Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: odnos fsh i lh

  1. #1
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno odnos fsh i lh

    Znam da se o tome vec pisalo..ali pomocu pretraznika ne mogu naci bas taj dio koji me zanima. Proguglala sam i nasla informacije da fsh mora biti u odnosu 2:1 spram lh, da moraju biti otprilike isti, da kad su u 1:1 znaci da zena ulazi u menopauzu....krajnji rezultat je da sam skroz smusena!

    Prije 5 mjeseci tsh mi je bio 3.18 a sad je i ispod ref.vrijednosti. Jel to i inace varira ili?

    Naime,jucer sam dobila nalaze hormona 3.dan. Kod nas se to podize na salteru i nitko ih ne komentira a dugo mi je cekat 25.kad bih trebala do svog doca.

    Nalazi su slijedeci
    TSH 0,053 (0,3-5,0)
    ft4 21,6 (10-25)
    fsh 8,3 (2,8-11,3 fol.faza)
    lh 5,2 (1,1-11,6 fol.faza)
    prolaktin 374 (40-530)
    estradiol 0,10 ( do 0,59 u fol.fazi)

    Stoga molim moje rodice koje se kuze u hormone da mi pomognu. Kako vama to sve skupa izgleda, jel ok ili ne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    109

    Početno

    tu ti baš ne znam pomoći.Možda se ipak nađe neki hormonoznalac!!!Ajmo cure

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sve ti je više-manje OK, osim TSH koji je nizak, ali ne znam što to znači, to bi morala vidjet s endokrinologom. FSH ti nije stravično visok i nema govora o menopauzi, ja sam našla da je omjer FSH-LH 1:1 OK, ali ovo tvoje nije ništa strašno, ako je omjer LH-a veći puno od FSH onda je to inikacija PCOS-a. Sve ispod 10 za FSH je OK za stimulaciju, jedino ne znam za ovaj TSH - to mora stručnjak vidjeti, to mi zasad jedino malo zvoni na neki sitni alarmić (jednoj mojoj prijateljici s niskim TSH-om, a normalnim ostalim hormonima štinjače, štitnjača radi problem i počelo joj je jedno oko onako malo više izlazit vani, ali ne znam jesu li joj dijagnosticirali hipertireozu). To će ti više znat stručnjaci (forumašice koje su imale problema sa štitnjačom i endokrinolog).

  4. #4
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Kikica, naslovila si temu "odnos fsh i lh", al ja mislim da tvoj problem uopce nije u tome! Kao sto je vec ina rekla, fsh i lh moraju biti otprilike 1:1 s tim da lh mora biti nizi nego fsh - cini mi se da su tvoji lh i fsh OK! Ali zato snizeni tsh mooozda upucuje na neke probleme sa stitnjacom, ali ne bi se upustala u nikakve analize jer nemam pojma o tome.

  5. #5
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Tsh me ne brine toliko jer mi je u 5.mj.bio u normali pa pretpostavljam da cu ga morati ponoviti. Inace imam problema jos od puberteta da jako tesko kontroliram tezinu, udebljam se ponekad od samog zraka (u toj fazi sam trenutno) ili mogu pojest vola pecena a da gubim na tezini. Nisu neke velike oscilacije, najvise do 4kg ali je moguce da je od tsh.

    Kako prije nisam vadila hormone, nisam bas previse vodila racuna o tome kako to treba izgledati, zapamtila sam samo da ako je jedan visi imas pcos. Negdje u glavi mi je zvonilo da je netko napisao da moraju biti u odnosu 1:1 pa sam se malo ustrtarila jer meni nije tako.

    Btw, da li netko zna da li ima neki omjer i kod muskica kako to treba izgledati? Kod mog muzica je fsh 5.6 a lh 3.1. Receno nam je da su mu hormoni odlicni

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kikica, ovo s TSH-om ti mora netko vidjet - i to ti može utjecat na trudnoću - plus štitnjača nije bezazlena i treba bit pod kontrolom i svakog "vraga" može izazvat - kolegici s niskim TSH je izazvala lupanje srca, znojenje, iskakanje oka itd., jednoj drugoj isto oscilacije u težnini - ne mora ti bit ništa od toga, ali daj da tu vrijednost vidi neki doktor, bit ćeš mirnija.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za muške hormone ti ne znam - to će najbolje znati cure na topicu azo - moje mišljenje o tome je isto kao i mariborsko - muška neplodnost se ne liječi nego zaobilazi - ako nije azo, ne zamarajte se s time jer MPO jednostavno zaobilazi sve to probleme osim azo.

  8. #8
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    e,cure,ja sam jedna od "azoo cura" i bas me zanima kakav omjer fsh i lh treba da bude kod muskaraca,pa kad vec ova tema postoji,ako neko zna,a nije mu tesko odgovoriti...
    ljubim vas

  9. #9
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    ako sam dobro shvatila, kod muskica hormoni samo reflektiraju sta se tamo "dolje" desava. Nama je nas MPO-vac rekao da po hormonima MM mora imati kvalitetne malisane (pretpostavio je da varikokela radi problem), tako da je kod nas to valjda okej. Ako nista drugo, u ref.su vrijednostima. Ali pitam cisto tako, jer me zanima.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Što mislite?

    Pisala sam već o ovom,ali je ta tema zaključana.

    Početkom 10mj.kontrolirala sam hormone u RI, nakon 6g.Imam PCOS.Dugo sam pila Diane( do 12mj.2006).

    Nalaz svih hormona u granicama, ali doktorica nije navela LH.
    T4=126.4(58-161)
    TSH=1.59(0.3-5.0)
    FSH=5.5(2.8-11.3)
    Prolaktin=487(40-530)
    Estradiol=0.087(do 0.59)
    Testosteron=1.68(0.13-2.81)

    Bila sam kod nje u čet. i ona mi kaže da se Lh kontrolira nakon ovulacije, ali da ja to teško mogu pratit kad imam tako duge cikluse( 60-62 dana).
    Dala mi je da pijem Dabroston 3mj. od 11-25 dana ciklusa, da se potakne rad jajnika.Rekla je da su se ulijenili.

    Pitanja:
    -da li sam trebala taj dan, 3.dan ciklusa izvadit i LH?
    - da li da to napravim slijedeći ciklus, samo taj jedan hormon( ali bit ću pod utjecajem Dabrostona-ne znam dali to smeta)?

    Meni se čini da ona mene baš ne sluša.Možda griješim.

  11. #11
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj april prvotno napisa
    ona mi kaže da se Lh kontrolira nakon ovulacije
    :shock: ovo prvi put cujem!!!

    LH se u nasim slucajevima kontrolira 2.-5.dc i neophodan je u tvom slucaju radi dijagnosticiranja/potvrde pcos.

    Nakon ovulacije, u drugom dijelu ciklusa (21.dc ili 7.dpo ako se radi o produzenim ciklusima), kontrolira se progesteron - hormon koji luci zuto tijelo nakon pucanja folikula tj. ovulacije.

    savjet: mijenjaj ginekologa!!!

  12. #12
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    april, jos nesto... LH mozes i sama izvaditi sljedeci ciklus privatno, to ti je cca 100kn. Za ovaj hormon nema veze sto si pod dabrostonom.

    Ako mislis da nemas ovulacije (a vjerojatno ne s obzirom na cikluse od 60 dana), mozes slobodno progesteron izvaditi 21.dc (ali dok nisi pod dabrostonom, jer je dabroston zamjena za progesteron) pa ce taj nalaz samo potvrditi da nije bilo O i kao takav ce biti dovoljan.

    Ostali hormoni su ti ok, ali za cjelokupnu sliku neophodna su ti jos ova dva.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Draga april,

    LH ti se OBAVEZNO kontrolirava od 3-5 dc, baš zato da se vidi odnos tj. da slučajno nemaš PCOS, a ta dijagnoza je jako bitna za daljnje liječenje. S obzirom na produljene cikluse od 60 dana, velika je šansa da stvarno i imaš PCOS, pa ga OBAVEZNO TREBAŠ KONTROLIRAT 3-5 dc. Socijalni ginekolozi, na žalost, te stvari često ne znaju tj. dogodi se da neki od njih ni ne znaju za tu LH-FSH inverziju (znači, ako ti je 3 dc LH 2 ili više puta veći od FSH onda je to jedna od indikacija za PCOS). Znači, kontrolom LH 3 dc kontroliravaš, između ostaloga, DA SLUČAJNO NEMAŠ PCOS SINDROM.

    Progesteron se kontrolirava u pravilu 21 dc, ali to je baždareno za žene sa ciklusima od 28 dana, žene s duljim ciklusima bi ga trebale kontrolirat kasnije, tj. on se kontrolira 7 dana nakon očekivane ovulacije. Kako većini žena varira folikularna faza ciklusa (od menstruacije do ovulacije), a većina žena ima lutealnu fazu (od ovulacije do menstruacije - drugi dio ciklusa) od 14 dana, ja sam sebi (na moje cikluse od 35 dana) vadila progesteron po ovoj jednadžbi:

    Trajanje najčešće duljine ciklusa minus 14 dana (ajmo računat da mi je tad bila ovulacija) plus 7 dana - to je ispadalo najčešće oko 24-25 dc i po njemu (vrijednost oko 50) je ispadalo da imam ovulacije.

    LH se OBIČNO kontrolirava i taj 21 dc odn. onaj dc kad ćeš ići vaditi progesteron, da se vidi jel uredno pao, a progesteron se uredno digao - tako se prati je li bilo ovulacije. Znači, kontrolom LH 21 dc ili kasnije kontroliravaš JE LI BILO UREDNE OVULACIJE.

    Evo ti nečega što je našla jedna forumašica još prije, a pomaže razumjeti kako se kreću hormoni unutar normalnog, ovulatornog, ciklusa:

    Graf sa prikazima lučenja hormona kroz ciklus:
    http://www.endolabor.kbsm.hr/menstrualni_ciklus.htm

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Meni je to isto bilo čudno, da nisam vadila LH.

    2001.g. sam upućena od endokrinologa na vađenje hormona i nalaz je bio:
    -FSH=3.73(3.3-8.8)
    -LH=10.82(0.6-6.2)
    -Prolaktin=187.7(76-401)
    -Testosteron=4.10(do4.16)
    -Kortisol=334.1(138-690)

    On mi je dijag.PCOS i pila sam Diane 35 svo ovo vrijeme.Do sad nisam nikad kontrolirala hormone.
    Morat ću izvadit i LH.
    Prošli ciklus sam mjerila BT i uočila da mi se 46dan povisila temp.i takva ostala slijedećih 14 dana, te sam dobila M.
    I mislim da sam osjetila ovulaciju.
    Dali je taj skok temp.pokazatelj ovulacije ili ne?

    Sad pijem Dabroston, počela 13 dan ciklusa, valjda nije strašna greška.Trebala od 11.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I endokrinolog te nije poslao vadit hormone štitnjače? Isto malo čudno. Nego, obasut ću i tebe savjetom kojim svih obasipam - pliz otiđi za sve to nekom od stručnih MPO-ovaca, nemoj se puno zadržavat kod socijalaca ili privatnika "opće prakse", to ti je gubitak vremena. Ajde, sretno !

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Još pitanja:

    12.10 počela sam piti Dabroston(to je 13.dan ciklusa), pijem ga znači 5 dana i danas popod.mi se pojavilo lagano, svijetlo krvarenje.
    Što to znači?
    Da li da prestanem pit,il?

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To ti može samo odgovorit tvoj dok koji zna zašto piješ dabrostone .

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja naljepila nalaze homona na pretrage IVF-a, al mislim da je ovdje prikladnije.

    prolaktin - 22,65 (3,30-24,06)
    estradiol - 28 (25-195)
    FSH - 4,61 (4,13)
    LH - 4,65 (1,18 )
    testosteron - 1,85 (0,17-2,15)

    muči me FSH i LH
    nikako da skužim jel dobro što su skoro jednaki ili LH ipak mora biti manji?
    gledam što su ina i visibaba napisale, al opet mi nije skroz jasno...

  19. #19
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    prvo..ovo su moje vrijednosti 4. dc 8)
    Estradiol 88
    LH 7
    FSH 5
    Prolaktin 10
    DHEAs 4.5

    Moj dr soc. i dr u Petrovoj na ove nalaze mi uopće nisu ništa komentirali ..nego kao OK...onako...
    Onda u IVF pol. mi je dr rekao da imaju inverzne vrijednosti i da to može biti posljedicea PCO....i to je sve što sam ja doznala...na UZV nije bilo :?

  20. #20
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zeljka, ne znam, zbunjena sam :/

    na par mjesta sam pročitala da bi 3-5 dc trebali biti otptilike 1:1, s tim da LH treba biti niži... a meni je malo viši...

    a tebi se na UZV ne vidi PCO?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    evo jedan link sa PZ, možda što pomogne ako već to niste vidjele, a vjerujem da jeste....al eto svejedno...
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...235723#1235723

  22. #22
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Do sad mi ni jedan dr nije dao tu dijagnozu :/

    Jadnom prije 4 g. sam imala jednu cistu koja je pukla i više mi nisu našli ništa...Na UZV negdje 20. dan prije postupka, napisao mi dr da mi jedan jajnik ima mikrociste, a drugi je na kraju ispalo da je od ovulacije...i nakon toga kao sve OK...tako da nemam pojma :?

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    javim šta će meni reći

    ZO

  24. #24
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Za diagnostiku PCOSa pogledajte i ove izvore:

    http://www.plivazdravlje.hr/print.php?id=13822
    http://www.endocrine-abstracts.org/e.../ea0009p80.htm

    Los LH:FSH je samo jedan od pokazatelja - za diagnozu su bitni i drugi.
    A prema ovom drugom izvoru, ako sam to dobro shvatila, LH: FSH omjer moze varirati od zene do zene bez obzira na PCOS.


  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Evo da se i ja uključim, FSH 5, LH 8, TSH 0,64,sve 5-ti dan ciklusa.

    Da li to ukazuje na neke probleme ili ne (dok konačno ne krenem doktoru, za sada još uvijek skupljam nalaze..)

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    FSH 5 je odlican!
    LH je malo visi, doktori vole kada je manji od FSH no to sto je visi jos ne mora nista znaciti, kakav je testosteron? a estradiol? dosta se prica o tome kada je LH znatno visi od FSH da to ukazuje na policisticne jajnike... no to nije jedini faktor (pogledaj one linkove koje sam prije postala), dr. kada vidi ostale hormone i UZV moze reci vise
    TSH mi izgleda OK

    Sretno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Nisam niti vadila estradiol Ne piše mi na popisu

    Testostern ukupni 1,2 (normalno 0,2 - 2,6)
    Prolaktin 10 (normalno 4-23)

    Na grafu s jednog od ovih gornjih linkova to bi zapravo bilo normalno.

    nadu mi daje što je FSH nizak, znači nisam još blizu menopauze (valjda :? )

    Inače od svih silnih nalaza koje sam radila, samo su mi nekakvi Fakrot V i PAI povišeni (Faktor V 1,37, normalno do 1.20, PAI 3,7, normalno do 3,5) Ali mi je ženska u labosu rekla da to nisu pravi nalazi, da je trebalo uz Faktor V pisati još nešto, isto tako i uz PAI

    Naručit ću se sad sa svim nalazima kod dr B na razgovor, privatno

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    I meni se cini da su hormoni OK, jedino trebas objasnjenje za LH.

    Sto se tice koagulacijskih faktora:
    - ako se pod PAI radi o PAI-1 (Plasminogen activator inhibitor-1 ) -povisene razine mogu ukazivati na pojacanu sklonost zgrusavanju. No te trenutne razine mogu varirati, pa u novije vrijeme vidim da zene idu na pretragu za genetske mutacije PAI-1 (4G/4G odnosno 4G/5G koje ukazuju na genetsku sklonost pojacanom zgrusvanju)

    - faktor V - dobro je napraviti pretragu za factor V Leiden R506Q mutaciju (heterozigoti i posebno homozigoti na tu mutaciju imaju sklonost pojacanom zgrusavanju). Sto se tice razina faktora V pronasla sam da manjak izaziva pojacanu sklonost krvarenju, a nasla sam objasnjenje da kod factor V Leiden mutacije se faktor V inaktivira puno sporije i duze ostaje u krvi sto dovodi do pojaceng stvaranja tromba

    Sretno

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    27

    Početno

    PAI je PAI-1, i upravo to što mi ti kažeš mi je rekla i ženskica iz laboratorija na Rebru. Još se ispričavala što nije bila tu kad su mi vadili krv jer bi me upozorila, i još mi je rekla da su mi ovi nalazi praktički bezvrijedni. I pitala kakav mi je LAC, i rekla da pošto je on u redu, da je vjerojatno i ostalo. No ipak ću pitati dr. B. Ali sad relativno relaksirano krećem u nove pokušaje uvjeravajući sebe da je ovo do sada bad luck.

    lilium, još jednom, ti si prava enciklopedija

  31. #31
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    hm...kod mog odnosa ne Lh:fsh ne znam šta bi rekla....imam PCOS..

    -u 11 mj mi je odnos bio 2:1 (2,23:1,12) rađeno u dugom ciklusu na 64 dc....

    -sada 03.02. LH 3,58 a FSH 6,92 na 7dc...

    ...u međuvremenu sam imala biokemijsku u 1 mj (ovulacija nakon 5 mjeseci izostanka)... no nije mi jasno taj nagli preokret..po hormonima to nebi bio pcos,prema tom odnosu...osim povišenih ANDROS i TESTO...


  32. #32
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    -u 11 mj mi je odnos bio 2:1 (2,23:1,12) rađeno u dugom ciklusu na 64 dc....

    -sada 03.02. LH 3,58 a FSH 6,92 na 7dc...
    hormonalna slika na 64dc ili 7dc nije realna.
    trebalo bi odrediti bazalni hormonalni status, a to se radi 2-5dc i progesteron 7dpo (ili 21dc).
    i super ako se svejedno pokaze da nema inverzije lh i fsh, al to nije jedini pokazatelj da netko ima ili nema pco(s).

  33. #33
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    znam da bi se trebali hormoni vaditi 2-5 dc... ovo na 64 dc me poslala moja gin...i rekla da odmah vadim...a ovo na 7 dc me poslala endokrinologinja...taj dan sam bila kod nje i ona me odmah poslala da vadim... al opet kad sagledaš...dogodio se veliki preokret u samo dva mjeseca....a progesteron na 7dpo nisam nikad vadila jer nemam ovulaciju...ili pijem progesteron (16-25 dc) da bi dobila m...

  34. #34
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    [QUOTE=tina2701;1825381]hm...kod mog odnosa ne Lh:fsh ne znam šta bi rekla....imam PCOS..

    -u 11 mj mi je odnos bio 2:1 (2,23:1,12) rađeno u dugom ciklusu na 64 dc....

    -sada 03.02. LH 3,58 a FSH 6,92 na 7dc...

    ...u međuvremenu sam imala biokemijsku u 1 mj (ovulacija nakon 5 mjeseci izostanka)... no nije mi jasno taj nagli preokret..po hormonima to nebi bio pcos,prema tom odnosu...osim povišenih ANDROS i TESTO...

    tina, nisu samo LH i FSH bitini za dg PCOS, zato i jeste ovaj S u nazivu -Sindrom, dakle skup simptoma. PCOS ima nebrojeni dijapazon klinickih slika, znakova i simptoma. jedan od kriterija je poremećen hormonali status, ali ne i jedini. POvišen testosteron i Androstendion su također dio PCOS (obavezno napraviti i 17-OH-progesteron kako bi se iskljucila kasna adrenalna hiperplazija-urođeni nedostatak jednog enzima nadbubrežne žlijezde-a daje slicne simptome kao PCOS...Druga važna stvar je i UZV slika jajnika-ne samo prisustvo cisti, kojih i ne mora biti, nego i povećani volume jajnika, itd..da ne pricam o fenotipskim stigmama-dlakavost, debljina itd...pa ciklusi, pa anovulacija i na kraju balada infertilitet (samo 40 % žena oboljelih od PCOS)...

  35. #35
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    ..ma sve ti ja to imam + inzulinska rezistencija...počela sam piti metformin....samo mi je sad čudan taj odnos LH:FSH....i endokrinologu je bilo čudno...zato moram na MR hipofize.....a 17OHP idem u ponedjeljak vaditi....

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    35

    Početno

    3. dan ciklusa FSH 7.23, LH 7.21, estradiol 57.37. Da li mi je to uredu? Imam 38 godina

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    da li neka od vas cura zna nešto terapiji rižinim mlijekom, tj. uvođenjem
    rižinog umjesto kravljeg kako bi se popravio učinak lošeg omjera FSH i LH?
    Moja gin. je to onako usput spomenula, ali prvo ih moram izvaditi da vidim kakvi su...
    A ja bi odmah počela sa tom terapijom

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    da li neka od vas cura zna nešto terapiji rižinim mlijekom, tj. uvođenjem
    rižinog umjesto kravljeg kako bi se popravio učinak lošeg omjera FSH i LH?
    Moja gin. je to onako usput spomenula, ali prvo ih moram izvaditi da vidim kakvi su...
    A ja bi odmah počela sa tom terapijom
    Nikad čula, ta ginekologica je iz Zagreba?

    Čula sam da onkolozi i svi pričaju o previše hormona u pilićima, valjda onda i u kravama.

    Čula sam da onkolozi ne vole GMO soju.

    To nisam čula, da baš postoji nekakva terapija rižinim mlijekom. To bi nabavljala di... samoposluga ili neka apoteka?

  39. #39
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Ma to je vjerojatno preporuka ginekologice zbog hormona koji se nalaze u kravljem mlijeku, a dolaze u mlijeko hranjenjem hormonski tretiranom hranom teladi radi bržeg rasta i mekšeg mesa (užasss). Nije dokazano da hormoni u kravljem mlijeku baš utječu na poremećaj FSH, LH, ali za neko opće zdravlje nije loše preći na rižino ili čak još bolje zobeno mlijeko. Kod rižinog mlijeka kao i kod sojinog treba paziti da je iz ekološkog uzgoja i da nije GMO.
    Ja već 2 godine ne pijem kravlje mlijeko (više zbog nepodnošenja laktoze - trbuh mi se napuhavao kao trudnici). FSH mi je znatno niži nego prije, ali ne znači da je zobeno mlijeko pomoglo, pogotovo što mi se u zadnjih par ciklusa LH dosta smanjio čak ispod donje granice kod mjerenja na 2.-4. dc, pa mislim da je to čisto nekakav prirodni tijek variranja razina hormona.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    ina, da, poznata ginekologica iz Zg
    Već sa više puta naišla na podatak da se ženama koje
    žele zatrudniti preporuča prestanak konzumacije kravljeg mlijeka
    i mliječnih proizvoda (između ostalog, frendici iz UK je gin. preporučio)
    ali sam sada prvi puta čula da to savjetuju u smislu reguliranja FSH,LH
    Posljednje uređivanje od krojachica : 04.03.2011. at 16:22

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    ina, da, poznata ginekologica iz Zg
    Već sa više puta naišla na podatak da se ženama koje
    žele zatrudniti preporuča prestanak konzumacije kravljeg mlijeka
    i mliječnih proizvoda (između ostalog, frendici iz UK je gin. preporučio)
    ali sam sada prvi puta čula da to savjetuju u smislu reguliranja FSH,LH
    Super, javi ako budeš krenula na rižino mlijeko i je li se odnos popravio i za koliko mjeseci.

  42. #42
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Kako vam se čini ovaj nalaz: LH 3,61, FSH 12,66? Hvala Vam

  43. #43
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vam se čini ovaj nalaz: LH 3,61, FSH 12,66? Hvala Vam
    Krtica, odnos FSH/LH te ne treba toliko brinuti jer on fluktuira, ali sam FSH mi se čini da je na gornjoj granici, koliki mu je ref. interval?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •