Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 183

Tema: Klistir?

  1. #101
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni bi bilo draze da sam istusirala doktore, pogotovo onog majmuna koji mi je probusio vodenjak, ili onu bahatu sestru, sorry na grubosti

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    e cure da vam se priključim, super stvar, ja sam iz rađaone 2 puta jurila na wc

  3. #103
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Meni nije bilo ponižavajuće, mislim nije me bilo briga, ali mi je bila frka jer sam imala već tako jake trudove da sam mislila da ću rodit na WC-u!

  4. #104
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Meni nije bilo ponižavajuće, mislim nije me bilo briga, ali mi je bila frka jer sam imala već tako jake trudove da sam mislila da ću rodit na WC-u!

  5. #105
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Privatno rodilište

    kada sam zvala u novo privatno rodilište u Zagrebu da ih pitam jel će biti moguć prirodni porod.. osim što mi je rekla da se to naziva alternativnim porodom (?!), teta mi je ljubazno objasnila da ja mogu odbiti klistir, ali isto tako da moram znati da kada se crijeva isprazne da napravim više mjesta za dobrobit svoje bebice koja će se onda dalje lakše porađati jel će imati više mjesta. I tak je to lijepo objasnila da bih odmah uzela.... No, pitanje koje me muči je: Da li je to istina? Molim vas ako netko od vas zna da mi odgovori na pitanje! Hvala

  6. #106
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ajme meni

  7. #107
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno Re: Privatno rodilište

    Citiraj Svea prvotno napisa
    kada sam zvala u novo privatno rodilište u Zagrebu da ih pitam jel će biti moguć prirodni porod.. osim što mi je rekla da se to naziva alternativnim porodom (?!), teta mi je ljubazno objasnila da ja mogu odbiti klistir, ali isto tako da moram znati da kada se crijeva isprazne da napravim više mjesta za dobrobit svoje bebice koja će se onda dalje lakše porađati jel će imati više mjesta. I tak je to lijepo objasnila da bih odmah uzela.... No, pitanje koje me muči je: Da li je to istina? Molim vas ako netko od vas zna da mi odgovori na pitanje! Hvala
    pa moraju na nešto potrošiti 2000€ koje im platiš.

  8. #108
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Klistir

    Dakle, to je potpuna besmislica, ili ima neke logike? Da bi bebica imala više mjesta?? (proučila sam mnogo literature, ali takvo nešto nisam pročitala).

    Usput, kupila sam jutros Graziu i poskenirala članak o privatnom rodilištu. Ako netko želi skenove, neka pošalje mail na pp.

  9. #109
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    totalna budalastina.

    u zadnjih 20-tak godina NE POSTOJI ni jedno jedino istrazivanje koje bi pokazalo dobrobiti klistira i brijanja.

    ni jedno jedino.

    pitaj nekog ginekologa ili primalju u austriji ili bilo gdje u bijelom svijetu. pa ce te pogledati :shock:

    znam da je u americi klistir prestao biti rutinski jos u toku 80-tih godina proslog stoljeca.

    taj nesretan klistir (i brijanje, i nedozvoljavanje vode) je cista navika, rutina koju je tesko izbaciti iz njihovih mozgova jer su naucili tako raditi. nista vise.

  10. #110
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Da, i ja sam takav dojam stekla iz silne literature koju proučavam... Ali eto, tako je uvjerljivo to govorila... pa sam pomislila - ah ima neke logike...
    U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

  11. #111
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Da, i ja sam takav dojam stekla iz silne literature koju proučavam... Ali eto, tako je uvjerljivo to govorila... pa sam pomislila - ah ima neke logike...
    U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    ja nisam htela ni klistir, ni epidural, ni epiziotomiju, ni brijanje, ni drip... nasla bolnicu u kojoj je sve to moguce, cak i pozljeno, a onda sam skoro sve dobila
    Klistir sam trazila sama jer sam imala utisak da mi puna creva blokiraju pojavu kontrakcija nakon pucanja vodenjaka. Slicno kao i kada mi tokom ciklusa "prorade" menstrualni bolovi punom snagom tek nakon sto ispraznim creva. Nije uopste strasno iskustvo. Osecala sam se mnogo prijatnije nakon toga. Za kontrakcije nije mnogo pomoglo, doduse

  13. #113
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja dobila klistir i nije mi ujopće to biolo neugodno iskustvo, babica mi ga dala, nakon što me obrijala i ostavila me u wc-u ja se istuširala i išla prazna i čista rodit. :D

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    prirodni porod je alternativni porod !!! a tako znači, pa fino to novo rodilište

    nakon klistira nisam imala stolicu 9 dana, osjećala sam se totalno prestravljeno šta ću kad krene, imala sam dosta šavova jer sam puknula i boljeli su me dovoljno i bez naprezanja. Na kraju sam imala vodenu stolicu :? zahvaljujući valjda hrani na koju sam posebno pazila zbog te stolice, i odradila to stojećki - a nakon toga cijeli dan bila vesela i ponavljala mužu preživjela sam prvu stolicu :D nemrem vjerovati

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    ja dobila klistir i nije mi ujopće to biolo neugodno iskustvo, babica mi ga dala, nakon što me obrijala i ostavila me u wc-u ja se istuširala i išla prazna i čista rodit. :D
    potpisujem , na kraju krajeva čovjek uopće nema vremena tada razmišljati o tome nego se skoncentrirati i pomoći svojoj bebi i sebi, kako bilo sretno onima koje još to čeka!

  16. #116
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Meni klistir nije bio ništa strašno. Nisam se čak osjećala ni neugodno, svaki dan sam išla na neki pregled i više mi je sve to postalo normalno. Doduše nisam imala trudove. Možda je razlog i što mi je to radila babica koja me poslije i porodila, a žena je pravi anđeo.

  17. #117
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Doduše nisam imala trudove.
    mislim da je ovo vrlo bitna stavka

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    prirodni porod je alternativni porod !!! a tako znači, pa fino to novo rodilište
    e baš sam ovo ja htjela komentirati :/
    a ontopic - meni klistir nije bio ništa posebno, mada nije ni pomogao: pri izgonu sam se i popiškila i malo pokakila
    prema tome - mogla sam i bez njega

  19. #119
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam došla što sam kasnije mogla, doma sam odradila oko 20 sati trudova (zapravo sad mislim da sam mogla krenuti još bar sat-dva kasnije ) i na moje čudo rekli su mi da mi ne stignu napraviti klistir. Inače trudovi su počeli u 5ujutro a prije toga sam se bar 4-5 puta dizala noću na kakanje. Pretpostavljam da su to već počele neke kontrakcije koje su mi isčistile tijelo. Poslije sam još jela ali sam i još nekoliko puta bila na wc-u i mislim da sam se već dobro isčistila sama. Ipak sam malo napravila prije izgona ali to je i onako palo u neku kantu koju srećom nisam vidjela a tamo je već bilo toliko svinjarija da mali drekić nije sigurno upadao u oči.

    Inače oko toga nisam mislila praviti problem, ali nisam baš ni molila da mi naprave

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    ja sam se obadva puta doma ocistila prirodnim putem 8)
    Mislim da nema potrebe za klistirom ako zena ostane doma dovoljno dugo

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Meni je klistir bio ok, tako su mi lijepo crijeva bila prazna, da sam rekla sestri koj aga je radila da ću navratiti pokoji put do nje kad se prejedem....

  22. #122
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Tečaj

    Evo opet mene sa istim informacijama. Dakle, ne bi li MM dobio potvrdu da je prošao trudnički tečaj, jučer smo krenuli na tečaj u Dom zdravlja (prilaz Baruna Filipovića). Zgodnička ginekologinja tog Doma zdravlja je naširoko objašnjavala kako je klistir izuzetno pozitivan, da postoji nekakav novi trend da ga žene odbijaju, ali da to zaista nije dobro jer je bebi potreban sav mogući prostor da spusti glavicu u malu zdjelicu (pri tome je mlatarala sa nekakvom malo kosturskom glavicom i gurala je u kostursku zdjelicu )

    Uglavnom... nisam htjela postavljati pitanja da ne ulazim u diskusiju, ali sam se jednostavno na prvoj pauzi digla i otišla (uz podršku muža). O ostalim bedastoćama neću ovdje da ne zachatam topic.

  23. #123
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    nije mi bio nimalo neugodan klistir, ali nekako mi se čini da i nije imao neki učinak
    no, briga me

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Meni je to bio najgori dio poroda.

    Prošla bih radije dva dana trudova nego da me klistiraju.

    A znam da ga drugi put neću moći izbjeći jer je rutina.
    draga dođi u rodilište 10 minuta pred porod i provjereno - garantirano ti ga neće dat

  25. #125
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Nisam još rodila, ali pretpostavljam da se prije poroda klistir radi samo jednom :/
    Ja sam krajem prošle godine bila na operaciji i radili su mi klistir 2 puta prije operacije- jednom večer prije i jednom ujutro prije operacije. S tim da nisam ništa smjela jesti dan prije operacije. Sad si ja mislim- ako su morali 2 puta klistirati i nisi smio ništa jesti, kakve onda vajde od tog jednog klistira prije poroda :? Očito on nema nikakvu svrhu i niti ne očisti crijeva do kraja :/

    Meni osobno to nije bilo neugodno iskustvo, ali što se tiče klistiranja prije poroda- jednostavno ne vidim nikakvu svrhu :/
    Sad kroz mjesec dana me čeka porod, ali nisam sigurna da ću odbiti klistir iz jednostavnog razloga- jer mi se ne da tamo s njima navlačiti, a to mojoj bebi, a ni meni ne škodi ni najmanje (dobro sam prošla 2 klistira podnijela )

  26. #126
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Tečaj

    Citiraj Svea prvotno napisa
    ali da to zaista nije dobro jer je bebi potreban sav mogući prostor da spusti glavicu u malu zdjelicu (pri tome je mlatarala sa nekakvom malo kosturskom glavicom i gurala je u kostursku zdjelicu :.
    o da, bebi treba prostor bla, bla ... i onda te legnu na leđa i suze prolaz na najgoru mjeru
    2,8cm je širi prolaz u čučnju nego na leđima tj. 30%
    tu se prave blesavi, jer tko vidio da "gospoda" kleće
    ali klistir nije da nima ne smrdi nego radi bebe, jea vrajt

  27. #127

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Meni je klistir bio ok - skroz mi je logično da je bolje da se crijeva očiste prije poroda nego da se dijete rađa s nosom u dreku. Ja sam išla na carski i bilo mi je ok da se očistim prije jer poslije carskog dva dana ne ideš na WC. Uopće ne vidim zašto žene drame oko toga, kao da to boli ili da ti režu dio tijela.

  28. #128
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam "dramila" jer mi je to odvratno, ponizavajuce a usput je i dokazano nepotrebno. a imam i hemice, pa mi guranje nekog crijeva u dupe ne spada u moju zamisao o neinvazivnom porodu.

    sori na reakciji, mrzim rijec "dramiti", ko da sam ja sad neka milagera koja nece da joj doktori spase zivot da ne bi slomila nokat.

  29. #129
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    CareBear, moglo bi se po toj logici i tebi reći da si dramila oko vaginalnog poroda, pa inzistirala na carskom...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja sam "dramila" jer mi je to odvratno, ponizavajuce a usput je i dokazano nepotrebno. a imam i hemice, pa mi guranje nekog crijeva u dupe ne spada u moju zamisao o neinvazivnom porodu.

    sori na reakciji, mrzim rijec "dramiti", ko da sam ja sad neka milagera koja nece da joj doktori spase zivot da ne bi slomila nokat.

    Imam potpuno isto misljenje i potpuno isti problem!!
    Jos bas sad kad sam pre porodom?! Nemam pojma kako ce me klistirati jer su bas na pravom mjestu
    Uzas!!To mora bit gadno bolno..I ovako me bole a tek tad..ma uzas. Ne smijem mislit o tome.Imacu ranjeni superdin

  31. #131
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    lelita, slobodno odbij klizmu. to je tvoje pravo kao "pacijenta", a vjerojatno ces se ionako procistiti prirodno. stvarno nema potrebe za tim.

  32. #132
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Meni je klistir bio totalno bezveze. S obzirom da sam obavila svoje još prije poroda, sestra mi je dala samo pola od uobičajne količine. Išla sam na wc i to je bilo to. Bez bolova čak i bez neugode. Unatoč tome, ipak mi je malo pobjeglo tijekom poroda. Očistili su i sve pet.

  33. #133
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja uopce nisam dozivjela klistir ko neugodno iskustvo. Ionako sam vecinu trudnoce imala problem sa ogrooomnim vanjskim hemicem i stalno puno sam hodala kirurzima i proktolozima i sl... Tako da tu malu cjevcicu nisam ni osjetila
    Fino sam se ocistila u roku od 10 min, iako su mi rekli neka hodam jos sat vremena jer mozda nije sve izaslo. Ali je.
    Medutim, nisam imala trudove i sigurna sam da je to bitna stavka jer kad su krenuli, da mi je netko reko da hodam sat vremena, dobio bi udarac sigurno!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Moja 2 komada bas napreduju..Sve su veci
    Kupila nekakvu mast na bazi propolisa al zasad ne pomaze.Uzsano!

  35. #135
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lelita prvotno napisa
    Moja 2 komada bas napreduju..Sve su veci
    Kupila nekakvu mast na bazi propolisa al zasad ne pomaze.Uzsano!
    Evo ti jedan "tajni" recept. Kupi kestenovu mast! Mozda je nema u svim apotekama ali probaj naci i vjeruj mi, neces pozaliti. Nakon svih silnih krema i kremica koje mi uopce nisu pomagale, samo 3 puta sam namazala s tom masti i hemic je netragom nestao i vise se nije vratio. A vjeruj mi, bio je ogroooman!
    Jedina je mana sto prvih par minuta malo pece ali stvarno se isplati potrpit!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Curke, i ja sam imala hemiće, onako pogoleme, taman na ulazu - samo sam ljubazno sestru prije guranja cjevčice obavijestila o tome i zamolila da pripazi što je ona bez pogovora i učinila.
    A dramiti oko vaginalnog poroda i dramiti oko klizme mi se čini ipak malo drukčije - klizma ne boli, teško da nešto pođe po krivu za vrijeme i poslije klizme itd. Ne da mi se razglabat o vaginalnom porodu.... Ovo je topic o klizmi, ne?

  37. #137
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    je, ali nije baš zahvalno govoriti drugima da bespotrebno drame, kada svatko od nas reagira drugačije i na različite stvari je osjetljiv.
    ma koliko god tebi bilo nepojmljivo da nekome klistir može biti ponižavajuć ili frustrirajuć ili ometajuć u porodu (dovoljno ti je samo da zamisliš klistiranje između gustih trudova naprimjer), tako nekom drugom može bit nepojmljivo nešto što tebe plaši.

  38. #138
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    na srecu, u cijeloj nesreci svojega poroda, ja sam izbjegla klistir.
    u rodiliste sam dosla 9,5cm otvorena i nije bilo vremena za klistir. nisam svoje obavila doma, nikada nisam imala problema s probavom, pa tako niti u trudnoci, ali sam ih sve pocastila na stolu!
    kada su me poslije pitali moji poznati da li me bilo sram, niti malo!

  39. #139
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    na srecu, u cijeloj nesreci svojega poroda, ja sam izbjegla klistir.
    u rodiliste sam dosla 9,5cm otvorena i nije bilo vremena za klistir. nisam svoje obavila doma, nikada nisam imala problema s probavom, pa tako niti u trudnoci, ali sam ih sve pocastila na stolu!
    kada su me poslije pitali moji poznati da li me bilo sram, niti malo!
    a zašto bi te bilo sram? msilim nije ugodno, ali šta sada ..
    potpuno se slažem s tobom.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    75

    Početno

    [quote="Leni"]
    Citiraj crvic prvotno napisa
    na srecu, u cijeloj nesreci svojega poroda, ja sam izbjegla klistir.
    u rodiliste sam dosla 9,5cm otvorena i nije bilo vremena za klistir. nisam svoje obavila doma, nikada nisam imala problema s probavom, pa tako niti u trudnoci, ali sam ih sve pocastila na stolu!
    kada su me poslije pitali moji poznati da li me bilo sram, niti malo!
    Potpisujem tvoju izjavu, nema nikakvog srama .

  41. #141
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    je, ali nije baš zahvalno govoriti drugima da bespotrebno drame, kada svatko od nas reagira drugačije i na različite stvari je osjetljiv.
    ma koliko god tebi bilo nepojmljivo da nekome klistir može biti ponižavajuć ili frustrirajuć ili ometajuć u porodu (dovoljno ti je samo da zamisliš klistiranje između gustih trudova naprimjer), tako nekom drugom može bit nepojmljivo nešto što tebe plaši.
    pogotovo meni, kojoj je klistir zivi uzas, a carski mi je jos uzasniji.

  42. #142
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa
    na srecu, u cijeloj nesreci svojega poroda, ja sam izbjegla klistir.
    u rodiliste sam dosla 9,5cm otvorena i nije bilo vremena za klistir. nisam svoje obavila doma, nikada nisam imala problema s probavom, pa tako niti u trudnoci, ali sam ih sve pocastila na stolu!
    kada su me poslije pitali moji poznati da li me bilo sram, niti malo!
    Crvic, ti si meni zakon

    Mada, i meni se čini da sam ih malo, kako ti kažeš, "počastila", usprkos klistiru. I stvarno me nije bilo briga!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Meni je ipak to malo pregadljivo.
    Rađe ću otić napravit koliko god treba prije, nego da mi se beba još nedaj bože umoči u nepotrebno.
    To stvarno ne bi htijela priuštit svome djetetu kao prvi susret sa svijetom.
    Bolničko osoblje mi u svemu tome ne pada ni na pamet.
    Radi se o donošenju mog djeteta na svijet... Htijela bi da dođe u što "ljepšim" uvjetima!!! 8)

  44. #144
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    sweety, to ne možeš kontrolirati. Ako je išta u crijevima, od tiskanja će izaći i gotovo.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Shvaćam i slažem se, ali kad već nešto mora ići van, rađe da ide manja količina nego da sad "obojam" cijelo područje.
    Inače imam sporiju probavu, pa mi svaki i najmanji poticaj izbacivanja dobro dođe.
    Nezamislivo mi je za vrijeme izgona moram još razmišljat što ću i kako još sve istjerat iz sebe. Radije se toga riješim prije.
    Govorim sve na pamet, jer još nikad nisam rodila, pa ne znam kako je, ali samo razmišljanje me navodi na ovakav zaključak.
    Sad kako će biti, ne znam, vidjet ću. Ali htijela bih neke stvari riješit u naprijed, koliko god je u mojoj mogućnosti.
    Zato mi nije jasno kakav je to problem ženama otić "obavit" prije? Zar je takav problem provest neko vrijeme na WC? Bez obzira kojim intenzitetom ide van... Mislim ne kužim...
    Ok, možda dok peru trudovi nije najjednostavnije trčat na školjku, ali čini mi se da žene razglabaju o posve drugoj problematici. Kao da ih se tjera na neznam što, a ne da se pošteno isprazne... To ne razumijem...
    Mislim, zašto je netko uopće protiv prethodnog pražnjenja... Ionako će kako kažeš sve izać van, prije ili poslije... ?!

  46. #146
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma razumijem i ja tebe. Uostalom, i sama sam dobila klistir dvaput, i nisam se bunila. Ali istina je i to da sam drugi put osjetila da je ipak još nešto iscurilo iz mene na krevetu za vrijeme porođaja, ali da mi je u tom trenutko to bilo najmanje važno. Beba ionako ne pljusne u to, primalja je drži.

  47. #147
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Zar je takav problem provest neko vrijeme na WC?
    nisam ni ja znala šta riskiram, pa sam pristala, i to mogu opisati samo kao najgori proljev u životu
    uz trudove, bi me uhvatili grčevi od proljeva, bilo mi je slabo, vrtjelo mi se ,. mislila sam da ću se onesvjetiti, toliko slabo mi je bilo
    i na kraju je opet procurilo na izgonu, sva muka zalud

    nikad više

  48. #148
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni nije bio nikakav bed biti na wc-u. bio mi je bed da mi netko gura crijevo u dupe i puni mi crijeva tekucinom. osjecaj mi je bio odvratan, i evo vec po stoti put pisem, ponizavajuci. pogotovo ako uzmemo u obzir da je potpuno nepotreban, jel.

    dio na wc-u mi je bio pjesma prema ovom.

    osim toga, u vecini slucajeva se zena sama "ocisti" (malo mi je grdi taj izraz, ocisti) kada pocnu trudovi. jedina "prednost" klistira je da ponekad moze potaknuti trudove da budu malo jaci, tj. da se stvari pocnu malo intenzivnije odvijati.

  49. #149
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    znam za dosta slucajeva kada je zena dobila klistir, ispustila dusu i onda je opet dio izasao na stolu!
    u trudovima i velikoj radosti sto znas da ces za koji sat, minutu upoznati svoju mrvicu, najmanje razmisljas o svojim crijevima. kada bih mogla, opet bih voljela izbjeci klistir!

    angie

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Da mali podignem temu
    Dobila sam klistir i taman dok mi je ustrcavala tu vodu naiso je trud i pospricala sam sve oko sebe:$
    Bilo mi je strasno neugodno i jos sam dobila onu malu casicu da nacjedim nesto u nju sto je bilo nemoguce od straha,trudova i nelagode.
    Ionako sam ispustila za vrijeme piroda jos toga pa nisan ni svatila cemu to.
    Ocekujem ponovno porod pa me zanima dal mogu ja to doma nekako rjesit da se ne dovodim opet u neugodnu situaciju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •