Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: "BAKINI" savjeti za čišćenje i ostali trikovi

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno "BAKINI" savjeti za čišćenje i ostali trikovi

    Kako se pokušavam prebaciti na upotrebu prirodnih sredstava za čišćenje i ne koristiti više ova silna sredstva koja reklamiraju i znaju super očistiti, ali mi zna i biti muka od njih (pronto protiv prašine mi je najgori) da li bi smo mogli ovdje ih nabrojati.
    I da li mi može netko pojasniti da li ocat koji se koristi za čišnjenje oštećuje staklo, ogledalo, plastiku ili pločice - pogotovo ako se koristi čisti?
    Ako da, kako da se koristi...

    Pa hajte nabacajte savjete o čišćenju:
    Prašine
    Parketa
    Kuhinje
    Rerne
    Osvježavanje zraka u WC-u (da li se mogu koristiti eterična ulja i kako)
    Omekšivač
    WC školjke (ja je neki dan prala čistim octom u koji sam dodala malo et.ulja da se ne udavim i super mi izgleda...super je očistilo, nema mrlja, a čini mi se i dosta čista)
    Dijelova kuhinje sa visokim sjajem - packe od prstiju
    Osvježavanje ormara
    I svega ostalog čega se sjetite...

  2. #2
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno inox

    za čišćenje inoxa da postane sjajno, koristiti sodu bikarbonu nakon normalnog pranjaj s deterdžentom, potom isprati sa puno vode i obrisati sa krpom od mikrovlakna. to sam probala na loncima od AMC-a i sjaje kao kad su bile nove, te na inox napu koja je k'o ogledalo. jedino se treba paziti da se dobro ispere soda jer ako ne ostanu bijele fleke.

  3. #3
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mislim da ovdje ima puno korisnih savjeta o čišćenju. Ja koristim većinom ocat, limunsku kiselinu i sodu bikarbonu za svoja čišćenja.
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=34474

    Ima i jedna stranjska stranica sa super receptima za čišćenje, ja počela s njihovim idejama i super sam zadovoljna.
    www.eartheasy.com
    Nikad prije nije bilo tako čisto i svježe bez smrada raznoraznih "kemijskih sredstava".

    Ja u kupaonu stavim potpurri s par kapi eteričnog, a možes i zapalit koju svijećicu dok si doma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •