sinoc sam se sokirala!
bila sam kod novog ginekologa , u novoj bolnici (bolnica u koju sam do sada isla se nadgradjuje, doktor izaziva porodjaje u slucaju da mora da putuje, za epizotomiju nije ni hteo ljudski da me saslusa, biranje polozaja na porodjaju je odbio uz nagovaranje da uzmem epiduralnu obavezno...) i pitala da li mogu da dojim dete odmah posle porodjaja i da zelim da se detetu ne daje formula i caj dok sam u bolnici. on je rekao kako sa tim nema nista (iako je bolnica njegova!) i kako pedijatar odlucuje o tome .
posto imam pravo da dovedem na porodjaj svog pedijatra nazvala sam sinoc grupu za podrsku dojenju i pitala ih da mi preporuce pedijatra koji podrzava dojenje i cula sledece:
na kipru postoji samo jedan jedini pedijatar koji preporucuje dojenje (a postojao je jos jedan koji je otisao sa kipra jer nije mogao da izadje na kraj sa bolnicama,drugim doktorima...), ali ni to sto ce on da izjavi u bolnici da preporucuje iskljucivo dojenje ne znaci mnogo jer bolnice (sve) imaju potpisan ugovor sa proizvodjacima formula i cajeva pa imaju obavezu da daju ih bebama od rodjenja.
inace su na spisku stvari koje trebam da ponesem u bolnicu su cucle i flasice!
nemam pojma sta da radim.