Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Dojenje i štetne tvari

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Dojenje i štetne tvari

    Ispričavam se jer se ponavljam.Prije par mjeseci sam postavila isto pitanje ali se ne sjećam odgovora a nije mi na kraju ni trebalo.Sutra idemo na pir.Bebonja ostaje kod bake cijelu noć a gospođa majka bi se rado opustila i popila nešto zabranjenog. Ujutro bi se izdojila i nebi ga dojila do navečer.Može li to tako?Koliko treba da alkohol i sve štetno izađe iz mlijeka?

  2. #2
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    bit će da si se zadnji put preveć opustila pa se ne sjećaš... a ja se sjećam da si postavila to pitanje...al, ne sićam se odgovora...

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Eto na,sad ćete me zapamtit ko staru lokatoricu koja doji dijete i svakih se par mjeseci prošverca sa par piva Nije,onda nismo nigdje ni išli

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovisi koliko promila ćeš imati u sebi.
    ako budeš dobro jela i poslije cijeli dan pila vodu... trebalo bi otići...
    svejedno, ne pretjeruj

  5. #5
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Evo:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...333&highlight=

    A ovo je s linka koji ti je dala Layla:

    Alkohol
    Sadržaj alkohola u majčinom mlijeku isti je kao i u majčinoj krvi
    (mjereno u isto vrijeme). Treba izbjegavati prekomjernu konzumaciju
    alkohola u toku dojenja. Da bi se umanjilo djelovanje alkohola,
    preporučuje se da nakon svakog standardnog pića treba proći do dva
    sata do sljedećeg dojenja (npr. ako ste popili četiri pića, trebate čekati
    četiri do osam sati prije nego ponovo dojite dijete.

  6. #6
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ne znam koliko su ovo pouzdane informacije, valjda jesu:

    http://luk.link.ba/drugstore/alkohol...enja_alkohola/

    http://luk.link.ba/drugstore/alkohol...dluciola_piti/

    KRATKOROČNI EFEKTI PIJENJA ALKOHOLA
    Alkohol u početku kratko vrijeme djeluje stimulativno smanjujući umor, tako da alkoholizirana osoba ima osjećaj da je jača i spremnija na veće napore. No, ubrzo nastaje opadanje aktivnosti. Male količine alkohola stimuliraju srčani mišić, ali nakon pijenja velikih količina alkohola usporava se rad srca, šire se krvni sudovi mozga, srca i kože.

    Gram alkohola ima sedam kalorija, ali se to ne može smatrati energetskom vrijednošću zbog svoje toksičnosti.

    Resorpcija, odnosno upijanje alkohola u krvotok počinje već u ustima, znatno jača je u želucu, a završava u debelom crijevu. Upravo resorpcija diktira nivo alkohola u krvi koji je maksimalan 30 do 50 minuta nakon unošenja alkohola u organizam. Poslije 90 minuta slijedi ravnomjerno opadanje nivoa. Razgradnja alkohola (90%) događa se u jetri, za jedan sat razgradi se oko 9 grama alkohola (jedan promil).


    Ako je nivo alkohola u krvi od 0,5 do 1,5 promila osoba je u pripitom stanju.

    Ako je nivo alkohola u krvi do 2,5 promila osoba je u pijanom stanju.

    Ako je nivo alkohola u krvi do 3,5 promila dominira narkotičko djelovanje.

    Ako nivo alkohola u krvi dostigne 4 promila nastupaju koma, gubitak svijesti i smrt.


    Najnovija istraživanja koja su proveli američki naučnici sa univerziteta North Carolina ukazuju da prekomjerna konzumacija alkohola veoma brzo oštećuje ćelije mozga. Dosad se smatralo da se neurodegeneracija, odnosno oštećenje nervnih ćelija ne javlja za vrijeme samog pijanstva, nego tek za vrijeme povlačenja alkohola iz tijela. No, studija je pokazala da je potrebno samo dva dana opijanja da se ošteti dio mozga odgovoran za miris. Oštećenja na ostalim dijelovima mozga pojavljuju se nakon četiri dana. To bi trebalo zabrinuti i ljude koji vole popiti, a ne spadaju u hronične alkoholičare. Posebno velikom riziku izlažu se adolescenti. Studija američkih naučnika ukazuje da pretjerana konzumacija alkohola, posebno kod tinejdžera, uzrokuje poteškoće u razvoju i funkcionisanju mozga.

    Alkoholičari vrlo brzo gube moralne norme, otupljuju, bezvoljni su, ali i često agresivni, egocentrični, imaju smetnje u pamćenju. Postoje, doduše nešto rjeđe, alkoholne psihoze, amnezije, fiksacije, konfabulacije, halucinacije, epileptični napadi..

    AKO SI IPAK ODLUČIO/LA PITI...
    Ako si ipak odlučio/la piti, smanji rizik štetnih posljedica tako što ćeš:

    - Jesti prije nego što piješ.

    - Nećeš gasiti žeđ alkoholom (probaj vodom).

    - Pijuckati, a ne "exirati".

    - Nakon svakog alkoholnog pića popij jedno bezalkoholno.

    - Limitirati unos alkohola (npr. jedno piće na sat, ne više od 1-2 pića na dan)

    - Nemoj posrnuti pod pritiskom vršnjaka i piti više nego što želiš.
    Znači što, 2,5 sata ako budeš pijana? Potražit ću još malo, možda pronađem još neku info.

    Nego, na što misliš pod "alkohol i sve štetno"?

    Inače, ima i drugih načina za opustiti se, koji nisu štetni ni za tebe ni za dijete.

  7. #7
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Evo još, ovo mi se čini točnije:

    http://www.krizevci.com/92policija/alkohol/index.html

    KOLIKO BRZO SE ALKOHOL PRERAĐUJE I IZLUČUJE

    Samo vrlo malu količinu alkohola, jedva 2 %, organizam izlučuje putem urina, kroz pluća i znojenjem.

    Svu ostalu količinu alkohola, čak 98 % prerađuje jetra a za preradu joj treba mnogo vremena.

    U jednom satu jetra će iz krvi ukloniti alkohol unesen ispijanjem samo jedne čaše piva dok je :

    - za 2 čaše potrebno 3 sata

    - za 3 čaše potrebno 4 sata

    - za 4 čaše potrebno 6 sati

    - za 5 čaša potrebno 8 sati

    KAKO ALKOHOL DJELUJE NA ČOVJEKA

    Već nakon samo jedne popijene čaše, uneseni alkohol krv će dopremiti u mozak, a lice će pocrveniti.

    Neki put počet ćete se osjećati bolje, laganije ćete se izražavati, bit ćete odvažniji, bezbrižniji i mirniji – ukratko bit ćete veseliji. Ali neki put ista količina alkohola učinit će vas pospanim.

    Nakon više čaša, vaše se reakcije usporavaju. Čujete i vidite lošije, ali i dalje zadržavate neprimjerenu sigurnost u sebe. Postajete glasniji i brbljiviji, razdražljiviji i agresivniji. Javlja se nered u glavi, a potom i zamuckivanje. Vrlo teško uspjet ćete gurnuti ključ u bravu.

    S još većom dozom gubite osjećaj ravnoteže, kontrolu pokreta i sposobnost prostorne orijentacije, vidite dvostruko. Više uopće ne vladate sobom, teturate, a jezik vam se zapliće. Alkohol izaziva halucinacije, ali može dovesti i do teškog delirija.

    KOLIČINA PIĆA I STUPANJ ALKOHOLIZIRANOSTI

    Alkohol se u alkoholnim pićima nalazi razrijeđen. Najveća je koncentracija alkohola u žestokim pićima dok je najmanja u pivu.

    U boci piva zapremine 0,5 litara nalazi se oko 20 grama alkohola, u 2 dl vina nalazi se također oko 20 grama alkohola dok se u najmanjoj čašici žestokog pića zapremine 0,3 dl nalazi oko 10 grama alkohola.

    Kada osoba u organizam unese 10 grama alkohola, odnosno kad popije 0,3 dl žestokog pića, jedan dl vina ili pola velike boce piva, u krvi će imati:

    - muškarac težine 75 kg 0,2 promila alkohola

    - žena težine 60 kg 0,3 promila alkohola

    Ista količina popijenog alkohola uzrokuje različite razine alkoholiziranosti ovisno o:

    - vrsti i količini alkoholnog pića, te brzini i načinu pijenja

    - trenutnom raspoloženju (umor, stres, glad, doba dana…)

    - osobi (spol, težina zdravstveno stanje…)

  8. #8
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Na http://www.sigurno-voziti.net/alkohol/alkohol01.html kažu: "Alkohol se sporo razgrađuje u organizmu, prosječno 0,1 promil alkohola po satu." Ovi u prvom tekstu su onda fulali, nije 1 promil, nego 0,1 promil.

    Tamo su stavili i graf, uz njega kažu, makar se to ne vidi baš na grafu, ovako:

    RAZGRADNJA ALKOHOLA

    Alkohol se sporo razgrađuje u organizmu, prosječno 0,1 promil alkohola po satu. Potrebno je znati kako nakon obilnijeg konzumiranja alkohola treba proći najmanje 24 sata prije nego se on najvećim dijelom izluči iz organizma, a za potpuno triježnjenje potrebna su dva dana.
    Zapamtite, ne sjedajte za upravljač automobila ujutro ukoliko ste večer prije previše popili!

  9. #9
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    sori, ali kaj ti je to tak bitno?

    pijuckaj čašu-dvije kroz cijelu noć

  10. #10
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Ja sam nedavno bila na svadbi, ostavili smo malenoga baki. Popila sam sve skupa 4 čaše vina, ali prošao je cijeli dan, tek smo se u 8 navečer drugi dan vratili i onda sam dojila, al mislim da je to dovoljno da se alkohol razgradi.

    Nažalost, ja se bez svog djeteta nisam mogla opustiti, jer smo ga ostavili prvi put i bilo mi je teško, mislim da tu ništa ne bi pomoglo, to je jače od svakog vina Ali, bilo mi je lijepo...

    Trina, probaj pijuckat, tako sam ja, polako i umjereno, nisam popila previše, a ipak sam si priuštila malo dobrog vina..mislim da u tome nema ništa loše, a mislim da maleni nije osjetio, jer je prošlo dovoljno vremena.

  11. #11
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja ću se samo ubaciti jer moram to izbaciti iz sebe, ali tako bih htjela malkoc više popiti da osjetima ono lagano peckanje u usnama, da se opustim i pošteno nasmijem dok mi grlo pecka ljuta rakijica isam alkoholičarka, da ne mislite, ali baš osjećam potrebu za tim. Izgleda da ću se i načekati još.
    Trina, živjela

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Curke,hvala puno na savjetima i na linkovima
    Riana,pa nisam mislila navaliti na travaricu i puzeći doći do kuće.Bitno mi je da se malo opustim,zabavim i uživam na piru.I da ne sjedim čitavu večer ko drvo,pijući sok i maštati o danu kad će mi djeca narasti.Ovo će mi biti prvi izlazak od rođenja trećeg djeteta i vjeruj,treba mi
    Znači,Ok je onako kako sam mislila,ujutro se izdojiti i ne dojiti ga do večeri.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i stvarno pij što više vode.

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    i stvarno pij što više vode.
    OK

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Ja ću se samo ubaciti jer moram to izbaciti iz sebe, ali tako bih htjela malkoc više popiti da osjetima ono lagano peckanje u usnama, da se opustim i pošteno nasmijem dok mi grlo pecka ljuta rakijica isam alkoholičarka, da ne mislite, ali baš osjećam potrebu za tim. Izgleda da ću se i načekati još.
    Trina, živjela
    Dorotea,da smo bliže ja bih te povela sa sobom pa nek vide ljudi kako se majke zabavljaju

  16. #16
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa

    Dorotea,da smo bliže ja bih te povela sa sobom pa nek vide ljudi kako se majke zabavljaju
    Hik
    Samo se ti lijepo zabavi

  17. #17
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    doro čim sisonje prestanu sisat mi pravac na rakijicu i tamburicu!Prvu rundu ja častim!

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Vi Slavonci imate najbolje zabave,ništa ispod dva,tri dana bećarenja
    Tomita,jel to tvom mišu danas prvi rođendan???Čestitam!!!!!

  19. #19
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Vidi ti Slavonki što im je uzavrela krv čim se rakijica spomene!

    a tek kad tamburice čuju, ijuju! :D

  20. #20
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Ajme..koja sam ja tuka! Pojma nisam imala da bi npr mogla gucnut casu gemista (koji sanjam od kad sam bila trudna) i da ako ne dojim par sati nakon toga nema posljedica.
    Jel ste sigurni da je to okej? Ajme kako sam ja paranoicna s tim alkoholom. A ipak mi se hoce pit.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa

    Alkoholičari vrlo brzo gube moralne norme


    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    AKO SI IPAK ODLUČIO/LA PITI...

    - Nemoj posrnuti pod pritiskom vršnjaka i piti više nego što želiš.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Ma gledajte, u Zagorju je od pamtivijeka uobičajeno malim bebama dati malo alkohola u mlijeko, 'bolje će spavati', i kaj Zagorcima fali? Pa dvojica su postali predsjednici!

    Šalim se naravno, ne bih bebi dala alkohola,

  23. #23
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    u francuskoj recimo ako ne popijes 1dl vina nakon rucka smatraju da nisi normalan - bez obzira na trudnocu ili dojenje. oni to smatraju medicinom.
    nije da se s tim slazem (nisam popila kap alkohola vec mjesecima pa cak niti kave ni caja, sta cu kad sam frikusa) ali sta francuzima fali - zivi su i zdravi!

  24. #24
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dakle,bilo je ovako.Popila sam dvije,tri pive(male od 0,33),kad sam došla kući izdojila sam se.Pa opet ujutro i opet maloprije.Tako da se nadam da je sve štetno(alkohol i nikotin) izašlo.Dojit ću ga tek večeras a u međuvremenu puno piti i jesti.
    Bilo mi je super,opustila sam se baš kako treba i sve je ispalo odlično,bebonja je bio bolji baki nego meni po noći,veliki su bili s nama dok su izdržali a onda su mama i tata dobili svoje vrijeme.

  25. #25
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    A kaj ak se nemres izdojiti? Kaj onda?

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    A kaj ak se nemres izdojiti? Kaj onda?
    :? zašto se nebi mogla izdojiti :? Nije da je izdajanje neka ekstaza ali kad se mora nije teško

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Trina, ima mama koje ne mogu izdojiti ni kapi.
    (dižem dva prsta: u dvije i pol godine dojenja, moooožda 1 ml)

  28. #28
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Trina, ima mama koje ne mogu izdojiti ni kapi.
    (dižem dva prsta: u dvije i pol godine dojenja, moooožda 1 ml)
    To nisam znala,sorry.

  29. #29
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Eto apricot odgovorila umjesto mene. Fala!

    Meni je to izdajanje zbilja muka i nikako mi ne ide.
    Nis..moram prestat dojit..

  30. #30
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Retha, alkohol se razgrađuje u tijelu, nisu sise kontejneri u kojima alkohol ostaje dovijeka ako mlijeko ne izađe .

  31. #31
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Sorry na upadu na temu ali umirem od znatizelje

    A sto je s griotama? Koliko u njima ima alkohola? Smijem li ih par pojesti i dojiti bebu sat vremena kasnije :?


    Sanjam griote danima

  32. #32
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=1&gl=hr

    Stoga smo istražili što je dovoljno da vozača gurne preko 0,0 promila. Konkretno, nakon koliko će Kraševih griotta biti proglašen pijanim. Pokusni kunići bili su nam muškarac težak 92 kilograma i dvije žene - od 85 i 50 kg - a količinu alkohola u organizmu mjerili smo uređajem marke Dräger, kakvim se koriste i policajci. Sve tri osobe na alkotestu su pale nakon pet griotta. Vozaču je tada izmjereno 1,15 promila, a vozačicama 0,95 odnosno 1,22 promila. No, lakša je vozačica već nakon tri griotte napuhala 1,29 promila! Ne treba zanemariti ni kako bi sličan rezultat Drager pokazao i vozaču koji je pojeo salatu začinjenu vinskim octom." (Izvor: Večernji list)

  33. #33
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    RAZGRADNJA ALKOHOLA

    Alkohol se sporo razgrađuje u organizmu, prosječno 0,1 promil alkohola po satu. Potrebno je znati kako nakon obilnijeg konzumiranja alkohola treba proći najmanje 24 sata prije nego se on najvećim dijelom izluči iz organizma, a za potpuno triježnjenje potrebna su dva dana.
    Sorry, Ariens, ako je ovo točno...

  34. #34
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pih..ja bi sa svojih 40 (i neki sitni kusur) kila pala na alkotestu ak bi sam i pomirisala tu grijotu.
    A da popijem pol cas vina i ne izdojim se valjda bi trebala cekat tjedan dana da se to nekam izgradi..

  35. #35
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    :shock:

    Hvala cure

    a nista onda cu bajadere tamaniti

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj retha prvotno napisa
    A kaj ak se nemres izdojiti? Kaj onda?
    :? zašto se nebi mogla izdojiti :? Nije da je izdajanje neka ekstaza ali kad se mora nije teško
    To ti samo misliš .

  37. #37
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Dakle..ako izdajanje jest problem..moze li mi netko reci..
    tete savjetnice pliz..
    Ako popijem pola case sampanjca ( na svojih 42kile) koliko dugo nakon toga nebi smjela dojiti?? Pila bi puno vode nakon naravno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •