Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 183 od 183

Tema: Klistir?

  1. #151
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Možeš odbiti klistir.

  2. #152
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Itekako klistir moze biti grozan. Meni je pametna sestra ustrcala vrelu vodu i valjda sprzila pola crijeva. Imala sam proljev mjesec dana poslije poroda. I to onaj koji samo izadje bez da ga mozes suzdrzati. Pa taman namjestim bebu da sisa a ono sam krene...super...na kraju sam stavljala uloske i snalazila se svakako. A da ne kazem kako sam poslije klistira trcala na wc i cijelog ga uspricala i onda jos sa poprilicnim trudovima sve brisala jer mi je bilo neugodno takvog ga ostaviti. Ma katastrofa...

  3. #153
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    U riječkom mi nisu obavili ni nudili klistir a imali su vremena da ga obave jer nije bila žurba za rodit. Nije da se bunim.

  4. #154
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    isuse sonata, uzas

    stresla sam se dok sam citala.

  5. #155
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj luc prvotno napisa Vidi poruku
    Da mali podignem temu
    Dobila sam klistir i taman dok mi je ustrcavala tu vodu naiso je trud i pospricala sam sve oko sebe:$
    Bilo mi je strasno neugodno i jos sam dobila onu malu casicu da nacjedim nesto u nju sto je bilo nemoguce od straha,trudova i nelagode.
    Ionako sam ispustila za vrijeme piroda jos toga pa nisan ni svatila cemu to.
    Ocekujem ponovno porod pa me zanima dal mogu ja to doma nekako rjesit da se ne dovodim opet u neugodnu situaciju?
    Kao prvo, nema ti šta bit neugodno, mislim da su oni navikli na svašta, ali te potpuno razumijem da ti je neugodno.
    Drugo, ako sve ide kako treba i ne požuriš u bolnicu, tijelo bi to samo trebalo riješiti.
    Treće, možeš odbiti klistir.
    Četvrto, ako baš osjećaš potrebu za klistirom, možeš to obaviti sama doma. Malo proguglaj. Imaš kupit pribor u ljekarnama. (Iako neki to rade pomoću tuša, ali ja ne bih jer ne možeš kontrolirati temperaturu, pritisak i količinu vode.)

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Četvrto, ako baš osjećaš potrebu za klistirom, možeš to obaviti sama doma. Malo proguglaj. Imaš kupit pribor u ljekarnama. (Iako neki to rade pomoću tuša, ali ja ne bih jer ne možeš kontrolirati temperaturu, pritisak i količinu vode.)
    Ima to u kupiti u Hospitaliji ili takvim dućanima, valjda i u drugim ljekarnama, kupovala je sveki za jednu bolesnu susjedu prije par godina, tada je bilo oko 50 kuna, nisam baš sigurna, ali mislim da nije puno više. Djeluje dosta jednostavno, neka vreća koja se puni toplom vodom i dolje tanko gumeno crijevo, slično kao u rodilištu.

  7. #157
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Pročitala sam cijelu temu, više-manje shvatila tehnikalije, bar mislim, ali nisam uspjela poloviti koji dio klistira je grozan.
    Znači, stave ti tu neku cjevčicu u debelo crijevo (koliko duboko?), ubace vodu i ulje/glicerin, nakon toga treba probati držati to u sebi 10-ak minuta i onda sjediti na WC-u pola sata i malo duže. I imaš nešto kao proljev. Ako zanemarimo osjećaj neugode i poniženja tijekom samog postupka, koji je zapravo sa svime time problem? Boli li?

  8. #158
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Zavisi o jacini trudova. A mene je boljelo jer mi je pametna sestra stavila vrelu vodu i valjda sprzila pola crijeva. Imala sam mjesec dana poslije proljev.

  9. #159
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bas sam se danas ovog sjetila, i nas carske razvesele s ovim? znam za opcu, a spinalnu?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Spinalna isto

    Ja sam dobila prosli put a ne gine mi ni ovaj put (Petrova)

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ja sam rodila pred tjedan dana u rijeckom rodilistu i tamo su me bas ugodno iznenadili!
    nemogu jos vjerovati, pitali su me dali zelim klistir i kada sam imala stolicu zadnji put.. ja rekoh jutros., na sto je doktor rekao da mi onda nebi davali klistir, osim ako ja to bas izricito ne zelim.. ja ono
    pa rekoh, ne , ne zelim i on kaze ok ..
    u radjaoni ista prica, pitali me dali zelim, ja rekoh da mislim da mi nije potreban i to je bilo to...

    jos ne mogu vjerovati ! prosli put ( prije 6 godina ) ne da me nisu pitali, nego bi se zgrazali ako bi isla roditi bez njega., a sad, svi mrtvi hladni , nema problema , sve 5..
    i jos da kazem da se uopce nisam uneredila hehe :D

    bas zakon

  12. #162
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Rijecko rodiliste, tri poroda, nijednom klistir.
    Isto kao i kod samamama, pitali su me kada sam imala stolicu i kada sam rekla da mislim da klistir ne treba to je bilo to.

  13. #163
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Čula sam da se ponekad tijekom klistira žene znaju zaprljati i slično pa me zanima, zna li tko, može li se otići istusirati nakon klistira... Posebno me zanima, ako netko ima info kakva je praksa na Merkuru.

  14. #164
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam da se ponekad tijekom klistira žene znaju zaprljati i slično pa me zanima, zna li tko, može li se otići istusirati nakon klistira... Posebno me zanima, ako netko ima info kakva je praksa na Merkuru.
    U Vinogradskoj s može.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    U Petrovoj se moze istusirati

  16. #166
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni zvuči nevjerojatno da se nakon klistira NE možeš istuširati
    iako, kad čitam čega sve ima, nemam se čemu čuditi....
    u VŽ se može

  17. #167
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Joj meni je taj klistir bio cisto blaženstvo. Rodla sam u vinogradskoj, nisu me doduše pitali hoću li ili neću, a ja sam vec bila luda od bolova pa se nisam ni bunila.

    Nakon klistira su me vodili na tuširanje i onda u boks.

  18. #168
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cure, je li tko probao neku vrstu "klistira" doma, prije odlaska u rodiliste?
    Meni je moja ginicka rekla da nije bas pametno stavljati cepic, jer ne mogu znati kojom brzinom ce se porod odvijati
    Mislim, meni prosli put klistir nije bio nista strasno, al ni tudovi nisu bili jaki
    Sad bih htjela ostati doma sto duze, ono, dok su trudovi vec neponosljivi, al ne znam kako bi podnijela klistir u takvim bolovima...
    A ipak bi se htjela ocistiti prije...iako, prosli put sam imala stolicu na porodu unatoc klistiru...

  19. #169
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ako planiras ostati doma sto duze, vjerojatno ces se i bez pomoci ocistiti. ja ne bi isprobavala nikakve laksative.
    drzim fige da ti bude kao meni drugi put- dosla na sam izgon u vz

  20. #170
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Zar nije da ako dodemo sjacim trudovima da se klistir preskace? Meni je i to jedan od motiva za sto duže ostajenje kod kuce
    Ja ne bih sama uzimala laksative. Zapravo to nisam nikad do sada ucinila pa mi se pred porod to čini još riskantnije.

  21. #171
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Meni je na prvom porodu klistir bio katastrofa, dobila ga iza zavjese u punoj predradjaoni, bolovi su bili uzasni, kao grcevi od proljeva plus trudovi, u wc je non stop ulazila sestra mjenjati i prati britvice, kad god bi se otvorila vrata, ja sam stiskala da ne kakim pred zenama sto su stale ispred, zezla si porod jer su me morali debelo zarezati dole, jer sam stiskala i sfinkter i vaginalne misice.
    drugi porod nisu imali glicerina, rodila u manje od pol sata, doma se sama ocistila prirodno, pukla za 1 sav. Planiram nositi plan poroda ovaj put, i napisati ne rezanju i ne klistiru

  22. #172
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    1.porod klistir katastrofa...bolan, neugodan a uopće nije djelova.
    2.porod očistila se prirodno doma, a bome i nebi bilo vrimena za klistir jer sam uletila u zadnji čas u rodilište
    Posljednje uređivanje od Onavi : 16.12.2013. at 15:45

  23. #173
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Meni je klistir bio skroz ok, možda zato što sam se doma već spontano dosta očistila i nisam imala jake trudove, a sam postupak mi uopće nije bio bolan već samo malo neugodan. Kad sam trebala na wc imala sam potpunu privatnost i niš me nije bolilo samo potreba da idem na wc i to je to.

  24. #174
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    thnx cure
    ma ne bih ni ja nista doma sama isprobavala, al razmisljam kako izbjeci klistir..
    nadam se da cu se ocistiti doma i doci previse otvorena da bi mi ga davali
    ne trazim puno

  25. #175
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Možete bit sretne da vam to netko radi besplatno evo moja frendica ide na tretmane klistiranja u kozmetički salon, kao da bu smršavila

  26. #176
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ajme
    Pa nek si kupi cepice i obavi to doma

  27. #177
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    meni je klistir bio super nakon što mi je sestra stavila tu vodicu, uzela sam iz torbe wc papir, vlažne maramice, domestos vlažne maramaice i mobitel. očistila si sa domestos maramicama školjku i sjela i tipkala svima da idem roditi, zvala baku, tetku, frendice. malo više od sat vremena sam sjedila na wc-u, zapravo uopče mi se nije išlo van iz kabine

  28. #178
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja sam ga jako htjela, ali je moj frajer bio prebrz. Inače ne bih vjerovala sama sebi da sam se dovoljno očistila doma Kasnije sam samo u izvještaju tražila jel bilo nečeg pri porodu, ali nije ništa nigdje pisalo.

  29. #179
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sry ako ispadam glupa sa ovim pitanjem, ali, koja je uopce svrha klistira?

  30. #180
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    Možete bit sretne da vam to netko radi besplatno evo moja frendica ide na tretmane klistiranja u kozmetički salon, kao da bu smršavila
    Klistir ili čiščenje je korisno za organizam ako se radi pravilno i u mirnim okolnostima. Znam da je sastavni dio tretmana medicinski opravdanog gladovanja. A kod poroda olakšava osjećaj pritiska i stezanja.

  31. #181
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hm, zanimljivo. Ja sam rodila bez klistira. MOzda, da sam ga dobila, bi mibilo lakse

  32. #182
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Sa mnom u sobi je lezala cura kojo je klistir bio bas,bas neophodan, jer dr.nije mogao da vidi koliko je prstiju otvorena koliko su joj crijeva bila puna

  33. #183

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Doktori već na onom zadnjem pregledu pred rađaonu vide dal su crijeva puna ili ne i onda preporuče, ja sam pristala, stvarno ništa strašno, lijepo se isprazniš,otuširaš i onda si na miru jel je baš gadan pritisak na crijeva i anus kada se beba spusti,psihički sam bila što se toga tiće opuštena a i onda par dana poslije poroda dok je najveća frka s epiziotomijom i šavovima ne moraš ići. Super je i kada opet budem išla tražit ću ga sama

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •