Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 127

Tema: Kada se događa implantacija?

  1. #1
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno Kada se događa implantacija?

    Drage moje,

    da li tko zna kada se događa implantacija? Da li je to u pravilu 7. dan nakon oplodnje. I što u stvari rade naši embriji nakon ET-a, a prije ugnježđenja. Da li slobodno plutaju uz stijenku maternice, ili se priljubljuju i miruju. Čitam sve dostupno, ali nigdje naći detalje koji me zanimaju.

  2. #2
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    kada do oplodnje jajne stanice dođe prirodnim putem, do implantacije zametka u maternicu prođe 7-8 dana. MPO skraćuje vrijeme implantacije na 3-4 dana. Za to vrijeme zametak slobodno pliva po maternici dok ne dođe na napovoljnije mjesto za implantaciju...implantacija je još velika nepoznanica u medicini, u smislu kako joj pripomoći (osim uzimanjem progesterona). istraživnja pokazuju da se u fazi implantacije oko zametka stvara svojevrsni ugljikohidrat sličan šećeru, no to je najdalje do kuda su došli.

  3. #3
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ja sam čula da se embij implantira 5- 6 dan od punkcije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Meni se implantirao 3 dan od ET (8 dan od punkcije, tj. ovulacije)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Meni se implantirao 3 dan od ET (8 dan od punkcije, tj. ovulacije)
    kako to znas, da ti je to bilo bas npr. treci dan?

  6. #6
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    evo filmić što se događa nakon oplodnje, i kako izgleda implantacija

    http://www.pbs.org/wgbh/nova/miracle/program.html

    filmić br.4

  7. #7
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    andiko, to je nekako školski, a tako i biolozi kažu, treći dan od et-a.
    prima, filmić ću pogledati na poslu jer doma mi je comp preslab. Jedva čekam (samo ne posao ).

  8. #8
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Vaugh!!!! Ovako detaljne filmiće još nisam gledala. Baš lijepo.

  9. #9
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    ne stignem pogledati zbog posla

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    44

    Početno

    Kolicna sam bila mama hvala ti sto si me izrasla do 177sm ... Video je jeziv

  11. #11
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj sjetna35 prvotno napisa
    Vaugh!!!! Ovako detaljne filmiće još nisam gledala. Baš lijepo.
    Ja link imam u favoritesima, baš mi nekako poučno.

  12. #12
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Znaći ako je ET bio u subotu tj. danas, onda bi implantacija mogla biti u utorak?

    U tom slučaju definitivno ostajem doma odmarati još 3 dana, a onda u srijedu na posao.

    Jel plan ok?

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ako je blastocista onda i ranije od 3 dana, znači ovisi jesu li embriji 3. ili 5. dana kad će bit implantacija.

  14. #14
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    kako me ova tema pogodila meni su vraćene 3 blastociste danas a mirujem do ponedjeljka (mislim na lezanje) a neradim ionako do bete .L.strogo zabranio

  15. #15
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ovo tek sada vidim....

  16. #16
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Meni je biologinja rekla za blasticu da se implantira na dan transfera ili slijedeći dan.

  17. #17
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj tiki_a prvotno napisa
    Meni je biologinja rekla za blasticu da se implantira na dan transfera ili slijedeći dan.
    vjerojatno ovisi kakva je ili ????
    ma u svakom slučaju mirujem koliko moram a mozda postanem svjesna da sam u postupku tek dan pred betu

  18. #18
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Meni su vraćeni odmrznuti embrići. Inače su bili zamrznuti 5. dan (ako se dan punkcije računa kao nulti). Bile su 2 blastociste i 2 mališana kojima neznam status, ali bili su dosta slabi.
    Biologica mi je rekla da nakon odmrzavanja ove 2 blastociste nemaju više naziv blastociste, dakle lošije su nego na dan zamrzavanja.

    E sada, ako bi se oslanjala na krvarenje kao znak implantacije, meni se nakon FET implantacija dogodila 8. dan ( i to navečer ).
    28.01.08 su mi vraćena 4 smrzlića, a 05.02. navečer sam prokrvarila. I to friška crvena krv. Ujutro više nije bilo krvi.
    Sutra sam imala blago pozitivan test, prekosutra opet, a 11. dan od ET betu 34,09.
    Po tako maloj beti ja bih rekla da je implantacija stvarno i bila taj 8. dan.

    A što se tiče mirovanja i ne mirovanja, mislim nekako da je umjerena akrivnost - tipa šetnje i nekih laganijih radnji, puno bolja nego potpuno mirovanje.
    Jer tada je bolja prokrvljenost maternice a samim time su i šanse za implantaciju veće.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    u njihovim ocima...
    Postovi
    75

    Početno

    meni su u sloveniji rekli da se mplantacija dogadja uglavnom 8 dan od punkcije. Vratili su mi 2 blastociste ,ja prelezala taj dan,sutradan sela u auto i vozila do Novog Sada 4,5 sata bez pauze da bi osmi dan bila kuci u lezecem stavu.
    vracanje blastica bilo u sredu,ja u cetvrtak otisla kuci,u petak lezala a u sibotu uradila betu koja je bila 2,5.u ponedeljak sam ponovila betu iznosila je 11.posle dva dana je bila 111.

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Bebana_2006 prvotno napisa
    meni su u sloveniji rekli da se mplantacija dogadja uglavnom 8 dan od punkcije. Vratili su mi 2 blastociste ,ja prelezala taj dan,sutradan sela u auto i vozila do Novog Sada 4,5 sata bez pauze da bi osmi dan bila kuci u lezecem stavu.
    vracanje blastica bilo u sredu,ja u cetvrtak otisla kuci,u petak lezala a u sibotu uradila betu koja je bila 2,5.u ponedeljak sam ponovila betu iznosila je 11.posle dva dana je bila 111.
    punkciju računas sako nulti dan ili prvi u izračunu?

  21. #21
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    E, sad, da li žilica pukne prilikom implantacije odmah pa pude malo krvi ili se to može i kasnije dogoditi, za par dana, mislim da može jedno i drugo. No i meni se čini da se implantacija ipak događa nešto kasnije jer kad se usporedi sa prirodnim - oko 10-tog dana nakon O...
    Bebana zanimljiva ti je priča.

  22. #22
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    laky, zašto ti je L. zabranio raditi?

  23. #23
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    laky, zašto ti je L. zabranio raditi?
    nije toliko posao kao posao problem koliko stres može biti problem

  24. #24
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    laky, zašto ti je L. zabranio raditi?
    radim u odori s oruzjem i opasačem teškim bar 3-4 kg oko struka i radim noćne smjene

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    zanima me ako nema tog malog krvuckanja da li to znaci da se implatacija nije ni dogodila?

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj mromi30 prvotno napisa
    zanima me ako nema tog malog krvuckanja da li to znaci da se implatacija nije ni dogodila?
    Ne, nemaju svi krvarenje (manjina ga ima).

  27. #27
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno Re: Kada se događa implantacija?

    Citiraj sretna35 prvotno napisa
    Drage moje,

    da li tko zna kada se događa implantacija? Da li je to u pravilu 7. dan nakon oplodnje. I što u stvari rade naši embriji nakon ET-a, a prije ugnježđenja. Da li slobodno plutaju uz stijenku maternice, ili se priljubljuju i miruju.
    A evo što kaže struka (ovo se odnosi na prirodni ciklus):
    "....Zametak stiže u maternicu za 100 do 120 sati od oplodnje, u stadiju morule ili blastociste. Došavši u maternicu zametak se ne implantira odmah. On je 2 do 3 dana u fazi orijentacije. Pasivno pliva u obilnome sekretu endometrija, dalje se dijeli, biokemijski komunicira s endometrijem. ..."
    Izvor: Prof. Šimunić: "Ginekologija"

    I još mali dodatak: na shemi koja prikazuje rani razvoj i transport zametka označeno da implantacija nastupa 7. dan nakon oplodnje.

    A ja bih još nadodala i svoje osobno mišljenje: Naravno, to je tako u nekakvim idealnim uvjetima, a što je na ovom svijetu i u ovom životu idealno...? Vjerujem da i trenutak implantacije može dosta varirati i uvjetovan je našom raznolikošću i čudesnim silama prirode...

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    hvala ina ti stvarno o svemu znas sve,stvarno me fasciniras

  29. #29
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Superman napisa:
    A ja bih još nadodala i svoje osobno mišljenje: Naravno, to je tako u nekakvim idealnim uvjetima, a što je na ovom svijetu i u ovom životu idealno...? Vjerujem da i trenutak implantacije može dosta varirati i uvjetovan je našom raznolikošću i čudesnim silama prirode...
    Apsolutno se slažem - svaka od nas je svoj čudesan svijet!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Ja sam aspiraciju imala 22.11.,ET 25.11. i 9 dana najstrašnije prokrvarila i beta bila 11.Krvarenje trajalo 4-5 dana i to više nego kad imam menstruaciju.13 dana beta bilsa 20,a 16 dana 80.
    Eto sad vidite kad je kod mene bila imlantacija.

  31. #31
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj beba prvotno napisa
    Ja sam aspiraciju imala 22.11.,ET 25.11. i 9 dana najstrašnije prokrvarila i beta bila 11.Krvarenje trajalo 4-5 dana i to više nego kad imam menstruaciju.13 dana beta bilsa 20,a 16 dana 80.
    Eto sad vidite kad je kod mene bila imlantacija.
    a i po beti a i krvarenju izglda baš kasna implatacija.skoro 10-1 dan.tvoj embrij neka velika lutalica

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Oko 3. dana nakon transfera.

    Ja sam u obadvije trudnoce treceg dana nakon transfera tocno osjecala implementaciju koju mogu opisati kao snaznu i ostru bol.

    Prvi puta nisam znala sto ta bol znaci, drugi puta sam ju docekala s velikim osmjehom na licu jer sam znala da je to to!

  33. #33
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    Oko 3. dana nakon transfera.

    Ja sam u obadvije trudnoce treceg dana nakon transfera tocno osjecala implementaciju koju mogu opisati kao snaznu i ostru bol.

    Prvi puta nisam znala sto ta bol znaci, drugi puta sam ju docekala s velikim osmjehom na licu jer sam znala da je to to!
    neznam dali umisljam ali mene je u snu takva probudila u nedjelju naveče ali to je tek drugi dan,,punkcija je bila ponedjeljkom ,transfer subota .
    najbolje nerazmišljati o tome previse

  34. #34
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Bebana_2006 prvotno napisa
    meni su u sloveniji rekli da se mplantacija dogadja uglavnom 8 dan od punkcije. Vratili su mi 2 blastociste ,ja prelezala taj dan,sutradan sela u auto i vozila do Novog Sada 4,5 sata bez pauze da bi osmi dan bila kuci u lezecem stavu.
    vracanje blastica bilo u sredu,ja u cetvrtak otisla kuci,u petak lezala a u sibotu uradila betu koja je bila 2,5.u ponedeljak sam ponovila betu iznosila je 11.posle dva dana je bila 111.
    tak sad vidim da si odmah radila betu.tj 4 dana nakon ET .

  35. #35
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    laky, hoćeš li i ti odmah s betom na sunce kao Bebana?

    ja uvijek osjećam implantaciju, a nikad trudna kod mene je to valjda što se babi htilo to se babi snilo

  36. #36
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    nemogu ja kad nama na VV daju choragon pa bi bio lazno pozivitan
    a mogla bih uraditi test da imam jedan pozitivan

  37. #37
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa
    ja uvijek osjećam implantaciju, a nikad trudna kod mene je to valjda što se babi htilo to se babi snilo
    A ja nikad, pa ni kad sam ostala trudna

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Što više čitam o oplodnji i svemu što se dogodi prije i poslije ostanem totalno :? .

    S prvim djetetom sam mjerila bazalnu temperaturu i iz tog puta sam ostala trudna. Na drugom radimo već neko vrijeme i ništa. Sada čitam ovo o implantaciji i totalno me fascinira koji se sve složeni procesi trebaju dogoditi da dođe do oplodnje. Ja sam sedmi dan nakon O osjetila strašnu bol u desnom jajniku da sam se morala sagnuti. Nadam se da je bila implantacija, ali vidjet ćemo uskoro.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Pisala sam o mojoj beti i nejverovatnije kasnijoj implantacoji(10-1) dan.Jer beta je bila 11 dana 10,pa 13. 20,pa onda posle par dana 80,pa 630 20. dana od transfera.Duplala se i više nego duplo na 48 sati.
    Da li je moguće s obzirom da je 11 dana bila 10(zbog kasne implatacije),rasla i sada pala(odlazili embrioni koji se nisu primili) ovo beta od možda jednog preostalog?Ako je tako kasna implantacija onda je možda danas tek 16 dan trudnoće(nazovimo to trudnoćom) i da beta možda bude o.k.
    POMOZITE DEVOJKE,HVATAM SE KO DAVLJENIK ZA SLAMKU.

  40. #40
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    beba, ne znam što bih ti rekla, moja beta se nepravilno duplala, tj. malo je zaostajala i u 8. tj. je bio kraj trudnoće. Ne želim te plašiti, ovo kod tebe mi se čini o.k. sada, kako sam shvatila, beta fino raste nakon početnog nećkanja :?

  41. #41
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Joj, beba draga, sada vidim na Odbrojavanju da je tvoja beta pala. Žao mi je, mila, ali, bojim se da ako beta pada, tu nema pomoći (prošla sam to prije par mjeseci).

  42. #42
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    dižem topić kako bih saznala ima li netko novih saznanja vezano uz imlantaciju?

  43. #43
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja mislim da je meni bila 3 dan nakon ET-a: bile su 2 blastice i 3.dan sam osjetila naglu i brzu bol (kao da me je netko uboo iglom) u maternici...

    Ja si mislim da se to tada moja zvijezdica primila ! Čim "me presjeklo" pomislila sam to je to!

    U prvoj trudnoći nisam ništa osjetila, tako da je stvarno individualno.

    Implant. krvarenja nisam imala ni u jednom slučaju.

    Nadam se da sam pomogla !

  44. #44
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Meni je 3dpt i niš' me ne pika. Samo osjetim bol u križima (valjda od ležanja i ukočenosti da ne savijam prednji dio) i kao da me pecka na mjestima gdje su jajnici.
    :/

  45. #45
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    mene je drugo jutro nakon ET probudila jaka bol a alec je pisala već da je istu veče...sad tko zna jeli to implatacija neznam.odmirovala sam onaj 7 i 8 dan nakon punkcije.ali ja i sad znam imati neku bol probadanje tako da nisam bas pametna sto je u pitanju

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Jako dobro osjećam svoje tijelo, ali ne mogu reći da sam osjetila implantaciju.

    Impl.krvarenje sam imala kad je bila biokemijska trudnoća, a sad u trudnoći ga nisma imala.

    prema svim navedenim teorijama, mi smo bebača začeli na Hvaru, a ugnjezio se u maternici na Visu, ah, ne znam više jel dobro što sve to danas znamo...

  47. #47
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ja sam mislila da znam nesto al tek sad vidim da nemam pojima.da je implatacija bila 2 dan nakon ET onda bi beta vjerojatno odgovarala za 1 GV ovako kad se pojavila i druga priznajem da nemam pojima.

    sto vise učim to vidim da manje znam

  48. #48
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    ja sam mislila da znam nesto al tek sad vidim da nemam pojima.da je implatacija bila 2 dan nakon ET onda bi beta vjerojatno odgovarala za 1 GV ovako kad se pojavila i druga priznajem da nemam pojima.

    sto vise učim to vidim da manje znam
    Mene baš to buni :? implatacija i rast bete?!
    Da li je netko to malo bolje proučio

  49. #49
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Od trenutka implantacije beta u stvari raste budući da endometrij odnosno buduća posteljica počinje lučiti betaHCG hormon kada se embrij uhvati za stijenku maternice, što se on bolje i jače uhvatio beta je veća. Zbog toga oscilacije u beti nisu dobre, kada beta pada to nije dobar znak. Idealno je kada beta neprestano raste: od trenutka implantacije do potvrđene trudnoće. Manji iznosi betaHCG-a mogu biti i najčešće jesu posljedica hormonskih injekcija koje primamo nakon ET-a (nisu obavezne u svim klinikama).

  50. #50
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Mali dodatak: i prije implantacije, blastocista počinje lučiti hCG, što je moguće dokazati složenim molekularnim tehnikama. Međutim, da bi se hCG našao u krvotoku, mora doći do implantacije blastociste u stijenku endometrija.
    Sretno, curke!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •