Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: koliko vremena je u marami/slingu?

  1. #1
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno koliko vremena je u marami/slingu?

    Nisam nasla topic o ovome, a bas me zanima: koliko vasi klinci dnevno provedu u nosanju? Mi se najcesce nosamo 2-4 sata, ovisno o tome zaspe li unutra ili vani, ali ima dana i kad provedemo i po 6 sati "prikopcani" (ako idemo nesto obavljati u grad, ducan isl.)

    I moze li dijete biti predugo noseno? Ima li neki maksimum nakon kojeg postaje stetno za kraljesnicu/zdjelicu/ kukove (bebine, moji su ionako rastureni )?

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nije do sad nikad u slingu provela više od dva sata u komadu. Skoro nikad ne zaspi u slingu, previše toga ima za vidjeti
    Ne znam da li je štetno predugo nosanje, niti koja je definicija tog "predugo".
    Nisam baš od pomoći :/

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    naravno da bebi treba promjena položaja i različite vrste stimulacije - znači vrijeme na podu, u igri. nećeš je držati u marami cijeli dan, svaki dan - ali ne bih rekla da postoji pravilo "toliko je ok, više od toga je previše".

    u tih 6 sati sigurno je presvučeš , znači ne provede baš 6 sati u komadu u marami.

  4. #4
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ama, ne govorim ja o nosenje u komadu Pa to bi bilo previse! Mislila sam, koliko provedu u marami/slingu sve skupa... Tih (eventualnih) 6 sati je rasporedjeno tijekom cijelog dana na periodicne kucanske poslove, brigu za stariju seku itd. U komadu smo do sad najvise bili 3 sata, ali zato sto je spavao, pa mi ga bilo zao buditi (nije bas neki spavac, a osobito danju slabo spava )

  5. #5
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    do 3 sata u komadu. a dnevno sad manje, otkako puže ali znalo je biti i više od 8 sati dnevno, a prosješno oko 6

  6. #6
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mi smo novi u toj prici. Do sad smo se dva puta nosili u marami po 2 sata. Spavala je.

  7. #7
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    joj mi smo oduševljeni slingom. puno ju znam nositi. ima dana kad mi je po 5h u slingu( sveukupno), a koji dan samo za uspavljivanje ili kad idemo van ili kad mi se jednostavno nosi ili kad nam se pleše. fakat je funkcionalan

  8. #8
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    prosječno 2 sata dnevno iako je bilo i dana kad bi bio po 8 sati u slingu.

    ne znam šta nam se događa zadnji 2-3 tjedna. nakon svakodnevnog nošenja u proteklih 8 mjeseci, mene su počela boljeti leđa, rame, vrat.
    on sada ima 10kg i nakon sat vremena počinju bolovi.
    ne znam da li sam s 10kg dosegla svoj limit, ili krivo namještam sling (sad ga nosim isključivo na boku, ne želi drugačije a prije sam ga nosila prsa o prsa).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •