Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: izdojeno mlijeko

  1. #1
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno izdojeno mlijeko

    može li se podgrijano mlijeko i frižidera ponovo spremiti u isti, ako malac ne pojede sve? i na koju temperaturu grijati mlijeko, ustvari kada znam da je dovoljno toplo?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mlijeko se smije samo jednom grijati, a ono što bebač ne pojede treba se baciti.
    toplinu probaj onako klasično, kapni si na zapešće pa ako ti je vruće, i bebi je vruće ili kapni pa poliži, to nekad isto radim :D možda postoji i neka druga metoda, ali ja ju ne znam...

  3. #3

    Početno

    Mi smo izdojeno mlijeko grijali pod tekućom vodom, ali sam ga ja držala vani a ne u frižideru...kad sam izdajala onda bi to bilo taman dovoljno za Karla kad će mu trebat pa za slijedeći put ide opet friško...

    A van frižidera može stajati do 8h...

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma sumnjivo mi je to van frižidera jer sam čitala da na temperaturi do 20-ak stupnjeva vrijedi jeno, a na višoj temp. drugo vrijeme, a stvarno nemam pojma koliko mi je u sobi , pa me strah da se ne pokvari, ako odstoji koji sat duže?! :? jel to ima smisla?

  5. #5

    Početno

    Ima itekako - jedini razlog zašto sam ja riskirala je to što imamo termostat koji točno regulira toplinu...mi smo ga na 22 stupnja u stanu držali vani neka 2/3h...

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    sobna temperatura:
    do 15 C - 24 sata
    od 19-22 C - 10 sati
    25 C - 4-6 sati
    30-38 C - 4 sata

    nemam pojma sto je s meduvrijednostima, predlazem da uzmete ove manje sate
    frizider
    od 0-4 C - 8 dana!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    evo kao što si dobila odgovore, baci ostatak, a ja ti savjetujem da izdojeno mlijeko spremaš u manjim količinama.

  8. #8
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma ja sam to izdojila dva puta kad sam išla van na sat vremena, pa za sada nema problema, ali puno hvala na informacijama

  9. #9
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja bi dodala da izdojeno, a ne potrošeno mlijeko ne bacaš nego sama popiješ 8) .
    Mogu ti reći da je hranjivo, izdržala sam još dva sata poslovnog sastanka nakon izdajanja, a moje mlijeko sam pila iz plastične čaše za stolom za sastanke. :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •