Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 271

Tema: Posvojiti starije dijete uz svoje vlastito

  1. #101
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    S pauzom od skoro dve godine, ponovo sam pocela pisati na ovom forumu pocetkom godine, od tada je proslo curke ravno 9 mjeseci! Nakon 9 mjeseci pisanja molbi, nazivanja, nadanja... putevi su nam se, konacno, spojili

    Od prekjucer, ne spavamo od uzbudenja, jer smo otkad su nam pokazali njenu sliku i ispricali pricu kao katapultirani na neki drugi planet (negdje blizu sedmog neba). Stvarnost je potpuno nadmasila nasa nadanja. Potpuno smo sigurni da je to nasa kcer. Bez da smo ju upoznali, stvari nam se cine sasvim izvjesne. Cak i ja koja sve analiziram i preispitujem sto puta, nemam nikakvu sumnju, nikakvu nedoumicu da je to djevojcica koju sam cekala.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno


    sva sam se naježila!!! čestitam!!!

  3. #103
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čestitam i isčekujem nastavak!!

  4. #104
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Prekrasno!

  5. #105
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Ovdje djelimo iskustva u raznim momentima posvajanja, no molim, nema cestitanja dok nije gotovo. Tak je dugo trajalo, da vise vjerujem dok nije sigurno, sigurno sve zakljuceno....

  6. #106
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pratim i držim fige!!

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno


    Evo, ja se onda unaprijed radujem!

  8. #108
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa Vidi poruku
    Tak je dugo trajalo, da ne vjerujem dok nije sigurno, sigurno sve zakljuceno....
    U ovom te posve razumijem...

    Do tada, presretna sam što ste se pronašli, što su vam se putevi spojili!

  9. #109
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Evo, i ja sam sretna, i nadam se sretnom završetku

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    I ja se nadam sretnom završetku, nadam se što skorijem.

  11. #111
    valiant avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    52

    Početno

    držim fige da jedna mala seka što prije dođe u vašu obitelj!

  12. #112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sretno !!!!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    da naravno!! oprosti! točno znam taj osjećaj

    pusa i sretno

  14. #114
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    eva71, draga....ma divno!! neću ti još čestitati, ali suze idu......curica....vaša curica....nek vam bude sretno i veselo!
    i mi priželjkujemo ovakvu priču
    puno pusa

  15. #115
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Sretno!

  16. #116
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    E pa, sto se tice iskustva, ovo je vrijeme kad pocinju nesanice, neobuzdani napadaji srece i nestrpljenja, zaboravljanje najosnovnijih stvari svakodnevnog zivota... sve sto smo na forumu citali i zato samo mogu preporuciti :
    da predvidite mjesecni pokaz, jer je ovo opasno vrijeme (ako ne za vas, sigurno za karoseriju auta)
    da predvidite zamrznutu hranu, jer cete zaboraviti i obicni recept juhe i pecenih jaja
    da predvidite koje popodne za nadoknaditi neprospavane noci, iako inace nikada ne spavate popodne
    da ipak kazete roditeljima, iako najradije zelite sve zadrzati za sebe
    da ipak zadrzite za sebe, iako na ulici zelite poljubiti bilo kojeg stranca i sve mu ispricati.....

  17. #117
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa Vidi poruku
    E pa, sto se tice iskustva, ovo je vrijeme kad pocinju nesanice, neobuzdani napadaji srece i nestrpljenja, zaboravljanje najosnovnijih stvari svakodnevnog zivota... sve sto smo na forumu citali i zato samo mogu preporuciti :
    da predvidite mjesecni pokaz, jer je ovo opasno vrijeme (ako ne za vas, sigurno za karoseriju auta)
    da predvidite zamrznutu hranu, jer cete zaboraviti i obicni recept juhe i pecenih jaja
    da predvidite koje popodne za nadoknaditi neprospavane noci, iako inace nikada ne spavate popodne
    da ipak kazete roditeljima, iako najradije zelite sve zadrzati za sebe
    da ipak zadrzite za sebe, iako na ulici zelite poljubiti bilo kojeg stranca i sve mu ispricati.....
    Jako lijepo.
    Sretno.

  18. #118
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    draga eva, sve kaj si napisala - proživljeno je....prije skoro dvije godine i upravo još jednom - sad. draga, grlim te i veselim se s vama! divno!

  19. #119
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Hvala cure na vasim porukama.

    Jos dva dana (ne)spavanja do susreta....

  20. #120
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Eva, susret je sutra?

    Držim fige, svom snagom, da taj tako važan susret prođe najbolje moguće! I javi, barem nešto...

    U mislima uz vas

  21. #121
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Hrabro sam se drzala zadnjih dana, no jucer popodne, dan prije susreta sam se ipak sva raspametila od uzbudenja....hvala bogu da je susret bio planiran vec danas ujutro...do popodne bi sigurno bila potpuno izbezumljena.
    To je to.
    Najljepsa curica na svijetu, za stolom za doruckom, koja nas malo ukoceno, malo prestraseno i sramezljivo, onako ispod oka i s laganim smjeskom prvi put ugledala. U tom smo pogledu ponovo postali roditelji.

    ....(ove tockice cu vam malo pomalo popuniti, sad sam jos van sebe)

    Kad nam je pokazala sliku svoje grupe u vrticu i pitala koje nam je dijete najljepse, nismo se morali pretvarati da nam je ona najljepsa. Da su nam pokazali slike cijelog vrtica i sve djece u cijelome gradu, nasa nam je curica najljepsa i najpametnija.

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Baš mi je drago !

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Baš sam sretna zbog vašeg prekrasnog prvog susreta, točno znam koji je to pogled, kad u tim okicama vidiš tu malu dušu koju si osjećao i puno prije nego si je napokon ugledao.

  24. #124
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    Eva, drago mi je da je sve prošlo tako dobro! Veselim se tvojoj sreći! javi se opet čim buš mogla!

  25. #125
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Znači, ljubav na prvi pogled...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Eva, prekrasne vijesti! Čestitam! Veselim se popunjavanju točkica.

  27. #127
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Hvala curke.

    Isuse Boze, pa ja vec zvucim kao oni roditelji "moje je dijete naj naj naj...."
    No to tako valjda treba biti, jednostavno smo preplavljeni osjecajima i naprosto smo se zaljubili u nasu djevojcicu. Znam, znam da smo svi sad u onoj nerealnoj fazi izmedu snova i stvarnosti i da cemo se i mi uskoro prepirati oko odlaska u krevet, raspravljati kad je dosta televizije i uzrujavati kad nece pisati zadace. I tome se vec unaprijed veselimo.

    Za cekalice:
    Prosle su tri godine otkad smo prvi put usetali u administraciju za posvajanje. Drzali smo se ruke, nasmjeseni, naivni, sigurni u nasu odluku, samouvjereni, puni ljubavi i optimizma. "Mi zelimo drugo dijete". Nasa se odluka nije promijenila i ni tada nismo bili nepromisljeni, no ovo vrijeme cekanja koje se uvijek cini bez kraja uistinu nije nepotrebno, ni suvisno. To sto smo sad s toliko sigurnoscu prihvatili nasu kcer je jer smo imali vremena presipitati nasu zelje i nase granice, znamo stvari koje su vazne i one koje to nisu, u svakom danu cekanja mi smo malo vise sazrijevali, u spomenu svakog konkretnog djeteta imali smo vremena zamisliti razne situacije roditeljstva i pomalo promijeniti neka nasa razmisljanja. Mislim da smo kroz cekanje postali bolji roditelji.

    Zelim svakoj cekalici ispunjenje zelje kad za to dode vrijeme. (sto prije)

  28. #128
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa Vidi poruku
    Nasa se odluka nije promijenila i ni tada nismo bili nepromisljeni, no ovo vrijeme cekanja koje se uvijek cini bez kraja uistinu nije nepotrebno, ni suvisno. To sto smo sad s toliko sigurnoscu prihvatili nasu kcer je jer smo imali vremena presipitati nasu zelje i nase granice, znamo stvari koje su vazne i one koje to nisu, u svakom danu cekanja mi smo malo vise sazrijevali, u spomenu svakog konkretnog djeteta imali smo vremena zamisliti razne situacije roditeljstva i pomalo promijeniti neka nasa razmisljanja. Mislim da smo kroz cekanje postali bolji roditelji.
    Točno tako sam se i ja osjećala - trajalo je tri i pol godine. Želim vam puno sreće učetvero!

  29. #129
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    prekrasno!!! prekrasno!!

    želim samo da se i formalno završi ovo razdoblje čekanja i da curica napokon dođe doma.

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno


  31. #131
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Divno, Eva71!!!!! Baš sam sretna zbog vas!

  32. #132
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Predivno! Cestitke od srca

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno


    Predivno!!!

  34. #134
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Čestitam na ostvarenom snu!!!
    Posljednje uređivanje od @n@ : 06.11.2010. at 15:30

  35. #135
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Hvala cure na lijepim rjecima i hvala da ste zadnje dve godine bile tu.

    Ja se pomalo osjecam ko hipohondar koji je procitao previse medicinskih knjiga. Prate me svi sindromi opisani u knjigama o posvojenju : faza "mogu li ja to, hocu li biti dosta dobra mama, hocu li naci prvi odgovor na svako pitanje...", pa onda, iako sam si zabranila ista u zivotu zaliti, onaj osjecaj da smo roditelji djevojcice za koju se nismo mogli brinuti vec ranije (ne pomaze da nismo do prije tjedan dana znali da postoji, sad smo mi njezini roditelji i osjecam se odgovorna i za ono sto je i za ono sto dolazi, i ono sto je bilo)...no osim tih faza ima i onih, sta cemo sve spremati i raditi za Bozic, radim brzo drugi adventski kalendar, u koji parkic cemo se ici setati, koje knjige cu prve citati....

    ...svjetla tocka mi je da se i moj sin veseli.
    On se zasad cini zadovoljan, ponosno prica prijateljima da ce dobiti sestru, a s nama samo ono osnovno, ne pita previse, no vidim da mu klikeri rade sto na sat, a uha su mu se pretvorila u radio prijemnike.

    Vikend smo proveli u selidbi ormara iz jedne sobe u drugu, stola iz prve u trecu, kreveta u istu itd. Imam osjecaj da se opet selimo. Pa trk u podrum po legice, pa u garazu po medeka...fizicke aktivnosti navodno smanjuju uzbudenje, a i bolje cemo spavati nakon cijelog tog nanasanja. Sutre ju konacno opet vidimo. Drugi susret.....

  36. #136
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    )). Sretno sutra !

  37. #137
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Srecno Eva

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Silno se veselim vasim dozivljajima i vašoj sreći.

  39. #139
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Susreti su super prosli. Predobro. Tako se pripremis na sve moguce teske probleme, da me sad, kad se stvari odvijaju glatko (zasad barem), svladala neka grozna trema. Opet dve noci bez spavanja, u kojima mm i ja, svaki sa svoje strane kreveta ili se smijemo i placemo od srece ili prevrcemo mracne misli (stila a sto ako se ipak nesto desi, ako se predomisle, ako, ako, ako....).

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Sveti Ivan Zelina
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa Vidi poruku
    Susreti su super prosli. Predobro. Tako se pripremis na sve moguce teske probleme, da me sad, kad se stvari odvijaju glatko (zasad barem), svladala neka grozna trema. Opet dve noci bez spavanja, u kojima mm i ja, svaki sa svoje strane kreveta ili se smijemo i placemo od srece ili prevrcemo mracne misli (stila a sto ako se ipak nesto desi, ako se predomisle, ako, ako, ako....).
    točno znam o čemu pričaš!!! ja nisam dva tjedna spavala (to je trenutak od kad smo saznali za Franku, pa dok nismo sjeli u auto s njom i krenuli svojoj kući) baš sam imala tremu i te iste misli su me mučile, a onda kad je došla šefica doma, nije uopče spavala noću. svaka 3 sata hranjenja, od toga sat i pol budna, sat spava, pol sata plaće! bila sam ko zombi

  41. #141
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Najvise me utjesi kad vidim da cure Vi to sve prezivite. I da se dalje veselite biti roditelj! Nasa se psihologica "boji" medenog mjeseca, no kad me moja kcer sutra vidi, ovako neispavanu (veseli zombi), odmah cu joj rasprsiti sliku idealne mame i vratiti ju u stvarnost

  42. #142
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    eva, pusa 100!

  43. #143
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Vidamo se negdje tri puta tjedno. U srijedu sam bila sama, a danas su decki isli po nju, a ja sm se tekpopodne vratila s puta. Jedva sam prezivjela putovanje, znajuci da su oni svi skupa, a mene nema.....

    Popodne smo onda ipak proveli zajedno u igri....slazu oni tako kockice, paralelno i akuratni i jedan i drugi...a moj sin kaze "Ja sam zapravo siguran da mi je ona prava sestra, samo sto smo prije bili razdvojeni"!


    Sutra nastavak...

  44. #144
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    za bracu i seku!

    Kako god bilo, s medenim mjesecom ili bez, i vi ćete izdržati i bit ćete sretni što ste opet roditelji.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Za bracu i seku

  46. #146
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Pisem ovo za one one roditelje koji zele drugo dijete i zamisljaju kako ce tako djeca dobiti drustvo, zajedno se igrati, a roditelji ispunjeni srecom iz prikrajka gledati....e pa, drustvo je lijepa stvar, ali ne smije se zaboraviti da svako od njih hoce biti u centru paznje. Srecom da su roditelja dva! Mislila sam da ce se djeca povoditi jedno za drugim u igri, medutim cim jedan zaokupira jednog roditelja, drugi "skoci" na drugog. Pogotovo nas donedavni jedinac - danas sam doslovce opet gurala ljuljacku mog desetogodisnjaka....ali nismo drugo ni ocekivali, pa mozda sto prije ispolji ljubomoru to bolje, znaci i on je prirodan, ne ponasa se ko da je malena gost, nego vec prigovara (ne rjecima, ali pomalo uvrijedenim ponasanjem, koje i inace poznamo kod desetogodinjaka).

    Curka nam je inace silno samostalna, sve sama - obuce, skine, slozi, voli kuhati, rezati i penjati se po igralistu. Jedino se jos nije odlucila, kad se negdje popenje, skociti kad ja rasirim ruke. "ne treba". Ne znam da li zeli pokazati kako sve moze sama ili jos je to sve prerano.

    Sutra cemo se u centru dogovoriti kad ce doci na spavanje. Vec smo ju pitali da li bi htjela. Bi. Ovaj tjedan sigurno. Kad se opustim od svih briga i uzbudenja, msilim da ce mi navecer jos jedino ostati za razmisljnje da li da izaberem posteljinu sa cvjeticima ili onu od bake sa medekima.

  47. #147
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj eva71 prvotno napisa Vidi poruku
    Pogotovo nas donedavni jedinac - danas sam doslovce opet gurala ljuljacku mog desetogodisnjaka....ali nismo drugo ni ocekivali, pa mozda sto prije ispolji ljubomoru to bolje, znaci i on je prirodan, ne ponasa se ko da je malena gost, nego vec prigovara (ne rjecima, ali pomalo uvrijedenim ponasanjem, koje i inace poznamo kod desetogodinjaka).

    Curka nam je inace silno samostalna, sve sama - obuce, skine, slozi, voli kuhati, rezati i penjati se po igralistu. Jedino se jos nije odlucila, kad se negdje popenje, skociti kad ja rasirim ruke. "ne treba". Ne znam da li zeli pokazati kako sve moze sama ili jos je to sve prerano.

    Sve je ovo potpuno jednako bilo i kod nas - bivši jedinac ljubomoran, a kći samostalna i samodostatna. Ovo drugo je bilo lako i brzo izliječeno - vrlo je brzo shvatila što to znači imati roditelje i postala je maza i na isti način nesamostalna kao i sva druga mažena i pažena djeca. Za ljubomoru je trebalo mnogo više vremena...

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sretno, eva71, čitam vas sa zanimanjem !

  49. #149
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pratim sretno dalje!

  50. #150
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    U srijedu dode na spavanje. U petak zadnji dan vrtica. U subotu se druzimo, a u ponedjeljak dolazi za stalno....naprosto ne mogu vjerovati, pa mi imamo kcer!

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •