Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Zemljopis - knjige, enciklopedije

  1. #1
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno Zemljopis - knjige, enciklopedije

    Lea se počela jako zanimati za zemljopisne teme - stalno ispituje o pustinji, o Africi, pa gdje živi koja životinja. Mi doma nemamo baš neke literature iz tog područja, osim Atlasa sa kartama i satelitskim slikama, što ju baš ne zanima. Tako da bih joj željela kupiti neku knjigu ili enciklopediju, bitno je da ima dosta slika (a i podataka, da mamica osvježi polovično znanje iz ovog područja). Pa ako imate kakvu preporuku, bila bih zahvalna.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    F. je jako volio Larousseov Moj atlas:
    http://www.superknjizara.hr/index.ph...&PHPSESSID=%2F

  3. #3
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Meni su za to područje super i one dječje zemljopisne karte s crtežima i obožavamo ih rastvoriti po tepihu i tražiti gdje žive pingvini, lavovi, pande i ekipa mi dobili na poklon, mislim iz TL?

  4. #4
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    mi momentalno čitamo enciklopedije s Winnijem!

    imamo Životinje i Priroda, još nam fali Zemlja

    jako su interesantne!

    http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=11950

  5. #5
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    I mi imamo Životinje. Kupili smo KS za 2. rođendan i nakon tjedan dana listanja znao je prepoznati svaku životinju sa slike. Sad je pala malo u zaborav, Gazda se bacio na slova i brojke

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u planetopiji kupi knjigu "s djecom oko svijeta"
    opisuje zemlje, negdje dvadesetak njih i njihove obicaje, ima i tipicnih pjesmica i igrica, super je

    unicef je izdavac jedne od meni najdrazih knjiga koje imamo doma: zivot kao moj: kako zive djeca sirom svijeta


    imamo i larousse, super je isto

    i jedan veliki globus s politickim granicama, jedna velika karta sa zastavama (TL, 19kn) i jedna velika karta svijeta


    to je sve sto vam treba za pocetak



    kasnije smo kupili pravi debeli zemljopisni atlas, trenutno stoji kraj kreveta jer voli putovati po njemu, bas sam se jutros zvekla na juznu ameriku :/

  7. #7
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    u planetopiji kupi knjigu "s djecom oko svijeta"
    opisuje zemlje, negdje dvadesetak njih i njihove obicaje, ima i tipicnih pjesmica i igrica, super je

    unicef je izdavac jedne od meni najdrazih knjiga koje imamo doma: zivot kao moj: kako zive djeca sirom svijeta


    imamo i larousse, super je isto

    i jedan veliki globus s politickim granicama, jedna velika karta sa zastavama (TL, 19kn) i jedna velika karta svijeta


    to je sve sto vam treba za pocetak



    kasnije smo kupili pravi debeli zemljopisni atlas, trenutno stoji kraj kreveta jer voli putovati po njemu, bas sam se jutros zvekla na juznu ameriku :/
    Ova sa UNICEFom je zbilja dobra, ali mislim da je za malo vecu djecu.
    U knjiznici Medvescak smo posudili prije nekog vremena jedan dobar atlas biljnog i zivotinjskog svijeta pojedinih podrucja (veeeliki format, vrlo lijepe slike!), mislim da je dobar za 4-7 godisnjake.

  8. #8
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    unicef je izdavac jedne od meni najdrazih knjiga koje imamo doma: zivot kao moj: kako zive djeca sirom svijeta
    gdje bi mogla nabaviti tu knjigu?
    gledala sam na stranicama unicefa ali nisam ništa našla

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    i mi imamo larousseov atlas; vid ga obožava

  10. #10
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    unicef je izdavac jedne od meni najdrazih knjiga koje imamo doma: zivot kao moj: kako zive djeca sirom svijeta
    gdje bi mogla nabaviti tu knjigu?
    gledala sam na stranicama unicefa ali nisam ništa našla
    evo, kako me jako zainteresirala ova knjiga došla sam do informacije da se može kupiti u UNICEF-u u Radničkoj 41 ili za one van Zgb. šalju poštom. Cijena je 100 kn

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni isto sjajno zvuči ova Unicefova knjiga; potražit ću je, hvala na preporuci.

    Inače smo od otvaranja ovog topica nabavili Larousse atlas, ali Lein interes je nešto oslabio - iskreno, mislim da se ja malo previše zagrijem

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja u ponedjeljak idem po atlas, jesi li se zagrijala dovoljno da mi kažeš gdje ima zgodnih globusa?

    (dosad smo uglavnom čitali knjige o životinjama, pooh enciklopediju, atlas životinja i sl. a sinoć smo glumili sunčev sustav s narančom i mandarinom, pa...)

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U Algoritmu ima super globusa od National Geographica ali su dosta skupi, čini mi se 300-400 kn. U TL ima raznoraznih, raznih veličina i cijena, ima npr. neki na kojem su nacrtane životinje gdje koja živi ali je bio prilično mali. Ima i po knjižarama.

  14. #14
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Meni isto sjajno zvuči ova Unicefova knjiga; potražit ću je, hvala na preporuci.

    Inače smo od otvaranja ovog topica nabavili Larousse atlas, ali Lein interes je nešto oslabio - iskreno, mislim da se ja malo previše zagrijem
    nakon ovih vaših preporuka definitivno ću kupiti Larousse atlas!

    mislim da bi za Leinu dob baš bile super one enciklopedije koje sam gore napisala. Slike su super, tekstovi su kratki i interesantni, posebno su dobri su za djecu poput moje Mateje, koja stalno traži nove informacije i saznanja

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Joj, da, sigurno bi! Voli takve stvari iz Winnie Pooh i Bambino časopisa, a kupila sam joj i par NG Junior i to voli isto čitati. Gledala sm već te enciklopedije, samo nisu došle na red (za kupnju).

  16. #16
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    nisu baš ni jeftine, ali stvarno vrijede.
    mi smo prvu kupili na Interliberu (sa popustom), drugu je sada za Božić kupila baka, nadam se da ćemo uskoro imati i Zemlju
    žao mi je da na Interliberu nisam kupila L. atlas, negdje sam pročitala da je bio 48 kn.
    Ove godine se moram bolje pripremiti za Interliber

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jesmo li mi jedini kojima se ne sviđaju Winnie Pooh enciklopedije?

    Ja sam nabavila svojedobno jednu od njih, "Priroda". Par puta ju je prelistao, ali interes nije bio bogznakakav. Onda sam shvatila što ne štima s tom enciklopedijom - gledao je samo likove iz Winnie Pooha, a ostali sadržaj je zanemarivao. Da ne spominjem kako su te enciklopedije rađene za američko tržište, a ne za naše prilike, pa su sve prirodne znamenitosti iz Amerike ili Australije (od slapova nadalje), što me baš i nije oduševilo :/

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    X

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mi imamo životinje, A. ili gleda samo životinje ili samo Winnijevo društvo. Nikako ne može dovesti u vezu to dvoje, a niti ja.

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a mi uvijek prvo moramo pročitati priču u kojoj zec cvokoće zubima od hladnoće.

    ako kupite larousseov atlas kod ljevaka i pritom se učlanite u njihov klub, platit ćete ga ciglih 55kn. 8)

  21. #21
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Nama je WTP Živine OK jer improviziramo i pažnju usmjeravamo na fotke živina (tj. njihovo imenovanje i prepoznavanje) a ne na Winnijevu družinu. Mislim, radi se o trogodišnjaku pa ne znam kako je s čitačima koji znaju da "muljate" dok "čitate"
    OT: MM je listao s KS jedno izdanje dječje Biblije i KS je, sav oduševljen, na crtežu rajskog vrta prepoznao Kangu

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni su WTP enciklopedije prejednostavne
    malo podataka, bar za 4 godine, za manje su ok
    ali su mi fotografije prekrasne
    imamo Životinje i uživamo u fotkama

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Mi citamo one enciklopedije koje su ljetos izlazile s Jutarnjim, bas za klince. Doma imamo djecju kartu svijeta, to je stalno u opticaju, kupila sam ju na Interliberu, velika, velika, zauzme pola zida u sobi, za 65 kuna. Sto se pak globusa tice, nismo ga jos isprobali, ali mi ga je narucilo moje devetogodisnje kumce (prosli tjedan u Lidlu, osvjetljen globus bio je na akciji za nekih 111 kunica pa sam uzela taj).

    WTP mu nisu bile osobito zanimljive, al nam je zato super stivo Djecja enciklopedija za nasu dob 4-7

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •