Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: (ne)velika doza dabrostona

  1. #1
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno (ne)velika doza dabrostona

    Bok cure

    Evo još jedna nova na ovom pdf. Upravo ovaj mjesec sam krenula u sve pretrage, u stvari, od sljedećeg tjedna krećem. Dijagnoze (koje nisam imala, odnosno koje su bile pogrešno postavljene, odnosno previše izgubljenog vremena :/ ) sam anulirala iza sebe i sad krećem "like a virgin"

    Dakle, čeka me hsg, vađanje svih hormona preko krvi, MM će raditi (ponoviti) spermiogram. Do sad je imao asthenoterato. A onda... idemo dalje, nema nam druge, je li tako.

    I, naravno da imam pitanje, kad sam već tu. Naime, pregledala sam pretražnik o dabrostonu i zaista se jako puno pisalo o tome, al o ovom šta me zanima - jednostavno nema. Znam da niste doktori, al isto tako slutim da mi puno možete pomoći, da ne kažem, otvoriti oči.

    Naime, u travnju sam bila na pregledu kod svoje ginićke. Čovjek ne zna, vjeruje doktoru, ide u rješavanje problema, jel. Žena me je pregledala (uzv sondom), nešto promrljala sebi u bradu, rekla da dođem osmi dan ciklusa. Ja tako i napravila.
    Opet me pregledala, opet si je nešto sama sa sobom prožamorila, dala mi recept na dabrostone i to 2x1 kroz 90 dana. Bez stanke kad su ciklusi, bez ičega, dakle, svaki dan. I ja tako, jel, napravila. Nikad me više nije naručila za pregled (iako sam ja htjela, sestra je rekla "ma sve je super") i onda sam potražila drugo mišljenje.

    Pa čisto da vas pitam - šta mislite, jel to normalno? I da li je tolika količina hormona u meni mogla utjecati na bilo što (dakle 180 tableta u 3 mjeseca). Napominjem da sam ja jako dobro podnijela sve to, al dobila sam tablete bez ikakvih vađenja hormona iz krvi.

    Znam da sam odužila, obećavam da ću drugi put biti kraća


  2. #2
    jkruk11

    Početno

    samo da ti poželim dobrodošlicu, a na pitanje će ti odgovoriti cure koje nešto o tome sigurno znaju. :D

  3. #3
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Dobrodošla!

    Bitno je znati zbog koje dijagnoze ti je dala baš takvu terapiju...ja sam zbog endometrioze bila na terapiji dabrostona 3x1 tri ciklusa zaredom...i nakon toga sam došla na pregled i krenula sa postupcima...dabroston ima široku primjenu pa je pitanje što je ta dr. uopće htijela postići...Pozdrav!

  4. #4
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    njumi,dobro došla i što prije postala trbušasta !!!
    o dabrostonima neznam ništa,na žalost

  5. #5
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Hvala na odgovorima i dobrodošlici

    Tini, malo si me utješila, vidim da ni 3x1 doza nije neuobičajena. Problem i jest u tome što nisam znala koja mi je dijagnoza, doc mi nije ništa rekla :? a kasnije nisam imala nikakav pregled. Kako rekoh, tek sad idem ispočetka, pa tek onda u postupke ....

  6. #6
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    sretno ti bilo! nadam se da ćete biti brzo gotovi s obradom pa da krenete u nešto konkretno

    što nemaš nikakav papir od te doktorice?

  7. #7
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Samo ti kreni i želim ti da ostaneš trudna prije postupaka !!!

  8. #8
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    sretno ti bilo! nadam se da ćete biti brzo gotovi s obradom pa da krenete u nešto konkretno

    što nemaš nikakav papir od te doktorice?
    Znam da zvuči nevjerojatno, al..... nemam. Odnosno, ona ima u mom zdravstvenom kartonu sve što je "pronašla" na pregledu, i one šture informacije koje sam joj dala (godište, koliko pokušavamo, i to). Vjerojatno tamo piše i koliki mi je bio folikul osmog dana ciklusa, a endometrij nije spominjala. Bar ne meni :/
    Sad sam trenutno u fazi neizvjesnosti, imam hsg idući tjedan, pa onda idemo dalje. Ako postoji problem, postoji i rješenje, ne bojim se nikakvih stručnih termina, niti se bojim postupaka. U to sam vrijeme i počela čitati rodu i vidjela sam da .....well, moja situacija, tj. njeno ophođenje prema meni baš i nije normalno. Svi moji prethodni posjeti ginekologu (u drugom gradu sticajem okolnosti) su bili uobičajeni (boli, ne boli, sve u redu, papa super, vozi dalje)

    Po onome što sam ja "izgatala" sama sebi zadnjih mjeseci (nakon dabrostana), najvjerojatnije sam imala mikrocistične jajnike i najvjerojatnije su sve te ciste otišle sa ciklusima (koji su bili neuobičajeno oblini).

    Osjećam se ko neka šiparica koja nema pojma o ničemu, a samo zato što nisam pitala.

    Jučer sam bila privatno, i evo moga najnovijeg nalaza:


    GIN STATUS:
    - vanjsko spolovilo nulipare b.o.
    - rodnica srednje prostrana, hrapavih stijenki. Sekrecija oskudna, koliptična -mikotična
    - porcija konična, epitelizirana, ušće zatvoreno
    - uterus je AVF, sinistroponiran, tvrd, gladak i bezbolan
    - lijeva su adneksa skraćena, desna uredna

    UZV/TV

    - uterus je AVF, normalne veličine, konture i teksture
    - adneksa su obostrano urednog UTZ nalaza, bez vidljivog korpus luteuma

    Dijagnoza:

    - ženska neplodnost povezana sa muškim čimbenicima
    - druga upala rodnice i vulve
    - kronični salpingitis i ooforitis
    Hvala vam od srca Sad sam samo malo u svojim razmišljanjima, pomalo nepovezana (ma to samo večeras), a vjerujem da više neću "gatati" sama sebi dijagnozu, a i tu ste mi vi puno pomogle.

    P.S. Ako je tekst neprimjeren ili ne spada u ovaj topic ili bilo šta, ispričavam se unaprijed i neka se makne.

  9. #9
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Dobrodošla!
    Ne znam što bi ti rekla za ovaj dabroston, a bome ni za ovaj detaljni izvještaj od ginekologa. Vidim samo da ti je matenica za 5 i tu će se sigurno uskoro ugnijezditi neka slatka mala mrva

  10. #10
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    matenica = maternica = uterus
    ...neke su ure

  11. #11
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Vezano za tog doktora, promijeni ga, njegova/njezina dužnost je upoznati te sa svim činjenicama (profilaksa, dijagnoza...) ne opravdava /ga je ništa ako ti nije rečeno zašto si ga uzimala, ali da se ne bi previše bojalatoga što si ga toliko dugo pila evo:

    DABROSTON tablete se primjenjuju u sljedećim slučajevima:

    1. Hormonsko nadomjesno liječenje
    Za poništenje učinaka estrogena na endometrij kod hormonskog nadomjesnog liječenja žena u prirodnoj ili kirurški induciranoj menopauzi s očuvanim uterusom.

    2. Manjak progesterona
    Terapija stanja kod kojih postoji manjak progesterona kao što su:
    - dismenoreja
    - endometrioza
    - sekundarna amenoreja
    - nepravilni ciklusi
    - disfunkcijska krvarenja uterusa
    - predmenstruacijski sindrom
    - prijeteći i habitualni pobačaj povezan s dokazanim manjkom progesterona
    - neplodnost zbog insuficijencije žutog tijela.

    Dismenoreja
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan od 5. do 25. dana ciklusa.

    Endometrioza
    2 do 3 x 1 DABROSTON tableta na dan neprekidno, ili od 5. do 25. dana ciklusa.

    Amenoreja
    Estrogeni jedanput na dan od 1. do 25. dana ciklusa zajedno s 2 x 1 DABROSTON tabletom na dan od 11. do 25. dana ciklusa.

    Poremećaji menstruacijskog ciklusa
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan od 11. do 25. dana ciklusa.

    Disfunkcijska krvarenja (za zaustavljanje krvarenja)
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan tijekom 5 do 7 dana.

    Disfunkcijska krvarenja (za sprečavanje krvarenja)
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan od 11. do 25. dana ciklusa.

    Predmenstruacijski sindrom
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan od 11. do 25. dana ciklusa.

    Prijeteći pobačaj
    Početna doza su 4 DABROSTON tablete odjednom, a zatim svakih 8 sati po jedna DABROSTON tableta do povlačenja simptoma.

    Habitualni pobačaj
    2 x 1 DABROSTON tableta na dan do 20. tjedna trudnoće.

    Neplodnost uzrokovana insuficijencijom žutog tijela
    1 DABROSTON tableta na dan od 14. do 25. dana ciklusa. Liječenje mora trajati najmanje tijekom šest uzastopnih ciklusa, a preporučuje se primjenu DABROSTON tableta nastaviti i tijekom prvih mjeseci trudnoće (na način koji je naveden kod habitualnog pobačaja).

    samo hrabro i sretno dalje!!!!

  12. #12
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno


  13. #13
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    ja na dabroston nikada nisam reagovala pa ne znam dali je štetan ili ne ali što se tiće cyclo-progynove koristim je već nekih 12-ak godina svaki mjesec i nisam imala nikakvih nus pojava.Što više dr. mi je rekao da nipošto ne smijem prekuti jedam mjesec jer na žalost bez njih ja nemam menstruacije.
    Nadam se da ćeš što prije riješiti svoje probleme i doći do željeneg cilja. Sretno!!

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Njumi, evo ja sam ti koristila dabrostone 3 mjeseca - meni su ih dali jer mi se od klomifena koji se koristi za inseminacije ako žena nema redovite ovulacije stvorio 2x endometralni polip pa su mi ga drugi put uspjeli riješiti tako što su mi dabrostonima debljali endometrij koji se onda tako podebljan dobro oljuštio i polip je otišao. Posljedica toga je bilo da su mi iduća dva ciklusa bila malo zbrčkana, s krvarenjem usred ciklusa, pa sam onda još 2 ciklusa pila antibebi da krvarenje stane, ali, sve u svemu, nije ništa strašno i taj efekt je reverzibilan.

    Rekla bih da je kod tebe puno bitnije da dođete u prave ruke za liječenje - znači stručnjak specijalist za MPO-o i da idete ono po redu - brisevi, spolni hormoni, folikulometrije - plus šta piše na spermiogramu (što je indicirano - ako je rađen u Petrovoj onda dolje piše) plus da riješiš te kronične upale koje ti je ta priv. gino našla - salpingtis i ooforitis.

    Oko dabrostona se ne uzbuđuj previše, ako i bude nuspojava - reverzibilne su, ali morala bi znati zašto ti ih je dala.

    Sretno!

  15. #15
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Evo mene opet, ovaj put sa nalazima hormona (četvrti dan). Greškom su mi izvadili i progesteron, pa ću morati ponavljati i 21. dan (jer je ginekologica sve lijepo stavila na jednu uputnicu :/ ).

    Dakle:

    prolaktin: 582,6 (25-628,5)
    progesteron 1,30 (0,32-1,91)
    testosteron 1,94 (nema folik. faza, ima ovulacija 0,94-3,74) :?

    FSH 8,0 (3,91-8,76)
    LH 17 (2,01-14,68) :?

    Estradiol 196,7 (77-1146)
    Dhea-s -šta je to? 4,55 (1,77-9,99)


    E sad... ako ovo nije za temu, molim da me se prebaci gdje treba. Mislim da još nisam za odbrojavalice, ne znam, tek sam počela. Ili neka moderator popravi naziv teme, tipa: praćenje jednog postupka, ili slično.

    KOliko vidim, kod mene je sindrom pcos :/
    Molim vaša mišljenja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •