Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 517

Tema: ZPD 2004 vol. IV

  1. #51
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    potpisujem ajvicu u svemu. s time da dodajem:

    - vlažne maramice si samo spremi u torbu za izlaske. Praktične su za prematanje van kuće (s tim da smo mi uz njih uvijek imali i neku gazu kako bi nakon maramice guzu dodatno posušili prije pelene)

    - za široko povijanje će ti reći pedijatrica u rodilištu. Mi smo široko povijali Lovru tijekom cijelog dana možda prvih mjesec dana (prvo dijete ), no kasnije smo to radili samo preko noći. No uvjerena sam da mu niti to nije trebalo. Više mu je pomagalo vježbanje. (s tim da su njegovi kukići od rođenja bili ok)

    - patronažnu sam ja zvala kad sam došla doma. Moja patronažna sestra je bila stvarno super! No, isto tako odgovorno tvrdim da je ona vjerovatno jedna od rijetkih...
    Što se tiče patronažne sestre...najbitnije je da se TI i TM informirate i dogovorite UNAPRIJED o svemu što ćete "trebati" u prvim danima kad beba dođe doma. Jer činjenica je da ćeš doći doma i većina onog što si "naučila" će "ishlapiti" i s druge strane biti ćeš osjetljiva..na sve. Zato se unaprijed pripremi.

    No, što se tiče patronaže..ova moja mi je rekla da je uobičajeno da patronažna sestra dođe u obilazak i upoznavanje trudnice. Moj savjet...pozovi je (ako želiš), upoznaj je...i vidi kako diše. A onda odluči želiš li je zvati kad dođeš doma.


    I čoksa...KAKO MI JE SVE OVO UZBUDLJIVO!!!!!!

  2. #52
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    e da, vidjela sam kod seke becutan vlažne maramice. sigurno su jeftinije od nivee i pampersa a sva njihova kozmetika mi je jako dobra.

    i mi smo široko povijali do kontrole kod tifija, ali sad sam pametnija. koristila sam te adaxove pelene, ako ih želiš tvoje su - imam dvije.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Vata i voda je sasvim dovoljno
    Patronažnu je meni skroz bilo glupo zvati jer mi je davala glupe savjete kod dojenja, ali na svu sreću, nisam je slušala. Jedino zbog čega mi je bila od koristi je bila njega pupkića.
    Piju sam široko povijala, a Doru ne, jer smo se stalno nosali u marami.

  4. #54
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Hvala, dobila sam već dvije . Inače, mislim da će ovo djetešce potonuti pod teretom robice...od dvije frendice dobili smo 3 skafandera, 5 :shock: vreća za spavanje, 13 dugorukih i 10 bezrukih medića, 12 dugorukih i 23 :shock: kratkoruka bodića, 7 pamučnih kapica i da dalje ne nabrajam (sreća ipak je sve u rasponu veličina 56 - 68/74).

  5. #55
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno



    super, nećeš morati svaki drugi dan prati veš.

    nemoj se iznenaditi - prve stvarčice traju maksimalno 3-4 tjedna, brzo ćeš se riješiti te hrpe.

  6. #56
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa


    super, nećeš morati svaki drugi dan prati veš.

    nemoj se iznenaditi - prve stvarčice traju maksimalno 3-4 tjedna, brzo ćeš se riješiti te hrpe.
    dosadna sam...opet potpisujem ajvicu...

  7. #57
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Čoksa, nadam se da ćete uskoro dobiti ključ u ruke.
    Što se tiče vlažnih i širokog povijanja, cure su ti sve napisale.
    Ja sam patronažnu morala zvati, možda najbolje da TM dogovori sve prije nego ti izađeš iz rodilišta. Meni ovaj put neće trebati.

    Ajvice, mene svaki put kada pojedem malo više slatkoga, ili ako navečer kasno jedem počne mučiti žgaravica ili mi je zlo, tako da sam to dvoje svela na minimum.

    Nika je i dalje u fazi šminkanja i presvlačenja 100X dnevno.
    Neku večer ju je sestrična našminkala, pa je odlučila da će spavati našminkana, a ni odjeću nije htjela skinuti, sve iz straha da ne skine šminku. :roll na kvadrat:
    A meni tako lijepo nalakira nokte, da ni sama ne znam bolje.
    Jučer nakon ritmike nije htjela obući jaknu, iako je bilo jako hladno, jer joj se onda ne bi vidio leptirić na majici.
    Imamo još puuuuuuno takvih primjera, sve čekam da je prođe, ali ne da se ona.

  8. #58
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni je fascinantno kako curke postaju cure a dečki dečki, iako ih na to ne potičemo.

    prošli vikend kod pinokijića, lada se stoput skinula, obukla, presvukla a andrej se poželio maskirati isključivo radi nje, i to u viteza. pa je bio vitez u oklopu (=ladinoj haljini) s kopljem (=čarobnim štapićem) i šljemom (=vještičjim šeširom). i nikako mu nije bilo jasno kako lada ne posjeduje nijednu vatrogasnu ili motorističku kacigu.

    a u nekom crtiću je vidio sjekiru za sječenje drva i silno poželio biti drvosječa, ludom srećom sprema se noć vještica pa smo u tl-u našli nekakvu sjekiretinu (piše - deluxe skull crasher ) i sad može biti drvosječa.

    još moramo kupiti vražji trozubac da glumi tritonovo žezlo.

    a špangice i šminka ga interesiraju kad vidi od frendice ili teta, ali ga isto tako brzo i prođu. odjeća - još nikad nije izjavio da ne želi nešto obući jer mu se ne sviđa, niti poželio birati u dućanu (osim da bude važan jer sam bira).

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    - još nikad nije izjavio da ne želi nešto obući jer mu se ne sviđa, niti poželio birati u dućanu (osim da bude važan jer sam bira).
    , nemaš pojma kak ti zavidim zbog toga

  10. #60
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali ti nemaš doma deluxe skull crasher

  11. #61
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ...a Lovro ima ispucane usnice..i morala sam mu kupiti Labello, jer je to jedino čime se hoće namazati usnice...i sad je to njegova ŠMINKA! (ne moram napisati da tata svaki put dobije fras kad ga Lovro traži "svoju šminku" )

  12. #62
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa zašt? i andrej ima labelo jer se htio šminkati mojim sjajilom, ali ga je uspio izgubiti.

    btw, znaš da sam ja alergična na labelo? to je čudo puno kojekakve kemije. ako inzistira na sticku, ja bolje podnosim baleu. najbolji mi je običan vazelin, pa ako ga staviš u neku zgodnu kutijicu...

  13. #63
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    pa zašt? i andrej ima labelo jer se htio šminkati mojim sjajilom, ali ga je uspio izgubiti.

    btw, znaš da sam ja alergična na labelo? to je čudo puno kojekakve kemije. ako inzistira na sticku, ja bolje podnosim baleu. najbolji mi je običan vazelin, pa ako ga staviš u neku zgodnu kutijicu...
    ne reagira MM na labelo, već na naziv

    no, Lovro neće staviti ništa masno/ kremasto na usta. jedino što želi, to je upravo ovaj stick. i to zato što ga podsijeća na moju šminku.

  14. #64
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Lovro, tatu ćeš stajati glave.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    ...a Lovro ima ispucane usnice..i morala sam mu kupiti Labello, jer je to jedino čime se hoće namazati usnice...i sad je to njegova ŠMINKA! (ne moram napisati da tata svaki put dobije fras kad ga Lovro traži "svoju šminku" )

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Meni je Labello ko da sam se svijećom namazala :/ . Rosalov stick mi je puno bolji. Naravno da i Ana ima jedan...

  17. #67
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Meni je Labello ko da sam se svijećom namazala :/ . Rosalov stick mi je puno bolji. Naravno da i Ana ima jedan...
    uopće nije stvar u marki, već u pakiranju...

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    odn. u preodgajanju tate

  19. #69
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    ne reagira MM na labelo, već na naziv

    no, Lovro neće staviti ništa masno/ kremasto na usta. jedino što želi, to je upravo ovaj stick. i to zato što ga podsijeća na moju šminku.
    ovo si namjerno napravila, priznaj!
    mogla si mu kupiti i melem, ali ti tati ne bi diglo živac

    inače, meni svi ti stikovi još više raspucaju kožu

  20. #70
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ...,ali to tati...

  21. #71
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    odn. u preodgajanju tate
    što te nisam potpisala hahahahaha
    nadam se da G. ovo ne čita

  22. #72
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    odn. u preodgajanju tate

  23. #73
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    znaš kako nivea ima kozmetičku liniju za muškarce, garant će i balzam izmisliti pa onda možeš dečkima kupiti pravi muški labello. 8)

    /ja bih im ipak radije stavila vazelin u kutijicu od svjećica za auto da im nježna ustašca ne postanu alergična/

  24. #74
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa

    /ja bih im ipak radije stavila vazelin u kutijicu od svjećica za auto da im nježna ustašca ne postanu alergična/
    patentiraj!

  25. #75
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    cure, hvala na savjetima . još nešto: što se od odjeće za bebu obavezno treba peglati? kužim za benkice, bodiće, pelene (tko koristi tetru) i sl. što dolazi direktno na kožu, ali treba li i mediće, čarapice i ostalo? mislim, meni debeli frotirni/plišani medić izgleda sasvim OK i bez peglanja 8).
    (znam da su mi pitanja , ali ... imam ih ja još takvih na lageru ) .

  26. #76
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Čokolada, baš čitam i uzbuđena sam k'o da se ja pripremam za bebu.

    Cure su ti već sve napisale, ja bih samo naglasila da je široko previjanje fakat posve nepotrebno, pa nemoj mučiti ni bebicu ni sebe.

    Za peglanje... ne znam što bih ti rekla. Ja sam uvijek peglala sve dok su bile jako male. Jednostavno se nisam mogla natjerati da ih obučem u neispeglanu robicu, ali mislim da nije bilo realne potrebe, nego više neki moj hir (da ne kažem nešto drugo ).

    Naravno da se i Fiona pridružuje šminkerima koji imaju svoje stickove. 8) Mi smo skužili da joj Flora otme svaki do kojeg uspije doći, pa smo odustali od Labella, koji košta 13-15 kn i prebacili se na Mercatorov Lumpi od trešnje (ima i drugih, ali ovaj nam je najbolji) koji košta dvostruko manje. Ionako ga minimalno koristi za usnice; namjena mu je gotovo isključiva da ga se vadi iz torbice, sprema u nju, pa opet vadi... Pa ga se otvara, zatvara i divi mu se... I tako u krug.

  27. #77
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    cure, hvala na savjetima . još nešto: što se od odjeće za bebu obavezno treba peglati? kužim za benkice, bodiće, pelene (tko koristi tetru) i sl. što dolazi direktno na kožu, ali treba li i mediće, čarapice i ostalo? mislim, meni debeli frotirni/plišani medić izgleda sasvim OK i bez peglanja 8).
    (znam da su mi pitanja , ali ... imam ih ja još takvih na lageru ) .
    Ja sam peglala pelene, bodiće, benkice i sve što dolazi direktno na kožu (kako si to dobro rekla). No sada znam da sa drugim djetetom (ako mi se Onaj gore smiluje) neću sigurno ništa posebno peglati (sigurno ću benkice i slične slatke male stvrčice samo lijepo slagati ). Bitnije je paziti na deterdžent (vrstu, količinu i način pranja), izbaciti omekšivače nego na peglanje. No na kraju, zar se već stajanjem u ormaru /ladici ne nakupi prašina i ostale gadosti (koliko god mi pazile... :/ ).


    Ali to sam ja....a za sebe SAMO jednu stvar mogu sa sigurnošću reći a to je da mrzim peglanje.

  28. #78
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    peglanje je nešto što radiš s prvim djetetom.

  29. #79
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    peglanje je nešto što radiš s prvim djetetom.
    Ccc, Ivy, pomislit ću da ignoriraš moje postove.

  30. #80
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čekaj da ti se mm nacrta na vratima s hrpetinom

    stvarno, stvarno mrzim peglanje.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    sve kaj su cure rekle za peglanje potpisujem a posebno ovo

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    peglanje je nešto što radiš s prvim djetetom.
    čoksa samo pucaj pitanja, sve mi dođe milo oko srca

    Pridružujem Irmu u klub pasioniranih presvlačilica, iako moram priznati da joj je ta navika u zadnjih par dana malo potisnuta. Naime kašlje onak' kronerski, pa sam stavila veto na šoseve i haljine što je ona prihvatila vrlo dobro.

    Neki dan je provalila:"Mama, kad narastem i narastu mi cikice, dati ću Mirti da ciki"

  32. #82
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    peglanje je nešto što radiš s prvim djetetom.
    pa, s prvim nisam bila u prilici peglati bakterije, ali obzirom da je ipak bila prva, ovu drugu ću smatrati - drugom !

  33. #83
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    a jeste me nasmijale, sve redom.

    čokolada, pitanja su ti baš slatka. nemam što za dodati, osim da ti zavidim na pripremama. to je taaaaaaako dobar feeling prvi put. svaki sljedeći, nije to to

    ja ipak speglam robicu, operem bez omekšivaća, ali onda shvatimo da je zeko gol golcat i da ne može takav hodati svijetom. onda to obučemo zeki, pa ja za dva dana shvatim da bi mi baš to što smo obukli zeki trebalo za nevu, pa skinem zeki...i pogađajte što je bilo dalje na kraju opet sve završi kod zekana

    ajvi, nisu ni dame što su nekad bile. danas se lada kupala u kadi i mahala mačevima (plastičnim nogicama neke igrčke) na sve strane. izgleda da je upala u loše društvo

    pčelice, kako si ti' jel' trbuščić već jako vidljiv?

  34. #84
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    kad se već potpisujemo onda ću ja pinokijicu..
    i mene ste nasmijale
    čitam vas s guštom, trudnice pratim sa posebnim veseljem i takooo, ali ne stignem pisati.
    Fran i ja smo na bolivanju. Ja od jučer, on od danas. Pokosilo nas malo, ali shendlat ćemo mi to.

    Moram vam ispričati prekrasan događaj iz našeg vrtića.
    Roditelji jedne naše male vrtićke prijateljice su muzičari.
    Uglavnom danas im je priređen mali koncert.
    Tata male M. je sa prijateljm došao i svirao na bocama + gitara.
    Mi smo nažalost došli samo na par minuta, donijeti fotić i kameru, ali i to je bilo dovoljno da ponesemo u sebi mrvicu prekrasne atmosfere.
    Navečer smo na kameri pogledali kako je našim Mravcima bilo zabavno. Stvarno stvarno prekrasan događaj.
    Ljubimo vas sve, velike i male.

    P.S.Mamma, daj me podsjeti, da ti sutra pošaljem jednu predivnu sliku sa Vidovog ročkasa, na kojoj ste ti +mala i velika pčelica

  35. #85
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Nika je noćas cijelu noć povraćala. Zaspala je zdrava, a onda se oko 1 h probudila i saga je počela. Sad se odmara sa bakom, a ja sam iscrpljena od nespavanja.

    Citiraj tweety prvotno napisa
    P.S.Mamma, daj me podsjeti, da ti sutra pošaljem jednu predivnu sliku sa Vidovog ročkasa, na kojoj ste ti +mala i velika pčelica
    Prvo oboma šaljem pusu ozdravilicu.
    Hoću i ja fotku!

    Ja sam u zadnjih 20-ak dana postala velikotrbušasta trudnica. Nitko mi ne vjeruje da sam nedavno navršila 4 mjeseca. Trbuh je doslovno narastao preko noći. Sada sam šira nego duža.

  36. #86
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bubamarci, drž'te se!

    čoksa, jasno da se curka broji pod drugo! nema peglanja, nema nervoze, spavat će ko velika, cicati još bolje.... kud' se guraš u početnice!

    pčelice, baš bih voljela vidjeti trbušinu!

    sve si mislim da je i ono moje bila viroza (i da mogu i dalje jesti koliko želim ), puno mi je ljudi zadnjih dana reklo da ih je uhvatilo. da te utješim - povraćanje i proljev traju kratko. andrej je povraćao samo jedno popodne (ja bila uvjerena da je od prehlade) i drugi dan se jednom proljevasto pokakao, nisam to uopće povezala s trbušnom virozom. ljubi niku.

  37. #87
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj pcelica prvotno napisa
    Sada sam šira nego duža.
    Ovo ti ne vjerujem, ali ajde dobro..neću ti se zamjerati :namig:.

    Evo i mene slomljene.Ležim u dnevnom i pokušavam izravnati kosti. Fran je tek sad zašravo zaspao.

    Gdje hoćeš da ti pošaljem sliku?

  38. #88
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tweety, da ti trknem do dućana ili apoteke? zovi ako nešto trebaš.

  39. #89
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj pcelica prvotno napisa
    Sada sam šira nego duža.
    Ovo ti ne vjerujem, ali ajde dobro..neću ti se zamjerati :namig:.

    Evo i mene slomljene.Ležim u dnevnom i pokušavam izravnati kosti. Fran je tek sad zašravo zaspao.

    Gdje hoćeš da ti pošaljem sliku?
    ~~~~~~~~~ za ozdravljenje.

    I ne zamjeraj se trudnici. Nisam se puno udebljala, ali je trbuh baš zbog toga počeo stršiti.
    Imaš moj mail?

    Ajvi,sad sam skužila da sam i ja mrvicu povraćala preksinoć, ali sam to prepisala trudnoći i tome što sam se fakat prežderala.

  40. #90
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ma poludit ću od ove "široke" pčele...

    Vidjeli smo se u gradu prije cca 2 tjedna (jel' ? :/ ) i ova naša trudna pčela izgleda predivno. Ima predivni trbuščić, lice joj se "ublažilo" i zrači ko pun mjesec u noći bez oblaka....

    Tweet, imaš moj mejl, ali lifram ti i gmejl...

  41. #91
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ih, da me vidiš sad promjenila bi mišljenje.
    Svejedno, hvala na komplimentima.

  42. #92
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Pčelice, i meni je u drugoj trudnoći trbuh brže narastao, ali sam ukupno dobila manje kila (iako sam se hranila lošije nego u prvoj) i sve do jedne su samoinicijativno otišle u roku od dva tjedna od poroda! (Ostale su one koje sam natukla u prvoj trudnoći. ) Kako si inače? Kako je Nika kao buduća velika seka?

    Tweety, žao mi je što vas je to ulovilo. Nadam se da ćete brzo ozdraviti.

    Svima bolesnima preporučam nešto što je meni preporučio moj doktor, ne znam je li se na forumu već pisalo o tome: sok od nonija. To je neka tropska biljka koja ima najgori okus svih vremena (iako, mislim da bi mogao biti fini onima koji vole gorki pelinkovac , međutim, meni je pregrozan), a njezin sok je odličan za podizanje imuniteta. Evo link, pa ga malo proučite. Ja ga pijem od subote i ne znam je li placibo ili zaista djeluje, ali imam osjećaj da imam više energije nego prije. (Čak i da je placibo, svejedno mi je, glavno da funkcionira. ) Pročitajte o djelovanjima, kaže da se može očekivati i čišćenje toksina iz tijela, a imam dojam da se meni upravo sad to događa.

    No, da se vratimo našim vrtićarcima. Tweety, super mi je kad roditelji pokažu interes i aktiviraju se u vrtiću u koji im idu djeca, kao kod vas. Baš mi je to super.

    Kod Fione je jučer bila jesenska svečanost: imali su pečenjara i pekli su kestene, zajedno su jeli jesenske plodove (morali smo donijeti voće), pala je i predstava - uglavnom, bilo im je dobro. Sutra im dolazi neka kazališna skupina, pa će imati "pravu" predstavu i naravno da jedva čeka.

    Nego, znate u koju je ušla fazu? Nestrpljivo čeka rođendan i već sad planira gdje će slaviti, kako će joj izgledati torta i koga će sve pozvati. Vrhunac vrhunaca je da su dečki nepoželjni, jer pušu u svjećice prije slavljenika (to je valjda vidjela u vrtiću?!), a cure su ok, jer prvo daju slavljeniku da ugasi svjećice, a tek pri drugom, trećem i ostalim puhanjima se pridruže.

    Ili, Fioninim riječima, "cure su pomagačice, a dečki samo smetaju".

  43. #93
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ja sam umjetnik za napisati preogroman post i uspjeti ponešto i zaboraviti.

    Htjedoh reći, Čokolada, da i ja mrzim peglanje iz dna duše i to mi je najgori ne samo kućni nego općenito posao, ali peglanje tih malih stvarčica mi je bilo tako nekako... ne znam... baš sam uživala. Opuštalo me. (Hormoni su učinili svoje. ) No da, ako ne peglaš, neće se ništa dogoditi, napravi onako kako ti najbolje odgovara.

    Pinocchio, i Fiona je u zadnje vrijeme počela mahati mačem (=štangom koju je uzela sa štafelaja), ali smo u antiratnoj fazi, pa joj objašnjavam da je mačevanje u redu samo kao sport, da ne želimo nikog lupiti, a pogotovo ne razbiti prozor i zasad je prihvatila objašnjenje.

  44. #94
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    No, da se vratimo našim vrtićarcima. Tweety, super mi je kad roditelji pokažu interes i aktiviraju se u vrtiću u koji im idu djeca, kao kod vas. Baš mi je to super.
    za sve su ti to zaslužne naše tete , a mi roditelji veselo prihvaćamo njihove zamisli.

    A danas rade zimnicu :D
    O čemu se radi. Tete su primjetile da Mravci jako vole kiselo, a ne dobiju baš svaki dan nešto kiselo uz ručak, pa su odlučile da ćemo je raditi u grupi.
    Napisale su potrepštine na papir, mi smo stavljali imena pored namirnica, tko će što kupiti. Na drugi papir su se popisivali roditelji koji bi mogli volontirati taj dan u grupi......iiii zimnica je tu.

    Mi smo se upisali za karfiol i ulje, pa smo ih danas samo na brzinu donijeli....kad smo stigli, mravci, mame i tete su već vrijedno sijeckale...ma milina za gledati.

  45. #95
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Jooooooooooooooj kako su slatki!!!! Da bar kod nas tako nešto krene...ali

  46. #96
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Jooooooooooooooj kako su slatki!!!! Da bar kod nas tako nešto krene...ali
    Šta nije tako!
    Ja se skoro rasplačem od veselja kad čujem neku novu njihovu ideju.

    Šaljem ti mejl.
    Pčelice tvoj nemam.
    ajd pošalji ga na moj:
    ime.prezime@gmail.com

  47. #97
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tweety, crknut ću od zavisti! i kod nas se stalno nešto crta, modelira, niže ali ne ovako kreativno.

  48. #98
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    tweety, crknut ću od zavisti! i kod nas se stalno nešto crta, modelira, niže ali ne ovako kreativno.
    beeelj, ja mislim da bi za vas bilo mjesta, ali kad ti hoćeš da i pakung bude lijep....a trebaš nam doći...dobili smo novog namještaja i svašta nešto....i još da iskemijam dvorište...ma super

  49. #99
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne mami me (a znaš da i mm premišlja) - taman se navikao, nema ih previše, tete su nam dobre...

    a gledajući u budućnost, sve će morati biti na jednoj lokaciji.

  50. #100
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ivy, a da vi roditelji nešto inicirate? Bi li tete prihvatile?

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •