Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 147

Tema: Sto kuhate danas? (3)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Pusa Svenu da ozdravi što prije

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Uh nadam se da ce svenko brzo ozdraviti i da nije nista ozbiljno. od nas.

    Ja sam trenitno u pura-fazi. Jedem je svaku vecer i ne mogu si pomoci 8)

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Majo, ne znam jedeš li svinjetinu, ali... pura prelivena topljenim čvarcima...mmmmm...
    ("Recept" je iz knjige: "Dobro lice", Nade Iveljić - čitala u daaaavnom djetinjstvu).

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mene danas moji časte ručkom....i to finim....porulik, krumpir, kobase, šunka, jaja, kapula, vrhnje...sve to pomiješano ubaciti u pleh i pećnicu....nisam radila dugo ali to je tako doooobro!!!!

  5. #55
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    e da, bio bi red da prijavim jucerasnji uradak

    ipak sam se odlucila za socniju varijantu: pileca prsa sam istukla, zacinila solju, biberom i origanom, uvaljala u integralno kukuruzno brasno i isprzila na malo ulja. potom sam redala sloj tih snicli, pa sloj mocarele, i jos jednom tako, i na kraju zalila razmucenom krem supom od paradajza i zapekla u rerni na 250 stepeni, nekih 15-tak minuta.

    kao prilog sam napravila palentu na gusto, vadila je kasikom (pa je izgledala kao knedle) i posula persunom.

    i mogu vam reci da je bilo jako ukusno, a ne pretjerano komplikovano

    onu ideju za meksicku varijantu iskoristicu iduce sedmice

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    wewa... ti to tako svaki dan?
    Prijavljujemo se za dolazak!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    baš sošno zvuči ova tvoja varijanta....meni je najveću problem kada moram raidit takvo nešto...prvo spohaj pa još u pećnicu....ja sam jednostavniji i ljeniji tip. Kod mene je ili u padeli ili u pećnici...sve ostalo je prekomplicirano i oduzima previše vremena.....a mi gladni!!!!!

  8. #58
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    e, nemojte me previse hvaliti, zacas se ja pokvarim :D

    ma kazem vam, trudim se malo vise kuhati, kad jedem gotovu hranu, pite i ostalo sirim se k'o sava u proljece :D zamislite kad s ovakvom hranom mrsam, koje sam dosad kalorije ubacivala

    a nije ovo nesto komplikovano, narocito kad pravis dvije stvari u isto vrijeme, recimo isprzis snicle i dok se peku u rerni, pravis palentu.

    ili kao prekjuce, kupila sam ribu za dva rucka i sad imam gotove filete u zamrzivacu, bice zacas gotovi, dok se bude kuhao krompir...

    a inace koristim vikende za ova zahtjevna jela tipa dolmi (paprike, sarme u rastici i sl, to napravim u vecim kolicinama i zamrznem - zivio Tupperware), ili lasagna, pita i tako to...

  9. #59
    *LUNA**

    Početno

    Sta je to mocarela?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Vrsta sira

  11. #61
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Jutro, cure!
    samo da se pohvalim, ne moram kuhati do cetvrtka, bila sam vrijedna i nakuhala preko vikenda imam gotovu buraniju i sarmu u rastici za dva dana
    inace, blizi nam se Bajram, pa me ceka pravljenje baklave, po prvi put a posto baklavu kao takvu nesto i ne volim, umjesto oraha koristicu ljesnjake, nadam se da ce biti fina...

    a u planu mi je i organizovanje rucka za nase roditelje, pa cu morati smisliti nesto pametno, da ne potrosim cijeli vikend na kuhanje... samo da se zna, nemam nista protiv ideja i savjeta

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja se nažalost vraćam u rutinu kuhanja....malo su me prošli tjedan poštedili moji...jednom je bila pašta-fažol i jednom poriluk....danas radim kobase fine, prefine i krumpir sa keljem (kao pire, sa vrhnjem)....

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ja od danas prelazim na ZDRAVU ISHRANU Vec sam grickala jabuke Izgleda da cu morati preci i na maslinovo
    Psihicki se pripremam da danas zavrsim sa pusenjem cigareta, mom poroku. Ostavila sam jos dvije, a ostale sam rekla muzu da sakrije gdje zna :/

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    A sada prelaziš na našu kuhinju.... :D

  15. #65
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ma meni se cini da ste se vas dvije zamijenile :D

    ja se trudim praviti zdravu hranu, ali bojim se da bosanka (citaj: poguzija) u meni precesto pobijedi :D :D :D

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    imaš pravo.....kobase i kiselo vrhnje.....uh, fino ali nezdravo..... ali šta ću kad volim..... :D ...sutra ću za čišćenje neku ribicu i to lešo....

  17. #67
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    i ja razmisljam o oradi od proslog takvog obroka, bila mi je genijalna... mljac!
    kakvu si ti ribu planirala, Nani? ja se vec dugo kanim da pravim odreske lososa ili tune, imas neki recept?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    i ja razmisljam o oradi od proslog takvog obroka, bila mi je genijalna... mljac!
    kakvu si ti ribu planirala, Nani? ja se vec dugo kanim da pravim odreske lososa ili tune, imas neki recept?
    hm, baš si me našla....nisam ti baš nešto sa ribom....

    ja ću raditi vjerovatno oslića sa krumpirom.....ili rižoto

  19. #69
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    i ja razmisljam o oradi od proslog takvog obroka, bila mi je genijalna... mljac!
    kakvu si ti ribu planirala, Nani? ja se vec dugo kanim da pravim odreske lososa ili tune, imas neki recept?
    hm, baš si me našla....nisam ti baš nešto sa ribom....

    ja ću raditi vjerovatno oslića sa krumpirom.....ili rižoto
    a bas mi treba ideja za oslic, MM vec danima kuka sto mu ne spremam oslic... znam da u ribarnici ima svjezeg, kako da ga spremim? jel zapeces u rerni, ili...?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Na maslinovom zdinstaš malo kapule, bacis oslić izrezan na veće ili manje komade (kako voliš), sol, malo vegete, pelata, možeš i malo vina, dodaš krumpir izrezan na ploške i kuhaš....dodaš i peršina, na kraju i češnjaka....
    a u kombinaciji sa rižom sve isto, samo dodam prije riže i maslina i to dosta....bude još bolje....

  21. #71
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    super, zvuci ukusno
    javim ti kako je ispalo kad budem pravila

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Evo mog recepta od jucer za brzu i zdravu corbicu:
    Dvije mrkve, dva manja krompira, glavicu brokulija i isjeckanu stabljiku celera skuhat u posoljenoj vodi. Na maslinovom ulju poprzit bijeli luk, kolicina po zelji. Skuhano povrce procijediti, izgnijeciti, onda prodinstati na ulju i luku, a vodu u kojoj se kuhalo sacuvati pa zaliti odozgo i kad krene kljucati; dodati oko 100ml vrhnja za kuhanje.
    Odlicna je.

  23. #73
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Šta je ovo?!
    Sandraf na putu, ja u gužvi... i odmah nitko ništa ne kuha!
    Sramota!
    Ajmo, žene!
    Budući da danas idemo na (pre)žderačinu kod prijateljice koja slavi useljenje, napisat ću jelovnik za prethodna 4 dana.
    Ponedjeljak, sarma. Utorak, paprikaš. Srijeda, grah. Četvrtak, riža i piletina u umaku od luka.
    Kako vidite, mi najviše volimo jesti žlicom.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    DA se i ja prijavim...ipak sam kuhala....i malo štrajkala....moji su nas počastili gulašem, a ja sam još napravila kiseli kupus i to za 2 dana....imamo gotovo za danas.....

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ja sam presla na zdravu ishranu Voce, povrce..... Meso jos uvijek jedem za veliko cudo 8)

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Nije vrag da radiš sarmu samo za jedan dan...pa to je šteta...kažu da je sarma najbolja 3 dan.... :D :D ...a o uštedi vremena da ni je govorim...

  27. #77
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    dakleM, ja ovih dana nisam bas crkavala od kuhanja iz vise razloga: malo smo cunjali po gradu, a planiram bajramski rucak za roditelje u nedjelju i pravicu sljedece: domaci hljeb, pilecu supu, sarmu u rastici, zapecenu rizu s povrcem, valjuske od krompira, telece snicle u saftu i kupus salatu. od slatka Schwarzwald tortu i baklavu.

    jel da vam je sad jasno sto mi se ne kuha ovih dana :D

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Meni je jasno zašto ti se ne kuha ovih dana, ali mi nije jasno što mi čekamo - pa Sarajevo nije baš taaaaako daleko! A ni nedjelja!

  29. #79
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Bujrum!

  30. #80
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Šta je ovo?!
    Sandraf na putu, ja u gužvi... i odmah nitko ništa ne kuha!
    Sramota!
    Ajmo, žene!
    Ma nije to,nego nije nam slatko pisati kad vas nema da s nama čakulate o klopi.
    Evo nas onda natrag.....

  31. #81
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam ovaj tjedan pravila:
    pon:kupus varivo s rajčicom,krompirom i mrkvom
    uto:ništ'-imali smo godišnjicu braka pa me mm izveo na večeru
    sri:varivo od graška i pohani batkići
    čet:paštašuta
    a danas...nemam pojma još,vjerojatno kelj na lešo i krompiri s pečenim skušama.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja sam u ponedjeljak radila kelj...obično ga radim sa krompirom pa kao pire...ovaj put sam napravila bez krumpira, zmiksala sa malo margarina i jednim Dukat namazom, malo vrhnja....tako je bilo fino...mmmmmmmmmmm...od sada na dalje radim bez krumpira...

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Za ovo nikad nisam čula! Super za klince koji misle da je kelj bljak!
    Na sreću, mi svi kelj jaaaako volimo.

  34. #84
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ja sam ponovno oslobođena kuhanja. Stara se vratila iz vikendice i sad je opet ona kuharica !

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    nisam se dugo javljala, ali danas se moram pohvaliti.

    za rucak imamo przene lignje na kolutice. mljak! moj dobri muz to obozava, ja malo manje, ali njemu za ljubav.... i to one prave lignje, moram to naglasiti iz Jadranskog mora, ne iz obalnog mora Honshua il Hokaide

    uz to, malo limuncica i zelena salatica i svi sretni i veseli... :D :D ju-hu!

  36. #86
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Mogu k tebi na ručak ? Obožavam lignje, mljac

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Sandra super ručak.....ja takav izbjegavam jer nakon friganja lignji kuhinji je potrebno novo pituranje...meni ulje leti na sve strane....
    Ja štrajkam s kuhanjem i baš mi se sviđa....danas sam izvadila kiseli kupus iz leda, a sutra mi starci rade paštu-fažol (bit će za 2 dana), a u petak mi sestra ima rođendan.....ma super sam se snašla...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ja cijeli dan mazem med na krisku nema sanse da sta drugo jedem. Mucnine, mucnine.....
    Navratim ovdje ne bi li mi se apetit otvorio, ali nista....

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    snorki...

  40. #90
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ja sam u nedjelju, malo za promjenu , bila kod sveki na ručku!
    I moram priznati da mi je bilo finoooooo!
    Radila je..... neznam kak se zove , al ću vam objasniti.
    Uglavnom, spohaju se pureći šnicli. U vatrostalnu zdjelu redaju se šnicli, pa sir (u receptu je onaj topljeni u listićima, al može i obični) i na kraju se zalije Dukatovim vrhnjem za kuhanje. I onda se zapeče, a reže se poprijeko. Ajme što je fino!

    Može se raditi i sa svinjskim pohancima, a zgodno je i ako kojim slučajem ostane pohanaca od jučer....

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Ja cu danas raditi pizzu za rucak. Danas cu nakon dugo vremena doci kuci s posla prije MM-a. Lijepo cu stici umjestiti tjesto i speci pizzu. Inace ju uvijek jedemo samo za veceru (uglavnom kad dodju gosti jer izbjegavamo vecerati), a jako ju volimo klopati.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    izbjegavam jer nakon friganja lignji kuhinji je potrebno novo pituranje...meni ulje leti na sve strane....
    e, i meni je letilo dok nisam naucila 8)

    dakle, ulje mora biti na lagano, najlaganije i sva lignja mora biti suha. ja to pripremim i narezem par sati prije da se dobro ocijedi, a ako nemam vremena (kao sto necu imati danas) obrisem kuhinjskom krpom.

    nana, rucak je u 16.30, pa ako stignes - svrati

  43. #93
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno


  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Sandra, pa gdje si bila do sada sa savjetom.... ....već za vikend ću ih napraviti.....thanks....ali najbolje od svega je što sam sa već par njih pričala o tome i svi kažu da ih doma ne rade iz istog razloga.....carice!!!

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    ja to pripremim i narezem par sati prije da se dobro ocijedi, a ako nemam vremena (kao sto necu imati danas) obrisem kuhinjskom krpom.

    nana, rucak je u 16.30, pa ako stignes - svrati
    A kod nas bi, prema ovim naputcima, ručak bio poslije ponoći. Taman!
    Nana, svrati i k nama na ručak. Ujutro! Kad kreneš na posao

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    rucak je u 16.30[/quote]


    kako sam ljubomorna....ja sam u 16.30 još u autu i daleko od kuće, a da ne govorim o ručku...

  47. #97
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cao, cure!
    evo mene da Apricot vadim mast :D
    dakle, Bajram dodje i prodje, sve sto sam pravila pojelo se, ostale jos 3, 4 baklave, Schwarzwaldica je davna proslost...

    sad imam problem da se nakanim da kuham, moracu ove sedmice improvizovati

    i ja se prijavljujem u klub onih koji rucaju u vrijeme vecere - ja radim do pola 5, dok dodjem kuci bude 5 i 15, a MM stize i kasnije... eh, gdje su ona lijepa vremena kad se radilo do 3... smrc!

    btw, Sandraf, pripremi ti tih lignji 'malo' vise, eto i mene na rucak! kako samo volim lignjeeeeeeeeeeeeeeeeee... mljac!

  48. #98
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cao, cure!
    evo mene da Apricot vadim mast :D
    dakle, Bajram dodje i prodje, sve sto sam pravila pojelo se, ostale jos 3, 4 baklave, Schwarzwaldica je davna proslost...

    sad imam problem da se nakanim da kuham, moracu ove sedmice improvizovati

    i ja se prijavljujem u klub onih koji rucaju u vrijeme vecere - ja radim do pola 5, dok dodjem kuci bude 5 i 15, a MM stize i kasnije... eh, gdje su ona lijepa vremena kad se radilo do 3... smrc!

    btw, Sandraf, pripremi ti tih lignji 'malo' vise, eto i mene na rucak! kako samo volim lignjeeeeeeeeeeeeeeeeee... mljac!

  49. #99
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cao, cure!

    evo mene da Apricot vadim mast :D
    dakle, Bajram dodje i prodje, sve sto sam pravila pojelo se, ostale jos 3, 4 baklave, Schwarzwaldica je davna proslost...

    sad imam problem da se nakanim da kuham, moracu ove sedmice improvizovati

    i ja se prijavljujem u klub onih koji rucaju u vrijeme vecere - ja radim do pola 5, dok dodjem kuci bude 5 i 15, a MM stize i kasnije... eh, gdje su ona lijepa vremena kad se radilo do 3... smrc!

    btw, Sandraf, pripremi ti tih lignji 'malo' vise, eto i mene na rucak! kako samo volim lignjeeeeeeeeeee... mljac!

  50. #100
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno mahanje!

    Cao, cure!

    evo mene da Apricot vadim mast :D
    dakle, Bajram dodje i prodje, sve sto sam pravila pojelo se, ostale jos 3, 4 baklave, Schwarzwaldica je davna proslost...

    sad imam problem da se nakanim da kuham, moracu ove sedmice improvizovati

    i ja se prijavljujem u klub onih koji rucaju u vrijeme vecere - ja radim do pola 5, dok dodjem kuci bude 5 i 15, a MM stize i kasnije... eh, gdje su ona lijepa vremena kad se radilo do 3... smrc!

    btw, Sandraf, pripremi ti tih lignji 'malo' vise, eto i mene na rucak! kako samo volim lignjeeeeeeeeeee... mljac!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •