Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 257

Tema: buduće mame duplice!javite se

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno buduće mame duplice!javite se

    imam dojam da nema budućih mama duplica!daj se malo javite da tipkamo! evo ja sam 33tj.trudna

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Evo i ja sam tu . Trudna sam 30+4.
    Kako se ti osjecas? Jel moras mirovati?
    Ja s 33 tjedna imam iduci pregled i onda su mi najavili dogovor za lezanje u bolnici do poroda. Inace, za sada, nemam nekih konkretnih problema, osim klasike: teska sam si, osjecam prilican pritisak dole ako duze stojim i teze disem...

    pozdrav i tipkamo se!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    u 31 tj.preporučeno mi je mirovati jel sam se počela otvarati,bebe su bile dosta teške:1800g i 1650g.Sljedeća kontrola mi je u petak to će biti 33+5,rekla mi je doktorica da će mi napravit briseve i ako se ne otvorim više još 2 tj doma onda na pregled u rodilište i čekanje!Inače trudnoća do sada ok !osim klasike groman trbuh,kontrakcije tu i tamo ,sad mi natiču gležnjevi i bole ruke?kako se ti držiš?ja nosim dva sina a ti?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Ja ne znam spol svojih duplica, odlucila, pa onda nagovorila MM da cekamo porod tako da ce biti pravo iznenadjenje
    Meni je trbuh u zadnjih tjedan dana tako otezao, valjda se bebci debljaju... jos ne oticem i nisam otvorena prema zadnjem pregledu, ali prilicno mirujem. U 22 tj. sam malo prokrvarila, izgleda da je bila pukla neka kapilara, ali onda su me stavili iz predostroznosti na mirovanje. Sad je dr. rekao da mogu malo prosetati, ali nista puno, pa ja vikendom malo s muzem odem van, a preko tjedna sam uglavnom doma, skuham, malo pospremam i dosta lezim.
    Mene ce izgleda s 34 tjedna poslati u bolnicu, ali jos cemo vidjeti.
    Koliko si kila dobila? Ja sam sad na oko +13,14, ali sve je nekako u trbuhu.
    Jesi li nabavila opremu za bebe?
    Evo ja nadrobila sto god mi palo na pamet .. Pisi i ti sto se sjetis!
    pozdrav!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    ja sam ti dobila 22 kg!haha!znam da nije baš smiješno ali ne jedem puno ali već nekih 2mjeseca slabije se krećem jer sam prvo bila uloživa,p'a sad otvorena a isto jedem!noge su mi otečene zadnjih 3-4dana!ti nemaš kontrakcije?meni je to izazvalo otvaranje jer mi se maternica previše raširila?zbog toga pijem mg i normabele ali sam si na svoju ruku smanjila doze!imaš li u obitelji blizance? meni su mama i ujo blizanci!ak se šta sjetiš napiši!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    ono sa kilogramima htjela sam reći da se puno manje krećem,zadnja dva tjedna čak niti ne kuham jel mi je pritisak kod stajanja!ali svaki dan je priča za sebe!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Ajme tako ste slatke,točno se sjećam svih tih faza,natečenih nogu,osjećaj da si kao slonica ogromna al sve to brzo prođe!Mene su spremili u bolnicu sa 30 tj.,a ja jedva rodila i u 39.tj i to planskim carskim jer klinci nisu htjeli van tako da vam se može i to dogoditi,zato molite Boga da što duže budete kući jer tri mjeseca u bolnici jako sporo prolaze vjerujte!Želim vam svu sreću pri porodu i da klinci budu veseli i zdravi!!!Moji su sad 11 mjeseci i svaki dan su sve slađi i zanimljiviji i nikada nam nije dosadno!!! :D :D :D :D :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    ajme 39ti tjedan!ja mislila ak izdržim do 36 super.U petak ću je molit da me bar pusti još tjedan dana doma,jer mi je u četvrtak rođendan pa da nebudem sama.a zašto su tebe smjestili u bolnicu sa 30tj? mene svaki dan nešto muči ,inače nisam hipohondar ali ako objektivno sagledam sve su to sitnice!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    Garfi a gdje si nam ti?

  10. #10
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    garfy

    garfy je u bolnici, klikni na LINK koji te vodi na potpomognutu gdje je topic o njoj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Garfy i ja smo negdje u isto vrijeme zatrudnile... stalno mislim na nju ovih dana... i moja trudnoca je rezultat IVF-a... znaci bez genetskih predispozicija.

    Picokaca, ja isto imam one BH kontrakcije, s tim da mi ponekad znaju biti jako ceste, ali dr. mi je rekao da je to normalno, da je maternica jako osjetljiva... Ajme, 39 tjedana :shock: , ja isto racunam da mi je docekati 36... ali tko zna... Sad mi se nekako cini da je sve to prilicno blizu, pa sam malo euforicna, a malo uplasena...

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    NE RAZUMIJEM, KAKO MISLIŠ BEZ GENETSKIH PREDISPOZICIJA?

  13. #13
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa valjda je mislila bez genetskih predispozicija za blizance, odnosno da ih nisu imali već u obitelji.

  14. #14
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    da da naravno...jao....:tup tup po čelu:

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    mislim da bi trebala smanjite te normabele,evo sve pobrkam!uopće nisam vidjela da nam je garfi u bolnici!nemogu dugo sjedit za kompjuterom a tipkam na par foruma pa se sva :? Što mi je bliže termin to me više trta!sutra kontrola !valjda će me pustit još malo doma!ako se ne javljam znači da sam ostala

  16. #16
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    nemoj se žalostiti ako ostaneš....ako je to najsigurnije za tvoje bebice, neka bude tako! nije to ništa strašno, bar ne prema onome što te slijedi (šala), bolnica će doći i proći, a tvoja dva čuda ostaju s tobom zauvijek!

  17. #17
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Samo opušteno i ukoliko te ostave na ležanju iskoristi to za spavanje. Govorim istinu i iako sve mi mame govorimo prvo 'naspavaj se' pa onda niz drugih saveta i znamo da gnjavimo poprilično s time jednog dana će ti biti žao što nas nisi poslušala .

    Dakle spavaj! Ako možeš da se namestiš, naravno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    to sa spavnjem kužim!nemamo dva kreveta u sobi a tokom noći dođe mi bar dva puta da muža izbacim van ne paše ni nikako joj koja sam ja

  19. #19
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    pusti, pusti još će ti TM dobro doći, pred kraj se nisam mogla sama okretati s boka na bok (tu i tamo) tako da je MM glumio dizalicu!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    20

    Početno

    tako sam i ja mislila do 36.tj i super,još uz to nisu začeti prirodno pa sam se cijelo vrijeme bojala nekih komplikacija i ustvari sam imala jednu savršenu trudnoću.Šibala sam na sve strane, sadila cvijeće,išla na kavice,ali ipak me radi kao prevencije poslao u bolnicu,pošto sam ja iz Vinkovaca,a sve kontrole sam obavljala u Zg. pa kao da se ne vozam non stop vk-zg a radi ctg-a!Ali sve u svemu bilo mi je ok i prošlo mi je dosta brzoto vrijeme tamo!i rodila svoje klince Luciju 2800/48 i Antu 3200/49!i vjerujte cure molite Boga da što duže izdržite,jer i ovako ćete morati na kojekakve vježbice sa njima,a ako ih ranije rodite to vam je još drastičnije,moji nisu imali nikakvih problema,evo curica prohodala sa 10 mjeseci i 10 dana pa smo ih vodali po fizijatrima i to sve zato jer se blizanci vode kao neurorizična djeca!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno

    Picokaca mislim na tebe danas i nadam se da ces nam se uspjeti javiti s novostima...

    Marci "bez genetskih predispozicija" odnosilo se na bez genetskih predispozicija za blizance ali malo sam to nespretno formulirala...

    L i A i ostale cure hvala sto dijelite svoja iskustva s nama...

  22. #22
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj L i A prvotno napisa
    i vjerujte cure molite Boga da što duže izdržite,jer i ovako ćete morati na kojekakve vježbice sa njima,a ako ih ranije rodite to vam je još drastičnije,moji nisu imali nikakvih problema,evo curica prohodala sa 10 mjeseci i 10 dana pa smo ih vodali po fizijatrima i to sve zato jer se blizanci vode kao neurorizična djeca!!

    L&A to nije potpuno tako i ne mora ni biti!

    sve ovisi od djeteta do djeteta! od poroda, do poroda!
    ja sam rodila s 34+5 (9 dana bila na suho bez plodne vode) i rodila sam dvije prekrasne djevojčice bez ijednog neuromotoričkog problema, nikada okarakterizirane neurorizičnom djecom u smislu dijagnoze.
    apgari bili 10/10 i 9/10. svoju gestacijsku dob su dostigle s nepuna 3 mjeseca i cijeli neuromotorički razvoj je prošao do sada (2. godine) uredno, bez ikakvo g kašnjenja, bez vježbica i praćene uredno samo kod pedijatrice svakih mjesec dana.
    činjenica je da su prerano rođena djeca rizičnija od na vrijeme rođene djece i da im se treba posvetiti veća pažnja pri razvoju, no nije nužno uvijek sve zakomlicirano i puno dijagnoza.
    prvu procjenu prerano rođenog djeteta daje neuropedijatar nakon poroda, pa nakon mjesec dana te odluči treba li djete kod fizijatra odmah ili ne.


    treba misliti pozitivno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    evo i mene DOMA :D .S dečkima je sve super David 2600g-2700g a Erik 2200g-2300g .ja se nisam više otvarala znači jedan prst to je isto ok¨!jedino sam imala tlak 140/100 a doma imam normalan pa moram doma mjerit dva puta na dan ako bude povišen javiti se bolnicu.Dobila sam tonu uputnica za rodilište "ako..." inače ako je sve ok moram se javiti 5.11!to će biti 36+1.danas sam cijelo popodne spavala !jedva se krećem na svojih 1,62m imam 88kg od toga 24 u trudnoći od kad su se dečki okrenuli glavicama prema dole izbacile se strije oko pupka uzalud moj svakodnevni trud oko mazanja i bacanja novaca na skupe kreme!
    radila mi je briseve je vi znate za šta je to?

  24. #24
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    bravo ...to su dečki i pol!!!!

    a brisevi se rade da se ne bi neka beštija iz rodnice (streptokok ili echerichia nakalemila na bebice pri porodu), mjera predostrožnosti!

  25. #25
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    anjarijeka rodila!

    evo i link ovdje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    ajme sve ste rodile od kad sam otvorila temu ,meni su danas kontrakcije česte al to je zbog sukoba sa svekrvom.. baš me hvata prpa ja sam na 34+2!
    garfi molim se za tebe i cure!

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    E cure moje, evo i mene... Jučer saznala... Sada sam 13 tj. U šoku sam... Ne znam da li da se plačem ili smijem... Imam curicu 1,5 god staru tj. razlika će biti točno 2 god... Ne znam... Hoću li ja to moći izdržati?

  28. #28
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    hoćeš kao da ne...smij se...ti si početnički strah već odradila!!!!!

    :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Evo i ja se prijavljujem. I ja sam tek saznala da sam trudna sa duplićima. Tek sam u 9. tjednu i ima dvoje curu od 11. god. i dečka od 7 god. i sad još dvoje u 2008. Još nisam osvijestila cijelu situaciju i čini mi se da se sve događa nekom drugom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Ajde barem nisam jedina ukomirana. I ja isto mislim da se događa nekom drugom.

    Valjda ću doći k sebi.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Nije da sam ukomirana ali takav scenarij nisam očekivala ni u najluđim snovima. A i 9 tjedana mi je nekako premalo za neku radost. Čini mi se ko da je cijela ječnost još isprid mene. Ali oduševilo me kako su svi ukućani oduševljeni duplićima.

  32. #32
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    boa i nadalina3x, dobrodošle i dršte se nas, mi smo vam ovdje podrška o kakvoj se samo može sanjati!

    :D


  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    :D dobrodošle!točno vas razumijem kako se osjećate.meni prvo pa blizanci .neznam kako je biti trudan s jednim, al sa dvoje nije baš onolko strašno kako mi je izgledalo!negdje sam pročitala da dolazi do šoka,pa poricanja onda prihvačanja i sreće!
    nemojte mene baš sve slušat ja živim u blaženom neznanju
    !
    evo danas brojim 34+3 i strah me je poroda!a danas mi je i rođendan pa se nadam da će se još malo strpit!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Picokača sretan rođendan i želim ti da sve dobro prođe. Moja je situacija ipak malo lakša nego boina. Moja su djeca ipak samostalna a i imam sreću da živim u velikoj zajednici i imam ogromnu sreću. Boa mogu ti samo reći da se držiš, ja sad ponovno krećem sve iz početka a ti si već u pelenama.
    Hvala svima na dobrodošlici.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Falila sam napisat imam ogromnu pomoć u kući. Od prije nemam traumatičnih iskustava. Doduše nisam rodila blizance ali dva prijašnja poroda uopće nisu bila tako strašna. Mogu ti kazat da mi je strašniji sadašnji početak puberteta Lucy nego što mi je bio porod i prva godina njenog života zajedno.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Joj cure hvala na podršci to je baš ono što mi sada najviše itreba. Svi oko mene daju mi podršku i doma i naposlu. Na poslu već skupljaju lovu za kolica. Zlatni su.

    Danas mi je malo bolje. Nekako već mislim da ja to mogu. Jučer sam samo plakala. Nekak bude-samo da je sve u redu i da bebe budu žive i zdrave. I da doguram nekako do 9 mj.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    meni je baka rodila blizance vaginalno davne 1961(mamu i uju)vaginalno mama 3,5kg ujo 4kg!izgleda strašno ali ona kaže isto ko i jedno !
    znam!ja neznam ni kako rodit jedno!

    nadam se da su anja i garfi dobro a i njihovi slatkiši.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    picokača, nedaj svekrvi da te nervira!
    boa i nadalina samo hrabro i čestitam!

  39. #39
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    jooo koliko blizanaca!!!!bravooo
    nemojte se ništa nervirati, blizanci su ooogromni borci!!!samo lipo odmarajte, noge u zrak i uživajte u svojim trudnoćama!!!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    evo mene da se malo javim.još sam doma u utorak idem na prvi pregled u rodilište 36+2, znate li hoće li me ostaviti?moji doma svi trtare ko će me voziti u slučaju :shock: Inače mene je mama rodila doma a brata u autu na putu u rodilište
    znam da nisu bili blizanci ali ona je blizanka znači da vje sve to nasljedno!
    joj baš me strah za moje dečke a sebično moram priznati i za mene!

    ima li štza novo o anji?

  41. #41
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ma ne brini ako te ostave....zbilja nije to najgora stvar na svijetu. ja sam bila potpuno druga krajnost od tebe, na zadnjem pregledu 33+2 nadala sam se da će reći:HOSPITALIZACIJA, a kad ono...ništa! tu istu noć mi pukao vodenjak i ipak sam dobila tu svoju hospitalizaciju no pod drugačijim okolnostima. tebi neka bude glavno da su bebe ok. ostalo je zaista manje važno!

    sretno!

  42. #42
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja sam ostala u bolnici sa 35+5

  43. #43
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ana, tu siiiiiiii!
    :D
    Kako je Kiki?

  44. #44
    mamaika

    Početno

    evo i mene, danas 9 tj + 4 i strogo mirovanje....al da mi i nije rekao ginekolog da mirujem bila bih mirna...naime....muka mi je cijeli dan....a o hematomima ne razmišljam.......
    e da, ima nas ima....naprijed dupilići!!!!

  45. #45
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Hej mamaika, dobrodošla!
    Kao što vidiš, ima nas ovdje dosta, neke smo manje iskusne, neke više (prati duplu duplicu, ona nam je svima uzor i ideal :D ).
    Što god zatrebaš, kad god se nečeg prepadneš ili jednostavno želiš podijeliti svoje divne trenutke sa dvije bebice u buši, dođi nam ovdje i samo se raspiši.

    Pozdrav

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Evo i ja danas bila kod doca. Sada sam 11+4, sve ok, nemam nikakvih tegoba. Osjećam se super i mislim da ću još neko vrijeme ostati na poslu. Malo me prošla prvotna panika.

  47. #47
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    evo me mamash!!!

    kiki je suuuper!!!pravi veliki dečko!!sve za 5!!nikakvih problema!!
    ivano ima 6200g a kiki 4700!kiki je došao kući sa 3500 i u mj dana kod kuće dobio 1200!!!
    dr kaže da da nije znao kroz šta je kiki prošao rekao bi da je sasvim zdrava beba koja se uredno razvija!!!eto samo još da se riješimo sinersula i sve super!!!!

  48. #48
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    ana, baš mi je drago da su ti dečki dobro. Jel ih uspijevaš dojiti?
    Kako si ti, kako se snalaziš, odmaraš li se dovoljno? Kako se TM snalazi, hajd malo pričaj kako vam prolaze dani, već sam zaboravila kako je sa malim bebama


    nadalina, uživaj u poslu ali i osluškuj svoje tijelo i svoje bebe, nemoj pretjerati. Nema mjesta panici, samo treba lagana doza opreza

  49. #49
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    mamash

    mi smo super! nažalost ne dojim jer nemam mlijeka, vrlo brzo nestalo....
    dečki me puste da se odmorim...odlični su..mm mi dosta pomaže 8)
    a i luka mi je super...obožava svoje brace....

    kako ti, mamash??

  50. #50
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    A evo, baš smo danas išli kupovati Svenu cipele, malo smo prošetali i sad su se tek onesvijestili od umora. Upravo su zaspali, pa ću si skuhat kavu i popeti se kat više da sa svojom starom malo tračam (došla je kod moje bake u posjetu, povela i bakinu sestru i to ti je sad babinjak za žene iznad 65 - ja ću ipak najvjerojatnije kraj njih šutke ispijati Nessicu i listati novine).
    MM radi do predvečer, za njega imam skuhane mahune od jučer, ne moram danas niš kuhati :D :D i baš mi je super .
    Još nas je i vrijeme poslužilo, lijepo je sunčano i ne previše hladno, ma prava (neradna) idila.
    Odlučila sam da danas baš ništa neću spremati po kući, danas odmaram, to mi apsoštrumpfno odgovara!
    Klinci su inače dobro, brbljaju sve u 16 i jako nam je zabavno, smijemo se po cijele dane, MM i ja uživamo u njihovom napretku i njihovim forama, stvarno je užitak imati blizance!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •