Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: s lijeve strane ispod rebara

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno s lijeve strane ispod rebara

    jel mi moze tko pojasniti sto me to ponekad probada/bocka s lijeve strane ispod rebara, pogotovo kad popijem poprilicno kave ili ako pojedem nesto masnije

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    65

    Početno

    želudac možda

    gastritis?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Žuč? Jel se uopće tako kaže?

  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Žuč bi trebao da je sa desne strane.

  5. #5
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Žuč, jetra i svi bitni organi su na desnoj strani.
    To može bit refleks od nekog drugog orana, možda želuca.

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Slezena, želudac ili debelo crijevo. Doktorirala po pitanju bolova u trbušnoj šupljini, a bome i rasporeda organa u istoj.

  7. #7
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a srce je s lijeve strane

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    a slezena :? i za koji vrag sluzi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Za čišćenje krvi od starih stanica.
    A posluži i kao rezerva krvi u potrebi, kad recimo kreneš trčati.
    Normalno je da boli kad trčiš ili se nekako naprežeš, naročito na jako pun ili prazan želudac. Boli i kad se poveća, recimo od virusne mononukleoze.
    Ali mene recimo lijevo, u visini struka, boli crijevo, nekad se spusti prema jajniku.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    hvala na pojasnjenju mamazika

  11. #11
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Mene isto znalo često boljeti ispod desnih rebara tj. s desne strane. Išla na RTG tog dijela - ništa! UZV-om se ne vidi ništa! Mene zna žuljati s te strane, kao da me boli rub rebara a sve čisto. Bojim se da nije vezano uz jetru...iako mi doc nije dao daljne pretrage....što se krvlju može vidjeti vezano uz jetru, zna li tko??? Na običnoj krvnoj pretrazi?

  12. #12
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ima li itko stručan reći mi što se može UZV-om abdomena vidjeti?? Meni se čini, ne puno! Doktorica mi je rekla da imam inače puna crijeva zraka i da je moguće da me boli ispod desne strane radi toga, ali nije sigurna...istina je da jedem začinjeno ali ne jedem pohlepno ....da li je moguće da mi od toga napuhanja i zraka u crijevima-daje bol kao da me bole mokr. kanali??? :/ Krivo sam si zanimanje odabrala...i muževo...a nitko liječnik u familiji...jaoooo

  13. #13
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Mene isto znalo često boljeti ispod desnih rebara tj. s desne strane. Išla na RTG tog dijela - ništa! UZV-om se ne vidi ništa! Mene zna žuljati s te strane, kao da me boli rub rebara a sve čisto. Bojim se da nije vezano uz jetru...iako mi doc nije dao daljne pretrage....što se krvlju može vidjeti vezano uz jetru, zna li tko??? Na običnoj krvnoj pretrazi?
    i ja sam imala isti problem. bila sam na uzv i nije mi nađeno ništa. pretragom krvi možeš provjeriti jetrene enzime. ako su povišeni znači da je problem u jetri. ja sam ih napravila i također je sve ok. od kad sam trudna sam napravila markere na hepatitis i to mi je negativno. tako da mi ta bol stvarno nije jasna ( znaju me boljeti i rebra i područje ispod njih). internist mi je rekao da bi možda trebala provjeriti crijeva jer se i ona nalaze u tom dijelu i da to također može boljeti, ali i da se u jetri znaju napraviti nekakvi kalcifikati koji se jako teško dijagnosticiraju i da se mogu (ali i ne trebaju) primjetiti tek nakon nekoliko ponovljenih uzv-a tako da nakon što rodim idem za svaki slučaj na još jedan uzv.

  14. #14
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    To mi je doc ponovila par puta...da su u pitanju crijeva i da bi možda trebala na kolonoskopiju :shock: ....neeeeee....samo to ne! Jedino pod full anestezijom.....

  15. #15
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    To mi je doc ponovila par puta...da su u pitanju crijeva i da bi možda trebala na kolonoskopiju :shock: ....neeeeee....samo to ne! Jedino pod full anestezijom.....
    jade, ajde, nije to taaako strašno. Ja sam bila već 3 puta. Preživi se.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    To mi je doc ponovila par puta...da su u pitanju crijeva i da bi možda trebala na kolonoskopiju :shock: ....neeeeee....samo to ne! Jedino pod full anestezijom.....
    može biti od crijeva,meni je bilo...ali bioaktivom lll sve se riješilo...nije mi trebala kolonoskopija...sklona sam zatvoru i napuhavanju...a ispuhavanju baš i ne
    otuda dolaze bolovi

    ~~~~~~~~~~~ da je sve ok

  17. #17
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Gago kojim si bioaktivom to riješila. Di se kupi? u običnom dućanu ili je to nešto posebno?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    mene je tako probadalo s lijeve strane,točno ispod rebara
    i ustanovila mi se velika cista na jajniku,skoro 6 cm,koja se uvrnula(tzv torzija ciste)pa je to toliko boljelo

  19. #19
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    S lijeve strane se na desnu prebacili . Opet sam imala tih poteškoća zadnji tjedan, ne znam što bi mislila pa sam otišla napraviti sve nalaze koje mislim da bi trebalo za organe s te strane. Urea i kreatinin-ok; amilaza u serumu(za gušteraču i žuč) ok; lipidogram (blizu granice-znači malo smanjiti sa žestokom klopom! Transvaginalni UZV rađen..sve ok! U crijevima uvijek zraka, ali sa probavom i stolicom nema problema! Ostaje jedino, po mišljenju priv. doca, da je ušpaljen živac ili mišić i to je lako moguće jer sam prije tjedan dana 2 h bila u nezgodnom položaju i od tada me boli! Sad jenjava, a na klopu me pazim tako da...nadam se da je to!

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj danielica prvotno napisa
    a slezena :? i za koji vrag sluzi
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Za čišćenje krvi od starih stanica.
    A posluži i kao rezerva krvi u potrebi, kad recimo kreneš trčati.
    ja imam dvije slezene . oću ostat vječno mlada ak mi očiste stare stanice??

  21. #21
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Tis i luda ...jel ti to stvarno za dvije slezene????

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •