Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Ići raditi nakon godine dana ili ostati doma

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja bila jucer na poslu.
    Pocet cu raditi najvjerojatnije 01.01. slijedece godine.
    M. i D. ce tada biti 2.5 godine, tako da mislim da je to OK.

    Jest da mi neki put mi prisjedne sve skupa - kuca, neizlasci van na kave, svakodnevna monotonija - ali svaki put se prisjetim da su samo jednom mali i da je to zapravo privilegija sto mogu s njima biti toliko dugo, pa me ta spoznaja opet 'digne'.

    Koliko god sad zna biti tesko, ZNAM da cu suze roniti kad ih prvh dana budem vodila u vrtic i kad cemo se rastajati, ali, eto, bar sam dugo bila s njima doma.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Sve mi vrlo dobro znamo sto znaci mama i koliko je vazna u odgoju i brizi za svoju djecu. Ne treba vagati nego isplanirati prema mogucnostima i potrebama svoje obitelji. Sve nase odluke ionako proizlaze iz brige i čiste majčinske ljubavi usklađene sa obavezama i odgovornostima vlastitog zivota.
    I kakva god ona bila najbolje je rješenje te majke i te obitelji.
    Za nas je bilo da se vratim na posao, teska odluka ubrzo je postala sretna odluka jer sam uspjela uskladiti posao i obitelj i osjecat radost i radeci i davajuci se djeci.
    Šta god odlucile nadam se da vas izbor cini sretnom.

  3. #53
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Iskreno govoreći, iako nam je financijska situacija u dubokoj depresiji, uživam s djecom, spremam, kuham, kuća mi svakim danom sve više blista, a djeca me imaju kada i koliko hoće.
    Radim sve ono za što prije nikada nisam imala dovoljno vremena.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    E i ja sam u nedoumici. Ići raditi ili ostati doma. Da mi porodiljni ostave ovakav kao do sad sigurno bih ostala doma. Sad razmišljam da idem raditi na pola radnog vremena kad dečki napune godinu dana.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam jučer podnijela zahtjev za prekidom porodiljnog dopusta, jer s ovim financijskim sredstvima, ne možemo živjetti. Odmah idem na godišnji,počinjem raditi u kolovozu.

  6. #56
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Sretno!

    Kako ste organizirali čuvanje? Jaslice ili..?

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Radim u glazbenoj školi. Naša školaje u HNOS-u i djeca su u školi samo prijepodne,tako da su kod mene samo poslijepodne.Počinjem raditi najranije u 2, ali,sama si radim raspored,tako damogu i kasnije,a mm dolazi s posla u 16.30. Tražimo tetu čualicu koja bi bila s djecom od 13.30-16.30, as sve ostalobi bili dopodne ja, a popodne muž. Glupo mi je dati ih u jaslice,kad rade samo do 3,onda ja radim ikad bi na kraju bila s djecom?

  8. #58
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Fino da ti logistika štima. To je važno.
    Ja neću ni misliti kako ću kada krenem na posao.. Ako budu išli u jaslice, morat ću često na bolovanje. A to neće ići lako.
    Nadam se da ću naći tetu čuvalicu, samo koja će htjeti čuvati blizance? :?
    Možda da kombiniram jedno i drugo, pa da ih pričuva dok budu bubani, a inače da mi sprema po kući.
    Jer kad krenem na posao, neću sve stići.
    Samo razmišljam naglas.. Za to bi mi trebalo brdo lovice.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Nama je cuvanje kod frendice cuvalice proslo fenomenalno, bez teske adaptacije i bez bolesti (samo jedna crijevna viroza- nakon dva dana ko rukom odnesena), od jeseni prelaze u jaslice pa strepimo vec sad od placa i bolesti, ja sam svoje poslovne suradnike vec pripremila na moguca bolovanja, u velikim kolektivima su mnogo vece sanse raznih zaraza.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Vidim da se ovdje raspravlja o sličnim problemima pa ću svoja pitanja sa pravnih savjeta i ovdje postaviti. Molim vaše savjete i iskustva.

    Mjesto radnje: Zagreb
    Ukoliko sam sve dobro shvatila, zahtjev za naknadu za opremu novorođenčeta (oko 2500kn) podnosi se u područnom uredu HZZO-a. Zanima me imam li kao buduća majka blizanaca pravo na dvije takve naknade i što je sve potrebno da bi se takva naknada realizirala?
    E sad, znam i da grad Zagreb isplaćuje (jednokratnu) pomoć za opremu novorođenčeta (3000kn), ali me u ovom slučaju zanima kolika je visina tih naknada kod rođenja blizanaca. Da li je to 3+3 ili 3+6 tisuća kuna?
    I još nešto, živim u gradu ZG i ovdje imam prijavljeno prebivalište duže od 5 godina, međutim suprug ima prijavljeno prebivalište u Sesvetama pa me zanima hoće li nam ta činjenica onemogućiti ostvarivanje prava na neku od ove dvije naknade?
    Da li je i jedna od vas mama blizanaca koristila pravo na 3 godine rodiljnog dopusta? Zanima me da li se za druge dvije godine također dobijaju novčane naknade i koliko one iznose? A što je sa korištenjem prava na pola radnog vremena?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •