Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Genitalni herpes

  1. #1
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno Genitalni herpes

    Imam hsv-2.,otkriven mi je prošle godine sasvim slučajno.nakon kiretaže.
    Da nisam išla praviti serološke pretrage ,nebih ni znala za njega.
    Do dana današnjeg ga se nisam uspijela rješit.
    Nakon hsv-a,bih išla na bebu,pa me zanima ima li tko kakvih iskustava s ovim mojim problemom.
    I kako znati da imam herpes ako nemam nikakvih simptoma?

  2. #2
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    matko, pogledaj ovdje ima nešto o herpesu.

  3. #3
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Potpisujem pinocchio. Samo ću ti još nešto napisati. Ako su ti serološkim pretragama vidjeli da je herpes prisutan, to znači kad bi ti sad ostala trudna , herpes se nebi pojavio prvi put već kao recidiv. A čim su ga pronašli kad su radili serloške pretrage, znači da si ti već nekada prije pokupila taj virus i da je on već prisutan u tebi. Kao takav ne može imati štetnog utjecaja na trudnoću, jedino pratiti pred sami porod, kao što sam i pisala u gornjem postu, možeš pročitati. Svakako biti u kontaktu sa dr. on će ti najbolje pomoći i pripremiti te za porod i voditi trudnoću, ne trebaš se brinuti

  4. #4
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Evo tek sam sada sjela za kompić,hvala ti Rebeca sto si pokazala zanimanje za moj problem.
    Hvala.

  5. #5
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Pokusavam se rješiti ovog herpesa već godinu dana.Svaki put nalaz nije dobar.Ja nemam nikakve simptome,nikakve ranice ni probleme.Dr. me je savjetovala da podignem imunitet,nema sta nisam provala.Ja se osječam odlično,krvna slika mi je super.
    Pa se pitam dokle če me ona ovako tlačit,jer mi neda utrogestane sve dok mi test nebude negativan.
    Da potražim drugo mišljenje?
    Moguče je da se moj herpes i smiri,ali i probudi svaki put kad imam mjesečnicu.
    Luda sam više,od pustih imuno terapija.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Nije mi baš jasno, kako ga se pokušavaš riješiti ako nemaš nikakve simptome niti kliničke manifestacije :? .
    Serologija ti nikada neće biti negativna! Niti ga se čovjek može riješiti. Jednom kad ga dobiješ uvijek je tu- latentan ili manifestan.

  7. #7
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Nemam simptoma i to je moguče,sta ga duže imaš to su simptomi slabiji.
    Znam da ga se nemogu nikad riješiti,ali da ga bar uspavam,pa da mogu dobiti zeleno svijetlo za bebu.
    Igg ili Igm,nalaz mora biti u jednij rubrici od ove dvije pozitivan a u drugoj negativan.
    Tako malo žena priča o hsv2,iako je 50% populacije zaraženo diljem svijeta.
    Pročitala sam sve o Hsv-2,i sve mi je jasno.Samo nepoznajem nikoga da bi sa njim o tome pričala.I usporedila neke stvari. :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Serologija u HSV 2 infekciji kao dokaz reaktivacije nije pouzdana! Pozitivan IgM (u ovom slučaju) ne znači nužno i aktivan virus. Po tome ne bi trebala nikad zatrudniti, ili? U trudnoći će se virus moguće barmen jednom (i vidno) reaktivirati. Čak i da čekaš da ti se IgM negativizira.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Kod nas je seroprevalencija, srećom nešto niža (u nepromiskuitetnih), ali većina žena niti ne zna za pozitivitet jer nisu testirane.

  10. #10
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Ma da sam se ja barem rizično ponašala ,ali ništa.
    U zivotu sam imala svega 2 partnera i obadva djevca.
    Pojma nemam kad sam ga skupila.
    :?

  11. #11
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Zanima me koji privatni labaratorij u Splitu radi testove na hsv,i koliko to košta?

  12. #12
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Danas sam dobila nalze od progesterona,u lut. fazi 6,1
    Znaci da sigurno dobivam dobroston.
    Vidit cemo jos nalaze u 12
    mj. za hsv-2.
    Daj Boze da mi budu dobri tako da napokon mogu na bebu.

  13. #13
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Matko mislim da te baš u potpunosti ne razumijem! Što znači dobiti zeleno svjetlo za bebuako imaš HSV2. Ja imam tu vrstu herpesa i redovno mi se javlja prije svake M ali moj gin nema ništa protiv da pokušam ostati trudna. Koliko sam ja shvatila, ako je prima infekcija bila prije trudnoće, ponovno javljanje simptoma u trudnoći nije opasno osim na samom porođaju.

  14. #14
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Po mojoj ginicki moja prima infekcija jos nije prosla.
    Salje me vaditi krv svaka 3 mj.
    Nikako da mi igg ili igm nisam sigurna koji bude negativan.
    Znam da jedan mora biti uvijek pozitivan.
    Pa se bas mislim kako moja gin.zna dali meni isto kao i tebi nedolazi herpes svaki put pred mjesecnicu.?
    Uglavnom dok ona nebude zadovoljna s mojim rezultatima,nesmijem na bebu.
    Nece mi propisati utrogestane.
    Mislis li da bih trebala promjeniti doktoricu?
    Samo me maltretira. :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa
    Mislis li da bih trebala promjeniti doktoricu?
    Traži uputnicu za infektologa i njegovo mišljenje.
    Argument da si nešto pročitala na forumu sigurno neće uvažiti.

  16. #16
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja čitam i ne kužim. Al dobro.
    Mogu ti samo reći svoje iskustvo.

    Herpes (obični, na usnici) imam otkad znam za sebe. Pojavljuje mi se kad mi padne imunitet. Kad se prehladim. I od stresa. Naravno, od kad sam iz života izbacila neke nezdravosti (tpa cigarete) manje se pojavljuje. Možda 4 do 5 puta kroz godinu.

    Gen. h. mi se aktivirao u prvoj trudnoći na samom početku. Nemam pojma od kad ga imam ni kak sam ga dobila. No ono što je bitno sam naučila o njemu. Dakle, nadam se da se neće pojaviti pred porod.

    Bebu sam rodila na carski ali iz drugih razloga. Herpes se pojavio samo još jednom u toj trudnoći, negdje sredinom. Naravno -onda je bio i puno blaži.

    U ovoj trudnoći, točan kao test, pojavio se u 5-om tjednu. Nije više tako jak a i nekako sam prihvatila činjenicu da se moram s tim nositi cijeli život pa se sad lakše s tim nosim.

    Na kraju, nekako mi se uopće ne čini logičnim čekati "da se rješiš" herpesa kako bi mogla na bebu. Jer ga se nećeš riješiti. Jednom ga dobiješ, uvijek ga imaš.

  17. #17
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    oprostite na nepismenosti, ali jako sam umorna (ediiiiit)

  18. #18
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Nekuzim ni ja vise nista ,totalno sam zbunjena.
    Sacekati cu rezultate nalaza u 12 mj.Pa cemo vidit?
    Pslusat cu vase savjete i pitati uputnicu za infektologa.
    Najveca vam hvala,da nije vas nebih znala za puno toga.

  19. #19
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Matko, meni nije jasno kako ti prima infekcija jpš nije prošla? :?
    Pa ti ne bi mogla živjeti od bolova da ti to još uvijek traje. To je sigurno ponovna pojava herpesa. Ne postoji taj herpes koji uz tablete i mast ne prođe kroz tjedan dana. Pa sve da se i za tjedan dana opet vrati to više nije prima infekcija.
    Ništra, ja ti savjetujem da svako veče skuhaš čaj od matičnjaka i pola sata sjediš u njemu. Bez graške herpes nestaje za dan-dva.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ona niti nema kliničkih manifestacija, a mislim da ih nikad nije niti imala.
    Doktoricu iz nekog razloga zbunjuje serologija.

  21. #21
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Sutra idem na higjenski vaditi krv.
    Pomolite se za mene,da mi nalazi budu dovoljno dobri ,da mogu krenit s prevljenjem bebača.

  22. #22
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Matko, ni ja ne razumijem. To kako ti razmišlajš nema nikakvog smisla. Herpes jedan put uđe u prganizam i više ne izlazi. On u trudnoći je opasan jedino kad se pojavljuje prvi put i nikako više. Zato što on svojom ponovnopm pojavom je puno slabiji i stoga ne može imati štetnog učinka na plod. Ukoliko se pojavi pred porod onda se ide na carski rez i gotovo. Jednostavno tu nema nikakvih problema, kako to ne možeš shvatiti. Znaš li koliko žena ima herpes a da ne znaju da ga uopće imaju, jer se javlja na različite načine kod raznih osoba. Onda niti jedna od tih žena ne bi ostala trudna.
    Pa se bas mislim kako moja gin.zna dali meni isto kao i tebi nedolazi herpes svaki put pred mjesecnicu.
    Pa to je normalno, zato što je tada imunitet jako loš, i onda se zna herpes aktivirati.
    Po mojoj ginicki moja prima infekcija jos nije prosla.
    Ovo mi nije nikako jasno, kako je to moguće :/

    U zivotu sam imala svega 2 partnera i obadva djevca.
    Pojma nemam kad sam ga skupila.
    Ovako genitalni herpes jeste spolno prenosiva bolest. Ali On se također može prenjeti i oralnim keksom, znači dovoljno je da TM je imao herpes na usni, i da ste imali oralni i eto ga.Ti si taj virus pokupila i on je u tebi , kad imunitet opadne on se pojavi.

    Molim te nemoj biti trako strašljiva i zabrinuta. Ako treba promijeni dr. jer kod herpesa nema izlječenja, ili ga imaš ili nemaš. Radi manje boli uzme se adekvatna krema da ublaži bol, i u trudnoći se samo kontrolira radi poroda. Želim ti što prije bebu

  23. #23
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Dosli su mi nalazi i opet sam na granici .Tj. Igm=+/-.
    Sutra idem kod druge gin.
    Nadam se njenom pozitivnom odgovoru na moje nalaze,i da cu napokon dobiti Utrogestane.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    1. kakav je test napravljen da bi se dokazalo da je tvoj HSV 2 vaginalni?
    2. jesi bila kod infektologa?

  25. #25
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Nikakav ,zar postoji hsv-2,a da nije vezan sa splonim organima?
    Nisam jos bila kod infektologa,nije mi gin. dala uputnicu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Odgovorit ću ti na pp.

    Za ostale koji čitaju- postoji i nevaginalni HSV 2.

  27. #27
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Najlijepša ti hvala Bibai.

  28. #28
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Jucer sam bila kod druge gin.po nijeno misljenje.
    Kaze da je moja sadasnja ljecnica djelomicno u pravu.
    Narucila me 14.01.na pregled i rekla da donesem svijeze nalaze krvi.
    Isto tako mi kaze da je mogce da sam kliconoša.Znam sto to znaci ali ne i u kontekstu trudnoce.Tuzna sam ,dijecu mogu imati ali nesmijem.Bar ne još.
    Valjda ce biti više sreće u 2008.

  29. #29
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mislim, ubijte me al' ja ništa ne razumijem.

    Kako onda mi koji znamo sto posto da imamo taj virus, možemo i imamo djecu?

    Gdje je kvaka????

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ja moram samo ovo

  31. #31
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Pa ne kužim. KAj se ljutiš sad?

    Pa pitam jer mi fakat nije svejedno.

    Ono, osjećam se kao neodgovorna mama koja nije razmišljala.
    Pogotovo sad kad sam opet trudna (i da, imam priličnih muka s gore spomenutim Herpesom). Kaj sad trebam umirat i od straha za bebu i od srama kaj nemam pojma di sam fulala? :/

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Pa ne kužim. KAj se ljutiš sad?

    Pa pitam jer mi fakat nije svejedno.

    Ono, osjećam se kao neodgovorna mama koja nije razmišljala.
    Pogotovo sad kad sam opet trudna (i da, imam priličnih muka s gore spomenutim Herpesom). Kaj sad trebam umirat i od straha za bebu i od srama kaj nemam pojma di sam fulala? :/
    Ono se odnosilo na mišljenje njenih ginekologa.
    Tvoj post je iskrsnuo u međuvremenu.

  33. #33
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ok. Iako, totalno mi je muka od ove teme, jer zapravo nigdje ne nalazim pravi, onkretan odgovor. Osim da nekim čudom ne dignem svoj imunitet na zavidnu razinu pa mi se prestane pojavljivati.

  34. #34
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Tiwi,svako koliko ti se pojavljuje gen.herpes?
    Jesi li imala faza gdje je bio igm negativan?
    Kako ti je bilo za vrijeme trudnoće?
    Ja ću sada pokušati s lizinom pa ćemo vidjeti.

  35. #35
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa
    Tiwi,svako koliko ti se pojavljuje gen.herpes?
    Jesi li imala faza gdje je bio igm negativan?
    Kako ti je bilo za vrijeme trudnoće?
    Ja ću sada pokušati s lizinom pa ćemo vidjeti.
    Procitala sam da L-Lizin pomaze u uništavanju herpesa.

  36. #36
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Evo samo se javljam ,da vam kazem da još nismo pronašli odgovor na moje probleme.U principu znam isto sto i na pocetku price sam znala.
    Mtrtva točka.Zadnji nalaz Igm-na granici.

  37. #37
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Igm na hsv-2 mi je idalje na granici.Progesteron i dalje nizak.
    Ali jucer sam napravila test.I ljudi moji ja sam trudna.
    Danas sam bila kod gin.Velicina ploda odgovara velicini od 4 tj.
    Moram vadit betu,dobila sam utriće i mirovanje kući.
    I¨m so happy........................................
    :D

  38. #38
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno Bleeee

    Mato je odavno izgubila i ovu bebu.....
    Nista evo drage moje zelim da znate da osobe kojima je genitalni herpes problem...pogotovo ako osstanu trudne.
    Znajte da ljiecnica moze dati ,propisati lijek koji nema nuspojava na plod i taman potraje 3 mjeseca...dok prodje kriticno razdoblje.
    Samo sam zabravila kako se zove.Sve kojezanima mogu istraziti na googleu i pronaci tocan naziv

  39. #39
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Matko, ne razumijem baš najbolje što želiš reći. Žao mi je zbog tvoje bebice. Zar je gubitak djeteta bio povezan s herpesom? O kojem to lijeku pričaš?

  40. #40
    mayah avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Poluotok
    Postovi
    61

    Početno

    Ja sam zbog jakog stresa i smanjenog imuniteta imala problema s genitalnim herpesom u trudnoći, pila sam herplex tablete koje su dozvoljene i nemaju utjecaja na plod.

    Rečeno mi je da je dijete zaštićeno, opasnost je jedino ako se ponovo javi infekcija i onda se radi carski rez da se dijete ne bi zarazilo.
    Ne razumijem ni ja koje tablete si pila, i zašto dr. inzistira da se izbaci virus prije nego ti dozvoli zatrudniti. Poznato je da je virus prisutan u tijelu zauvijek, ali bitno je da nije aktivan, trudnoća se može iznijeti do kraja.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1

    Početno

    nema već dugo nikoga na ovoj temi...zapravo su svugdje ove teme neaktualne već duže...a mene baš to najviše muči...borim se s genitalnim herpesom već 3 godine...oko svake menstruacije izbija...probala sam sve i svašta ali ništa ne djeluje na njega...imunitet mi ne može biti bolji, ali menstruacija ga aktivira svaki mjesec...sada sam zatrudnila...to je isto bilo dobro proračunato...izbio je odma nakon menstruacije i morala sam ga brzo uništiti herplex tabletama kroz 3 dana da mi ovulacija bude slobodna (bez terapije)...i tako ja zatrudnila, otprve...ali u vrijeme očekivane M, opet herpes...ginekologu naručena tek za 10 dana...prije trudnoće mi je rekao da se aciklovir može koristiti u trudnoći, međutim, mene je bilo strah i borim se s njim bioherpin gelom...prolazi lagano, nije ni veliki...ali brate, što ne može bar na 2mj preskočiti...nadala sam se da u trudnoći neće biti tako čest jer nema M ali ima drugih divljanja hormona, tako da izgleda da ću se i dalje gombati s njim....
    da li ima neka žena, koja je trudna ili je u trudnoći imala česte recidive i kako se s tim borila kroz trudnoću? da li se pustilo da prođe samo od sebe ili se lječilo? ako se lječilo, na koji način se provodila terapija? kako se doktora na porodu nagovori da ti radi carski rez? jer oni ga rade samo ako vide akutne lezije...a on može biti aktivan prije nego se lezije uoče...mene npr.zna 2-5 dana ranije jako boliti noga, tada je on već aktiviran...i zna se da on zna odjednom izbiti...a ako porod traje npr. 10 sati, vrlo je lako moguće da kad počne, da ga nema, ali nakon 3sata već može izbiti...znam da je još daleko razmišljati o tome...ali recimo, to je ono što me najviše muči...
    ima li neko s iskustvom?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno

    kako si na kraju iznijela trudnocu? jesi li uzimala ljekove i kako si se porodila? jel s bebon sve ok?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Hej dali si još uvijek aktivna, vidim da nitko više ne komentira ali baš bi mi trebala pomoć, imam zapravo istu situaciju kao ti ali još uz to koristim i antiepileptičku terapiju i kombinacija toga dvoje užas. Uskoro idem na dogovor oko korigiranja terapije sa svojim neurologom ali što se tiče herpesa ne znam kako i šta napravit.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelenko93 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej dali si još uvijek aktivna, vidim da nitko više ne komentira ali baš bi mi trebala pomoć, imam zapravo istu situaciju kao ti ali još uz to koristim i antiepileptičku terapiju i kombinacija toga dvoje užas. Uskoro idem na dogovor oko korigiranja terapije sa svojim neurologom ali što se tiče herpesa ne znam kako i šta napravit.
    Pa pitaj ginekologa ima li kakav drugi lijek... Napomeni da koristiš antiepileptičku terapiju.

    Od lokalnih biljnih preparata pomažu ulja. Evo malo tuđe pameti: http://femigel.info/hr/herpes/

    Sretno!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Evo jučer sam bila kod dermatovenerologice koja mi je rekla i napisala u nalazu da koristim terapiju tabletama ako se herpes pojavi u trudnoći, ne znam, ja bi radije pustila da to samo prođe s obzirom da ce dijete od mene dobit antitijela a kako još pijem i druge lijekove nebi nekako htjela pretjerivat još i sa tim za herpes naravno osim onog dijela kad nakon 36og tjedna budem morala uzimat i tu terapiju kako bi se spriječio herpes u vrijeme poroda ali u slučaju da se pojavi bez obzira na terapiju ici cu na carski to je jasno. Odlučila sam kad obavim sad i neurologa da odem privatno kod ginekologa mislila sam u polikliniku Vili sa tim svim papirima od dermatovenerologa i neurologa pa da vidim šta će oni reći, znam da tamo rade liječnici koji ujedno rade u sv duhu i sestre milosrdnice baš na dijelu za rizične trudnoće pa će mi oni najbolje to sve objasnit i kako nisam iz zagreba a plan mi je sve obavljat u zg zajedno sa porodom gdje ce bit svi koji trebaju znat sve o mom slučaju da se dogovorim u koju cu bolnicu... Eto odužila sam malo, ne zamjerite, bit ce mi to prvo dijete još ga nema ni u planu kak bi se reklo a vec toliko nekih "zavrzlama" i komplikacija a tek traju pripreme da bi mogla uopće krenut u akciju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •