Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 171

Tema: Dabroston...2.dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ovo mi se čini jedini topic koji možda ima veze sa mnom.....

    ovako progesteron mi šteka ,estrogen je ok ,sluznica maternice vodi svoju politiku i od 10.9. do danas sam imala što jača što slabija krvarenja.


    bila danas na pregledu

    opcije dabroston ili mirena

    dr ne preporučuje metodu proći će samo koja je moja omiljena

    savjet ,linkovi, pp-ovi su dobrodošli

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Maria, a jesi probala caj od vrkute?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Maria, a jesi probala caj od vrkute?
    ne

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Maria, a jesi probala caj od vrkute?
    ne
    pa probaj

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    vrkuta se rimuje sa kukuta a to me asocira na čaj od oleandera

    ima li đe kakav link ?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Linograd
    Postovi
    5

    Početno

    Da se i ja pridruzim " klubu uzivalaca Dabrostona "

    Ja ga uzimam od pre dva meseca, zbog dva spontana pobacaja koja sam imala u razmaku od 3 meseca. Pijem ga kao i vecina vas, 2x1 od polovine ciklusa do dva dana pred M (imam uredne cikluse, na 28 dana ), nakon sto uradim test iz krvi i proverim da li sam mozda trudna. Od nus pojava imam mucnine, i primecujem da mi se kosa stanjila drasticno,ali ne znam da li to bas ima veze sa Dabrostonom.
    Inace, M mi ne kasni, stigne tacno drugog dana nakon sto prestanem da pijem progesteron. Ne znam da li ce mi pomoci, nadam se da hoce, i svakog mesca sa novom nadom pocnem da pijem te " carobne tabletice ". Danas mi je osmi dan ciklusa, jos 7 pa pocinjem sa novom turom Dabrostona.

    Pozdrav svim "clanicama kluba uzivalaca Dabrostona "

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja vam pijem dabroston zadnjih 10 godina i nikada nisam imala nikakvih problema.

  8. #8
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Ja ga pijem 1 mj. od 15-25 dana. Sad sam dobila prvu M, nisam imala spotting M mi je trajala 4 dana, mogu reći da sam zadovoljna
    Ja sam ga inaće počela piti je zadnja 3 mj. nisam imala O

  9. #9
    iva28

    Početno

    Pozdrav!!!

    Pridružujem se uživalicama dabrostona!

    Ovaj mjesec započeh s uzimanjem i već, čini mi se, problemi na vidiku. Zadnju tabletku s guštom pogutnuh prošlu srijedu i od tada ništa se ne događa u me (tjedan dana).
    M. trebala ja dobit u ponedjeljak,al...za sada...velika nula
    Danas mi 33 dc i po ovome za sada, dabroston meni ništa regulirao nije sam me dodatno "zbrigirao".

    zik-zik-zik...dabrostončiću

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ne brini se još. Ovo ti je tek prvi mjesec uzimanja. :/

  11. #11
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    a da napraviš testić

  12. #12
    iva28

    Početno

    Citiraj nikka prvotno napisa
    a da napraviš testić
    Ajoj, mislim da mi besmisleno, bar za sad, budit nadu u sebi. Naime, moj big problemus su teško izdrživi (za psihu mislim) produljeni ciklusi, tak da znam oduljit i do 40dc, a gotovo uvijek ispunjena ja, kroz te dane, u sebi "gruntalačkim nadicama "za mogućim + na testiću.

    Neobičnost: ovaj mjesec s dabrostonom ne osjetih nikakve ovulacijske pikancije (probadanja) što mi inače skroz normal bilo dosad. Jel to moguće da dabrostoni djeluju i mijenjaju me ili ja ludim polako...???

    Poljupchek od wrckave ive koja vas puno voli

  13. #13
    MIAANNA

    Početno

    Da li su nekog prestale boliti grudi od dabrostona?mene bole od ovulacije koja je bila 11.d.c. i danas 19.d.c.,četvrti dan na dabrostonima bole jako malo ili ništa?osim toga ništa neprimjećujem kao da i ne pijem dabrostone!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja nemam cice ,ja imam 2 betonske kugle


    jel tako uvijek i zauvijek ?

  15. #15
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Nekad bole nekad ne bole . Nekad rastu nekad ne rastu . Kao i sve ostalo na " Prije zaceca " i reakcije na dabroston zavise od zene do zene i od ciklusa do ciklusa .

    iva28
    ako si pravilno uzimala Dabrostone , a nije trudnoca u pitanju , M ce doci najkasnije 9 dana od dana zadnje tablete . Jedino ako si pocela sa dabrostonima prije O , onda M nece doci dok se lutealna faza ne zavrsi .

  16. #16
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ovo mi se čini jedini topic koji možda ima veze sa mnom.....

    ovako progesteron mi šteka ,estrogen je ok ,sluznica maternice vodi svoju politiku i od 10.9. do danas sam imala što jača što slabija krvarenja.


    bila danas na pregledu

    opcije dabroston ili mirena

    dr ne preporučuje metodu proći će samo koja je moja omiljena

    savjet ,linkovi, pp-ovi su dobrodošli
    Hajde ti malo poblize objasni kako steka progesteron i kojoj politickoj opciji pripada ta tvoja materica da bi mi znali da ti odgovorimo
    Koliki su ti ciklusi , planiras trudnocu ili ne , koje su boje ta krvarenja kod tebe ...Jel to samo jedan ciklus ili ...?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    maternica ima podstanara, miom veličine mandarine

    ciklusi su od 30 do 120 dana....ovo sa 120 dana je počelo iza poroda

    ne planiram trudnoću

    šou s krvarenjima je počeo ove godine u 3 mjesecu, najprije 7 ili 10 dana crvena krv, a onda poplavaaaa crne krvi s nekim komadićima

    tako da mi je zadnja menstruacija trajala 18 dana

    poregestorna ima u tragovima, tak ovele nalazi

  18. #18
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    maria moze biti da krvaris i zbog mioma (u pocetku su ta krvarenja normalna , pa onda sve duza i duza, menstruacije sve bolnije i bolnije )

    Cesto je uzrok i psihicka trauma (napor, stres, shok itd), fizicka trauma (umor, pretjerano i neuobicajeno fizicko naprezanje, glad ili izgladnjivanje.. ranija menopauza .

    Provjeri prolaktin , tebi steka i ovulacija koliko vidim ( ciklusi od 120 dana, progesteron u tragovima ) Crna krv = hormonski poremecaj (progesteron ili progesteron zbog prolaktina )

    Mirena ti isto nije losa solucija s obzirom da ne planiras trudnocu , a i regulisace ti hormone , ali ako imas u planu drugo dijete jednog dana , onda bolje dabrostoni .

    Vitex ce tebi isto biti dobar ja mislim . Imas Encijanov PMS - FREE on regulise prolaktin , povecava progesteron , drzi PMS u granicama normale . Jedino sto po pravilu ne bi trebalo da se koristi uz hormonsku terapiju pa samim tim ni dabrostone ...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    betty

    psihičkih trauma imam koliko hoćeš, tko hoće bar jednu ?

    vitex sam probala 2 il i3 ciklusa lani , nisam primjetila neko poboljšanje....

  20. #20
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    vitex sam probala 2 il i3 ciklusa lani , nisam primjetila neko poboljšanje....
    vitex pocinje djelovati tek nakon tri mjesca uzastopnog uzimanja, znaci pila si ga prekratko

    i da, zasto ne izvadis taj miom?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa ne mogu ga ja izvadit žlicom

    ginekolog nije još za tu opciju, a iskreno nisam ni ja nakon trauma sa općom od carskog

    i visokog tlaka

  22. #22
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    a da konsultujes jos nekog ginekologa?
    ja bih ti preporucila i da proucis topice o endometriozi, posebno ako su ta krvarenja bolna. i svakako uraditi hormonalni status, prije svega ostalog.

    a za vrkutu, ima brate topica koliko hoces, ali taj caj je super za endometrij, a moze se naci u svakoj apoteci

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a morat ću

    no uz ovo moje radno vrijeme ,moram čeakt do zimskih praznika

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    12

    Početno

    Drage, imam jedno pitanjce vezano uz Dabrostone.

    Betty i Rene2, nevjerojatno ste me prosvijetlile što se tiče tih dabrića- prije deset mjeseci ginač mi ih je dao da skratim cikluse.

    I oni su se skratili (na 28 dana). Ali kako meni O nastupa između 15 i 27 dana, vjerojatno su i spriječili O (shvatim ja po vašim postovima), tako da od skraćenih ciklusa nisam nešto profitirala.

    Onda sam ih prestala uzimati, i ciklusi su mi ponovno sve dulji i dulji.

    A sad konačno pitanje - ima li smisla uzimati dabriće za skraćivanje ciklusa, kad je meni lutealna faza ok, a ona prije varira za poludit. Jer po mojoj logici, sve što mogu postići s dabrićima je izbjeći O :?

    Hvala komadi na odgovoru.

  25. #25
    iva28

    Početno

    iva28
    ako si pravilno uzimala Dabrostone , a nije trudnoca u pitanju , M ce doci najkasnije 9 dana od dana zadnje tablete . Jedino ako si pocela sa dabrostonima prije O , onda M nece doci dok se lutealna faza ne zavrsi .
    Betty, s dabrostonima počeh odmah nakon zadnjeg pregleda, kad mi G. propisao uzimat ih, a to bilo prije O, tak da...čekat ću...začudo nije mi teško; nemam jako pms izražen (bez imalo grčeva!!!), čak i prištičavci malo smirili...ovak sva natečena jesam, al to se da izdržat
    ...ova lutealna faza o kojoj mi pisala ti... kolko ona traje...dva tjedna otprilike?

    Ispravi me i oprosti ak u "magli plivam" (ne)znanjem. :/

  26. #26
    picciridda

    Početno

    Betty,hvala na odgovoru....
    Sorry na novom forumu...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Linograd
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam se taman pohvalila proslog meseca kako nemam nikakvih nus-efekata od Dabrostona, ali sad vec nisam vise sigurna : primetila sam da mi redovno izaziva opstipaciju, a za ostale "simptome" ne znam da li imaju veze sa njim : toplotni talasi, zamor, preskakanje srca .

    Jel imala neka od vas slicne probleme ? Da li ih izaziva Dabroston ?

    Moram da priznam da sam pomalo ljuta i na svoju doktorku, i na sebe. Na nju, jer mi nije pre prepisivanja Dabrostona rekla da proverim hormonalni status, a na sebe sto sam pocela da ga uzimam bez prethodne provere hormona.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Nekoliko pitanja.

    Ovo je drugi mj.da pijem Dabroston od 11-25 dana ciklusa 2/1tabletu, za regulaciju ciklusa. Do tad ciklusi 60-62dana.Imam PCOS.

    Cijelo vrijeme mjerim BT.Dok nisam pila Dabroston uočavala sam skok temp., nakon kojeg bi za 14 dana dobila M.
    Prošli mj.toga nije bilo, mislim da nije bilo ni O.Danas mi je 13dan ciklusa, ništa.

    Dali se za vrijeme terapije Dabrostonom uopće ovulira.I jeli moguća trudnoća.Znam da nisu kontracepcija.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    april, pronadji malo dalje mislim na drugoj strani temu dabroston. To ti je prvi deo 'rasprave' i videces kako postoji misljenje da ako se lek uzima pre ovulacije verovatno sprecava ovulaciju. iz istih razloga ja necu uzeti od 14dc (od ponedeljka) kako mi je doktor preporucio, nego cu prvo proveriti imam li ovulaciju. nisam bas u situaciji da tek tako propustam ovulacije, a cini mi se da je doc uveren da je necu imati ovog meseca, meni se cini da je prebrzo zakljucio... videcemo ko je u pravu

  30. #30
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    dabroston po mom saznanju ne sprečava O već je prikrije pa ne možeš točno znat kad je ona bila, neka me netko ispravi ako nisam u pravu

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Ja sam i jednu i drugu trudnocu pila Dabrostone i znam samo da mi je od njih trbuh dlakav kao u nekog majmuna

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    E da, dlake mi rastu za poludit, i prije su al ovo je sad užas.Baš razmišljam da počmem čupat brkove, još i to uz sve.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Ako mi ovo neka od vas zna izracunati bicu joj vecito zahvalna

    Ako mi 15 dc ovugnost pokazuje O, a na UZ kazu jos nije bila (folikul 13mm), pa mi 16 dc ovugnost opet pokaze O, moze biti da ce O zaista doci za dan-dva.
    Ali ako ja tog 16dc pocnem da pijem dabroston, da li ce mi to spreciti ovulaciju koja samo sto nije krenula? Guglam, Rodam, ali nista precizno ne mogu naci da mi na to odgovori. :/

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Jill, kao sto je i pirica tri posta iznad rekla, a ja bih se s njom slozila, Dabroston ne sprijecava ovulaciju.

    Ipak, ja bih radije pricekala O i onda tek pocela sa uzimanjem Dabrostona.

    A sto se tice tvog pitanja bas u vezi toga, znaci kada bi ovulacija mogla nastupiti kod tebe, folikul od 13 mm, bas ne ukazuje na to da bi to moglo biti danas, sutra, sto nije u sukladnosti sa ovugnost testom. Jesi sigurna da je test stvarno pozitivan? Da li je testna crtica tamna ili tamnija od kontrolne?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    testna crtica je sasvim jasno, bez ikakvog zagledavanja, tamnija od kontrolne evo vec 2 dana, i juce i danas mereno oko 15h. jutros me doktor zgranuo kad je rekao da nije bilo ovulacije i da on ne vidi tu nista zanimljivo, endo tanak 8mm a folikul samo 13mm. a 16dc. sad ne znam jel to znaci da nece ni puknuti, da nije dovoljno zreo ili da nema js u njemu?

    ali ovaj test me potpuno zbunjuje...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    jos jedan dokaz za sve sumnjicave da dabroston moze naskoditi O, kao sto sam priznajem ja mislila. evo podatka sa sajta drug bank o dydrogesteronu sto je genericko ime za dabroston:

    At therapeutic levels, dydrogesterone has no contraceptive effect as it does not inhibit or interfere with ovulation or the corpus luteum.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Jel dabrostone isto sto i Ultrogestan? Ja pijem Ultrogestan pa sam negde citala da je dabroston zamena ali ne znam jel isto ? Ako jeste, eto jos jedne u klubu

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Gombica prvotno napisa
    Jel dabrostone isto sto i Ultrogestan? Ja pijem Ultrogestan pa sam negde citala da je dabroston zamena ali ne znam jel isto ? Ako jeste, eto jos jedne u klubu
    Utrogestan sadrzi cisti progesteron, a Dabroston je didrogesteron.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    cure a što ako nemaš ovulacije kao npr kod mene...

    imam policistične jajnike i menzis mi u pravilu i ne đođe, a kad đođe uvijek su to neka brljanja.

    dabriće pijem ili 14 dana x2 tbl dnevno, ili 5 dana x3 tbl dnevno.

    sad sam na 14-dnevnoj terapiji,pijem macinu travic, folic tbl.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    da zaboravila sam napomenuti da menzis uvijek dobijem četvrti dan nakon uzimanja zadnje tbl. i u pravilu nemam nikakve veće nuspojave kod uzimanja dabrića.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    cure vidim da se fakat kužite u dabriće :D , kada da počnem piti dabroston ako sam menzis dobila 29.11.07. s tim da mi je taj dan brljavilo a drugi dan dakle 30.je krenulo pravo krvarenje?i u kojoj dozi?

    imam pco i zapravo su mi ovulacije prava rijetkost.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    katarina, to bi ipak trebala pitati svog doktora - ne mogu ti cure s foruma, koliko god bile iskusne, propisivati doziranje lijekova

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    to sam si i mislila da će netko napisati ali ja ne tražim recept već iskustvo, savjet....

    da je tako onda bi cijela tema o dabrostonu bila zabranjena.

    ja dabriće pijem kao što sam prethodno napisala za izazivanje menstruacije jer imam policistične jajnike i u pravilu popijem dabroston ukoliko mi menzis ne dođe,s obzirom da mi je sad zadnji dan M htjela sam čuti od iskusnijih cura (jer vidim da su se savjeti davali i prije)njihovo mišljenje kad mi je najbolje započeti sa dabrićima. da nekako unormalim ciklus.

    charlie

  44. #44
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa
    katarina, to bi ipak trebala pitati svog doktora - ne mogu ti cure s foruma, koliko god bile iskusne, propisivati doziranje lijekova
    potpisujem + dodajem - dabroston je lijek na recept ciju upotrebu prepisuje iskljucivo lijecnik i samo on i nitko drugi moze reci kada i koliko ga treba piti

    cure su iznosile svoja iskustva prema onome sto je njima lijecnik bio prepisao, a obzirom da je svaka od nas jedinstveni slucaj nitko ovdje ne moze (ni ne smije) davati savjete bez lijecnika

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    6

    Početno

    hej cure! Podižem ovu temu jer imam jedno pitanjce....Jel može dabroston uzrokovati "sunčani iscjedak"....jel se to kome javilo dok ga je pio?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    6

    Početno

    hop, hop podižem pitanjce....somebody, anybody....

  47. #47
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj pitalica prvotno napisa
    hej cure! Podižem ovu temu jer imam jedno pitanjce....Jel može dabroston uzrokovati "sunčani iscjedak"....jel se to kome javilo dok ga je pio?
    Ja sam dok sam uzimala dabrostone imala malo " ljepljiviji " iscjedak .Ne sjecam se da li je bas bio suncani , ali bilo ga je vise nago obicno . Isto tako znam da nekome dabrostoni nisu uticali na iscjedak . Znaci zakljucak : kao i sve sto se tice plodnosti zena , sve je individualno i zavisi od zene do zene .

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    6

    Početno

    Hello!
    Evo ja ovaj ciklus pila D. od 16-26 DC.....
    Međutim, sad mi je već 32 DC i nema menge, znači u 6 dana od prestanka s dabrostonima-nema menge!!!!! (nisam trudna)
    Nakon koliko ju se obično dobije? Ovo čekanje me već izluđuje!
    O PMSu da i ne pričam

  49. #49
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Dok sam ih pila 16-25 i 12-25 dc, dobivala sam mengu 27. ili 28. dan ciklusa, dakle dva do tri dana nakon prestanka uzimanja dabrića. Inače su mi ciklusi kad je sve ok 28 dana. A da nisi ipak trudna, hm? I da, pila sam zbog vanmenstrualnih krvarenja, a prestala piti kad sam vidjela da ne djeluju više. Sad ne pijem ništa i krvarenja nema, dakle fakat je sve individualno.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    6

    Početno

    100% nisam trudna,
    Radila sam testove ovako:
    26.DC one step - negativan
    29 DC one step-negativan
    danas-sign test negativan

    A valjda bi jedan htio biti pozitivan da sam trudna!
    Ali tako lijepi minusi bez greške!

    Eto-ne znam uopće kaj se dešava!
    Zapravo-možda ima jedna opcija-dabrostone sam pila da bi mi puknula funkcionalna cista-jel možda zbog te ciste još uvijek ne dobivam????

    Jel imao tko takav slučaj? :?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •