Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: 10 ovdje, 15 tamo...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno 10 ovdje, 15 tamo...

    Evo nakon prvog mjeseca u školi da vidimo koliko vas je došlo koštati.

    Svako malo dobijemo obavijest da trebamo nešto platiti. Osim marende koju smo porošli mjesec platili 108,00 kn, a ovaj mjesec je čini mi se 178,00 kn, platili smo listiće iz matematike 72,00 kn, osiguranje 30,00 kn, nekakva predstava 10,00 kn, slovarica 36,00 kn i naravno uz to oprema za likovni, bilježnice ...

    Ako tome dodam još i karate i arheologiju na koju ide, a to je još 150,00 kn mjesečno, pa stvarno ispadne dosta.

    U drugom polugodištu ćemo dobivati i časopise za koje neznam koliko budu koštali.

    Jel i vi tako stalno vadite novčanik?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    To ti je samo u prvom razredu. Poslije skužiš da neke usluge jednostavno možeš odbiti. Npr. osiguranje, časopisi, učilica i sl. Mislim da dodatne knjige za školu mogu biti samo prijedlog učiteljice, ali tko će cjepidlačiti već u 1. razredu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    bec, austrija
    Postovi
    60

    Početno

    ako te tjesi i ovdje je tako.
    mi smo dali u komadu 99.50 eur za:
    -godisnju pretplatu na casopis
    -prilog za zajednicku uzinu 1x tjedno za 1. polugodiste
    -naknadu za biljeznice, ljepila i ostali pribor koji je nabavila uciteljica
    -godisnju pretplatu za kazaliste

    od studenog cemo jos davat participaciju za bus koji ih 1x tjedno vodi na klizanje. slobodne aktivnosti nisu uracunate, kao ni izleti petkom kamo idu sa boravkom (a to je u prosjeku jos 3-5 eur tjedno).
    zbrajat ne zelim, strefit ce me...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Mama tanja, kod vas je to onda stvarno lijepo organizirano.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Mi smo platili listiće iz matematike i prirode nekih 50 kn, osiguranje 30, kazališnu predstavu 10 i časopis po želji. I sve mi je to ok i ne pada mi napamet buniti se i protestirati jer ipak smo glavninu( zapravo sve) udžbenike dobili besplatno.
    Kako bi tek bilo da se i to moralo platiti iz svog džepa?
    Izgleda da nama nikada nije dobro, uvijek se traži nedostatak iako ga mislim u ovom slučaju nema.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Pa niko se ne buni. Samo razgovaramo. Malotko će djetetu uskratiti odlazak na predstavu, ali npr. ponuda časopisa je takva da čovjek jednom mora sam sebi reći stop. Što god se je nudilo, M je zaključio da mu treba. Pa onda razne vježbenice za ovo pa za ono pa dječje enciklopedije. Pa ti dijete donese knjigu koju mora platit ili vratit neoštećenu. Sad smo nedavno dobili NG Junior u školi primjerak za poklon s narudžbenicom - od ukupno 72 stranice, 30 stranica su stranice reklame. Ja sam samo htjela reći da čovjek s vremenom nauči razlučivati nužno, potrebno, poželjno, nepotrebno i suvišno.

  7. #7
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    lani je učiteljica predložila da kupimo računalicu (dodatnu zbirku zadataka iz matematike).
    na kraju školske godine sam zaključila kako je u njoj riješeno prvih 10 str., a ostatak - nedirnut!
    a i to je nešto koštalo!

  8. #8
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    NITKO vam nema pravo nametnuti bilo što osim obveznih udžbenika propisanih od Ministarstva, a koje ste dobili besplatno. Za svako drugo plaćanje ili kupovanje možete reći "ne dam".
    E, sad, ja radim u jednoj maloj školi i žalimo svi jer nemamo prilike ići u kazališe, a oni koji mogu žale se , nikad svi zadovoljni.
    Ja sam roditeljima predložila listiće iz matematike i prirode, a oni su se složili. Roditelji obično gledaju koliko oni potroše, a ja, recimo, na početku godine moram kupiti toner za pisač koji košta 500 kn, a koristim ga ISKLJUČIVO za potrebe nastave. Isto tako godišnje trošim oko 2000 papira, a gdje su hamer papiri, papiri u boji i još puno sličnih stvari.
    Udžbenik i vježbenica jednostavno nisu dovoljni ako želite iole kvalitetno raditi, meni čak ni ti listići nisu dovoljni jer gradivo se mora vježbati, ponavljati, provjeravati, zadati domaću zadaću... Također moram osigurati materijal za rad učenicima koji su brži da se ne dosađuju, a sve to ide iz mog džepa.
    MM mi je rekao ako roditelji ne budu htjeli kupiti listiće, da ne budem luda i printam, ali eto jesu i ja još printam. Što da vam kažem, oni te listiće drže u školi u fasciklima i na kraju godine se bome skupilo stotinjak listića po učeniku.
    Ne želim biti isključiva, ali to što ste kupili, kupili ste svom djetetu, a ja od svoga otkidam za tuđu djecu i uoće mi nije žao (samo me malo lecnu ovakve jadikovke )

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Lima, u potpunosti se slažem s tobom.

  10. #10
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I ja. Čitajući ovo pomislila sam upravo to što Lima kaže, da to kupujem za svoje dijete. Koje još k tome spada u one brže, pa mu je jako potreban dodatni materijal.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    I ja. Čitajući ovo pomislila sam upravo to što Lima kaže, da to kupujem za svoje dijete. Koje još k tome spada u one brže, pa mu je jako potreban dodatni materijal.
    Isto mislimo.

    Ove godine nas je dodatni materijal (svi listići, ispiti znanja i zbirka) koštalo 195 kn. Nije malo, ali na 10 radnih mjeseci to je zanemarivo. Još k tome dajemo 10 kn za fotokopiranje, a nakupi se tih fotokopija cijele godine. U školi svaki učenik ima fascikl u koji učiteljica stavlja sve listiće koje rade i sve ispite. To se sve može pogledati na informacijama i roditeljskom i do kraja godine stvarno se toga nakupi puuuuno. Za dodatnu nastavu iz matematike kupili smo i posebne listiće. Nekako mi sve to nije puno kad vidim koliko rade.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja se slažem u vezi kupovine svega za samu nastavu, no u 1. smo razredu zaista kupili previše onih raznih knjižica (bonton, vježbenice, gramatiku...) koje ne koriste u školi i koje nisu obavezne, ali eto, dok ne naučimo lekciju.
    Ugavnom, od toga ništa nije koristila (osim prvih 5str.), zaista bačen novac.

    Od troškova imamo gotovo svaki tjedan kino (10 kn) ili predstavu (15 ili 20 kn), a od časopisa neću uzeti ništa, jer joj sama kupujem nešto kad zaželi (national geographic...) a sad ionako više čita knjige, a u 1. smo kupovali Zvrk koji nije ni prolistala.

    Ma to je tako u 1. razredu, na sve kažeš Da, dok ne skužiš da ne moraš.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Petrinja
    Postovi
    64

    Početno

    Sve se svodi na to da i mi i učitelji plačamo "sve i svašta". Mislim da nema stvari na svijetu koje roditelj nebi priuštio svom djetetu, ali na žalost mi nismo u situaciji da to možemo i onda se događaju ovakve situacije i mi jadikujemo.

    Lima nebi li tebi trebala škola osigurati sredstva za rad s djecom?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ma ja se ne bunim i nije mi žao dati jer znam da dajem mom djetetu, a nekom trećem. Mi smo i sami pitali učiteljicu treba li joj išta od ostalog materijala jer znamo da ona isto doma printa listiće i ostale stvari. Pa makar da joj papir nosimo. Nije problem dati samo me zanimalo jel tako svugdje i kako su organizirane ostale škole.

    Lima, pa zašto ne tražiš pomoć za taj potrošni materijal?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Od koga da traži ?

    Škola ima limitirana sredstva za materijalne troškove.

    Nerijetko se broje listovi kopija, a koliko sam ja puta iz svog džepa plaćala kopiranje......

    no više neću,

    niti ću tražiti roditelje,

    dok ima,ima a kad nestane upućujem na višu instancu, pedagog ,ravnatelj itd....

  16. #16
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Svu dodatnu literaturu (osim slovarice 36kn) sam odbila.
    Jedino što je školska kuhinja prošli mjesec bila 63kn, a ovaj 72kn :? A još imaju i 2 dana slobodna, pa mi to nije baš jasno.

    A u rujnu smo odmah u startu dali 110 kn za kuhinju, osiguranje, CK i ne znam što još...eh da, papirnate ubruse 2kn mjesečno.

  17. #17
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj TeaK prvotno napisa
    Lima nebi li tebi trebala škola osigurati sredstva za rad s djecom?
    Već je maria71 dala odgovor:
    Od koga da traži ?
    Škola ima limitirana sredstva za materijalne troškove.
    Nerijetko se broje listovi kopija, a koliko sam ja puta iz svog džepa plaćala kopiranje......
    Daje nama škola nešto ali sve je to nedostatno, znate kako je kad je ravnatelj kopirni stroj stavio kod sebe u ured
    Stoput sam već rekla da neću ali ja imam takve uvjete rada (radim u kombiniranom odjeljenju od 2 razreda) tako da uvijek moram jednom razredu osigurati što će samostalno raditi dok sam s drugima. Ne mogu bez listića jer mi je sat onda totalno kaotičan tako da ja to moram "zbog sebe".

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Jedino što je školska kuhinja prošli mjesec bila 63kn, a ovaj 72kn :? A još imaju i 2 dana slobodna, pa mi to nije baš jasno.
    Ako pričamo o toploj, kuhanoj marendi onda mi molim te objasni zašto mi plaćamo 108, odnosno ovaj mjesec 177,00 kn?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Pliska, možda poslužuju istarske specijalitete.

  20. #20
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Od 03.09 do 15.10. naš trošak za školu izgleda ovako:
    listići matematika 36 kn
    listići hrvatski 36 kn
    listići engleski 36 kn
    osiguranje 30 kn
    zaštitar (3 mjeseca) 45 kn
    predstava 10 kn
    prehrana 107 kn
    školski izlet 135 kn
    karate 180 kn (izvanškolska aktivnost)
    pribor i kolaž za likovni 100kn

    Sve navedeno spada u potrebno za školu i za ništa od toga mi nije bilo žao dati novce, a većinu toga i koristi jer je u produženom boravku.

    Odbili smo samo one stvari za koje su dolazili razni prodavači sa strane, tipa Cvrčkova vježbenica za matematiku, TOZ-ov pribor za likovni....

  21. #21
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    šta mislite o tim raznim prodavačima koji klincima u prvom razredu pokušavaju prodati knjige i crtaći pribor?

    mane to jako živcira. neki dan je mali došao doma sa nekim listićem za kupnju knjige koja košta 500kn. bio je jako nabrijan na tu knjigu, jer i inače jako voli knjige i u nekim normalnim okolnostima još bi i razmislila da li da mu je kupim, ali ovako sam svu energiju usmjerila na to da mu objasnim da njemu ta knjiga ne treba (usput budi rečeno nisam je nikad ni vidjela a trebala sam je platit).

    prodavači su se pozvali kako je to super za školu, kako ima puno linkova na internet, kako se od toga mogu pisat referati....... a meni sa svakom rečenicom skakala kosa na glavi.

    to me sve podsjeća na predbožićno vrijeme kad turbolimač počne sa onim agresivnim reklamama za najskuplje igračke u njihovim dućanima.

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Jedino što je školska kuhinja prošli mjesec bila 63kn, a ovaj 72kn :? A još imaju i 2 dana slobodna, pa mi to nije baš jasno.
    Ako pričamo o toploj, kuhanoj marendi onda mi molim te objasni zašto mi plaćamo 108, odnosno ovaj mjesec 177,00 kn?
    Troškovi marende, odnosno prehrane u produženom boravku, nisu isti u svakom gradu. Naš produženi boravak košta oko 600 kuna, koliko vidim, puno više nego što plaćaju u Zagrebu. Kazališne predstave su obično 20 ili 25 kuna.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Nama nisu slali samo listiće po djeci nego odmah cijelu knjigu pa smo imali par jako tužnih situacija kad je morao vratiti knjigu za koju mu se činilo da je već njegova. U prvom nisam imala srca tražiti da vraća te knjige (prilagođavanje na školu pa da se dijete ne traumatizira), ali u drugom je morao vraćati. Razgovarali smo o tome i dogovorili se da on ne će nositi kući ponuđene knjige nego samo letak pa ćemo se dogovoriti doma hoćemo li kupiti, a onda možemo otići i u knjižnicu i izabrati između nekoliko knjiga sličnog sadržaja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    Od 03.09 do 15.10. naš trošak za školu izgleda ovako:
    .....
    zaštitar (3 mjeseca) 45 kn
    .....
    Potpuno OFF topic Sta imate zastitara u skoli???? Please odgovori jer me jako zanima buduci da imamo problema u skoli. THX

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Pliska, možda poslužuju istarske specijalitete.
    Da, jednom tjednom imaju istarsku maneštru

    Ribica sad mi je lakše

    vertex moji nije u produženom boravku. To je cijena za toplu marendu koju sva djeca jede. Produženi boravak roditelji plaćaju još 20 kn na dan.

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Troškovi marende, odnosno prehrane u produženom boravku, nisu isti u svakom gradu. Naš produženi boravak košta oko 600 kuna, koliko vidim, puno više nego što plaćaju u Zagrebu. Kazališne predstave su obično 20 ili 25 kuna.
    Vertex, provjeri to. Produženi boravak se ne bi smio posebno naplaćivati, jer to plaća Ministarstvo (osim ako se radi o privatnoj školi). Roditelji plaćaju isključivo obroke. U našoj školi to iznosi 260 kn mjesečno za tri obroka dnevno.

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zdenka, otkud ti ta info?
    mislim da gradovi, a ne ministarstva odlucuju hoce li pokrivati trosak boravka i u kojoj mjeri

    Grad Zagreb, a ne MZOS pokriva u Zg skolama trosak produzenog booravka

  28. #28
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zdenka, otkud ti ta info?
    mislim da gradovi, a ne ministarstva odlucuju hoce li pokrivati trosak boravka i u kojoj mjeri

    Grad Zagreb, a ne MZOS pokriva u Zg skolama trosak produzenog booravka
    Ja sam isto ovako shvatila, ali pitat cu u školi.

  29. #29
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    I ja. Čitajući ovo pomislila sam upravo to što Lima kaže, da to kupujem za svoje dijete. Koje još k tome spada u one brže, pa mu je jako potreban dodatni materijal.
    x

  30. #30
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zdenka, otkud ti ta info?
    mislim da gradovi, a ne ministarstva odlucuju hoce li pokrivati trosak boravka i u kojoj mjeri

    Grad Zagreb, a ne MZOS pokriva u Zg skolama trosak produzenog booravka
    Stvarno? Oprostite onda na dezinformaciji, ali to mi se činilo logičnim s obzirom na devizu o besplatnoj školi.

  31. #31
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Eto, jucer sam bila na informacijama, i zadovoljno mogu potvrditi da se dio utrošen u nastavne matrijale (listići i likovni) u potpunosti isplati. Listići su ispisani, a likovni rad stoji na panou

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    zdenka, otkud ti ta info?
    mislim da gradovi, a ne ministarstva odlucuju hoce li pokrivati trosak boravka i u kojoj mjeri

    Grad Zagreb, a ne MZOS pokriva u Zg skolama trosak produzenog booravka
    Stvarno? Oprostite onda na dezinformaciji, ali to mi se činilo logičnim s obzirom na devizu o besplatnoj školi.
    skoli, ali ne i boravku :/

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    meni je oskar jucer dosao doma s bonom Crevnog kriza od 5 kn zaljepljenim u informativki
    i porukom nek posaljem kune u skolu

    svasta
    nije problem u 5 kn - nego mi je skroz koma nacin na koji se ti novci skupljaju

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    29

    Početno

    Meni su djeca prošli tjedna oboje ( 1. i 3. razred) došli kući sa kutijicama za skupljanje novaca za "gladne u Africi" .
    Kutijice izgledaju kao kasice - zatvorene sa prorezom za novac i obljepljene su slikama gladne djece u Africi.
    Dala im časna na vjeronauku nek skupljaju novce.
    Meni već danima lagano para ide na uši!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Meni je jako žao zbog svakog gladnog čovjeka bilo gdje, ali mislim da je nama veća dužnost pomoći potrebite u našoj neposrednoj blizini, a takvih ima jako puno.

  36. #36
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ovo s kutijicama je fakat malo tu mac

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Meni je jako žao zbog svakog gladnog čovjeka bilo gdje, ali mislim da je nama veća dužnost pomoći potrebite u našoj neposrednoj blizini, a takvih ima jako puno.
    Tako nažalost razmišlja cijeli svijet pa smo tu di jesmo.


    btw da netko ne pomisli da se slažem sa načinima prikupljanja sredstava po školama. Apsolutno sam protiv bilo kakve komercijalne ili humanitarne akcije skupljanja bilo kakve love putem djece. Smatram da je to iskorištavanje.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja sam svom Dini rekla da ne uzima nikakve knjige od akvizitera koji im nemilosrdno dolaze u razrede od početka šk.godine i to zato jer nam je već lani učiteljica rekla da su im njihovi udžbenici i vježbenice i više nego dosta. Uglavnom, Dino većinom uspije reći da ne želi knjigu, međutim ima nekih bezobraznika koji tjeraju djecu da moraju uzeti knjigu doma i onda ako neće vratiti je. Poanta je da moraš vratiti knjigu neoštećenu, vrlo lako se može dogoditi da je dijete ošteti ako je nekoliko dana nosi u torbi kako bi je vratilo, a onda je moraš platiti. Jedan dan mi je bilo dosta toga, zvala sam gradski ured i tamo su mi rekli da su za te akvizitere odogovrni ravnatelji, dakle oni dopuštaju da oni harače po školi. To mi je totalno neprihvatljivo, da koriste djecu za prodaju knjiga, a ne da ih prezentiraju npr. na roditeljskom.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Škola je još uvijek i odgojna ustanova; prema tome trebalo bi biti normalno da se djecu odmalena senzibilizira za potrebe drugih, pa i kroz humanitarne aktivnosti.
    (Uostalom kurikulumi mnogih zemalja na koje se pokušavamo ugledati uključuju social services.)

    Naravno pitanje je kako djecu senzibilizirati za humanitarne aktivnosti - ako se nažicava lova koju će roditelji mehanički iskeširati, onda je cilj promašen.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Evo danas mi je donio letak za kupnju nekakve radne bilježnice za lektiru. Došao im je neki čovjek i rekao da za samo 30,00 kn mogu dobiti tu radnu bilježnicu koja će im jaaaaaaaaaako olakšati pisanje lektire i na dar dobivaju nekakav kompas Sva su djeca zapela za taj kompas naravno. Ma ne pada mi na pamet da to kupim!
    Lektiru mora ionako pročitati, radna bilježnica ili ne

  41. #41
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    sto se tice skupljanja za crveni križ i ostalih humanitarnih aktivnosti ja sam odlučila to rješavati preko đeparca. kod nas u školi prodaju sladoled i ja sam mu rekla da dnevno može dobiti 5 kuna za sladoled i da će to biti njegov đeparac - pa ako želi kupiti sladoled neka ga kupi, a ako želi kupiti listić crvenog križa neka kupi to. došao mi je doma sa idejom da se tih listića može kupiti i više - pa kad sam mu rekla da ću mu dati tjedni đeparac pa nek kupi koliko hoće, brzo se predomislio .
    treba klince senzibilizirat, ali kad to postane pod obavezno i ja moram plaćat - ne vidim tu nekog efekta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •