Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: RODILIŠTE U OGULINU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Ogulin
    Postovi
    19

    Početno RODILIŠTE U OGULINU

    Moram reći da sam doživjela grozno iskustvo u rodilištu. Ne ciljam na doktore jer su oni bili ok što se tiče poroda, nego što se tiče sestara i dojenja. Rodila sam prvo dijete i nisam pojma imala o dojenju i kako treba dojiti. Dijete su mi donijele tek treći dan jer sam rodila na carski, nisu mi pokazale kako se dojiti ni izdajati. Upalila mi se jedna dojka i provela sam tjedan dana izdajajući se da se to smiri. Malenom su na silu gurali cicu a on je jadni samo plakao. Kad sam došla kući pokušavala sam ga dojiti mjesec dana ali nije nam uspijelo. Nije bilo dovoljno mlijeka. Tada sam došla opet u rodilište da zaustavim mlijeko pa su me samo podvezali i rekli da ni sličajno ne skidam te poveze kako bi zaustavila mlijeko. I opet sam dobila upalu dojke.
    Mogu samo reći da je naše osoblje grozno i nestručno. Sad znam što onda nisam znala i neće se više ponoviti

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Ogulin
    Postovi
    19

    Početno

    Htjela sam s vama podijeliti ovo grozno iskustvo i reći da nama mladim mamama treba pomoć oko dojenja. Nešto se mora promjeniti

  3. #3
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Meni je žao što si doživjela takvo iskustvo, ali da bi se nešto promijenilo, mi roditelji moramo sami reagirati.
    Članica Rode u Ka županiji ima jako malo i jedva pokrivamo Karlovac i trudimo se da leci o dojenju i promjene uđu u ka rodilište, a i održali smo dvije Rodine male škole o dojenju u karlovačkoj bolnici.
    Na žalost do Ogulina ne stignemo. Trebali bismo nekoga tamo tko bi djelovao, razgovarao, ponudio Rodine letke o dojenju i malo pomalo bi promjene nastale.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Ogulin
    Postovi
    19

    Početno

    Nisam dugo na ovom forumu, te ne znam kako djelujete ali htjela bi i sama nešto promjeniti. Ako trebate nekoga za ovo područje, htjela bi nešto učiniti, a i mnogo mama ovdje. kako i što učiniti?

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Imaš PP.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Ogulin
    Postovi
    19

    Početno

    Hvala Matilda.Sigurno ću se javiti samo kad ispunim prijavnicu. Zaista želim nešto poduzeti. Pozdrav

  7. #7
    bigbigmam avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    33

    Početno

    Dižem temu!
    Ima li koja roda u Og!
    A šta se tiče rodilišta u Og bolje da ga zatvore!U 21 st. roditi uz babicu i čistaćicu bez doktora je više nego .......

  8. #8
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj bigbigmam prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu!
    Ima li koja roda u Og!
    A šta se tiče rodilišta u Og bolje da ga zatvore!U 21 st. roditi uz babicu i čistaćicu bez doktora je više nego .......
    iskreno, ako je sve u redu u porodu, meni bi to bilo poželjno
    doduše, ne znam baš da bi mi trebala čistačica

  9. #9
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    imaš li friško iskustvo iz rodilišta?
    što osim toga što nije bilo doktora pri porodu nije bilo ok.?

  10. #10
    bigbigmam avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    33

    Početno

    Stvarno nije bilo diktora!rađala sam sa petka na subotu, u 5 i pol ijutro!Gosp. si je pio kavu u kafiću u bolnici.
    Porodila me sestra M.(klanjam joj se) i još jedna sestra i čistačica (legendarna na odjelu).
    Moje iskustvo je staro (jedno 9 g. drugo 3 g.)A sa našim cijenjenim dokt. da i ne pričam

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Rado bih da ne vidim doktora na porodu ako nema potrebe za tim. Neka njega u kafiću na kavici, pa da uleti samo ako treba. E, da je nama u Zg jedno takvo rodilište.
    Meni se socijalna ginekologica hvalila kao je na svoja dva poroda izričito zabranila da bude i zovu doktora kada je ušla u rodilište . :D
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.07.2012. at 12:25

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bigbigmam prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu!
    Ima li koja roda u Og!
    A šta se tiče rodilišta u Og bolje da ga zatvore!U 21 st. roditi uz babicu i čistaćicu bez doktora je više nego .......
    To je po meni idealno (uz uvjet da je dr u blizini za slučaj da zatreba). Ne vidim tu ništa loše, dapače.

  13. #13
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj bigbigmam prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno nije bilo diktora!rađala sam sa petka na subotu, u 5 i pol ijutro!Gosp. si je pio kavu u kafiću u bolnici.
    Porodila me sestra M.(klanjam joj se) i još jedna sestra i čistačica (legendarna na odjelu).
    Moje iskustvo je staro (jedno 9 g. drugo 3 g.)A sa našim cijenjenim dokt. da i ne pričam
    mi i dalje ne znamo u čemu je problem to što nije bilo doktora
    ako je porod proticao u redu, nema potrebe za doktorom
    jesi li imala neke probleme pri porodu?

  14. #14
    bigbigmam avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    33

    Početno

    Ma ovako ide priča:
    Prenašala sam 2 tjedna.Treća trudnoća ( u prvoj sam sa 27 tt. izubila blizance zbog našeg cijenjenog doktora).
    Ostavili me u bolnici jer su se na ctg gubili otkucaji bebe. Svaka 2 sata sam bila na ctg.
    Prošla mi plodna voda i sestra je zvala dokt.8koji je u svojoj sobici u bolnici) da dođe, jer je dosta rizična trudnoća bila.
    Ulovili me trudovi, brzo u rađaonu.nema otkucaja na ctg. Od doktora ni d.
    Sva sreća da sam jako, jako brzo rodila.Od prvog truda do poroda pola sata( s tim da sam 3 truda morala "zadržati bebu" da ne krene)
    Bebi je bila pupčana vrpca 3 puta omotana oko vrata. I odmah nakon toga mi je izašla i posteljica.Doktor je došao 10 min nakon poroda. Sestra mu kaže da pregleda posteljicu, a mrtav ladan ode van iz rađaone kao da se to njega netiče!
    Nisam neka mimozica da bi se trebalo titrat oko mene, al ova bolnica je katastrofa.
    Čast sestrama (3) koje rade posao koji vole i trude se!
    Posebna zahvala sestri M. koja me je porodila!

  15. #15
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    već sam ovdje pisala na "potpomognutoj" . U Ogulinu sam radila HSG. Doktor C...d.ić ponio se nad mojim tijelom kao automehaničar -doslovce , a kontrast na HSG-u mi je ubrizgavala čistačica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •