Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 330

Tema: ergo baby carrier

  1. #101
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni ergo na leđima više nije funkcionirao, rezala me ona traka u struku, tako da me tu razočarao. Za nošenje na prsima smo ga stvarno maksimalno iskoristili i bili zadovoljni. Napominjem, M. je i visoka i teška.

  2. #102
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene ergo razocarao jos na pocetku, kad je najmanja bila skroz mala i lagana, nosila sam ju u tome kad sam isla u grad nesto obaviti i jedva dosla doma koliko su me ledja bolila, sredina ledja, ni sjedenje mi nije pomoglo

    uzas. nakon toga sam ju nosila jos 2-3 puta u ergu, ali mi i dalje nije pasao, nisam joj mogla dati cicu u njemu.. nikak nisam srasla s njim. a cinio mi se tako dobar, kao rjesenje svih problema s ostalim nosiljkama

    na kraju sam ostala na slingu kao najprakticnijem, iako mi ponekad smeta sto je sva tezina na jednom ramenu. mt mi je super kad je dijete manje, ali je nepraktican za cesto vadenje i stavljanje, pogotovo po ovom vremenu. marama je genijalna, ali je prevruca za ljeto i isto je problem cesto nutra/van.

    inace u slingu sam nosila i starije kad je trebalo (npr kad bi mi se vani razbolili pa bi ih trebalo donest do doma), bez problema, a i mt je jednom posluzio za tu svrhu.

  3. #103
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zanimljivo je koliko su iskustva različita. Ima li to možda kakve veze s građom tijela? Mene nikad od erga nisu boljela leđa, a cicu sam joj davala redovito u ergu i MT.

  4. #104
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Leđa me nisu boljela, nimalo, mogla sam je stvarno satima nositi, kao i MM. A dojila je nisam dok je u nosiljci, nismo imale taj mot.

  5. #105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Meni je ergo spasio zivot, ledja i ko zna sta jos. vec sam pisala pa da se ne ponavljam.

  6. #106
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Danas sam za sebe uzela ljubičasti Ergo standard na akciji 649,00 kuna, pa ako isto nekome treba: https://shop.hak.hr/pd/8388/gid/644/...-akcija.wshtml

  7. #107
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Planiram kupiti ergo baby sport. Zna li tko di je najpovoljnija?

  8. #108
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zna li tko koje sve boje postoje ergo baby sporta?

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mali off, ali kad je tema već poskočila... dobila sam nedavno od frendice Beco nosiljku i totalno sam oduševljena. Ovakva je:
    http://thumbs4.picclick.com/d/w500/p...by-carrier.jpg
    Stara je i nošena, Smejhuljica je 4. dijete u njoj, ali je svejedno odlična. Imala sam MT, koji mi nikako nije sjeo, sling mi je do sad bio favorit, ali ga je Beco nadmašio. Dio koji ide oko struka je fino podebljan i mekan, naramenice isto tako... baš mi je udobna.
    I da... dok sam ju dugo nosila u slingu, znala su me boljeti stopala... sad više ništa.

  10. #110
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    S2000 i mi smo razmišljali o sport verziji ebc, ali čini mi se da je neko poliestersko platno, to nas je odvratilo od jeftinijeg erga. forumašice su preporučale pognae i zaista nam je odličan, a puno jeftiniji.

  11. #111
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A ja se bas odlucila za rbc sport jer je tanji i prozracniji sto mi pase za podneblje juga lijepe nase di zivim.
    ergobaby.hr/index.php/hr/proizvod/ergobaby-sport-nosiljka

  12. #112
    Alcantra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    jug
    Postovi
    166

    Početno

    Mi imamo crvenu sport verziju a kad smo kupovali na minigreeny je bilo i crnih. Zadovoljni smo jako

  13. #113
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma ja sam vec donijela odluku za ergo sport, u detalje sam proucila i bobu i ostale nosiljke... Vidim da ima crna i crvena, a na njuskalu sam nasla jednu svijetlo plavu ala jeans... Al me strah kupit polovnu, jer koliko mi je poznato, starije verzije imaju kopcanje na boku (sto mrsavije ljude moze zuljati), a novije verzije imaju kopcanje skroz na ledjima.

  14. #114
    Alcantra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    jug
    Postovi
    166

    Početno

    Kad si spomenula nama je razlog za kupnju bila i muzeva konstrukcija jer je visok i krupnije gradjen (iako ga on ne koristi). Ako zelis probati javi se na pp

  15. #115
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala ti, vec sam probala u frendice i ostala iznenadena kako je sport tanak i prozracan, za razliku od ergo sandarda (npr rodica mi ima onaj sivi sa zvjezdicama) i bas je deblji i tvrdji. Muzu sling sa prvim djetetom bas nije i sjeo. MT mi je zakon, al mi se ne daju motat oni dugi konopi, ja sitna, treba to sezdeset puta oko mene okomotat .

  16. #116
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    nigdje u HR ne nalazim ergobaby sport za kupiti

  17. #117
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

  18. #118
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To je samo stranica, a pod "gdje kupiti" je popis svih ducana. A sport verzija ne dolazi ni u sljedecoj isporuci (raspitala se direktno kod uvoznika). Mozda tek za koji mjesec. Sutra cu jos zvati par ducana po hr koje nisam danas dobila. A strah me uzeti neku drugu na slijepo , onlajn... Bez da ju prije vidim uzivo (nor bobu)
    Posljednje uređivanje od S2000 : 13.08.2013. at 23:12

  19. #119
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hoćeš Beco na probu na par dana?

  20. #120
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    E da si blize rado bi probala, ovako je to trosak i tramak . Al hvala ti od srca!
    Jos se ne predajem, jos trazim ergo. Ima jedna na njuskalu, al stari model, vidim po kopci koja je na boku.

  21. #121
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Evo me sa novostima za sve koji su u potrazi za Ergobaby sport ili drugom vrstom Ergobaby nosiljke.
    Obzirom da ih hr dobavljač baš i ne uvozi, kontaktirala sam uvoznika za Europu u Deutchland preko www.ergobaby.eu i saznala:
    -trenutno imaju ljetnu rasprodaju između ostalih plavih i crvenih sport, plave organic i nekih dizajnerskih modela od - 30 % (sport je 75 €!)
    -dostava u hr je 19,90 €
    -nije moguće napraviti narudžbu kroz regularni checkout proces na stranici jer još ne nude opciju slanja u hr ali
    - potrebno je registrirati se i kontaktirati nekog od djelatnika putem obrasca za kontakt, izraziti želju za kupovinu određene nosiljke i oni će "ručno" unijeti narudžbu i poslati obavijest da uplatite putem Paypala

    E sad, ja svoju tek idem uplatiti pa ne mogu reći kako brzo mi je stigla i koliko sam zadovoljna realizacijom kupnje, ali s obzirom na to da je riječ o ljetnoj akciji koja vjerojatno neće još dugo trajati, mislila sam da je bolje da podijelim info što prije.

  22. #122
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    do istih info sam i ja jutros dosla kontaktirajuci ergobaby eu. jedinina mi je nesreca sto sam se zaljubila u model koji nije na snizenju, ali sto je tu je
    isporuka je 3-8 dana

  23. #123
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    modeli na snizenju 30 posto (imaju stari logo)
    https://www.ergobaby.eu/en/en/salecampaign.html

    taman sam mislila kupiti ergo preko ebaya ili amazona.de, ali skuzih da ima i lažnjaka onlajn, pa bolje preko ergobaby.eu

  24. #124
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja sam se zaljubila u sivu xtra nosiljku, ali me razlika u cijeni odljubila

  25. #125

  26. #126
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Zgodna, ali meni ne puno ljepša od plave ergobaby sport. Koje su joj prednosti?

  27. #127
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    najveca je razlika u materijalu, sport je 15 posto pamuk-65 posto poliester.
    Organic su 100 posto organski pamuk.

    Meni je prje sport bio favorit jer je dosta tanak i dobar je za toplije podneblje. Ali sam neki dan ispipala model organic i bas je super,,,plus ova ljepa zelena boja... naravno, nema je u HR

  28. #128
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Maco jel stigla?
    Ja jucer uplatila Paypalom...ocekujem je uskoro

  29. #129
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Maco jel stigla?
    Ja jucer uplatila Paypalom...ocekujem je uskoro
    Stigla je cini mi se tri dana nakon uplate
    Radim na tome da sprijateljim svog sincica sa tom cudesnom nosiljkom, zasad ne bas preuspjesno

  30. #130
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Maco papučarice, imate li i onaj dodatak za novorođenče ili ste dovoljno veliki za se nostiti bez?

  31. #131
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Sad tek vidim, Alcantra, isto pitanje , da li ste koristili i dodatak za novorođenče? Ja sam jednom malenu probala upakirati u to s mjesec i pol (vjerojatno je imala nešto manje od 4,5 kg) i nisam znala kako da joj noge spakiram.

  32. #132
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam posudila umetak za novorodence u rodice, jer kazu da je potrebsn za malu bebu... Ima nekih prica o improvizaciji s dekicama...

  33. #133
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Imam dodatak, samo nisam znala što i gdje s nogama...

  34. #134
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dodatak, samo nisam znala što i gdje s nogama...
    mi smo svog od početka pa do negdje njegovog 4 mjeseca nosili u tom dodatku,on ti je obavezan. drugačije nije ni moguće..sav bi se skvrčio i upao unutra... na početku noge idu unutra, stopala jedno uz drugo ili spojena a koljena prema van pripijena na tvom trbuhu... imaš njihovu stranicu i video sa uputstvima a ima i na youtubeu par filmova kako staviti bebu u dodatak.najbolje pogledaj, ja sam već i malo zaboravila ..

  35. #135
    Alcantra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    jug
    Postovi
    166

    Početno

    Nismo koristili umetak jer smo ergo kupili kad je imao 5 mjeseci. U pocetku mu se nije toliko svidio ali sada cesto zaspi u setnji.

  36. #136
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala amsterdam i Alcantra, pogledat ću filmiće, nije mi palo napamet da sigurno nešto ima na netu (još uvijek se nadam da mi se takve stvari događaju od umora, a ne zato jer sam za vrijeme trudnoće i nakon poroda otupavila ).
    Posljednje uređivanje od phiphy : 12.09.2013. at 11:06

  37. #137
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala amsterdam i Alcantra, pogledat ću filmiće, nije mi palo napamet da sigurno nešto ima na netu (još uvijek se nadam da mi se takve stvari događaju od umora, a ne zato jer sam za vrijeme trudnoće i nakon poroda otupavila ).
    bez brige, ja sve provjeravam pet puta jer svaki put zaboravim

  38. #138

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    London, UK
    Postovi
    1

    Početno

    Koristimo Ergo od 4 mjeseca starosti (do tad smo koristili Boba wrap) i obozavamo ga. Kupljen je u Londonu u ducanu i iako smo se nabrijali na Performance model (tanji materijal, lijepo strukturirane naramenice, prekrasna plava boja) zavrsili smo sa klasicnim jer je i meni i muzu bio udobniji. Probali i Sport.

    Teta u ducanu nam je objasnila da je infant insert potreban dok god se beba ne moze nositi sa nogicama koje vise iz nosiljke. E sad, u tom dodatku postoji i jastucic koji bebu... priblizi prema maminoj bradi? Ne znam kako da to bolje objasnim. To je nama dobro doslo tih prvih tjedana jer maleni nije bas krupan pa mu je samo malo glavice virilo preko gornjeg ruba nosiljke. Tako da nam je pokazala kako da mu umjesto toga jastucica smotamo i podmetnemo dekicu da ne bi morali kupovati jos i infant insert.

    I ne preporuca se kupovati Ergo jeftine sa ebaya i amazona jer je to najcesce krivotvorena nosiljka, radije Manducu ili pognae onda. Ili od ovlastenih dobavljaca koje ergo navodi na svojoj stranici.

    P.S. Toliko ga volimo da sam se registrirala na Rodu da ovo komentiram: moj prvi post, jeeej!

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    sto juznije to tuznije
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav svima..evo za nekoliko tjedana očekujem bebaca..i sad sam u potrazi za ergobaby nosiljkom tj koju odabrati. Prvo sam htjela standard, ali budući da živim u toplijim krajevima, počela sam razmišljati o ergobaby sport..ali vidim da nije 100% pamuk , sto me odbilo. Ako ima tko iz krajeva gdje je toplo, pomagajte koju je koristio? Mm nije visok pa nam ne igra ulogu ta prednost ergobaby sporta.vidim da je S200 imala iste nedoumice namjeravamo koristiti nosiljku i za trekking i planinarenje

  40. #140
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    meni se ova verzija organic ne cini uopce debela, a i cini mi se bas kao mekani pamuk. Vjerujem da ce biti korisna i ljeti, jedino sto je na njoj debelo su naramenice koje idu na mamina ramena, ali takve su u svakoj verziji erga da budu mekane i da ne zuljaju.

    Ja sam svoju bebicu staru 20 dana probala staviti u ergo s umetkom i savrseno i njoj i meni. Polozaj je kao da ju nosim s dvije ruke, nije ni priblizno da beba sjedi u tome.
    E sad, mi uskoro planiramo u prvu setnju, i kako mi je malo nezgodno sama s njom i kolicima dok je ovako mala (iznjeti i nju i kolica iz zgrade), sto mislite da li je ok tako malo bebu prosetati cca 45 minuta u ergu? Kad sam prvo dijete tako setala u slingu znali su mi u susjedstvu uputiti par losih komentara, tipa iskrivit cu dijete i sl. Sad imam traume tj ne mora mi nitko reci ni rijec a ja cu vec misliti da netko nesto msili...aaa... ocito sam ja jos pod hormonima, de me ohrabrite...
    I jos nesto... bebica bar dva puta dnevno povrati (ne buljcne nego bas povrati u mlazu sve sto pojede), kako se zastiti toga u ergu, jeste stavljale mozda kakve tetre okolo, sebi na majicu kraj bebine glave?

  41. #141
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Zizu, mi imamo Ergo sport. Poliester je valjda u unutarnjem punjenju jer mi se vanjski dio ne čini plastičan (što bi nama pasalo jer imamo mačku pa dlaka ima i na Ergu, da je plastičniji, ne bi se toliko skupljalo). U dućanu sam vidjela klasični Ergo, sport je dosta tanji.

  42. #142
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Prijavljujem da se Klempić kooonačno zaljubio u "putovanje" u Ergu sa 4,5 mjeseca tj. kad je skužio da može okretati glavu lijevo i desno kako mu paše (a ne da protestira kad mu sunce zapiči u oči, a "samo" treba okrenuti glavu na drugu stranu; sad ju bome okreće ko neka papigica ).

    E sad me zanima, ima li tko onu zaštitu protiv kiše/vjetra i je li to čemu? Ili da nas po buri jednostavno zamotam u neku veliku jaknu?

  43. #143
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U muzevu jaknu je jeftinije

  44. #144
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da li ti je u početku bio njurgast u Ergu? Meni se čini da M. još Ergo nije sjeo. 'Vježbamo' nošenje po kući, ali dosta brzo postane nervozna.

  45. #145
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ti je u početku bio njurgast u Ergu? Meni se čini da M. još Ergo nije sjeo. 'Vježbamo' nošenje po kući, ali dosta brzo postane nervozna.
    Da njurgast
    Isto smo vjezbali po kuci i to je prolazilo da bi 2-3 minute. Onda smo poceli vjezbati i vani, on u Ergo, a kolica guram jer nakon 4-5 minuta udre u plac i onda ili nosim na rukama ili u kolica. Prekretnica je bila kad je skuzio okretanje glavice, jedan dan smo krenuli vjezbati dir oko kuce i zavrsili dir uzduz i poprijeko cijelog grada

  46. #146
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    U muzevu jaknu je jeftinije
    Vjerujem da je, samo čiju će jaknu on obući kad bude nosio bebu
    Bojim se da tako velike nitko ne prizvodi

  47. #147
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jednu od sprijeda, jednu od straga

  48. #148
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Jednu od sprijeda, jednu od straga
    Ha, ha, bas si domisljata!

  49. #149
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ooo, super! Mislim da je jedna forumašica već pisala da je trebalo malo vremena da se bebač privikne, a onda je Ergo postao totalno in . Dakle, sljedeći korak je izlazak s Ergom i kolicima .

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    Koja je razlika izmedu organic linije i standard?
    Taman kad se odlucim za bobu procitam nesto o ergu,pa se odlucim za ergo... e onda naletim na nesto o bobi...grrr
    Jel zna tko kakav je ovaj travel model?
    Ja bi ih sve...jao

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •