Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Kad "dolje" strašno svrbi

  1. #1
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno Kad "dolje" strašno svrbi

    Naime,,,, koristim dnevne uloške i sad sam ih promijenila, ali sam i prije znala kupiti i ne znam da li postoji kakva veza, ali straaaaašno me svrbi dolje.... od rodnice pa skroz prema naprijed.....

    ne znam da li ima kakva krema da sama mogu u ljekarni kupiti ili da se zbilja javim ginekologu.....

    sad sam od beboline "posudila" dječju mast, ali svrbi i dalje

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    vjerovatno se radi o gljivicama. Posjeti ginića.
    Dok se liječiš od gljivica, smanji konzumaciju slatkog.

    No, jedan od najvećih uzroka gljivca su uprvo ulošci a posebno ovi dnevni. Izbaciti ih van iz upotrebe, intimne dijelove prati samo za vodom bez ikakvih intimnih i ostalih sapuna i koristiti ugodan pamučni veš.

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    imas infekciju neku 100%
    ili bakteriju
    meni je pomogao urosal lady plus neki lijek sto mi je dao doktor

  4. #4
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    uh, najgore što moram objašnjavati sestri o čemu se radi preko telefona i tako
    vjerojatno je infekcija, mislila sma uzeti Canesten, možda, sad provjeravam jel može bez recepta.....

    a kad stalno imam neki iscjedak i već sam se navukla na dnevne i tako....
    pokušala sam jednom bez njih, ali odem nekud pa ko da mi je nešto,a i je mokro u gaćicama....

  5. #5
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    smanji konzumaciju slatkog.
    ovo ko da se ovisniku o cigarama kaže da prestane pušiti, budem svakako smanjila.

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Može Canesten bez recepta. Nešta je oko 30 kuna, ako se ne varam, možda i jeftiniji.

  7. #7
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ok, hvala vam na pomoći

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    platneni dnevni ulosci

  9. #9
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    budući da ja često imam "svrab" i uvik je ista dijagnoza i ista terapija više ni ne trebam odlazit ginekologu.
    pa kupim geonistin vaginalete i plimikol kremu.
    i izličim sama sebe

  10. #10
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    lactogyn kapsule od jgl i kombinacija kantarion ulja+par kapi čajevca

    ja sam obicno kod gljivaica dobivala Canest, Plimicol, Nistatin...pa biraj, u kombinaciji sa vaginaletama, s tim da Nistatin nema vaginalete.

  11. #11
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kapsule češnjaka
    ulje gospine trave
    kupka sa lavandinim uljem (ne eterično, nego rađeno sl. ulju gospine trave)

    3. godina bez kemije (geonistin, canasten , medazol...)

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Makni dnevne - idealni su rasadnik gljivica jer lijepo zagrijavaju taj dolje dio. Ako jako svrbi i ako je sve crveno postoji velika mogućnost da su gljivice. Može ti pomoći lactogyn 2x1 koji se pije oralno (probiotik), spavaj gola (bez gaćica), općenito, dolje se ne bi smjelo pretjerano zagrijavati, a dnevni tome pomaže još ako ima mirise itd. Canesten krema ti je za gljivice, ali ako te svrbi i u rodnici moraš i vaginalete, najbolje posjeti ginića, ako možeš, a u međuvremenu makni dnevne, nemoj puno slatkoga, pij lactogyn 2x1, nemoj puno krafni i takvih proizvoda s dizanim tijestom, nemoj usku robu...

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislila sam reći da dnevni pomaže da se to dolje lijepo zagrijava i vlaži što je idealno za bujanje gljivica. Znači - štetni su. Ja sam došla na to da u mengi isključivo koristim Vir 80 jer od ovih drugih obavezno gljivice.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A mokre gaćice su manji bed od mokrog sintetičkog uloška + gaćice + miris. Još ako koristiš najlonke bilo bi bolje samostojeće, a gaćice skroz pamučne ili barem 90% pamuk.

  15. #15
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    budući da ja često imam "svrab" i uvik je ista dijagnoza i ista terapija više ni ne trebam odlazit ginekologu.
    pa kupim geonistin vaginalete i plimikol kremu.
    i izličim sama sebe
    a-ha, tako sam i ja...
    dok nisam pop...... i posjetila drugog ginića...pa se ispostavilo da je stvar iz običnih gljiva izrasla u HPV, CIN II

  16. #16
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno Re: Kad "dolje" strašno svrbi

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    Naime,,,, koristim dnevne uloške i sad sam ih promijenila, ali sam i prije znala kupiti i ne znam da li postoji kakva veza, ali straaaaašno me svrbi dolje.... od rodnice pa skroz prema naprijed.....

    ne znam da li ima kakva krema da sama mogu u ljekarni kupiti ili da se zbilja javim ginekologu.....

    sad sam od beboline "posudila" dječju mast, ali svrbi i dalje

    KOKI jesi li to ti?????

  17. #17
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislila sam reći da dnevni pomaže da se to dolje lijepo zagrijava i vlaži što je idealno za bujanje gljivica. Znači - štetni su. Ja sam došla na to da u mengi isključivo koristim Vir 80 jer od ovih drugih obavezno gljivice.
    ja isto ragiram infekcijom na sintetske uloške, koristim VVir 80 ili one neka od palome, bitan je sastav: 100% celuloza ili 100% pamuk

  18. #18
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    obavezno se riješi dnevnih uložaka.. cure su ti sve objasnile..

  19. #19
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    ak ti se nejde ginicu kupi si canesten kremu za rodnicu, to se koristi 3 dana i mozes ju mazati i izvana, mada si za izvana mozes kupiti canesten bas za vanjsku upotrebu jer ti mozda nece biti dovoljno kreme ako uzmes samo onu za rodnicu.
    ima i canesten u obliku vaginalete koja se koriti samo jedan dan.ako to uzmes onda ti svakak treba i krema za vanjsku primjenu.
    Probaj pa ak ti pomogne znat ces da se radi o gljivicama a ak ne onda svakak odi ginicu.
    Medjutim zasto to placati kad mozes dobiti na recept.

  20. #20
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    evo uzela sam kanesten za vanjsku uporabu, ne svrbi me unutra, maaaalo je bolje, ali malo. namazala sam do sada 3x, vidjet ću hoće se smanjiti preko vikenda, ako ne zovem ginića.

    moram se naručiti, nije to baš tako jednostavno kod nas, prvo objansi sestri i nadaj se da će te naručiti čim prije isl.

    a stvar je da doktorica, u nedostatku doktora struke, ima jako puno pacijenata i stalno je gužva.

    imam lavandinog ulja, baš nam donijeli jedni iz ST oni sami to rade pa se mogu malo "banjati" u kadi.

    Nije KOKI.

  21. #21
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Re: Kad "dolje" strašno svrbi

    Citiraj gaggy prvotno napisa
    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    Naime,,,, koristim dnevne uloške i sad sam ih promijenila, ali sam i prije znala kupiti i ne znam da li postoji kakva veza, ali straaaaašno me svrbi dolje.... od rodnice pa skroz prema naprijed.....

    ne znam da li ima kakva krema da sama mogu u ljekarni kupiti ili da se zbilja javim ginekologu.....

    sad sam od beboline "posudila" dječju mast, ali svrbi i dalje

    KOKI jesi li to ti?????

  22. #22
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    češnjak...

  23. #23
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    koliko se ja u to sve razumijem, ako gljivice imas izvana , imas i iznutra...to kaj ih ne osjecas to ne znaci da ih nemas.

  24. #24
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    koliko se ja u to sve razumijem, ako gljivice imas izvana , imas i iznutra...to kaj ih ne osjecas to ne znaci da ih nemas.

  25. #25
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja imam stalno problema s gljivicama. Kad mi se ne da ginikologu kupim si sama canesten vaginalete ili geonistin i riješim problem za dan, dva..

  26. #26
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    vidiš... dobro zborite, uzet ću onda danas, ustvari, ne danas, (još sam i mengu dobila) vaginalete pa ću staviti kad prođe vještica.
    ali sam stavila veo uložak na onaj "plastični" pa je lakše puno.

  27. #27
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    a zasto ne probas s cešnjakom, ne moras trositi novce.... moja ginekologica blagoslovila češnjak...

  28. #28
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ne mogu podnijeti češnjak.... u tome je stvar,,, uh.... 8)

    ko da me malo prošlo. vidjet ću sutra, ide mi mama na pregled, imamo istu ginićku pa neka ju pita.

  29. #29
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Niccoleta, češnjak se ne jede nego ga staviš poput tampona... ako ti je previše čudno, možeš i tablete s češnjakom.

  30. #30
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Evo, vidi ovaj topic.

  31. #31
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    ja sam ga koristila 5 dana.... I kaze moja ginićka da mi je rodnica ko suza.... nista ne peče, ni ne osjetiš ga... A napravi dolje čuda.

  32. #32
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Niccoleta, češnjak se ne jede nego ga staviš poput tampona... ako ti je previše čudno, možeš i tablete s češnjakom.
    ne samo sa donje strane

    kad osjetim da mi je imunitet pao, i osjetim početak donje infekcije, ja popijem 2-3 dana po 1 tabletu češnjaka
    pomaže
    i digne imunitet

  33. #33
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    draga imaš za kupiti Actigel (MultiGyn), a možeš si kupiti i irigator i šumeće. to ti je jako dobro, na bazi aloe. enivej, mislim da nije baš dobro gurati si canesten samoinicijativno, zapravo sigurna sam. znam da se može kupiti bez recepta, ali po registraciji lijeka ne bi trebalo. on je na dopunskoj listi, što znači da ga plaćamo, ali bi trebao biti na recept. tako da treba probati ove alternativne načine liječenja prirodno ili nekim preparatom iz ljekarne koji je fakat bez recepta, a ovo sve drugo ipak prepustite liječnicima..iako uz dužno poštovanje i oni svašta pišu

  34. #34
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    evo ginićka mi je dala Plimicol vaginalete,,,
    a to s češnjakom, baš sam čitala... idem još malo da vidim pa ću probati,,,,

  35. #35
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    kaže moja ginićka da se s plymicolom samo stišaju bakterije... Moj češnjak je blagoslovila (doktorica).... stvarno mi je pomogao... a nisam ni kune potrošila...

  36. #36
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Izbacit dnevne odmah. Zamisli svoju "ribicu" kako pati kroz dan i bori se da dođe do zraka kroz taj sloj materijala. Pa da tebe netko stavi u najlon vrećicu i da ti dvije male pukotine za zrak pa i ti bi se znojila i dobila osip, gljive i ... Ginićka mi je rekla da su dnevni katastrofa i kad sam ih odbacila moja ribica je nenormalno slinila 2 mj. Valjda od sreće što diše, ali smirilo se.
    Nego draga nositi pamučne baba gaće ( ajme raja, nema ništa bolje), a tangice (what was that at all) samo za muža. Ja ih stavim samo za njega u posebnim prilikama i zadnji tren. A i sam čin sexa kod nas je postao posebna prilika odn. praznik pa je rijetkost staviti ih uopće.
    A moram priznati da mi ni guza u tangiću više nije ko nekad.
    I pazi mog izraza RIBICA.

  37. #37
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    tangice su meni već davnih dana out, osim za neke posebne prilike, a to je kad idem u svatove i obučem neke fensi hlače na kojima nije baš fino za vidjeti rub, ali to je rijetkost.... zato idem u haljinama

    a probat ću nešt napraviti onda, samo da stane menga.

  38. #38
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Fućka se meni više što se vidi rub. Ma sa satelita da mi vide moj nadbubrežni model gaćica. Joj kad se samo sjetim da 10 god. kao ja sam mlada pa znate ja samo tange nosim. Uf što sam si super bila. Ajme kako su neugodne, ma kako sam mogla.
    Sada samo za novu godinu, Možda njegov rođendan ..., Ono, kad se seksamo svečano . Ostale dane se seksamo socijalno pa krpice nisu bitne.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    ajme... socijalno i svečano seksanje - baš si kreativna
    kod nas nema kategoriziranja

  40. #40
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Joj nenaa zamislila sam ribicu kako se pati, pa kako slini nenormalno od sreće pa sam skoro ekran poprskala kavom.
    Mene spasio češnjak, jogurt i u zadnjih godinu dana nastojim poslje svakog tuširanja malo namazat "ribicu" uljem od čajevca.

  41. #41
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    za jogurt sam čula ali ne i za češnjak,ja sam jedan period bila luda od toga,prvo su mi dali plymicol,pa canestan,pa triderm-tako nešto i onda mi je jedan dokt. rekao -najobičnija dječja mast i to me spasilo...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    imam 14 godina i također me dolje jako svrbi i sramim se rec mami a i trebala bi dobiti jel ti mozda od toga ili da kazem mami?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •