Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 330

Tema: ergo baby carrier

  1. #51
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo sta kazu na siteu koji gore imate na baneru:

    ERGObaby nosiljka omogućava nošenje djeteta od 4. mjeseca (otprilike 7 kg) do oko 4 godine starosti (18 kg). Uz pomoć ERGObaby umetka za novorođenče, dijete možete nositi odmah od rođenja (otprilike od 3,5 kg).
    ja imam ergo, ali jos uvijek znam nositi svoju ljepoticu u njemu, mada od jeseni sve rjedje. ne da mi se iskreno, a i ona ima 3,5 godine.
    a dalje ga mislim dati samo u nasljedje, jer se u familiji uvijek nadje neka beba i moram priznati od svih nosliljki koje sam kupila za klince (premaxx, marama) ovu smo najvise koristili i MM i ja i bila nam je najdraza.

  2. #52
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Je li se meni čini ili ove nosiljke nemaju pojačanje za bebinu glavicu kao što ima mei tai? Kako to funkcionira?

  3. #53
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Je li se meni čini ili ove nosiljke nemaju pojačanje za bebinu glavicu kao što ima mei tai? Kako to funkcionira?
    Ja bila u subotu u Prenatalu, viditi to čudo od 800 kuna! Imaju pojačanje, ali se kupuje i plaća dodatno! I tu su se ugasile sve moje nade da ću je kupiti!

  4. #54
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Evo i mi imamo SSC samo što nije Ergo nego Manduca. Dvojila sam između te dvije nosiljke i odlučila se za Manducu jer već ima dodatak za novorođenče, da se produljiti nosiljka kada je dijete veće, ima organski pamuk iznutra i kopča na pojasu ima dodatnu zaštitu. Cijena im je ista, par kuna razlike. Nama se nosiljka isplatila već u prvom tjednu nošenja, jer prije dok sam uspavljivala maloga trebalo mi je i do sat vremena nunanja i pjevanja uz dodatno natezanje jer mu se spava a neda se zaspati, a sada samo ga stavim u nosiljku i u roku 2-3 min on spava kao beba .
    Inače nosiljka je odlična i vrlo praktična.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj zvijezda danica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mi imamo SSC samo što nije Ergo nego Manduca. Dvojila sam između te dvije nosiljke i odlučila se za Manducu jer već ima dodatak za novorođenče, da se produljiti nosiljka kada je dijete veće, ima organski pamuk iznutra i kopča na pojasu ima dodatnu zaštitu. Cijena im je ista, par kuna razlike. Nama se nosiljka isplatila već u prvom tjednu nošenja, jer prije dok sam uspavljivala maloga trebalo mi je i do sat vremena nunanja i pjevanja uz dodatno natezanje jer mu se spava a neda se zaspati, a sada samo ga stavim u nosiljku i u roku 2-3 min on spava kao beba .
    Inače nosiljka je odlična i vrlo praktična.

    heej. a gdje se može kupiti Manduca nosiljka kolika joj je cijena?


    Tnx

  6. #56
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    mi smo našu kupili preko neta. samo upišeš manduca carrier i pojavi se njihova stranica. sveukupna cijena je 99 eur + 14 eur poštarina.

  7. #57
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Da oživim temu jer me zanima. Imam pixie sling, walla boo nosiljku i chicco klokanicu. Nis od navedenog ne koristim jer u slingu nije oduševljen u položaju kolijevke, onaj prsa o prsa vristi čim pokušam stavit, i bole me leđa od nošenja u slingu, walla boo isto nema šanse, a u chiccu mi nekak nije u dobrom položaju (ili mi se čini). Sad već par dana razmišljam o ergu ali nakon svih silnih ulaganja hoću čuti još pozitivnih iskustava inače mi je non stop na rukama, leđa me bole užasno i trebam nekaj da mi pomogne u nošenju jer ga volim nositi i on to obožava. Ajde mame koje imaju ergo nagovorite me i napišite dal se jednostavno stavi beba unutra i sve ostale plusiće i minusiće ako ih ima

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja minusa nisam nasla. nosila je do jeseni ove godine (4. njene) i onda s gustom poklonila u familiji i na taj nacin se rjesila toga da ju nosim.
    problema s ledjima imam i danas, ali u ergu teret djeteta je na bokovima/kukovima ili vec kako se kaze.
    ako imas te novce i nije ti problem platiti kupi neces zazaliti.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mi isto mislimo kupiti ergo baby standard, jel mi moze netko pls reci koliko beba mora biti velika (u kg) da se ne mora koristiti dodatak za novorodjencad?

    Hvala!

  10. #60
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj noek1201 prvotno napisa Vidi poruku
    Da oživim temu jer me zanima. Imam pixie sling, walla boo nosiljku i chicco klokanicu. Nis od navedenog ne koristim jer u slingu nije oduševljen u položaju kolijevke, onaj prsa o prsa vristi čim pokušam stavit, i bole me leđa od nošenja u slingu, walla boo isto nema šanse, a u chiccu mi nekak nije u dobrom položaju (ili mi se čini). Sad već par dana razmišljam o ergu ali nakon svih silnih ulaganja hoću čuti još pozitivnih iskustava inače mi je non stop na rukama, leđa me bole užasno i trebam nekaj da mi pomogne u nošenju jer ga volim nositi i on to obožava. Ajde mame koje imaju ergo nagovorite me i napišite dal se jednostavno stavi beba unutra i sve ostale plusiće i minusiće ako ih ima
    Imas jeftiniju verziju erga - Pognae - ispadne oko 400kn s dostavom, i isto se nosi tezina na kukovima, ne na ledjima. Probala - stvarno razlicito od slinga i sl, doslovce skoro pa ne primjetis da nosis bebu (ok, do neke tezine vjerojatno, moja ima oko 8kg pa je jos uvijek perolaka kategorija).
    Vidi da li salju u Hr, ja sam naurcila preko nekog eBay linka ali taj seller navodno vise ne radi, smrc...
    http://www.pognaeusa.com/collections...-baby-carriers

    PS - vidim da pises da vristi na T2T u slingu - ovo je isto T2T s tim da se jos manje vidi van (ako si inace stavljala bebu s rukama van), ne znam da ce ti ovo biti drugacijje. Kao i sa svim novostima za bebe, ako ne prihvaca iz prve moras polako vjezbati, npr. stavis ga i odletis pred ogledalo pa se glupiras da je i njemu smijesno, i tako mic-po-mic ga naviknes da se nosi. Moj je u pocetku jako brzo sizio, a neki dan mi je bio bez frke 3 sata u slingu...

  11. #61
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja minusa nisam nasla. nosila je do jeseni ove godine (4. njene) i onda s gustom poklonila u familiji i na taj nacin se rjesila toga da ju nosim.
    problema s ledjima imam i danas, ali u ergu teret djeteta je na bokovima/kukovima ili vec kako se kaze.
    ako imas te novce i nije ti problem platiti kupi neces zazaliti.
    Nosila si je do 4 godine, a imad problem s ledjima? E sad si me zainteresirala.
    Moja bebolina ima 8 kg i ja polako odustajem od nosenja zbog bolovau ledjima. A volimo se nositi, kad je u kolicima ne vidim je i ne komuniciramo

  12. #62
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Cure mozete li mi objasniti u cemu je stvar, zasto je tezina na kukovima a ne na ledjima?

  13. #63
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja mislim zbog ovog pojacanog dijela koji se veze oko bokova. Dio tezine jest na ramenima i ledjima, ali najvezi dio je na bokovima.

  14. #64
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni ergo nikak nije sjeo. ocekivala sam da ce mi biti super ponajvise zbog brzine vezanja pa sam se totalno razoarala. skuzila sam da su zene kojima je ergo genijalan mrsave, mozda je u tom stvar, jer ja vise nisam . moje zamjerke su: ima predebele naramenice, sto bi bilo super da ja ne nosim uvijek i ruksak na ledima--ovako kad stavim ergo i ruksak imam osjecaj da imam 20 cm grbe na ramenima, prvo jedne pa druge naramenice. sljedece, izmedu onog pojasa koji spoji naramenice iznad lopatica i donjeg pojasa nema nista, tako da me pocnu boliti kriza a beba mi je stvarno ful laka kategorija, ni u jednoj drugoj nosiljci mi se to ne dogada a redovno koristim maramu, sling i mei tai. taj pojas koji spaja naramenice je i previsoko postavljen pa mi uopce ne rasporedi tezinu po ledima, ovo sto kaze spajka, tezina je mozda na kukovima a meni to ne pase. plus to sto mi je beba toliko tijesno uz mene da joj ne mogu dati da sisa (sto takoder mogu u svim drugim nosiljkama), i onda ima histericne ispade kad je umorna a gospodica je navikla da se uspava sisajuci u nosiljkama

    jedina prednost mu je sto se lako postavi (dobro za tate koji su nespretni s vezanjem) i sto je super za nositi dijete na ledima (meni je za to prerano a i vise volim nositi odnaprijed, samo ju ponekad dok kuham stavim na leda da mi ne graba nozeve i hranu koju pripremam).

  15. #65
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mikka sad si mi poprilicno umanjila odusevljenje.
    I ja obicno nosim ruksak. I daleko sam od mrsavice

  16. #66
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    da balerina se nosila do 4. godine, pred kraj na duze staze nosena je na ledjima.
    ja nisam nosila ruksak, tako da su mi naramenice pasale zbog debljine, nisu mi se urezivale.
    sad da li sam mrsavica ili ne, mislim da sam recimo normalne debljine, tako da problema nemam s tim (sem u svojoj glavi)
    cice mi nisu velike (OK ja bi da su manje)
    balerina nije nikad dojila u nosiljkama.

    tako da ove minuse koje je navela mikka ne vrijede u mom slucaju

  17. #67
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Naramenice su stvarno dosta debele - to je mislim dio konstrukcijskog rjesenja kako se tezina prenosi prema dolje bez velikog opterecenja ramena i ledja. Ja nosim samo torbicu na rame, ne ruksak tako da me ne smeta jako. Znaci nije zgodno s ruksakom? Mozda ovisi o vrsti naramenica ruksaka, pa probati par vrsta dok se ne nadje neko rjesenje za istovremeno ruksak + ergo.
    Meni je ta tezina na bokovima ok, malo treba da se naviknes ali nije lose. Ali da, ja isto spadam u vitke (170/57)

    Htjela bih samo pojsaniti da kad sam napisala da je Pognae jeftina kopija nisam mislila na kvalitetu izrade - za koju mislim da je stvarno dobra - nego na cijenu proizvoda. Nema onih clip-on ruksaka, torbica i sl, ali meni to ni ne treba, izbor boja mi je ok (ja ne volim uzorke nego jednobojno) i ima onaj headrest kad beba zaspi da joj drzi glavu, nisam jos isprobala ali javim ako je ok... Jedino bih da ima bar neki mali dzepic, no nema pa sve nosim u torbama (ovisno o duljini planiranog izlaska)

    No za kratke relacije mi je sling i dalje najbolji izbor.

    Ja isto ne dojim u nosiljkama, mislim da bi mi islo na zivce da me beba zica dojiti dok hodam i nesto obavljam - ak hoce dojit stanem na 10 minuta, pojede, i idemo dalje...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.04.2012. at 09:33

  18. #68
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moja voli dojiti kao i mikkina, kad je pospana ne pomaze stanka od 10 min. To je minus, ali jos uvijek me mami to sto je teziste na kukovima.
    Da sam u Zg zamolila bih neku od vas da se nadjemo da probam.
    Sad idem radit vjezbe za ledja, da me manje bole. Da se jos malo mozemo nositi, bar ovo ljeto.

  19. #69
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisam ni ja dojila u hodu dok gospodica nije pocela siziti, iskakati iz nosiljki i djipati mi po trbuhu. ono, odjednom se iz nepoznatog raloga vise nije mogla uspavati samo dok ja hodam pa je pocela luditi. onda sam "uvela" sisu jer mi nista drugo nije ni preostajalo. naravno kad sam joj jednom dala to je bilo to, sad ju svaki put kad ima napade u nosiljci moram smirivati sisom. a nekad ni to ne pomaze. vrlo frustrirajuce. kolica naravno duze od 5 minuta (ako i toliko) ne dolaze u obzir pa njih ni ne uzimam kao neku ozbiljniju opciju, samo mi fali da moram nositi drekavu bebu i kolica, bas.

    ruksak vec imam pa ne mogu traziti neki koji bi isao uz ergo, a imam stvarno dobar ruksak, sa hrpu dzepova. nosim ga jer skoro uvijek vucem svu djecu sa sobom pa se i stvari moraju negdje pometati.

    klara mos si mislit kako sam ja bila razocarana, ocekivala sam genijalnu nosiljku koja ce u potpunosti ispuniti sve moje potrebe, a ono.. bezveze.

  20. #70
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mikka tvoja deca su kao moja po dobi, plus jos jedno u sredini. Pokusavam si zamisliti kako ti je u setnjama

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi imamo ergo, ali slabo smo ga koristili. Nabavili smo ga kada je dječak bio oko godinu dana. Čini mi se preplitak. Kada ga stavim, jedva da mu dođe do pola leđa. Ne znam. Meni to nije djelovalo stabilno. Uvijek sam se bojala da će mi se prebaciti unatrag i držala sam ga čvrsto sa obje ruke. Koristili smo običnu klokanicu i ona nam je bila odlična.

  22. #72
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo ja jucer nosila prvi put bebu u pognae na dulje staze - dva puta po ca. 2h
    Prednosti: stvarno, ali stvarno brzo se stavlja beba u njega (negdje u rangu slinga) mogu bez frke se sagnuti i zavezati cipele, mogu stariju dici na ruke (na kratko) bez da me strah da ce beba ispasti iz nosiljke (sto me sa slingom strah), kad je dobio malo siz da mu je dosta nije se mogao iskobeljati kao iz slinga
    Mane: malo me nazuljalo remen za hlace na kuku (ne mogu bez remena - spadaju mi hlace), smijesno izgleda ako ga ne skinem sa sebe dok nemam bebu (inace sam navikla nositi sling na sebi i kad ne nosim bebu), mali malo slabije vidi van (ali zato intenzivno zvace naramenice - morm hitno nabaviti ono za zvakanje sto se stavlja, nosiljka je bila jaaaako mokra od zvakanja)

    Mislim da je to bila dobra investicija, ja sam za sada jako zadovoljna, danas idemo na izlet i pretpostavljam da ce mali vise-manje cijelo vrijeme biti u nosiljci, pa mozda stignem isprobati i headrest (on inace jako slabo zaspi u nosiljki, ne znam zasto, treba mu sto godina i da je premoren. Ali srecom ne cvili ni ne place kad je premoren, samo kad je gladan...)

  23. #73
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja jucer nosila prvi put bebu u pognae na dulje staze - dva puta po ca. 2h
    smijesno izgleda ako ga ne skinem sa sebe dok nemam bebu (inace sam navikla nositi sling na sebi i kad ne nosim bebu)
    Napravi ovako http://www.bobafamily.com/support/bo...r/lucia-style/. To sam ja radila sa svojom nosiljkom i super je.

  24. #74
    TTiL avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    UK
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj mali_zeko prvotno napisa Vidi poruku
    Mi isto mislimo kupiti ergo baby standard, jel mi moze netko pls reci koliko beba mora biti velika (u kg) da se ne mora koristiti dodatak za novorodjencad?

    Hvala!
    Mislim da nije toliko do kilograma koliko do stabilnosti glavice. Bez umetka glavica nije ni najmanje podbocena (osim ako ju ti ne pridrzavas, sto nekako ubija svrhu nosiljke), tako da je samostalno drzanje glavice, i to stabilno, uvijet za nosenje bez umetka.

    Al nosiljka je super. Putovala sam sama sa svojom 2.5 godisnjakinjom i Ergo me spasio...

  25. #75
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi ovako http://www.bobafamily.com/support/bo...r/lucia-style/. To sam ja radila sa svojom nosiljkom i super je.
    Hvala, super prijedlog (nakon kojeg sam se osjecala blesavo da se sama nisam sjetila)

    Inace, mali je jucer bio 4h u komadu u nosiljci, od toga je prvih tri sata bio budan (ja to stvarno ne kuzim, kako ga ne uspava, starija nije nikad mogla izdrzati dulje od 1h a da ne zaspi, ovaj nikako pa nikako, cak ni na cici nije zaspo kad sam mu dala u nekoj pauzi za sladoled), onda je napokon zaspao pa sam uspjela ubaciti i taj headrest, i moram priznati da je zgodna stvar, moze se staviti nakon sto beba zaspi i dobro mu je drzalo glavu, nije nimalo klimatala a s druge strane nije bio ni previse priljubljen, taman da moze disati. Cak sam i kapuljacu navukla jer je sjalo sunce. I evo jutros me samo bole noge, ledja ne

    Jos da je mali odspavao makar malo dulje, ali ne, pol ure max i opet budan, ali srecom miran...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.04.2012. at 08:55

  26. #76
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Samo da pojasnim - cicu mu nisam dala u nosiljci nego sam ga izvadila za to... Ne vidim kako bi se u tome moglo dojiti, ali pretpostaljam da negdje na bespucima youtuba-a ima bar jedna snimka neke ponosne mame koja je i za to smislila rjesenje... samo sto meni to ne treba.

  27. #77
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Prvo dijete sam puno nosila u marami, a s drugim smo nabavili ergo koji mi je puno praktičniji, prije svega jer ne pometem cijelu ulicu dok vežem, a i ljeti nije tako vruće.
    mikka, onom pojasu koji spaja naramenice možeš vrlo lako mijenjati visinu, vučeš kao na šinama (a jesam objasnila
    ). isto tako, dužinu naramenica lako možeš produžavati/skraćivati pa bi možda išlo i s dojenjem (meni to nije uspjelo ni u marami).
    težina po leđima se još bolje može rasporediti ako se naramenice zakače u križ.
    ja jesam mršavica, pa možda mikkina teorija drži vodu. u svakom slučaju bih ga preporučila, a vjerujem da je i manduca jako dobra. što se tiče cijene, mislim da se isplati kupiti i polovan preko e-baya jer se ne pohabaju tako brzo.

  28. #78
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo jedna mala observacija... koristim sad ovu ergo-like nosiljku vec dulje vrijeme i sto da kazem - beba je cvrsto i sigurno u njoj vezana. Mogu se sagnuti bez problema, mogu dic starije dijete s mladjim u nosiljci. Ne opterecuje ledja. Bez problema nosim bebu i 2 torbe i vrecice iz ducana. Dosta jednostavno se stavlja i veze. Jednom kad vezes ne treba povremeno zategnuti kao npr. sling, niti se beba moze iskoprcati iz nje kad joj dosadi nosenje. Kvalitetno je izradjena. U stvari, jako je jako razumna, pouzdana, sigurna, ima zgodnih promisljenih detalja (kapuljaca, headrest, ventilacija) itd...

    Ali iskreno, ostavlja me nekako hladnom. Ne znam kako to opisati - ja sam moj sling bas volila, bio mi je nekako prirasto srcu. Ova nosiljka je dobra, stvarno dobra - ali kad je stavim na sebe osjecam se samo kao "mama na zadatku", cisti racio. Kad sam vezala sling na sebe, omotana u tkaninu ko neka domorotka, s "repom" koji mi se mota medju nogama, osjecala sam se nekako skoro pa egzoticno... cudno je to, biti emotivno vezan za komad krpe

    Ali na zalost, razum je ovaj put morao prevladati...

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Aaaaaaa, sillyme, genijalno si to opisala. Otkad mi je vertex posudila ergo (vertex, ), dosta curu nosim u njemu jer je stvarno udoban, odobniji mi je od slinga, jer je ona sad vec dosegla neku kilazu od koje me boli rame. Al doista nedostaje taj domorodacki štih, to umotavanje, mmmmm...

  30. #80
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedna mala observacija... koristim sad ovu ergo-like nosiljku vec dulje vrijeme i sto da kazem - beba je cvrsto i sigurno u njoj vezana. Mogu se sagnuti bez problema, mogu dic starije dijete s mladjim u nosiljci. Ne opterecuje ledja. Bez problema nosim bebu i 2 torbe i vrecice iz ducana. Dosta jednostavno se stavlja i veze. Jednom kad vezes ne treba povremeno zategnuti kao npr. sling, niti se beba moze iskoprcati iz nje kad joj dosadi nosenje. Kvalitetno je izradjena. U stvari, jako je jako razumna, pouzdana, sigurna, ima zgodnih promisljenih detalja (kapuljaca, headrest, ventilacija) itd...

    Ali iskreno, ostavlja me nekako hladnom. Ne znam kako to opisati - ja sam moj sling bas volila, bio mi je nekako prirasto srcu. Ova nosiljka je dobra, stvarno dobra - ali kad je stavim na sebe osjecam se samo kao "mama na zadatku", cisti racio. Kad sam vezala sling na sebe, omotana u tkaninu ko neka domorotka, s "repom" koji mi se mota medju nogama, osjecala sam se nekako skoro pa egzoticno... cudno je to, biti emotivno vezan za komad krpe

    Ali na zalost, razum je ovaj put morao prevladati...

  31. #81
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Malo podizem temu
    Kako funkcionira nosenje novorodenceta u ergo baby nosiljci sa umetkom za novorodence LJETI?
    Naime, puno cemo vremena provoditi sami prvih par mjeseci, a upravo gledam prijateljicu sa malom bebom na rukama 0-24, iskrivljenu i jadnu, pa istrazujem alternative.
    Gledam sport nosiljku jer nam je tata 2+ m, a ta je navodno zbog dodatnih cm prilagodenija visim ljudima!?
    Trenutno je i na akciji http://minigreeny.com/akcija/ergobaby-sport-crvena.html

  32. #82
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    mislim da sam negdje medju modelima porcitala da bas ima nekakav koji je bolji od ostalih po vrucini (valjda je tanji)

  33. #83
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    eh sad otvorih link, da to sam procitala sto pise za ovu, za toplije podneblje.

  34. #84
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da, pise da je tanji materijal, prorez za prozracivanje i da je bolja za toplija podneblja (sto meni i treba) plus sto ima duze naramenice i sira je u bokovima, pa je dobra i za velike tate.
    Jedino mi taj jastuk djeluje debelo, jastucasto, pa se pitam hocemo li ga uopce moci koristiti ili ce se Klempo kuhati u njemu, pa da ga ni ne uzimam? Ima li smisla nadati se da cu prva tri mjeseca u ergu nositi bebu koja se treba roditi polovinom lipnja, a zivimo na moru?

  35. #85
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    probaj kupiti bez umetka za novorodence, a ako ustvrdis da ces odmah nositi malu bebicu onda ga naknadno kupi.

  36. #86
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mudro zboris
    A u meduvremenu se mozda javi i neka korisnica erga sa iskustvom ljetnog koristenja i prosvijetli me!
    Tnx!

  37. #87
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ergo umetak je ful debel i ja mislim da bi se beba unutra skuhala

    sling je najbolji za ljetne bebe, moze se nositi i uspravno i u kolijevka polozaju, a komad pamuka sprijecava mamu i bebu da jedna drugu zakuhaju

  38. #88
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi koristimo ergo već dugo, od njenog 4. mjeseca. Nismo bili kupili umetak jer nam se nije plaćalo još i to, s obzirom da je ergo skup, nego sam je prvih par mjeseci nosila u marami (bila je zima, a marama debela) pa u mei taiu. Za ljeto ti svakako preporučam sling jer je, s obzirom na vrućine, najbolji za tako malu bebu. Mi smo cijelo ljeto nosili ergo, ali ona je bila već velika i funkcioniralo je ok - otpustiš malo naramenice pa nije zalijepljena za tebe i fino struji zrak. Ljeti sam dosta koristila i mei tai jer mi je to na plaži bilo najjednostavnije.
    Da ja rodim malo prije ljeta ili ljeti, potrudila bih se da naučim vezivati sling pa onda, nakon par mjeseci, ponovo u ergo.

  39. #89
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Onaj tko je koristio oboje: sto je prakticnije zavezati: MT ili ergo?

  40. #90
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zahvaljujem na savjetima.
    I meni je taj umetak djelovao debelo kao npr. klasican jastuk za bebe i cinilo mi se nelogicno da cemo to moci koristiti...
    Idem detaljnije prouciti sling-ove

  41. #91
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Onaj tko je koristio oboje: sto je prakticnije zavezati: MT ili ergo?
    Zakopčati ergo je čas posla, zakopčaš ga oko pojasa, staviš dijete, naramenice i onda njih zakopčaš s leđa (s gornje strane). Dakle, to ne možeš fulati koliko je jednostavno.
    Mei tai možda par sekundi dulje, ali isto jednostavno, vežeš ga oko pojasa, staviš dijete, prebaciš naramenice i ukrižaš ih i svežeš oko tobolca u kojem je dijete.

    Mei tai je po meni jednostavniji od marame i slinga.

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mei tai je po meni jednostavniji od marame i slinga.
    Po meni je sling jednostavniji i od MT i od marame. Imam sve, probala sve...

  43. #93
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Meni je sling bio kompliciran, vratila sam ga frendici neiskorištenog

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Različiti smo.
    Meni je MT išao na živce.

    Zapravo, želim reći da treba isprobati. Meni je sling izgledao nesiguran i nepraktičan... a na kraju se pokazao kao najbolji. Za mene, naravno.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 23.01.2013. at 23:50

  45. #95
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja cak jesam probala jednom MT i jednom Ergo, ali nedovoljno da stvorim misljenje. Jel uopce ergo vrijedan tih 400tinjak kuna vise od MT?

  46. #96
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Je ako ga misliš koristiti. Meni se višestruko isplatio, a svaka kuna koju sam dala za kolica je bačena, a platili smo ih više nego ergo.

    Ergo je napravljen tako da u njemu možeš nositi dijete do 20 kila, dobro je raspoređena težina i ne pate leđa, zapravo kažu da je ergo spoj najboljih osobina većina nosiljki. Moja mala sad ima preko 10 kila i normalno je nosim u ergu koliko god treba i to sprijeda, a na leđima je još lakše, dakle imamo još barem godinu druženja s ergom (iako sad hoda), ali recimo, ako odemo po brdima... Mi ga već mjesecima koristimo doslovno svaki dan, ja, MD, moja svekrva...

    Mei tai nije za velike težine i nije za dugo hodanje kao što to možeš dugo raditi u ergu. Mei tai je za kraće šetnje, skok do grada ako si u malom mjestu, skok do plaže ako ti je blizu itd. i jako je praktičan. Ali da ću satim šetati u mei tai-u, neću, pogotovo kad beba malo poraste.
    Mei tai je slatki mali gradski auto, a ergo udoban i siguran veliki i skuplji auto koji može svuda, pa i po gradu.

    Ako ti nosiljka treba samo povremeno i na kraće, onda ti je dovoljan mei tai.

    Probaj još jednom jedno i drugo - razlika ti mora biti očita ako u nosiljke staviš bebu od 6-7 kg naviše.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 24.01.2013. at 10:45

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    Mei tai nije za velike težine i nije za dugo hodanje kao što to možeš dugo raditi u ergu. Mei tai je za kraće šetnje, skok do grada ako si u malom mjestu, skok do plaže ako ti je blizu itd. i jako je praktičan. Ali da ću satim šetati u mei tai-u, neću, pogotovo kad beba malo poraste.
    Mei tai je slatki mali gradski auto, a ergo udoban i siguran veliki i skuplji auto koji može svuda, pa i po gradu.

    .
    Meni nije bio dobar ni za to. Rezao me oko struka, boljela su me ramena...

  48. #98
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    meni se kao najbolja kombinacija čini imati ergo i pouch

    ergo za duže šetnje a pouch za kratke relacije.
    ja pouch nisam skoro ni skidala sa sebe, uvijek je bio na meni a ni ne osjetiš da ga imaš i kad zatreba samo dijete ubaciš, hop!


    (jest da ja zapravo imam 3 poucha, ergo, MT i sleepywrap... tko bi odolio?)

  49. #99
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sad sam morala guglati da vidim što je pouch

  50. #100
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja mislila da su ergo i MT do cca 18 kg... Doduse meni to nije igralo ulogu jer je malac niskokilas

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •