam ni otvorila

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Joj hvala ti puno.. Za te spavacice me najvise zanimalo. Za bebu mi na popisu s tecaja pise to sto si napisala plus sterilne komprese da moramo donijeti. Ali ocito od ovog za sebe su mi bitni ti ulosci i jednokratne gacice, a ovo ostalo su sve stvari za osobnu higijenu koje se inace nose kad ides negdje
    Bas ti puno hvala

  19. #169
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Da, i sterilne komprese, al mislim da je prvu moju stavila patronazna kad je dosla kod nas. Ne sijećam se da su me u bolnici trazili da im dam, al svakako bolje ponijeti ma nisu njihove spavaćice strasne, ooogromne su, al na porodu i dan-dva nakon dosta krvaris pa se brzo uflekaju i vise ih treba. na porodu bas traze da budu njihove, a poslije kako hoćes. Prvi put sam rađala u drugom rodilistu u svojoj spavaćici i ona mi je sad uspomena, to mi je bas drago...mozda bi proslo da sam zicala i ovaj put

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Cure, vezano za torbu, moguce je sa sobom uzeti manju putnu torbu? Ima mjesta? Nije da mogu u ruksak staviti rucnike i sve sto mi treba.

  21. #171
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, vezano za torbu, moguce je sa sobom uzeti manju putnu torbu? Ima mjesta? Nije da mogu u ruksak staviti rucnike i sve sto mi treba.
    Ako u zadnjih 12 godina nisu mijenjali ormare - u sobama ima u ormaru mjesta i za onu srednju putnu torbu (poput sportske za nogomet, ako znas na sto mislim)... Stala mi je i ona i nekoliko vrecica.

  22. #172
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Kao što Elly kaže, ima mjesta u ormaru i za putnu torbu srednje veličine iako ja torbu uopće nisam držala u ormaru. Krevet mi je bio do kreveta i torbu sam držala na podu do zida. Tamo su mi je stavili kada su me dovezli iz rađaone i nitko nije prigovarao. Samo sam neke stvari koje su mi stalno trebale stavila u noćni ormarić da mi budu pri ruci.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    A sto ste imale u predradaoni? Jeste imale ista? Ruksak, vrecicu? Bocu vode, mobitel?

  24. #174
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam ponijela ruksak za predrađaonu, a torbu za sobu, imaju ormariće u hodniku predrađaone pa tamo staviš stvari. U predrađaoni možeš imati vodu, mobitel itd.

  25. #175
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Kao sto Zuska kaze. Sve stvari (a ja sam imala 2 torbe,vrećice, svasta nesto, druga zenska jos i vise) stave u ormar u hodniku koji je na par koraka od kreveta u predrađaoni. Nisi vezana za taj krevet pa dokle god mozes, mozes setati i dolazit do svojih stvari. Na vrh ili u neku manju torbicu stavis mob i sta ti je stvarno bitno da brzo bude pri ruci (mislim da nisu dali mob u predrađaonu, ja sam s puknutim vodenjakom i kompresama među nogama isla do mobitela i napolitanki ) vodu mozes i u rađaoni

  26. #176
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    I da, ponudit će vam formular vezan za doniranje maticnih stanica

  27. #177
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Sanja_S meni je u sjećanju poslije poroda ostalo to što su plahte bile jako krute, i žao mi je da se nisam sjetila uzeti neke tajice da zaštitm kožu jer sam mala plikove i užasno crvenilo od trenja o njih. Sada kad čitam kakva su sve iskustva bila pa ja sam bila kao zarobljenik. Poslije klistiranja odveli me u predrađaonu, spojli na Prostin i ja cupkala skoro do kraja na pilates lopti.Mobitel nisu dali da imam, samo vodu.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    U predrađaoni samo vodu daju, ali može se uzeti mob kada se ide do wc- a.
    U rodilištu su sestre ok. Neke više pristupaćnije neke manje....
    Ja sam bila od 8 ujtro spojena na prostin, dali su mi loptu da hopšem na njoj. Muž je bio stalno uz mene i to mi je strašno puno i pomoglo i značilo. Kada mi je bilo najgore i kada sam bila na rubu nesvjestice on mi je brisao lice i vrat sa mokrim maramice, masirao leđa, ohrabrivao me, plakao skupa s menom...
    Na odjeli babinjača se dobije dvoje jednokratnih gačica i mislim da dva velika uloška. Ja sam bila u svojim piđamama. Drugi dan su mi odnijeli bebicu na pedijatriju zbog žutice a ja sam ju mogla posječivati kada sam htjela.
    Dan poslije sam i ja prebačena kod nje.
    Tamo smo bile još tri dana. Sestre tamo su odlične. Rastrgane na sto strana ali ipak nađu vremena i za savjet i za rijeć utjehe. Pogotovo u noćnoj smjeni kada je na odjelu samo jedna sestra. Te žene rade nadljudskom snagom.

  29. #179
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Promjene u Puli vezane uz odijevanje osobe u pratnji:

    Ukinuto pravilo o odijevanju za mušku pratnju na porodu!

    Udruga Roda se od svog osnutka 2001. godine zalaže za mogućnost da rodilja u rodilištu ima pratnju na porodu po svom izboru, bez ikakvih prepreka, po uzoru na Rodilišta – prijatelje majki. U proteklih 14 godina mnogo toga je učinjeno, no u većini rodilišta žene i njihova pratnja i dalje nailaze na prepreke koje ograničavaju ili uskraćuju pratnju na porodu.

    Tijekom srpnja i kolovoza primile smo nekoliko upita i komentara o praksama u rodilištima vezanim uz pravila odijevanja muške pratnje na porodu. Naime, neki su muškarci u pratnji rodilja udaljavani iz rodilišta zbog toga što su bili odjeveni u polu-duge hlače ili su imali otvorenu (ljetnu) obuću, s naputkom da "odu nabaviti duge hlače i primjerenu obuću“. Ljudi koji su nerijetko putovali i više od 40km do rodilišta, pa i s otoka, primorani su lutati po gradu u svako doba dana i noći, u špici turističke sezone, tražeći trgovine gdje mogu kupiti propisane odjevne predmete, ili se vratiti kući kako bi se presvukli, strepeći da će propustiti rođenje djeteta i da će njihova partnerica za to vrijeme biti bez pratnje i podrške u porodu koju je željela. Najvažnije, rodilji je time uskraćeno pravo na emocionalnu podršku voljene osobe tijekom trudova i poroda, zbog pravila odijevanja koja nemaju ni znanstveno ni praktično uporište, budući da u oba rodilišta pratnja na porodu dobiva bolničku zaštitnu odjeću koju odijeva preko vlastite odjeće.
    Roda je navode primljene od građanki i građana provjerila u rodilištima, te utvrdila da pravilo o „propisanoj odjeći“ vrijedi u samo dva hrvatska rodilišta - u Puli i Zadru.Reagirale smo pismom koje smo poslale Ministarstvu zdravlja i spomenutim rodilištima, te danas sa zadovoljstvom možemo javiti povratnu informaciju da je ministar zdravlja naložio da se iste prakse odmah ukinu te da se muškoj pratnji na porodu omogući prisustvovanje porodu neovisno o dužini nogavica ili vrti obuće.
    Veselimo se brzoj i pozitivnoj reakciji Ministarstva zdravlja da se ovo arbitrarno, znanstveno neutemeljeno pravilo poništi, i nadamo se da je to još jedan mali korak u poništenju svih prepreka za pratnju na porodu u svim rodilištima u Hrvatskoj i korak prema tome da rodilišta u Hrvatskoj zaista malo pomalo postanu prijatelji djece i majki.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Naletjela sam na obavijest, dijelim je ovdje gdje će možda biti više zainteresiranih.

    U četvrtak 5.5.2016. primalje Rodilišta u Puli organiziraju mogućnost posjeta rodilištu i upoznavanja s primaljama i radom rodilišta, detalji na ovom linku.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    Podižem temu ako ima netko sa novijim iskustvima iz 2017.!
    Dakle, pulsko rodilište
    Čula sam do sada pozitivna iskustva, u smislu da zgrada jest starija, ali da osoblje i više nego nadoknađuje to sa empatijom, suradnjom, odnosom prema ženama i svemu onome što u posljednje vrijeme fali u Rijeci (jer je Rijeka prebukirana i pretvorila se, nažalost, u "pokretnu traku" kako čujem, ne znam je li to istina...)

    Meni je termin 11. siječnja 2018., ali vjerojatno bude i ranije jer mi je drugo dijete, a i prvo sam rodila 2 tjedna prije termina. Dakle, porod na novu godinu vjerojatno

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    145

    Početno

    Ja sam rodila u listopadu...moje iskustvo je predivno...osoblje odlicno na svim katovima i odjelima!
    Nista mi nije nedostajalo...hrana je zaista loša,ali to se preživi ta dva dana!

  33. #183
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Pozdrav,
    Eto mene opet po 2 put idem u avanturu zvanu Pulsko rodilište. Sada sam u 35-om tjednu i zanima me ima li koja mama da je nedavno bila tamo?
    Zadnji put sam bila tamo pred skoro 7 godina i nisam se baš oduševila.
    Imam plan kako ću ovaj put postupiti i što tražiti ali da se i pripremim ako se što promijenilo.
    Nosi li se 2 torbe ili samo 1? Čula sam da bebe sada pred nama cijepe, i cijelo su vrijeme uz mame. Čak u slučaju žutice imaju prijenosne lampe koje stoje uz krevet, tako sam čula od jedne mame koja je pred 4 god rodila. Da li je to istina?
    Samo se nadam nekom dobro raspoloženom doktoru...ili makar istom koji mi je bio na 1 porodu

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •