Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: baby friendly malo sutra

  1. #1
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno baby friendly malo sutra

    "Neonatologinja Zora Zakanj, koordinatorica ocjenjivačkog tima Baby Friendly Hospital Initiative, prezentirala je rezultate upitnika za samoocjenjivanje u rodilištima. "

    ovo sad čitam na netu i ne mogu doći sebi,tim više što je dotična doktorica, ako se je uopće može nazvati tako,meni u rodilištu /vinogradska/ rekla,citiram:

    "bacajte višak kolostruma u lavabo,nama ne treba,ako će beba biti gladna imamo (kršitelj koda)"

    "izdajajte se do kraja,morate konstantno prazniti obe dojke jer imate previše mlijeka"

    ne moram niti spomenuti šta mi je takvo izdajanje donijelo.i šta to znači previše mlijeka?previše jer su ga šopali tamo.
    nakon što mi dijete nije dolazilo na podoj cijeli dan,a ja sam mislila da nešto nije u redu i da se razbolio pa da je to zato,pitala sam je pa dobro hoće meni neko reći di je moje dijete (nakon što sam sve druge sestre ispitala i nitko nije znao) rekla je potpuno hladnokrvno i rezignirano,oholo i s visoka "od kuda da ja znam gdje je vaše dijete?" :shock:
    ne dolazak djeteta se ponovio i druga dva dana dok nisam zaprijetila tužbom i zvala ravnatelja na razgovor.

    ps.ispostavilo se-po njoj citiram-sestre su ga "zaboravile" uzeti jer nije plakao
    :shock: :shock:

    mislim,uopće mi se ne da navoditi njene svinjarije jer sam još uvijek užasno revoltirana sa njenim ponašanjem i bezobrazlukom te bešćutnošću u bolnici,ali ovim putem izražavam užasno ogorčenje što je jedna evidentno loša pedijatrica i ponajprije osoba očito skopčala što je sada IN i što donosi znanstvene i ine bodove te je to odlučila raditi,a to što ZAPRAVO radi i kako djeluje u bolnici služi na sramotu ne samo njoj nego cijeloj njezinoj struci i rukovoditeljima.
    a one spike koje je bacala na TV u razgovoru sa Jasnom Burić i onom rodom,zaboravila sam joj ime,došlo mi je da je prebijem verbalno,ali nikako nisam mogla dobiti liniju.koje spike,tipa-mi majkama sve pokažemo,objasnimo a posebno vodimo brigu o ženama koje su rodile carskim rezom. ja nisam dobila ni pratnju za prvo tuširanje,morala sam sama jer je "bila gužva".dojenje su mi samo rekli da se moram izdajati do zadnje kapi,a namještanje djeteta na prsa je bilo tako da je ona sa neopranim rukama uzela usta moje bebe i rastegla ih u širini la manche-a i nasilno mu gurala moju cicu u usta,s tim da je bljuvao bijelo non stop.ma dođe mi da opsujem ko kočijaš ovdje,ali za sada toliko (a ima još o-ho-o).
    žena je fejk i čuvajte je se.

  2. #2
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    A u kojoj bolnici radi ta teta?

  3. #3
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    piše gore,u vinogradskoj.
    baš sam gledala tu emisiju Jasne Burić i baš sam si mislila viš ti tu doktoricu baš dobro zbori
    baš me zanima šta misli predsjednica roda (koja je bila s dotičnom doktoricom) o njoj nakon ovog tvog teksta...

  4. #4
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    da,i meni je u usporedbi sa drugim pedijatricama tamo,ta teta izgledala onako blago i super.no kad sam imala drito iskustvo sa njom...ne znam,možda ju je ulovilo privremeno ludilo,možda je u međuvremenu nešto i naučila i promijenila se,ali ja u njenu blizinu više ne dam svoje dijete.

  5. #5
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Ali što očekivati, pa vinogradska sama po sebi nije "prijateljska djeci" osim one jedne sestre kojoj ne znam ime ali koja je vidjevši mene da se pokušavam izdojiti donjela moju curicu van vremana za papanje sa riječima "mama bi bacala mlijeko a ne, ne" ( i to vrlo prijateljskim tonom).
    Sa druge strane sa mnom u sobi je bila jedna majka koja da sestre ne bi vikala na nju hinila da doji, a zapravo se odlučila na adaptirano, dakle njoj je sasvim odgovaralo da beba bude nahranjena.
    Hoću reći i iz njene perspektive bi se moglo reći da su i nju tjerali na nešto što nije željela.

  6. #6
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    joj da,to je sesta zila,mislim da sam skužila da se tako zove.ona je jedina tamo zakon.na žalost kad sam ja rodila on je bila negdje na putu.
    što se vinogradske tiče to je definitivo jedna bejbi-ne-frendli bolnica.
    e da sam ranije znala...nema više šanse,da je jedina bolnica na svijetu rađe bi u polju rodila,toliko sam ogorčena,ali baš tim odjelom za bebe.ostalo je isto ispod svake razine,ali ovo me baš trajno obilježilo.

  7. #7
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    evo,toliko sam se uzrujala na spomen vinogradske da su mi i slova pobjegla 8)

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    prestrašno i mislim da bi konačno, mi žene s našim bebicama, koji smo subjekt i objekt događanja, trebali debelo progovoriti

  9. #9
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    slažem se.samo kako?iz mojih iskustva sa rodilištem npr. kada sam ja donijela letak od rode onaj da želim da moje dijete bude samo dojeno itd. i predala ga sestri za bebe čim se rodio i došao do mene,ona je to samo blijedo pogledala i kad je odlazila iz sobe promrljala drugoj "to su one babe feministice".mislim pa daj ti utuvi jednoj takvoj pretpotopnoj spodobi nešto u glavu.ja stvarno nisam fanatik ali kad to čujem poludim,ili kad mi teta u vrtiću veli na moje komentare da ne vidim razloga zašto one odobravaju da se u vrtić za rođendane donose smokiji i gumeni bomboni kad se mogu donijeti zdravi kolači i neke male fine zakuske i da se tako upute roditelji a da se ostalo zabrani,ona meni veli "ali kad to djeca najviše vole!" pa mislim da poludiš! na kraju ti završiš u ludnici jer si sam u tome i nemaš više snage prkositi sustavu koji je šugav a oni i dalje rade "ono što su oduvijek" i "ono što djeca najviše vole".

  10. #10
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    čitam i kosa mi se diže koliko me nerviraju i žaloste takve priče
    jer grozno je koliko neosjetljivih i grubih ljudi radi na tako
    osjetljivim odjelima gdje je pomoć mladim mamama toliko potrebna

  11. #11
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa ...Rode pomalo šljakaju i djeluju... vjerojatno bi trebalo "pucat" tam di su krhki...a to je znanje... možda kad bi mogli progurat ono što je uistinu prava info o dojenju (ko što se savjetnice na Rodi školuju...unicef...) i to gurat patronažnim po tečajevima, med sestrama u škole... kako i di već se obrazuju....

  12. #12
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Možda da svaka od nas napiše pismo (iskustvo i savjete) i masovno ta pisma pošaljemo (nekome :? ) tko može utjecati na sisteme u rodilištima. A jesam to obrazložila

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Možda da svaka od nas napiše pismo (iskustvo i savjete) i masovno ta pisma pošaljemo (nekome :? ) tko može utjecati na sisteme u rodilištima. A jesam to obrazložila
    sad ti je pravo vrijeme: pred izbore
    šalji Ministarstvu zdravstva

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    tocno, saljite!
    mozete poslati i u rodilista u kojima ste rodile.

  15. #15
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    anonimno il?? moj bi dr crka od bijesi kad bi vidio
    a nije baš da su se iskazali oko dojenja...pogotovo kad su rekli da triba izdajat do kraja iza svakog podoja :shock:

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pa sto ako bi crko od bijesa? zasto je to bitno? mozda bi mu promijenilo neke kockice u glavi...

    on je odgovoran davati tocne informacije, pomagati vam i lijeciti ako treba, i to sve humano i ljubazno. oni su placeni za to. mi ih placamo...

  17. #17
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a je imaš pravo...grrrr

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    samo ti pisi...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    pišite, pišite. ako ni zbog čega, ono da prekapaju i traže vašu dokumentaciju i da se možda malo zamisle. ja sam pisala, odgovorili su oko prvog rođendana, al su odgovorili (da naravno nisu ništa 'krivi') ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    U svoja dva poroda; jedan u Vinigradskoj bolnici, a drugi nedavni na SD, susrela sam dotičnu pedijatricu čije ste ime toliko puta spomenuli u negativnom kontekstu, posebno što se tiče dojenja. Moje iskustvo je totalno suprotno od iznesenog. Osjetila sam da se radi o liječnici kojoj su humanost, znanje i profesionalni odnos, te dobrobit malih pacijenata na prvome mjestu. Smirena, odmjerena, suosjećanja, hvala joj od srca....razumijela me je, utješila i pomogla onda kada mi je najviše trebalo...uvijek zahvalni...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •