Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 183

Tema: Klistir?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    tamo gdje je sve po mom
    Postovi
    23

    Početno

    i ja sam se uzasno bojala klistira ali na srecu ga nisam ni dobila. dr. me pitao kad sam zadnji put bila na wc-u i rekao je da netreba. tijelo mi se samo cistilo poslije svega sto bi pojela skoro dva tjedna prije poroda

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    i ja sam se uzasavala klistira iz razloga sta sam ga imala prilike iskusiti ranije i nije dobro proslo. naime, meni odma sve pobjegne jednostavno ne mogu zadrzati to u sebi ni 5 min a kamoli pola sata. i tako dolazim ja u trudovima, klistirala me najzivcanija sestra ikad....ma uzas.....nisam se ni trudila....malo mi bilo bed......a sta cu....prolazi sve....

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    kakvo zadržavanje pola sata :shock:
    ja sam odmah trčala

  4. #54
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    meni rekla sestra 10 min hodati i zadržati ako mogu, a onda pol sata čekati kod wc ako bih još koji put trebala ići
    inaće ja sam isto par tj prije poroda išla dnevno par put kakati i rekla dr da ipak bolje da naprave klistir, znala sam da ga mogu odbiti al eto nisam ipak

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    kakvo zadržavanje pola sata :shock:
    ja sam odmah trčala
    I to držeći se jednom rukom naprijed a drugom iza, da nešto ne izleti na koju stranu!!!!!!

  6. #56
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    kakvo zadržavanje pola sata :shock:
    ja sam odmah trčala
    I to držeći se jednom rukom naprijed a drugom iza, da nešto ne izleti na koju stranu!!!!!!

    meni je rekla 10min
    jea wrajt

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    MGrubi, jel ti naglasila koliko puta ćeš ići po 10 minuta? Mislim da je u tome kvaka... Ja i još jedna cura smo se smjenjivale sigurno sat.. Sramota me i reći. Taj dan sam jela tooonu krastavaca, tekućine na sve strane... a ja samo sat oblažem wc školjku papirom, pa opet oblažem... i tako sigurno sat. :/

  8. #58
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Klistir = horor - u mojem slučaju (Vinogradska).
    Poanta je u "divnoj" sestri koja mi je to crijevo gurnula na suho (očekivala sam kremu, ulje, nešto..) i pritom potrgala hemeroide (vanjske i unutarnje) koji su me tako ionako mučili zadnjih mjeseci trudnoće, tako da sam im sve zakrvarila, no bolovi su me mućili još mjesec dana nakon poroda, skupa sa šavom... Divno, a nije se ni ispričala, nego - ajoj malo sam vas razderala...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    meni nije bio bed taj klistir...nisam obračala previše pažnju na takve svari...niti to gledam sramotno...pa sve je to njima normalno a i meni...

  10. #60
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    žene, pa nije poanta dal je samo vama nešto bilo ugodno ili neugodno;
    poanta je da, ako je (očito) nekima neugodno,
    da se ne radi rutinski, jer je nepotrebno.

    nije baš fer suditi sve samo prema sebi i svom iskustvu,
    različite smo.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    rutninskii ...a u redu je da pitaju ali isto tako da svi prihvate jer nebi bas bilo lijepo da se ....usred poroda..

  12. #62
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    al angelina_2, i sa klistirom ista sansa da se ... usred poroda. Samo sto u tom slucaju strca!

  13. #63
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    al angelina_2, i sa klistirom ista sansa da se ... usred poroda. Samo sto u tom slucaju strca!
    sad sam se sjetila.... ja sam uzela klistir jer nisam bila na veci dva dana pa me mučilo.

    meni nije bilo neugodno, ali nisu me još šibali jaki trudovi. i tako sjedim ja na veci, sama i dolazi sestra nakon nekog vremena. ide razgovor:

    Sestra: kako je?
    thalia: pa dobro.
    S: jel vam se još kaka?
    th: pa, ovaj, da
    S: samo vi sjedite. i kad mislite da vam se prestalo kakati, ostanite vi još malo

    imala je pravo

    ono što hoću reći je da je stvarno individualno. mene nije smetalo, dapače, imam osjećaj da mi je bilo lakše poslije. a jako sam se bojala klistira. isto tako, meni na drugom porodu (jednom, jednom, nemojte svi sad na mene!) ili nekom drugom može biti jako neugodno, tako da je stvar u trenutku. ima žena koje se prirodno čiste taj dan i vjerujem da njima nije potrebno. moja šogi je na 3. porodu rodila skoro na prijemu, tako da je nisu stigli klistirati. vjerujem da se to radi samo da ne bude poslije problem čistiti :/

  14. #64
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    jedino što je meni zapravo bilo ponižavajuće u situciji prvog poroda je izgled WC-a u Petrovoj u koji te posalju nakon klistira. Prestrasno, zastopano i smrdljivo. Taj dio je stvarno bio ponizavajući.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Mislim da je ovo opis većine bolničkih toaleta (ili točnije, velike većine javnih) u Hrvatskoj. Nažalost.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja sam definitivno za klistir...
    Ne kuzim strah od toga...
    to m iko kad mm i ostali muzjaci nebi nikad na kolonoskopiju...
    kak je normalno da zubaru otvoris usta i da ti gin gura prste i ostalo tak je i to normalno...

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pravo izbora
    moje tijelo = moja odluka

  18. #68
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako je tebi u redu, to je ok, imas pravo na to.

    ali ima puno zena kojima to nije u redu i koje ne zele da im se to radi. tim vise sto su svi znanstveni dokazi na njihovoj strani.

    marsden wagner, lijecnik koji je 15 godina bio na celnom mjestu u who-u, zgrozio se kad je cuo da se u nasim rodilistima jos uvijek forsiraju klistir i brijanje. rekao je da u zadnjih 25 godina ne postoji jedno jedino istrazivanje koje bi potvrdilo eventualnu korist tih postupaka; upravo suprotno. klistir i brijanje su potpuno nepotrebni, ponizavajuci, a ponekad i stetni postupci, koji su odavno izbaceni iz rodilista zapadnih zemalja.

    ali ne, mi smo posebna sorta ljudi, nase zene ne mogu roditi bez klistira

  19. #69
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    na 1. porodu sam bila klistirana, ne pamtim to kao nešto neugodno

    no na 2. nisu stigli pa sam prošla bez toga a i da jesu sumnjam da bi još što izašlo jer čim sam dobila trudove koje sam odrađivala doma sam svakoimalo išla na wc i potpuno se ispraznila

    mislim da tu priroda ipak odigra svoje...

  20. #70
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    i tako sjedim ja na veci, sama i dolazi sestra nakon nekog vremena. ide razgovor:

    Sestra: kako je?
    thalia: pa dobro.
    S: jel vam se još kaka?
    th: pa, ovaj, da
    S: samo vi sjedite. i kad mislite da vam se prestalo kakati, ostanite vi još malo

    imala je pravo
    ovo je valjda najkorisnija upotreba klistira :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni klistir uopće nije bio neugodan. Wc je bio čist i uredan, sestra mi je rekla nek probam zadržati 5-6 minuta i nek onda idem, a kad mislim da sam gotova nek pričekam još malo. Rekla je nek se istuširam za 45 min i otišla, a taman toliko vremena mi je trebalo da obavim sve na wc-u.
    Meni je super da su mi napravili klistir jer ne znam baš kak bi izgledalo da sam morala hodati na wc za vrijeme trudova.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    na 1. porodu sam bila klistirana, ne pamtim to kao nešto neugodno

    no na 2. nisu stigli pa sam prošla bez toga a i da jesu sumnjam da bi još što izašlo jer čim sam dobila trudove koje sam odrađivala doma sam svakoimalo išla na wc i potpuno se ispraznila

    mislim da tu priroda ipak odigra svoje...
    Ovako nekako i ja razmišljam. Na 1. porodu sam ga dobila, čudom se čudila jer sam se doma "ispraznila" i nije mi bilo jasno šta još iz mene mora izać.
    I bila sam u pravu, voda koju je stavila izišla je blago obojana iz mene, a sjedila sam na zahodu, po njenoj standardnoj preporuci, 45 min, a ako vam se čini da je gotovo, onda još malo. Uzalud. Kažem, uzalud, jer to klistiranje samo je tjeralo vodu iz mene koju su stavili. Nekako razumijem, ok, ako nisam bila na wc, pa da me pitaju šta mi se čini il tako nekako,al ovako, evo sad ćemo vam staviti ovu cijev, znate to je klistir, pa ćete sjedit na wc-u...ne kažem da ću ga odbit, vidit ću, ovisno o tome kako se osijećam taj dan/sat, al hoću da me se pita što ću i kako ću!

  23. #73
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    ja nisam bila na wc dva dana prije poroda, a jela sam... kako sam hitno legla na stol nisu me stigli klistirati. porod je prošao za dva sata bez ikakvih iznenađenja iz debelog crijeva. dva dana kasnije sam se žalila na jaku bol u predjelu rane i kad je sestra pogledala rekla mi je da su mi se upalili hemoroidi i pitala me kad sam zadnji put bila na wc-u. a i tada sam jela...
    dakle kad neće van - neće. bilo da vas čiste ili ne. a bolje ne

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    bila sam klistirana. sestra koja mi je točila vodu pitala me smije li, a ja sam rekla da jer nisam htjela da me kakica zadesi prilikom izgona. Ne mislim da se dijete s "tim" može zaraziti, nego jednostavno meni bi bilo neugodno. Sam postupak mi nije bio nimalo neugodan ni ponižavajući, a i pražnjenje je prošlo ok. Bez da sam ja išta rekla, iznenadilo me što se sestra ispričavala što wc nije najuredniji jer sam stigla usred noći, a ona ne može naći čistaćicu. Dala mi je neke krpe da obložim dasku. Moj savjet, ako pristanete na klistir, ponesite si wc papir i/ili vlažne maramice jer i toga zna ponestati usred noći . Sve se ovo zbivalo u Petrovoj.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Definitivno sam i ja za to moje tijelo moj izbor.,
    ali moje mišljenje je ako ti se već nudi, da pristaneš, jer je jako neugodno pri porodu pošpricati babicu zar ne?! :/
    Ali njeno pitanje je bilo kako to kemijski utječe i čemu to? Kako su meni objasnili rad crijeva potakne i trudove, odnosno kontrakcije maternice..
    Meni su kod drugog poroda dali da popijem ricinusovo ulje (bljak bljak bljak, život ti se smuči, fuuuuuj!) i nije prošlo pola sata kada me je poteralo kao da su me klistirali, a time sam i dobila trudove :D

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Meni se jedino klistir čini da je dobra strana "neprirodnog" poroda.
    bolje to nego da dok rađaš .....

    Jedino kaj nije bilo wc papira u wcu

  27. #77
    leah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa
    ja sam uzivala u klistiru...mislim,, poslije..
    Ti to ozbiljno? Meni je bio odvratan osjećaj i dugo pošto sam sve obavila nisam se usudila izaći iz WC-a! Kad su me zvali da me prikače na CTG sva sam se bila uspaničila da mi se ne dodgodi nezgoda na stolu, UŽAS!

  28. #78
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa
    , ponesite si wc papir i/ili vlažne maramice jer i toga zna ponestati usred noći . Sve se ovo zbivalo u Petrovoj.
    Moš mislit kako im je ponestalo baš tu noć..nemaju ga uopće! Znam, ležala sam tamo neko vrijeme

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    i ja sam se bojala klistira, ne bojala na nacin da ce boliti nego neugode ali kad sam dosla roditi ne da me nisu pitali ocu klistir ili brijanje nego su me gledali ka da sam luda kad sam to uopce spomenila i rekla da je kod nas rutina ili da se cak mora!
    ja sam od muke i bolova sama dva put bila na wc-u pa mi nije ni tribao...

  30. #80
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    ja sam definitivno za klistir...
    Ne kuzim strah od toga...
    to m iko kad mm i ostali muzjaci nebi nikad na kolonoskopiju...
    kak je normalno da zubaru otvoris usta i da ti gin gura prste i ostalo tak je i to normalno...
    a bi li ti bilo ok da na kolonoskopiju ides tek tako, zato sto recimo tvoja lijecnica to radi svakom pacijentu, to joj je praksa....pa zasto bi se bojala, zar ne, red je red, ako se mora, mora 8) .....

    hocu reci, klistir nije potreban, nigdje se u suvremenom svijetu ne radi rutinski....ali sto ces, pomalo se mijenja i kod nas---ipak ga poneki vec ne daju rutinski

    nisam ga ni ja dobila na drugom porodu! jupi! :D
    i uvjerila sam se da zaista nije potreban
    dapace

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    nisam ga ni ja dobila na drugom porodu! jupi! :D
    i uvjerila sam se da zaista nije potreban
    dapace
    Drago mi je čut da se mijenja. Ja sam imala problema s hemoroidima tijekom trudnoće, zatvor također, al ima tjedan dana sam sva uredna na wc-u. Možda sam i ja kandidat za bez klistira

  32. #82
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ricinusovo ulje ne samo da nije preporučljivo za poticanje poroda, nego je i potencijalno štetno.

    jer je jako neugodno pri porodu pošpricati babicu zar ne?!
    sorite na slikovitosti , ali veća je mogućnost da će je pošpricati razrijeđena stolica nego eventulano nešto krući sadržaj koji se, bdw, puno lakše obriše ako već izađe.
    i po stpedesetpeti put, klistir apsolutno ne garantira da stolica na porodu neće izaći, samo će biti tekućija.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    84

    Početno

    Mene muci nesto drugo: dva puta sam rodila u Vinogradskoj u mrklo doba noci i bila sam jedina koja je radjala. Predradjana je bila cijela moja, pa sam tako na wc mogla uletiti odmah cim sam dobila klistir. Inace imam strasno osjetljiva crijeva i ubrzanu probavu cijeli zivot, i nekakvo "zadrzavanje" kod mene apsolutno ne dolazi u obzir.

    Sad me zanima, s obzirom da cujem da u predradjaoni zna biti nekoliko zena istovremeno, kak to izgleda? kaj rade ostale dok jednu klistiraju? moram priznati da nisam tamo vidjela nikakve paravane .... i sto ako je wc bas taj cas zauzet? :? jer nema sanse da bih ja cekala i minutu ....

  34. #84
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    Imam iskustvo klistiranja radi operacije i to mi je ostalo u jako neugodnom sjećanju. Kad su me "nafilovali tom vodurinom" mislila sam da ću pasti u nesvijest...stvarno imaš osjećaj da bljeska na sve strane oko tebe...isti osjećaj kao prije nesvjestice (imam i tog iskustva, tako da znam)
    Nakon ovog iskustva strašno sam se bojala klistira prije poroda...mislila sam da samo može biti još gore, ali nije bilo ni blizu onom prvom ružnom iskustvu. Pokušala sam na finjaka izbjeći klistir rekavši sestri da sam se već očistila prirodno kod kuće, ali njen odgovor je bio da ona to mora napraviti. :/ Ajde, bar sam brijanje izbjegla tako što sam se kod kuće sama obrijala.

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa

    nisam ga ni ja dobila na drugom porodu! jupi! :D
    i uvjerila sam se da zaista nije potreban
    dapace
    Drago mi je čut da se mijenja. Ja sam imala problema s hemoroidima tijekom trudnoće, zatvor također, al ima tjedan dana sam sva uredna na wc-u. Možda sam i ja kandidat za bez klistira
    Evo da prijavim da sam zaista bila bez klistira, došla sam u bolnicu kad su trudovi dobro zaredali, otvorena 9 cm i nitko nije ni spominjao klistir. Na koncu me zanimalo jesam li pri porodu imala stolicu-jer mi se činilo da jesam, al su me razuvjerili. Dakle, klistir sam ovaj put preskočila i bolje je ovako 8)

  36. #86
    mmagnolija avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    113

    Početno

    No, dobro, ja sam mozda malo cudna jer sam se i sama znala u zivotu klistirati prije poroda Naime, povremeno sam isla na gladovanje uz sokove (metoda ciscenja organizma) pri cemu je potrebno klistirati se, tako da mi klistir nije bio nepoznato iskustvo. Niti neugodno.
    Sestra me cak i pitala da li ga zelim ili ne, no meni je klistir ostao u ok sjecanju i cinilo mi se da cu se nakon njega ugodnije osjecati u svojem tijelu. Sto se i desilo.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    22

    Početno

    Uh...Meni je to bilo blago rečeno"neugodno"...Nisam osjećala trudove, al sam sva bila smušena i nisam znala šta me snašlo (kontala ići na izlet taj dan al mi se poremetili planovi ) pa sam nekako i to pregurala...Kako je meni sestra objasnila to je kombinacija vode i nekakvog sapuna...Kod nas je najgore što ima samo jedan WC, pa kad su meni i još jednoj ženi dali klistir, to je bilo grozno...Nas dvije, a jedan WC ...Ne ponovilo se...Mogu misliti kako im je tek kad je gužva u rađaoni ...Al "šlag na torti" je bio kad sam pitala tu stažisticu koja me je pripremala gdje ću se oprati...Kaže ona "pa nemate gdje"...Ja :shock: ...Vidim tamo u tuš kabini stoje saksije cvijeća ...Odem i legnem na sto, i ne da mi vrag mira pa kažem babicama da se nisam oprala...Sad se i one našle u čudu i ja im kažem kako nemam gdje...One se obrate toj istoj stažistici da me odvede da se operem...Ona me odvede do WC-a i šuti...Šta ću, zamolim je da pomjeri bar 2-3 saksije da mogu ući pod tuš...Otvorim vodu, hladna ko led...Ma ni kapi tople vode...Operem se tom vodom kakva je i vratim se na stol...Moram li vam reći kako mi se piškilo nakon 5 minuta, a babice me napale jer se kao mi žene prehladimo kod kuće pa dođemo i žalimo se da kod njihu bolnici nije dobro ...I sva ta muka da bih se na kraju porodila na CARSKI 8)

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno

    klistir?nekaj najgore.svaki malo na wc i jedva čekaš da prestane.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Ja ga dobila i nije bilo niš strašno čak sam se lakše osjećala za vrijeme trudova.Sestra je bila stvarno super.Nakon mene je u wc ušla dežurna čistaćica i počistila wc.WC je bio čist i prije mog ulaska a toaletni papir sam donjela kao i vlažne maramice.Moja prijateljica je u istom rodilištu rađala deset godina ranije i nije nipošto htijela klistir, to je obavila kod kuće tako da je u apoteci kupila set. Kaže da je više nisu gnjavili u rodilištu.

  40. #90
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Meni na prvom porodu (u inozemstvu) nisu ni spomenuli ni klistir ni brijanje, na drugom porodu (u HR) sam odbila klistir (i nitko me nije krivo pogledao), a brijati ionako nisu imali što jer već 20 god furam 'brazilku'

  41. #91
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj proljetna beba prvotno napisa
    I sva ta muka da bih se na kraju porodila na CARSKI 8)
    I prije carskog se ide na klistir. Je, neugodno je....ali nije tak strasno...Meni je strasno bilo stavljanje katetera, peklo i boljelo...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Klistir mi je zadnji na pameti kad se sjetim poroda,još mi je sestra rekla nakon pol sata jel sam obavila wc,ja velim pa niš me ne tjera,a ona sjedni stisni i ...Tak da mi to nije niš dobro,niti loše.Kaj se mora mora!!

  43. #93
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pa ne mora se 8) .

  44. #94
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj proljetna beba prvotno napisa
    I sva ta muka da bih se na kraju porodila na CARSKI 8)
    I prije carskog se ide na klistir. Je, neugodno je....ali nije tak strasno...Meni je strasno bilo stavljanje katetera, peklo i boljelo...
    i ja sam išla prije carskog na klistir. to i kateter...brrr...
    Još sam ga dobila i nakon operacije jer nikako, nikako nisam imala stolicu...

  45. #95
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    meni klistir uopce nije bio nesto strasno, bila je naka mlada sestrica tek kad sam osjetila da mi se pune crijeva san skuzila sta mi radi ja mislila da ce me dr. pregledat a ona meni klistir (tada sam vec bila 7 cm otvorena), na wc san se lipo ispraznila, kako se moja probava i ja jako dobro poznajemo onda nisan tribala trcat nego sjela i sjedila oko pola sata dok se nisan ocistila i moram priznat da sam nakon poroda bila jako sretna zbog toga sto su mi crijeva prazna jer se nisam mogla uopce ustat i poc na wc, stolicu sam dobila tek 4. dan kad sam vec mogla poc sama na wc i bilo mi je drago da je tako, ne zelim niti pomislit koliko bi me sve bolilo da san morala ranije. klistir mozda generalno nije potreban al eto meni se cinilo da je bas dobro nekako ispalo da sam ga dobila.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    17

    Početno

    Prije prvog poroda sam razmišljala da rodim doma u dnevnom boravku samo da mi ne rade klisti, ali imala sam divnu sestru koja me je tak zašprehala da je sve bilo op op i gotovo, i poslije mi je osjećaj bio super jer nisam imala tako veliki pritisak, nažalost završila sam na hitnim carskom tak da je sve to bio mačji kašalj.
    Brijanje, pa danas je to valjda lako riješivo, pa tko se još ne brije, depilira ili nešto slično. a ak baš to i ne prakticirate sumnjam da koji muž ne bi svojoj trudnoj ženici to napravio prije poroda.

    Kod drugog djeteta sam morala na carski (ali unaprijed dogovoreni jer nisam smjela na regularni porod)), tada vam isto rade klistir ali malo slabiji, i vjerujte mi da mi je to koliko sama pomisao je grozna bilo dobro jer ste nakon carskog tak mrtvi da nedao bog da moram na WC.

    ja bih se radije osvrnula na katetere koje naše sestre niti znaju stavljati humano a bogami ni vaditi, ja i dan danas imam tzv bolničku infekciju koja se dobije od katetera i imam fobiju ok katetera, katastrofa.........

    AKO IMA NETKO DA ZNA DA MORA NA CARSKI ILI NA BIO KOJU OPERACIJU DA MORA DOBITI KATETER NEKA TRAŽI DA MU SE STAVI TEK KAD VAS USPAVAJU. Tjelo vam je opšteno i puno je manja mogućnost rasturanja. I nemojte vjerovati sestri koja je "stavila milione katetera i ja ti to znam i nemoj mene učiti poslu".

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    kastela
    Postovi
    84

    Početno

    rodila sam u splitu, kad sam dosla u bolnicu, rekla sam da sam imala stolicu kod kuce ali su mi bez obzira dali klistir (koji nije bio neugodan ali je bio nepotreban). wc nije bio nesto, ali je bio čist i sa papirom...kad sam se ocistila, poslali su me pod tus i onda sam isla u predrađaonu, iako sam to sve prošla, opet sam se pri izgonu malo pokakila, nitko ništa nije rekao na to.....a šta bi trebala? baš me briga.....nisam ni prva ni zadnja......drugi put neću prihvatit klistir..... 8)

  48. #98
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    frdo, ja sam imala carski kao i rodila prirodno i nijednom nisam imala klistir (nit je ikom palo na pamet da ga ponudi, nit sam ja znala da se ikome jos radi) i nisam imala nikakvih problema ni u prvom ni u drugom slucaju.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    rodila sam u Splitu i iako sam došla 7 prstiju otvorena klistirali su me, ja sam se još malo otvorila nakon pražnjenja i za sat vremena rodila. Meni nije to bilo neugodno iskustvo a o tome je li potrebno ili ne nisam tada razmišljala.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Dva puta klistirana ,kad se toga sjetim bbrrrrr,ali bolje to nego kad se rađa da se istušira doktore 8)

    ________

    D 1998.
    I 2007.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •