Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Peg Perego Venezia

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno Peg Perego Venezia

    Nakon mjesec i pol razmišljanja, premišljanja, mijenjanja odluke i razgovora sa frendovima koji već imaju male bebače odlučili smo se za PP Veneziu. Kao dvije najvažnije značajke je ručka koja se okreće i sva četiri kotača koja se okreću i daju se blokirati ovisno na kojoj strani je ručka. Ima, po meni, i puno ljepših kolica ali mislim da ne treba "fitiljiti" na estetici nego isključivo funkcionalnosti i onome što je naj za bebicu.
    Ono što sam vas htjela pitati je da li zna netko od vas di su u Zagrebu najpovoljnija PP Venezia kolica. Mi smo ih vidjeli u Kiki ali mislim da su u Kiki malo skuplja. U kojim još trgovinama ima Peg Perego kolica?
    Hvala vam mamice!

    ps: i ja ću za jedno 6 tjedana postati mamica jednom dečkiću

  2. #2
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    I mi smo se odlučili za ta kolica, samo smo se dogovorili da ćemo ići po njih kad se beba rodi. Najjeftinija su u Filip Trade-u, jer su oni navodno uvoznici. Ima i u Tintiliniću, ali su tamo malo skuplja.

  3. #3
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    nazovi tintilinic, oni su ti distributeri za PP. Ja imam ta kolica al se ne sjecam cijene. Bez AS oko 2000kn, ali fakat nisam ziher.
    Ne zelim te obeshrabrit, ali kotaci su koma, fakat samo za lijepi ravni asfalt.
    Rucka je prva liga!

  4. #4
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Filip-trade ne prodaje ta kolica, oni su uvoznik i distributer za Hrvatsku,a ima ih za kupiti u Kiki i u Tintiliniću. Mislim d aza gotovinu dobiješ i nekakv popust. Možda bi trebala razmisliti o kupovini u SLO, npr. u Baby centru jer povrat DDv-a nije za baciti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Ma da, znam da kotači nisu naj. Kada bi barem bili malo veći! I to me malo muči. Al' kaj sad da radim?! Jednostavno nismo uspjeli naći kolica koja imaju sve ono što smatramo važnim (pomična ručka, veliki kotači, lagana, velika košara, lijepa...). Pa smo se morali nekako odlučiti... A uglavnom sam čula/pročitala pohvale za Veneziu....
    Znači Filip trade je uvoznik. Pa hvala vam curke!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Imam samo pohvale za Veneziu.
    Mmi smo ih kupili prije 5 godina ( 1950 kn )
    i evo , već treće dijete se vozi u njima , a još su potpuno ispravna ( osim one mrežice za noge , to smo još mi sredili , a i navlaka je ko nova )

    Za Filip trade - oni jesu uvoznici ali nemaju maloprodaju.
    Ja sam jednom zvala da bi kupila akumulatorski autić ( isto sam išla logikom da je kod uvoznika najpovoljnije ) i ženska mi je rekla da nemaju običaj
    ništa prodavati komadno , ali ako baš hoću da mogu od njih kupiti ,
    plaća se isključivo gotovinom i cijena je ista ko u svim maloprodajama.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    mi imamo, kolica su avion, osim kotaca... :/
    navodno novi model Uno ima puno bolje kotace, a inace mu je to jedina razlika u odnosu na Veneziu

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Može se kupiti i direktno od Filip tradea, ja sam svojedobno zvala, ali nemaju dućan nego direktno sa skladišta.

  9. #9
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Može se kupiti i direktno od Filip tradea, ja sam svojedobno zvala, ali nemaju dućan nego direktno sa skladišta.

    Da, da može, ali dobiješ u kutiji, ne odmotavaju ih na licu mjesta. Ako točno znaš koja želiš, onda ti nije problem.

  10. #10
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Također preporučam Baby centar Brežice u SLO.
    MI smo naša tamo kupili.
    Definitivno se isplati.

  11. #11
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ja sam kupila polovna od frendice njoj se nije sviđala boja ( crno-crvena ) , ja sam zaljubljena u ta kolica i curka se zaista izvozala u njima, a sad i malac kad smo nas dva u šetnji iako i seka može stajati na njima bez obzira gdje je ručka. kupila sam vlakić kad se mali rodio da ih oboje mogu vozati i dugo mi je trebalo da se naviknem.
    PP venezia :D

  12. #12
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    Također preporučam Baby centar Brežice u SLO.
    MI smo naša tamo kupili.
    Definitivno se isplati.
    mi smo isto tamo kupili i jako smo zadovoljni (premda nam je kopar bliže pa smo tamo kupili). jedino autosjedalica od PP mi baš nije bila bog zna šta, jako je duboka i dijete čudno u njoj sjedi a kad je počelo toplo vrijeme mala se užasno znojila u njoj zbog toga što je matrijal jako nekako 'plastičan'. kolica su mrak, bili smo i na dugi put s njima bez greške.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    ...a sad i malac kad smo nas dva u šetnji iako i seka može stajati na njima bez obzira gdje je ručka...
    potpis - jako dobra stvar kad imaš dvoje djece.
    A imam osjećaj i da je praktičnija od kiddy/buggy boardova, naročito pri slilasku/penjanju na nogostup.

    ima još jedna dobra stvar: rezervni dijelovi. Ja sam u prvoj šetnji s drugim djetetom uspjela strgati ručku. Bez problema smo od uvoznika dobilii novu (odmah) za neku relativno sitnu lovu.

  14. #14
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    I ja sam se odlučila za Veneziu zbog praktičnosti i dimenzija (imamo stvarno mali gepek u autu). Cijene su ti 2400 u Kiki, 2600 u Tintiliniću (sa nekim popustom na gotovinu) i 290 EUR-a u Brežicama (pa ćemo ih naravno tamo i uzeti).Požuri jer ih još svugdje ima jako malo obzirom da je ovo model 2007 i nema ga više na zalihama, a u 2008 se više neće proizvoditi

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Bok cure, molim vas pomoć .. dvoumim se između Peg Perego Venezia i Pramette . Ima netko iskustva s tim kolicima?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    Venezia je, po meni, bolja kategorija
    recimo, U premete bebu vozis prema sebi samo u lezecem polozaju i nije jednostavno okrenuti polozaj voznje (moras rastaviti kupolu, maknuti navlaku...) dok u Venezii samo okrenes rucku, to je prakticno i dok je beba veca pa recimo pocne puhati...
    Venezia ima pladnjic ispred bebe, vrlo korisno za igracke ili komadice hrane kasnije, ima mrezicu preko nogu, korisno protiv ispadanja papucica ili igrackica iz kolica....itd
    Ipak, mislim da je najvaznije kako se sklapaju i spremaju u gepek, to pak ovisi koji sistem ti vise pase.
    Uglavnom, s prvim djetetom imala Veneziu, sad imamo Pliko (isti sistem kao i Premete) i Venezia je funkcionalnija, ali Premete je ipak dizajnom moderniji

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Maemi, hvala! Ma još me muči nošenje, jer trebam nešto lagano za sklapanje i da je jednostavno i lagano (koliko može biti) za nositi, jer smo nažalost na 5. katu (bez lifta !! :shock: pa ću sigurno svako toliko morati nositi kolica gore.

    I je li velika razlika za gepek kada su sklopljena?
    U subotu ih idemo kupiti u SLO ali bih ipak htjela sve ispitati prije nego tamo dođem. Ionako sam sva neodlučna!!

  18. #18
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    ja sam još jedan fan Venezie. kolica su zakon

  19. #19
    sandra555

    Početno

    Može li se na Veneziu montirati Primo Viaggio Sip dok je beba mala?
    Pozdrav,
    Sandra

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    28

    Početno

    Kupila sam danas kolica konačno!! Ipak Pramette. Žena u dućanu (Baby centar u Kopru) je bila jako ljubazna pa smo usporedili Veneziu i Pramette i evo par sitnica.. možda nekom pomognu..
    Kod Venezie je nedvojbeno super ta ručka koja se za čas okrene, ali Pramette se čini malo udobniji, nekako širi za bebu dok leži, kao da ima malo više mjesta. Navlaka za noge je puno deblja nego na Veneziji, što je bolje za hladne dane, a dobije se i kabanica. Beba je u položaju prema vama prvih par mjeseci i kao, nema potrebe okretati ju u suprotan smjer, a kad je okrenuta obratno, na kupoli postoji mala mrežica kroz koju vidite bebu u svakom trenutku (Venezija to nema). I također sklopljena kol. su uža, pa pušta više prostora u gepeku.

  21. #21
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja imam veneziu i dvoumila sam se izmedu nje i pramette
    e sad presudna nam je bila rucka, meni to super dode tu gdje zivim zbog bure i juga, pa je okrecem po potrebi
    jedina mana su kotaci koji zapinju i na najmanji kamencic
    ralika od pramette je ta sto venezija nema vrecu za noge, jer kad ti dijete pocne sjediti onda ces spustiti onaj dio za nogice, ali vise neces moci navuci onu navlaku uokolo i zakopcati gornji dio da bebu pokrijes :/

    o udobnosti, svojevremeno nam je teta u ducanu rekla da je venezia udobnija jer dijete pod ledima nema cijeli sistem za sklapanje sto pramette ima jer se sklapaju u kisobran sistem

    na pramette ne okreces rucku nego podignes jedan dio navlake da dobijes kakti kosaru i stavis bebu u polozaj da gleda tebe
    kad pocne sjediti to vise ne funkionira

    na veneziji mi je bed kupola koja kad dijete sijedi jednostavno ne mozes ga zakloniti jer mu je prevuces preko glave, trebalo bi zamjeniti je onim ravnim krovicem (koji kupis zasebno)

    na veneziu sam ja montirala AS, al onaj stari model, ne sip, al mislim da mozes jer su ti isti utori na kolicima kao na bazi as

    po meni su dosta teska, ja ih vise skupa sa M. od 9kg ne mogu nositi po stepenicama
    kad se sklope nisu bas tako velika, po mojoj procjeni

    eto...al ja ih i dalje obozavam

  22. #22
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    e da, mi smo ih kupili u brezicama
    na gotovinu ti daju 10% i jos 20% DDV-a dobis nazad

  23. #23
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    hej
    mi vijećamo što kupiti, mislim da ne mogu naći da mi se sve sviđa.
    Ja bih neka da se beba može od početka voziti, rodit ću u 4/2008, as ću posuditi, znači trebaju mi samo kolica.
    Eh sad, živimo na 4.katu bez lifta pa nam trebaju neka lagana. Onda smo gledali kišobran, ali ne mogu okreniti ručke., ja bih da su i točkovi zeru veći da ne zapinju po stazama u svaki onaj mali kanalić, i da ima naprijed ne plastiku nego onako ono okruglasno mekano, nekako mi je dijete sigurnije, nego da ga kad bude veće moram vezati da mi ne isklizne iz kolica.
    Čitala sam o vašim iskustvima Venezie, muče me točkovi i težina....
    Tako da ni sama nisam pametna, Nema da nađem da mi sve odgovara, a ja još gledam i na izgled, ali preko toga bih prešla.... hm

  24. #24
    sandra555

    Početno

    Dvoumim de između Venezia i Uno. Navodno je razlika samo u kotačima. Kod venezie su svi kotači dupli i svi se mogu rotirati, dok su Kod Uno svi kotači jednostruki, jedni su malo veći, a samo se ovi manji mogu rotirati.
    Zna li netko koji kotači su bolji i s kojima se lakše upravlja?

  25. #25
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Ja danas kupila Veneziu, i to za 1996,00 kn, popust 20% u Kiki. :D

  26. #26
    sandra555

    Početno

    Da li je popust samo na Veneziu ili na sva kolica?
    U kakvim bojama imaju Veneciu?
    Da sada mi oprema za bebu nije trebala, pa nikada nisam obracala paznju na ponudu u Kiki, ali sada...

  27. #27
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj sandra555 prvotno napisa
    Da li je popust samo na Veneziu ili na sva kolica?
    U kakvim bojama imaju Veneciu?
    Da sada mi oprema za bebu nije trebala, pa nikada nisam obracala paznju na ponudu u Kiki, ali sada...
    Popust je na sva Peg Perego kolica , moja su narandžasto - siva, takva sam i htjela, a sad kakvih još ima, treba provjeriti.
    I da napomenem nisam sigurna da li je popust samo na kolica ili na kompletnu opremu Peg Perego Treba provjeriti, svega ima, samo treba požuriti.

    Sretno!!

  28. #28
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    I ja sam htjela narančasta. Kupili smo Veneziu. Kad ono... Bebu sjednes u kolica- pokrije narancasto, vidi se samo sivo. Spustim malo kupolu da dijete vidi svijeta... I opet- narancasto se ne vidi- ostaje samo sivilo. Uzas. Jedina stvar koju sam jaaako zeljela od sve te opreme za dijete jeste- kricava kolica. Oduvijek sam govorila da ne zelim tamno-plava, siva i tamno-zelena kolica, a na kraju sam to dobila- cisto sivilo!
    Doduse, prakticna su, to moram priznati.

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ima još jedna dobra stvar: rezervni dijelovi. Ja sam u prvoj šetnji s drugim djetetom uspjela strgati ručku. Bez problema smo od uvoznika dobilii novu (odmah) za neku relativno sitnu lovu.
    mi precku- gratis

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Drage mame,
    vidim da neke imate iskustva s PP kolicima. Meni se jako sviđa model UNO i odlučila sam se za njega. Sada se premišljam oko sjedalice za auto koja ide uz taj model. Čini mi se jako skupa, s postoljem koje se posebno placa, skoro kao kolica. Zanima me ima li neka od vas mozda iskustva s tim tipom PP sjedalica za auto? Isplati li se dati toliki novac, oko 1600kn?

  31. #31
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam imala pp primo viaggio, kupljen zbog kolica, no da sad biram uzela bi drugu sjedalicu, jer ova po meni ima dosta mana, no i nije tako losa
    pogledaj pod autosjedalice, vec se o tome pisalo

    stavila sam je na kolica svega par puta u zivotu

  32. #32
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    da li itko zna di se mogu kupiti peg perego roza venezia ili neka tome slično ali da nisu uno.....prijateljica ih si želi, ali ne može ih nigdje nači...a uno joj se ne sviđaju zbog kotača....hvala

  33. #33
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj iirraarraa prvotno napisa
    da li itko zna di se mogu kupiti peg perego roza venezia ili neka tome slično ali da nisu uno.....prijateljica ih si želi, ali ne može ih nigdje nači...a uno joj se ne sviđaju zbog kotača....hvala
    mislim da se venezia više ne proizvodi, zamjenio ih je upravo uno, modificirani model venezie. Jedino ako je ostalo negdje na zalihi. Nek proba nazvati Filip Trade, mislim da su oni uvoznici PP-a za RH, ili preko burze (naravno, ako joj u obzir dolaze rabljena)

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    ja sam imala pp primo viaggio, kupljen zbog kolica, no da sad biram uzela bi drugu sjedalicu, jer ova po meni ima dosta mana, no i nije tako losa
    pogledaj pod autosjedalice, vec se o tome pisalo

    stavila sam je na kolica svega par puta u zivotu
    x

  35. #35
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Cure, zar stvarno nema vise ovih kolica za kupiti? Jel se to odnosi samo za HR ili nema ni u susjednim nam zemljama?

  36. #36
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    koliko ja znam ne proizvode vise, sad je novi model Uno
    e sad dal netko jos ima na skladistu mozda :/

  37. #37
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Nisam primjetila da ima neka tema za usporedbu modela venezia i uno pa eto da pitam: koja je tocno razlika? Jer koliko sam sad pronjuskala cini mi se da je razlika samo u kotacima i bojama! Ili sam nesto previdjela?

  38. #38
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Ima ova tema. mislim da pišu sve razlike. ali mislim da je osnovna razlika u kotačima i bojama
    i da je venezia bolja

  39. #39
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Hvala na temi, bas sam procitala! Joj bas kad sam se ponadala da ce uno biti super ako vise nema venezie jer je sve isto osim kotaca, ispadne da su ti kotaci fakat losi
    ma joj...i sto cu sad? :? nadam se da ima venezie na nekom skladistu jos1

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam pre dva dana gledala i ima dosta starih modela koji su još i na sniženju, samo Venezie nema .
    No, za mene to i nije tako loša stvar, jer sam time suzila izbor na PP Switch i Inglesinu Zippy.

    Naravn, trgovci su mi ponudili odmah Uno, i ja sam probala i nešto mi i nisu baš :/ i to baš zbog tih točkova. Stvarno je teško upravljati i praznim kolicima, a ne još sa detetom u njima, kad se okrene ručka, pa ti fiksni točkovi dođu napred.

  41. #41
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    ma jooj...ova dva modela koja si rekla da ti se svidaju su ok al venezia mi je bila super bas zbog drske koja se okrece, to mi je super prakticno!
    Ma meni kad se nesto svidi i kad znam da je to to, ne pristajem na nista ''manje'' od toga, sto god da vidim usporedivat cu s veneziom! :/
    Moram je se nekak dokopat!

  42. #42
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Hop tema. Imam veneziu iz 2007., meni fantasticna kolica, prakticna i ne teska, stanu u gepek, lako se sklapaju, promjenjiva rucka... Ali kotaci su se i to samo dva istrosili, valjda nisu bili dobro centrirani. S novim kotacima to bi bila kao nova kolica, no i ovako su iskoristiva. Ima li tko ideju kako i od koga mogu naruciti nove kotace?

  43. #43
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ovi prodaju i kolica i rezervne dijelove peg perego, njihova firma uvozi u hr pa se plaća samo poštarina od 20 eura (carinu i pdv plati firma)
    ali to se isplati za kolica, nisam sigurna da ti se isplati dati 20 eura za poštarinu za rezervne kotače, osim ako ne spojiš narudžbu s nekim tko naruči kolica pa dijelite pt
    http://www.eurobabyshop.net/
    Posljednje uređivanje od tina55 : 04.10.2012. at 10:29

  44. #44
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Probaj kod ovih, meni su za isti model pribavili mislim ručku prije nekoliko godina:
    http://www.filip-trade.hr/hrv/?cat=kontakt

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •