Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 330

Tema: ergo baby carrier

  1. #251
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam, takodjer, nosila klince ispod jakne. No za to s koristila MM jaknu.

  2. #252
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ona kopča iza je i dalje grozna.
    Nego, meni se čini da je dijeteu tome u sjedaćem položaju?

  3. #253
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da, ako nije novorodjence u polozaju zabice, onda sjedi. Noge su rasirene, kukovi u dobrom polozaju, a ledja I glava du podrzani ledjima nosiljke.

  4. #254
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a kako da se namjesti da ne sjedi? mi isto dobili ergo na posudbu. imamo i taj umetak. jučer sam probala sa lutkom jer još nisam rodila, ali meni stvarno izgleda kao da sjedi...gledala sam i video na yb i tamo mi sve bebe izgledaju kao da sjede...hmmm

  5. #255
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moja je dosta teška, a još ne sjedi. Malo me to brine jer prekjučer sam je dva puta stavila, a ona u plač. Izvadim je, nosim u rukama, i sve ok.
    Nosiljka mi je jedina opcija za u šetnju.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.11.2015. at 11:09

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je dosta teška, a još ne sjedi. Malo me to brine jer prekjučer sam je dva puta stavila, a ona u plač. Izvadim je, nosim u rukama, i sve ok.
    Nosiljka mi je jedina opcija za u šetnju.
    Jesi probala na kuk staviti (bocno), mozda bi joj to vise odgovaralo? A i nema kopcanja iza ako tako nosis

  7. #257
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Vratili se. Dobro me propuhao studeni povjetarac.

    Bubekica, još nije navršila šest mjeseci (a u uputama piše tek od šest). Znam, da, tjedan dana nije neka razlika. Probat ću za koji dan.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vratili se. Dobro me propuhao studeni povjetarac.

    Bubekica, još nije navršila šest mjeseci (a u uputama piše tek od šest). Znam, da, tjedan dana nije neka razlika. Probat ću za koji dan.
    Ja svoju sad tako nosim jer joj vise pase da zvjera okolo nego da je naslonjena na mene i stisnuta. Ali priznat cu, teska mi je, ima blizu 11kg, a kad dodas zimsku robu... Ja gustam s ergom kad smo same, ali s pesom mi je to nemoguca misija, jer kad se pokaka nema sanse da pokupim za njim jer ce mi se koljena rasprsnut doslovno.

  9. #259
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne bih to ni pokušavala.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih to ni pokušavala.
    Ha nekak moramo u setnju drzim potajno u sebi fige da ce gospodicna htjet jos neko vrijeme bit u kolicima jer nije odusevljena kao nekad (prije prohodavanja)...

  11. #261
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma za cucka velim.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma za cucka velim.
    I ja gospodicna jos moze bez setnje, al gospon pes ne

  13. #263
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    a kako da se namjesti da ne sjedi? mi isto dobili ergo na posudbu. imamo i taj umetak. jučer sam probala sa lutkom jer još nisam rodila, ali meni stvarno izgleda kao da sjedi...gledala sam i video na yb i tamo mi sve bebe izgledaju kao da sjede...hmmm
    U cemu je problem sa sjedenjem? Ergo je ergonomska nosiljka i u njemu se smije 'sjediti'. No... novorodjence ne moze tako, na udoban nacin, jer je baza presiroka. Treba staviti bebu da 'sjedi' u polozaju zabe, na zamotanoj dekici. Taj dodatni ulozak za novorodjence, to nemoj ni koristiti, stvarno je besmisleno. Mi smo ga kupili i stavili dvaput, a onda skuzili da nema smisla. U zatvorenom, grijanom prostoru dize temperaturu do opasnih razina, a zapravo uopce nije udobno. Ako je s njim dosao onaj jastucic, mali cetvrtasti, to mozes koristiti umjesto zarolane tetre ili neke dekice.

  14. #264
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zabica: http://www.oliverandtara.com/wp-cont.../froggyleg.jpg
    A noge mogu biti i vise skupljene.

  15. #265
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    kako vam se sviđa ova nosiljka? http://www.miamily.com

  16. #266
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dizajnom nikako, a inace je mozebitno ok. Ne bih nosila bebu okrenutu prema naprijed.

  17. #267
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ne nosi se samo prema naprijed, već i na leđima i prema mami i na boku
    prema naprijed je samo jedan od način koji se ne mora koristit

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ako beba vec sjedi moze li se u ovoj nosiljci nositi prema naprijed dulje od 15ak minuta ili ni tad ne?

  19. #269
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema veze sjedi li beba ili ne, taj polozaj sam po sebi nije preporucljiv ni za dijete, niti za onoga tko dijete nosi.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Mojoj nikako ne pase polozaj prema meni i odmah se rasplace, pa trazim neku alternativu. Mozda polozaj na boku ili ledima? Koliko su oni dobri za bebu?
    Posljednje uređivanje od Lisbeth : 27.11.2015. at 19:23

  21. #271
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I jedan i drugi su ok, ali ovisi o starosti djeteta. Za sigurno nosenje na ledjima je bitno da dijete dobro drzi glavu i da nije poznato po tome da puno bljucka, itd, jer onaj tko nosi ne vidi sto se tocno na ledjima dogadja.

    Mozda bebi nije udobno sprijeda; je li dobro namjestena? Visinom, u odnosu na tvoj torzo, pa onda zategnutost nosiljke..itd.

  22. #272
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kako stavite bebe da budu na leđima? Mora li to netko biti pored da namjesti ili?

  23. #273
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam nosila samo bebu stariju od 6 meseci i nije mi trebao niko da je namestim na ledja. Nosila sam veoma dug period u mei taiu, i u nekoliko kracih navrata u marami. Pri namestanju u mei tai, prvo bih zavezala mei tai oko struka, uzela dete i stavila na ledja usput lagano prebacivsi nosiljku preko ledja. Onda bih brzo pokupila trake mei taia i digla ih iznad glave, dok sam lagano pognuta. Kad to imas, samo treba malo se promeskoljiti da sve legne na mesto, i zategnuti i zavezati trake. S maramom je u stvari slicno, prvo marama oko struka, dete na ledja, pa marama preko deteta, i onda vec vezes 'vez.'
    Mene je nosenje na ledjima spasilo jer s tim polozajem stvarno mozes sve raditi.

  24. #274
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kako se dijete ponaša dok je na leđima?

  25. #275
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Decke sam nosila samo u setnju pa bi gledali okolo i zaspali, a Lunu sam 'vukla' svuda, i nosila je i po kuci, pa cak i za uspavljivanje decaka (citala bih njima noseci nju na ledjima). Obicno je uvek ispocetka bilo potrebno angazovanje tipa laganog cupkanja, a kad zaspi naslonila bi mi se na ledja i prosto spavala. Veoma ju je lako bilo spustiti u krevet iz polozaja na ledjima. Ona je visoko dete i kad je glava pocela mlatiti u obicnom mei taiu kupila sam veci, za toddlere, u kom sam je nosila do trudnoce s Theom. Ona je u tom trenutku vec imala preko 3 godine, i osim sto je visoka, nije ni mrsava, tako da ima i mase, i stvarno mi je najlakse bilo na ledjima (recimo za pokupiti decke iz skole).

  26. #276
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ne treba ti nitko..imas super tutorijale na ytb.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Ja vec godinu i pol(od rodenja djeteta) koristim Ergo i super je. Inace imam problema sa bolovima u ledima ali u Ergu bez ikakvih problema mogu satima I satima nosit malenu. Imala sam 'original' a sad vec neko vrijeme 'Performance' jer mi beba ne voli kad joj je vruce a 'Performance' je tanji od 'Original'-a (iako je I on vrlo lagan od 100% pamuka). Imam jos jednu nosiljku (I-Angel) koja je namjenjena vecoj/tezoj djeci ali uopce ju ne koristim jer mi je Ergo super. Ergo '360' ima opciju nosenja I 'prema van' dok drugi Ergo modeli imaju opcije leda/sprijeda prema unutra/bok. Jedino sto je lose je umetak za novorodence. Totalno je nepractican osim ako nije usred zime jer je ko da ste dijete umotali u jorgan.Tako da ako vam dijete nije rodeno u zimi, realno Ergo mozete koristit tek od neka 3 mjeseca- kad beba sama pocne drzat galavicu.

  28. #278
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima li netko iskustva s ergom u trudnoći? Nosim je još uvijek sprijeda. Ništa me ne boli za sada, ali ne znam može li biti neke štete. Na internetu sve savjeti za nošenje bebe na leđima, a ja imam neki ergo s proširenim pojasom koji mi trbuh čudno stisne kad ju pokušam smjestiti iza.

  29. #279
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zaspala mi je iza i glava se naravno objesila. Osim što ružno izgleda i ljudi odmah komentiraju može li joj to štetiti? Kralješci, istegnuće vrata, nešto?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.06.2016. at 19:50

  30. #280
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa imas onu kapuljacu da malo fiksira glavu i zastiti od sunca.

  31. #281
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Joj pa da.

  32. #282
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Stane u Ergo, pogotovo straga, s godinu dana?

  33. #283
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pa da. Doduše, viri joj samo glavica. A kaj ne bi trebala? Djeca to prerastu do prve godine ili?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.06.2016. at 08:24

  34. #284
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam svoju nosila u ergu i sa tri godine. I sprijeda i straga. A onda sam odlucila da je meni dosta. Mogla sam je jos tegliti.

  35. #285
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    U ergu se moze nositi dok ti kicma ne otpadne.
    Grantiraju do 25 kg, a kopce su izdrzale testiranje do 40 kg.

  36. #286
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Za glavicu dok spava je prredvidena kapuljaca. To smo vec zakljucile . :D

  37. #287
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma lako za tezinu i za kopce, ali nema nikakve podrske za ledja kod veceg djeteta. Nama je postao preplitak negdje u drugoj polovici prve godine zivota. Ergo je prva nosiljka koju sam kupila, ali je i daleko najgora koju sam probala (ako izuzmemo par cudnovatih cudesa do kojih sam dosla kroz babywearing grupu).

  38. #288
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo ovo sam ja u nekom drugom zivotu... a ergo je isti kao i ovaj sto imam u ovom zivotu: http://1.bp.blogspot.com/-SX5_YVzUq8...s1600/ergo.jpg


    Uz gujicu mojeg djeteta i platnenu pelenu, gornji rub nosiljke mu je bio negdje oko struka, a kapuljaca bi mu, u najboljem slucaju, dotaknula vrat. Nije div, nesto je bio visi od prosjeka do druge godine zivota.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 15.06.2016. at 06:01

  39. #289
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma njoj ti još ni rukice nisu vani kao djetetu s ove slike. Iako, za svoju dob nije niska. Možda ja ne znam namjestiti.

  40. #290
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam danas isprobala ergobaby (s umetkom za novorodjencad) i svidja mi se. Udoban je i relativno jednostavno se namjesti. Malisan je spavo za cijelo vrijeme setnje. Al on i inace spava, tako da nije do nosiljke

  41. #291

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam imala Ergobaby i Babybjorn. Nakon nekog vremena skorištenja babybjorna užasno su me boljela leđa, prešla sam na ergobaby i moram priznati da mi je ta više odgovarala. Čini mi se da pravilnije rasporedi težinu. Naravno, to što je meni odgovarala, ne znači da će i nekom drugom, ali ima moju preporuku.

  42. #292
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Beba još ne drži glavu, a prevelik je za umetak. Nositi ga ili ne nositi?
    Plus, ne mogu ga nikako potunflati u skafander. Odmah plač i dreka.

  43. #293
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Beba još ne drži glavu, a prevelik je za umetak. Nositi ga ili ne nositi?
    Plus, ne mogu ga nikako potunflati u skafander. Odmah plač i dreka.
    To i mene zanima. Inace sam ga nosila s umetkom, al otkako je zahladilo prvo ga obucem u skafander, i onda mi je jos i umetak previse. Al on se lijepo nasloni na mene i isti cas zaspe. Ne lamata glavom nista.

  44. #294
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To i mene zanima. Inace sam ga nosila s umetkom, al otkako je zahladilo prvo ga obucem u skafander, i onda mi je jos i umetak previse. Al on se lijepo nasloni na mene i isti cas zaspe. Ne lamata glavom nista.
    Ja mog malog nisam nikad oblačila u skaf jer mi je taj umetak bio kao skaf. Da sam još jaknu na njega navukla, skuhao bi se.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #295
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nisam niti ja. Nekako mi se to činilo nepotrebnim. Zalijepljen za mene/muža i grijan od sprijeda toplinom tijela, obukla bi im neku flis jaknicu, deblje vunene čarape umjesto cipela i kad bi bilo jaaako hladno (tj kad bura dere), zakopčala bi ih svojom jaknom da ih zaštiti.
    A što se tiče dileme ne drži glavu/prevelik za umetak moji su se gotovo pa rodili preveliki za umetak (por. 4+ kg, 1. mj 5 kg, 2. mj 6 kg) i mislim da sam ih prije nego su čvrsto držali glavicu nosila u ergu ali uz stalno pridržavanje glavice, osim kad bi začorili pa bi kapuljača to radila umjesto mene.

  46. #296
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj se smrzne bez skafa, hladne rucice, hladne nozice. Neka zimogrozna beba A meni je pak stalno vruce pa ne nosim nikakvu debelu jaketu kojom bi ga mogla ogrnut.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 04.12.2016. at 21:01

  47. #297
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ma umetak je, koliko sam shvatila, važan zbog, da tako kažem, sjedenja u ergu i ako ga nemate, a beba još nije dorasla, treba zarolat pelenu i stavit je na dno erga tako da beba uspije ljepše "sjesti" na to kad raširi noge. U ergo dok su mali, definitivno bez skafandera jer se skuhaju, malo ih deblje obuć za šetnju, a ako je zima pokriti ih svojom jaknom. Kad su veći, onda više vire van, ali budu strpljiviji, pa ih se može obuć u skaf i sve se to dosta brzo odradi.

    Ja nisam imala umetak, nego sam ih u početku nosila u marami, a u ergo su ušli tek s 3 ili 4 mjeseca, s tim da sam malome stavljala tu pelenu na dno jer sam tako pročitala na nekom topiku i stvarno mu je trebala barem mjesec dana dok nije lijepo dorastao.

  48. #298
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Mislim da se nikakl ne preporuca bez umetka ili jastucica koji ide od 4 mjeseca. Za ljude kojima se ne da gnjaviti vezanjem marame, rekla bih da je ring sling ok izbor+polovni se daju naci vec od 100-150 kn. Skafanderi se previse klizu. Al rekla bih da mala beba sasvim lijepo moze mami ili tati pod jaknu (ako nije bas preuska).

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  49. #299
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne stane. Toliko se grčio da sam ostavila samo jastuk i sada se nekako da nositi.

  50. #300
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Umetak u Ergu je uzas svih uzasa. Imali smo, dijete je rikavalo od vrucine cak i na minnesotanskoj zimi. Dovoljna je pelena ili neki rucnik, zamotan ispod nogu.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •